Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nessik
1. říj 2014

@berusinka1 určitě netestuj, čárky jsou luxusní a určitě bude vše v pořádku 😵

elana
1. říj 2014

@berusinka1 omlouvám se za vpád, tahle diskuze se mě už dávno netýká, ale ze zvyku ji sleduji 🙂 Jen se chci vyjádřit k tomu Utrouši a uklidnit Tě (taky jsem ho brala v prvním těhotenství celý I. trimestr a pak i kus druhého) a začátek třetího): účinná látka se po vaginálním podání vstřebá do 15 minut. To, co vyteče ven, je pouze parafínový nosič té tobolky, odpad, který je naopak dobře, že je pryč-někdy způsobuje zbytečné svědění a celkově takový pocit nepohodlí tam dole. Skutečně žádný strach, vše co se vstřebat má, se vstřebá za pár minut a to dokonce během toho rozpouštění, takže i kdybys neležela vůbec (já zaváděla v práci, kde to nikdo nevěděl, takže jsem hned po akci šla sedět, žádné ležení), tak se to vstřebá.

berusinka1
1. říj 2014

@elana Jeee, moc děkuju za uklidnění 🙂

nelamas
1. říj 2014

@nessik Ahojky, děkuju za optání 🙂 Mám se dobře, řeším teď práci a taky za chvili odjiždím do lázní tak se těším. Jinak mám nepravidelná cykly, tak se snažím bylinkami dát si to do kupy. A co ty jak se maš ?

nessik
1. říj 2014

@nelamas jé, tak si v lázních odpočiň a naber síly. Cyklus se taky určitě upraví. A předtím jsi ho měla ok? Já si koupila fertilityblend, tak třeba to pomůže 🙂 Já se mám docela dobře, moje holčička už je po operaci, tak je svět hned veselejší. Jinak klasika, frmol v práci, ale aspoň není čas truchlit a tak. 😉

donia
1. říj 2014

@nessik jste byli na tech madlich, vid? Tak je fajn, ze to mate za sebou a nemusis na to uz myslet. To jste meli take ambulantne, tj. ten samy den jeste domu?

nelamas
1. říj 2014

@nessik Děkuju, snad jo, snad se upravi. Prave ze ne, mela jsem anovulacni cykly, malo progesteronu. Tak ted chci dat telu cas, aby fungovalo tak jak ma i bez hormonu. Jeste jsem slysela, ze pomaha vit B6 pro lepsi vajicka, ci co, neslysela si o tom ? Jejda a s cim byla holcicka na operaci ? Snad ne nic vazneho! Drzim palecky at je brzy fit 🙂 A snazite se ?

kifsepixam
1. říj 2014

@shyanne
@lyc
@dorabell
@reenik
@katerinap1978
@macik84
@kofik.h
@terite
@berusinka1
Těhulky jak se všechny máte? Někomu to začíná, někomu pomalu končí, tak jak je???
Já už příští týden jdu na kontrolu do porodnice, malá je o 3 týdny vetší a má už cca 3 kila, tak uvidíme, jak to dlouho ještě vydržíme. Cipek se zkracuje a zacinam se otvírat.

nessik
1. říj 2014

@nelamas určitě B6 pomáha. Měl by pomáhat na prodloužení luteální fáze. V CAR mi dopručili femibion a na kvalitu vajíček mi dr. doporučila nosifol, ale já problémy s ovulací nemám, takže nakonec jím femibion a koupila jsem si fertilityblend. Teď mám první porevizní, snažit se začneme asi už teď nebo ještě měsíc počkáme, uvidím, jak se budu cítit psychicky.

lyc
1. říj 2014

@kifsepixam u mě je zatím vše v pořádku (malá už se otočila hlavičkou dolů a naléhá, ale čípek zatím drží a doufám, že ještě pár týdnů bude) 🙂 Naše malá je o týden větší (ale připisuji to tomu, že mám těhu diabet).
Strach o ni mě nepřechází ani teď, ale nepřipouštím si to a doufám, že všechno dobře dopadne a já budu mít ten malý a zdravý uzlíček do dvou měsíců v náručí ♥
Sleduji tuhle diskuzi pořád a po očku kontroluji, jak se všechny máte a co je nového 🙂 Všem snažilkám moc a moc přeji ten krásný pocit nalezení // a následného průběhu těhu bez problémů. A těm, kterým se ten zázrak povedl zase, aby dobře dopadl porod a byly všichni v pořádku 🙂

dorabell
1. říj 2014

@kifsepixam
@lyc ahojky 🙂 já se bojím pořád o malého, ale taky se snažím myslet pozitivně, že vše dobře dopadne. Malého už cítím, zhruba 4týdny, ale občas mi divně loupne v břichu při rychlém pohybu, ale i při hlubokém nádechu (doktorka říkala, že je to vaz), ale mám to celkem často, 1x-2x denně, tak vždycky se potom modlím, ať prďolka ťukne, ať vím, že je v pořádku...jinak u mě taky vypadá vše v pořádku, teď mě čeká zubař, kontrola na gyndě v pondělí, tak už se těším a v pátek OGTT. Ale přeci jenom ještě nás čeká dlouhá cesta do konce, jsme za půlkou...

