Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

berusinka1
23. dub 2013

Ahoj holky, přeji vám všem pěkný den. Pěkně jste se tady rozkecaly, málem jsem vás nestihla ani dočíst. Dneska jsem se byla registrovat u nové Dr. a vypadá to tam docela dobře, takže snad tam budu spokojená. Jinak mě trochu zklamala, říkala, že bychom měli s miminem ještě tak 1 - 2 cykly počkat, jinak že je tam vysoký riziko, že se to bude opakovat, tak jsem teď na vážkách, ale na druhou stranu si říkám, co se má stát se stane, takže se asi nijak chránit nebudeme...Co si o tom myslíte vy????

berusinka1
23. dub 2013

@antana123 Tak to už jsou krásný dálnice 🙂 Moc držím palce na toho 1.5., doufám, že bude vše OK.

antana123
23. dub 2013

@berusinka1 moc děkuju 🙂

kacernice
23. dub 2013

Krásný den holky, já se dnes téměř po dvou letech vypravila ke gyn. dr. na preventivní prohlídku. Vydaly jsme se s malou busem a malá sebe i mě totálně pozvracela 😝 😝 😝 😝 😝 Ale nakonec jsme vše zvládly - my jsem holky z dědiny, nás jen tak něco nezastaví 😀 😀 😀 😀 😀

cabalkova
23. dub 2013

@berusinka1 Beru a ty jsi jak dlouho od potratu? Ja si taky rikala, ze hned po první ms jdeme na to, ale nova dr mi to vymluvila, ze mame ještě aspoň jednu počkat, ze se snizi riziko, ze by se to mohlo opakovat, tak jsem se s tim smířila a ještě cekame.

berusinka1
23. dub 2013

@cabalkova No já už mám 2 MS za sebou a teď jsem 9. den 3.cyklu, takže podle jejích slov, bych měla čekat 3, spíše 4 MS, to se mi vážně už nechce. Každopádně jsem jí na rovinu řekla, že tomu necháváme volný průběh. Riziko tam podle mě bude vždycky. Předtím prvním těhu jsem nepodstoupila žádnou operaci ani nic podobného a stejně to nedopadlo. Tvoje Dr. Ti řekla, že po 2. MS už můžete?

berusinka1
23. dub 2013

@cabalkova Jo a nevím co řekla Dr Tobě., ale mě doporučila užívat Nosifol, tak si jej asi zajdu koupit do lékárny a uvidím, co se stane...

eva518
23. dub 2013

@berusinka1 ahoj, mě dr.říkal, že po šestinědělí ideálně ještě dva cykly počkat a čas využít k regeneraci jak psychické, tak fyzické + jíst listovku, aby tělo mělo zásobu, než otěhotní. Nakonec jsme se tu 2.MS od šestinědělí už tak moc nechránili a já otěhotněla až další měsíc. Riziko je vždycky, ale myslím, že dva měsíce od revize to fakt chce. Ale je to jen můj názor. Přeju, ať se to teď už povede 😵

matysikovad
23. dub 2013

@nessik ahojky, u mě nic, pokorně čekám na MS ☹ květen to jistí nám všem čekatelkách 😉

@kacernice teeeda holky, vy jste měli faktický zažívný den 😀

@berusinka1 na co čekat? jen pěkně do toho, jsem zastáncem toho, že tělo si samo udělá, co chce...

Holky, takže mám dva měsíce GYNEX za sebou, myslím, že jsem psychicky i fyzicky na dobré úrovni, jen to mimi ne ne přijít. Do MS ještě daleko, to bude dlooooouhý další měsíc.

@antana123 A co ty těhulo, jak se daří?

kolino
23. dub 2013

@matysikovad Danko ty očekáváš ms? Já ji nikdy nečekám!!!! tak pěkně zažeň chmůrné myšlenky a mysli pozitivně! třeba gynex zabral, já teď frčím na nosifolu, aby se pak embrya měli u mě parádně....🙂

antana123
23. dub 2013

Ahoj holky 🙂
@berusinka1 taky bych to už nechala osudu a na nosifol sem slyšela samou chválu 😉
@matysikovad mám se fajn co ty???

matysikovad
23. dub 2013

@kolino no a ten Nosifol, kolik tě přišel? a jak se to bere? čekám, už mě bolí břicho ☹ a co ty, jak u vás?