dorabell
1. říj 2014

@berusinka1 a já utrotestan do 13tt jenom polykala 🙂

lyc
1. říj 2014

@dorabell taky když mě víc píchne nebo podobně, tak trošku ztuhnu 🙂 ale opravdu hodně pracují svaly a vazy a je to znát, na vycházkách jsem pomalá a břicho hodně táhne (holt je to tíha) 🙂
Ale všechny poradny a konroly jsou v pořádku a doufám, že to tak bude i nadále. Včera jsem dostala píchanec do zadnice s protilátkami (jsem Rh faktor negativní) a za tři týdny jdu na odběry krve a nejspíš první monitor 😀 Utíká to jako blázen a přesto se toho prosince nemohu dočkat 😀

dorabell
1. říj 2014

@lyc já se snažím uklidňovat, ale ty hormony se mnou fakt mávají 😀 no já bych měla rodit v lednu a už se nemůžu dočkat. Mě to utíká děsně pomalu a popoháním čas 🙂 no 30tt už je neuvěřitelné 🙂 ale věřím, že nám to už konečně dobře dopadne, že už jsme si to špatné vybraly 🙂 já jsem taky dost nemotorná. Břicho mám veliké už teď....a jsem děsně zadýchaná 😀

kifsepixam
1. říj 2014

@dorabell
@lyc
Holky mám velkou radost, že jste s miminkama obě v pohodě, nebojte my to zvládneme, prostě musíme.
Taky mě tak lupalo od 20 týdne do cca 26, to je asi normální, ale strach uplne chápu. Ja uz si rikam, ze to bude za chvilku a o to vic se bojim, aby se nic nepodelalo....Ale nesmíme si nic spatneho pripoustet, zvladneme to.
Tak se drzte a zase se ozvete!

dorabell
1. říj 2014

@kifsepixam @lyc když to je takový zvláštní pocit....lupne mi vždycky vlevo od pupíku, jako kdyby něco přeskočí a během 3vteřin o tom zase nevím. Ale mimčo je v pořádku tak to je hlavní. Vůbec se neboj, tvoje holčička se má krásně a jak jsi psala, očividně se jí daří moc dobře a krásně roste, takže u se těším na fotečky princezny 😉 my jdeme 12.10. na 4D UZ, tak se těšíme až uvidíme našeho chlapečka, jak bude vypadat 😀

terite
1. říj 2014

@kifsepixam Ahoj zlatíčko, už se ti to krátí, tak doufám, že těch posledních pár dnů či týdnů prožiješ co nejpohodověji a porod bude v pohodě. Já jsem v 11tt, takže žádné uklidnění ještě nenastalo. 15.10. mě čeká první screening a prostě se jen budu modlit, aby to už tentokrát bylo vše dobrý. Říkám si, že už bych si to snad zasloužila. Tohle těhotenství zatím až tak moc neprožívám, nesjíždím internet, nehledám věci pro miminko, nic takovýho. Prostě se jen snažím zvládnout den po dni to čekání a taky nevolnosti. A co bude dál, uvidíme.

tsterinka
1. říj 2014

@nessik ahoj děkuji za optání,mám se jakžtakž,už se klepu na ovulku 😀 ,nařídila jsem bručounkovi obden tulení,včera jsme začali 😀 😀
Holky já jen koukám jak to letí,těhulky si tam snad ty týdny přepisují nebo co 😀

donia
1. říj 2014

@terite tak to jsi napsala naprosto vystizne, ze se snazis zvladnout den po dni. Myslim, ze takhle proziva, nebo bude tehotenstvi po revizi (potratu) prozivat kazda z nas. Z toho mam taky strach, ze si to clovek vubec pak neuzije. No jo, ale co se da delat, kdyz uz se to cloveku stalo, ze. To jen tak z mysli vymazat nejde. Tak drzim palce, at to tentokrat vyjde az do zdarneho konce.

terite
2. říj 2014

@donia Je to tak, jak říkáš. Ale obvykle pomůže, když se překoná "kritický bod", ve kterém minule došlo k potratu, a pak je člověk trochu klidnější. No uvidíme, jestli se to potvrdí. U nás to minule byla vývojová vada zjištěná na 1. screeningu.

kata1988
2. říj 2014

Ahoj holky, mám dotaz, poslední MS jsem měla 31.8.2014, teď mám už pár dní zpoždění, ale včerejší tt je negativní. v krabičce mám poslední 3sáčky Nosifolu(3.balení) a upřímně nevím, jestli mám koupit další krabičku(přecijen není z nejlevnějších) nebo přerušit dokud se nedostaví MS. Měla jsem tenhle měsíc dost nervů kvůli roční uzávěrce v práci, při mojich problémech s MS pochybuju že by se zrovna teď povedlo mimi, spíš mám jen tělo rozhozené kvůli stresům…

shyanne
2. říj 2014

@kifsepixam ahojky těhule🙂 máme se dobře, vše o.k. stěr na streptokokaka máme za sebou a čekáme na výsledky, chodíme teď už začínáme chodit na monitory každý týden, tak uvidíme, kdy se malej přihlásí ke slovu, ale moc doufám, že už brzy🙂 Už se moc těším až ty naše miláčky budeme mít v náruči🙂 Hodně štěstí. Teda malé je pořádný kus!

reenik
2. říj 2014

@kifsepixam Teda to je neuvěřitelné, že už jsi skoro u konce 🙂 Je to super, moc Ti to přeju. Malá se má evidentně v bříšku skvěle, nakonec budeš mít ještě pořádného cvalíka 🙂 Já mam taky pořád strach, od začátku mě pobolívá břicho, ale na kontrolách prý vše v pořádku, tak snad je to normální, ale taky jsem z toho denně nervózní. Prcek o sobě dává vědět už asi třetí týden, tak je to moc pěkný pocit, jak se tam převaluje 🙂 15.10. jdu na velký ultrazvuk, moc se netěším, doufám, že bude vše ok. A pak doufám, že se už konečně uklidním a budu si to víc užívat. Jsem strašná, ale pořáááád se o něho tak moc bojím. Závidím těm těhulkám, které se radují hned od prvního testu a neumí si připustit nic zlého. Už bych s tím taky měla přestat 🙂

katerinap1978
2. říj 2014

@kifsepixam Ahoj, u nás vše v pořádku. Vypadáme na chlapečka, za dva týdny velký UTZ a pak už začnu opravdu plánovat - kočárek, cyklovozík, výbavička..... doteď jsem to brala buď a nebo a moc jsem se bála. A jestli vyjde ten chlapeček, Ó DĚKUJI TI, OSUDE! Budeme kompletní, holčičky budou mít brášku a manžel nebude mít proti sobě takovou ženskou přesilu 🙂.

A to do třeťátka po potratu nechtěl vůbec jít, jednou mu to od plic povím a jsem zvědavá, co bude mít za argument...

katerinap1978
2. říj 2014

@kifsepixam Krásně se ti to krátí. Přeju krásné poslední týdny s bříškem a pohodový porod. Užívej si to 🙂

katerinap1978
2. říj 2014

@donia I s tím strachem si těhotenství užiješ, neboj. Je to prostě jiné, strachu je víc. Ale také je víc pokory a úcty k životu, víc radosti a štěstí z každé úspěšné kontroly...

lucinka58
2. říj 2014

Ahojky holky, nejspíš se to na různých diskuzích rozebíralo milionkrát, ale chci se zeptat - před 4 týdny jsem prodělala revizi - přestalo být srdíčko v 9tt. Kdy můžu počítat s tím, že dostanu nemstruaci a myslíte, že je hloupost snažit se již od první mensturace znovu o miminko? Abych pravdu řekla, tak je mi skoro 34 a na ten první pokus jsme s partnerem čekali dlouho (a jak to dopadlo☹) Mám teď strach zbytečně čekat..... Nejsem už zrovna nejmladší na první dítě..... ☹ Samozřejmě 6 nedělí chci dodržet, ale potom bych to chtěla již začít zkoušet..... Je to dobrý nápad?

dorabell
2. říj 2014

@lucinka58 ahojky, je mi líto, že tě to taky potkalo. Mě doktorka říkala, že MS se dostaví cca 4-6týdnů od revize (pokud si dobře pamatuji) a po první proběhnuté MS a po šestinedělí jsme se mohli začít snažit.

verunka_korunka
2. říj 2014

Holky, je tu některá co šla na dočištění? Jako jedna revize po MA a za 2 týdny druhá na dočištění zbytků? Kdy by měla dorazit menstruace? 4-6 od první, nebo druhé? Je možné abych MS měla už teď? To je necelé 3 týdny po první a necelý týden po druhé. Srdíčko plodů přestalo bít už 5 týdnů zpátky. Zeptám se na to na kontrole, to jdu za týden... Můj doktor mi na to neodpověděl, tak v Podolí snad budou trochu víc komunikativní...

winterska
2. říj 2014

@ppapajade srdečně blahopřeji k Danečkovi - je to krásný chlapeček, tak ať vám dělá jen samou radost ♥