@antana123 já se mám parádně 🙂 zítra jdu na 4-tou denní dvanáctku 😝

antana123
23. dub 2013

@matysikovad ajééé to je radost

matysikovad
23. dub 2013

@antana123 no ohromná 😨 🙄 večer jsem domotala kapačky, jako nikomu jsem je nepíchla, jen mě mrzelo, že jsem přidala práci kolegyni, ale asi se cítím dost unavená ☹ nedávám moc pozor, jak je toho moc, tak už to ani nejde, však si to sama pamatuješ, když toho bylo moc, tak to stálo za..... ještě testuješ? koupila sis ten digitální?

kolino
23. dub 2013

@matysikovad bolest břicha nemusí znamenat ms...já si přeji aby ta vlná těhu nás tady sebou smetla! takže hlavu vzhůru.
Já zítra budu volat do car, sice nemám , ale kdo to má vydržet do pátku!! Tak budu vědět jak to probíhá 🙂 a hlavně se chci poptat ,kdy a podle čeho se rozhoduje kolik se zavádí embryek.

kolino
23. dub 2013

@matysikovad nosifol mě vyšel na 350 Kč na 20 dní! ☹ cena mazec ,ale co to je proti ivf.... a pokud je to takový zázrak jjak všichni doktoří a holky i tady vychvalijí tak zkusím. pije se 1x denně a je to jak šumák do vody, mě to teda chutná.

cabalkova
23. dub 2013

@berusinka1 No ja jsem to zkousela usmouvat, ze bychom zacali uz po první, tak na to to ona se mnou usmlouvala, at zacneme az po druhé. 🙂 Nosifol mi nedoporučovala. Mam MTHFR heterozygotne, takze mi doporučila Femibion a další budeme resit ted nekdy, jdu v tomhle cyklu ještě na prevenci a cytologii, tak to ještě probereme. Ten Nosifol je co?

matysikovad
23. dub 2013

@kolino ty kokšo, to je teda balík !!! jsem trošku doufala, že mi zabere ten gynex 😢 ale tak jako aspoň mě dal do kupy. musíš zítra napísať, jak jsi dopadla, jak dotelefonuješ 😉 budu zvědavá 🙂

zvedavaholcina
23. dub 2013

holky chci se zeptat muzu par hodin po revizi opustit nemocnici?dekuji za odpoved

matysikovad
23. dub 2013

@zvedavaholcina ahoj, já sem si to nelajzla, bála jsem se krvácení nebo nějakých komplikací, na druhý den dopoledne už jsem šla domů. Ale byly tam i holky, které šli odpoledne domů

kolino
23. dub 2013

@zvedavaholcina mě pustili po revizi po 5 hodinách...každá nemocnice to má jinak :-/

petulaho
23. dub 2013

@zvedavaholcina tak na reverz asi můžeš odejít,ale nedělala bych to,ráno tě určitě pustí...vědí,proč si tě tam nechali

nessik
23. dub 2013

@matysikovad Dani, třeba nedojde. Holky, já mám dnes úplně pozitivní ovu test a co myslíte chlap...Spí 😠 A zítra a pozítří je pryč. Se na to vykašlu 😝

nessik
23. dub 2013

@petulaho Peti, už abys to měla za sebou. Ale opravdu já se narkózy šíleně bojím, klepala jsme se na stole jako ratlík a tekly mi hrůzou slzy a nic to nebylo, hned po probuzení jsem byla ok, nic mi nebylo, ani špatně. Mnohem horší než celá revize v narkóze bylo to bolavé srdíčko ☹ Bude to dobré a za chvilku bude miminko 🙂
@berusinka1 mně několik dr .nezávisle na sobě řeklo, že 2 MS stačí. Být tebou určitě bych to zkusila.

antana123
23. dub 2013

@matysikovad no tak to chce aspoň 2 dny pauzu ať si odpočineš ....
testuju ale digitálem né se bojím abych pak nebyla nešťastná stačí mě papírový 😉
@matysikovad
@kolino držím palce ať se pěkně vyvýjejí 😉
holky určo to ted pofrčí a budou samé těhulky to jaro je zázrak 😵
@zvedavaholcina já šla na revizi ráno a večer domu

antana123
23. dub 2013

@nessik kruci vzbudit a znásilnit 😀

zvedavaholcina
23. dub 2013

Vim ze nekde pousteji uz po par hodinach domu +-2hodinky jako moji kamaradku jste nektera z Opavy?

nessik
23. dub 2013

@antana123 😀 😀 😀 jdu budit, ale nevím, jestli nedostanu palicí po hlavě 😝

antana123
23. dub 2013

@nessik neboj to dáš my ženský to umíme 😀 😀

nessik
23. dub 2013

@antana123 no, po těch letech nevím, jestli ještě něčím můžu překvapit 😀 😝