Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

reenik
24. říj 2014

@berusinka1
@bbibianca
@kifsepixam
Ach jo holky, jsem z toho fakt nešťastná. Teď už to píchám opravdu i dost pomalu, dokonce tam pak tu jehlu držím ještě zabořenou celkem dlouho, ať se to tam jakoby rozloží a pak pomalinku vyndávám. Ze začátku to byla jen kapka na rance, tak to jsem neřešila. Ale teď z toho normálně teče "potok" po celém břiše a jednou mi to dokonce vystříklo do dálky, jak bych stříkala injekcí... přitom to dělám pořád stejně, teď dokonce opatrněji. ☹ Dr. mi řekl, že se to někdy stává a že s tím Ziborem nebudu mít takový problém, že je tam té tekutiny méně, ale dneska jsem píchala Zibor a podle mě zase alespoň půlka vytekla. Ty minulé odběry mě vyděsily, místo předešlé hodnoty 0,34 jsem měla v krvi jen 0,08!!!! takže skoro nic ☹ přece si pokaždé nemůžu píchat dvě injekce - co kdyby náhodou, já nedokážu odhadnou, jak moc mi toho v té krvi zůstalo ☹ Když píchám tak si normálně zmáčknu tu kožní řasu, tak jak mě to učili a držím ji celou dobu, to mi taky zdůrazňovali, ať to pak nepouštím, jedině, že bych to zkusila po píchnutí pustit. Teď jak mi roste břicho, tak mám navíc strach, ať si tam ještě něco nepropíchnu, i když placenta je asi dost daleko, co? Ach jo, takové komplikace.....

reenik
24. říj 2014

A Zibor asi nikdo nepícháte, že? Dneska čtu na netu, že je to nějaká novinka v těhu ještě moc netestovaná, tak mě to trochu zarazilo.... dr. mě ujišťoval, že je to neškodné a má to nejméně alergenů, ale i tak mám strach... takové prkotiny a člověk pořád něco musí řešit....

berusinka1
24. říj 2014

@reenik opravdu to zkus po píchnutí tu řasu pustit a pak vyndat, ono úplně správně by se to ani do řasy píchat nemělo, ale protože by to bylo pro nás těžké, tak ti říkají udělej si řasu a píchni,ale je to stejný jak s inzulínem.....

berusinka1
24. říj 2014

@reenik se ziborem bohužel zkušenost nemám, ale už jsem o něm slyšela, zstím jsem na clexanu a uvidím, jak se to bude vyvíjet dál, ve čtvrtek mám kontrolu, tak uvidím...

katerinap1978
24. říj 2014

Ahoj holky. Velký UTZ v Gennetu je za námi, vše je v pořádku, miminko zdravé. Byli jsme tam celá rodinka, holčičky poprvé viděli svého sourozence a byly z toho celé nadšené 🙂.
A BUDE TO NA 100% CHLAPEČEK, taťka to obrečel 🙂.

luci.sv
24. říj 2014

Ahoj holky, mám doma zdravou téměř tříletou holčičku. Těhotenství probíhalo v naprostém pořádku porod také...tak jme se s manželem rozhodi, že jí pořídíme sourozence...oťehotněla jsem ihned, ovšem v 9tt mi zjistili zamlklé těhu...následovala kyretáž...jsem z toho v šoku... chtěla bych hned otěhotnět, ale mám strach, že se to bude opakovat...

donia
24. říj 2014

@katerinap1978 no slava, vse v poradku a hlavne velka gratulace k tomu chlapeckovi. Take se tesim, az budu moci napsat, ze mame screeningy za sebou a hlavne, ze jsou v poradku. Tak snad se tu toho vsechny dockame.

donia
24. říj 2014

@luci.sv Je mi to lito, dneska je to vazne skoro u kazdeho, az mi to prijde neuveritelne. Nebo jestli se o tom jen vic mluvi, nevim.. Kazdopadne chapu naprosto tve pocity, mame je tu takove vsechny, ty obavy uz tu proste budou. Ber zase pozitivne to, ze ti slo otehotnet lehce, s tim tu nektere mame bohuzel problemy. Drzim palce a neboj, zase bude lepe. 😉

luci.sv
24. říj 2014

Děkuju a je pravda, že do téhle doby jsem si vůbec nedovedla představit, jaké to je...já se držím, protože mám doma malou čertici, ale smekám před všema holčinama, co se jim nedaří už na poprvé. Holky, moc vám držím palce, ať máte doma alespoň jednoho vytouženého prcka!

nessik
24. říj 2014

@luci.sv to je mi moc líto. Určitě to byla náhoda a podruhé už to bude dobré.

nessik
24. říj 2014

Holky, dotaz, myslíte, že opravdu psychika hraje velkou roli? Přece nejde na to nemyslet, když tak strašně moc mimi chci. Pořád se uklidňuju, že jsem přece otěhotněla už několikrát a že to půjde, ale....dneska jsem 9 DPO a test negativní, takže to nevyšlo. Už to teda nesu fakt dost špatně.

donia
24. říj 2014

@nessik neboj, treba jeste bude pozitivni, 9DPO neni zase tak moc. a kdyby to preci jen ted nevyslo, tak to ber z te lepsi stranky - zkusili jste to, ale telo bude poradne odpocate na priste

bbibianca
25. říj 2014

Ahoj holky, jsem celá nesvá pořád jsem čekala na MS a ted už zase nikde.. Asi to blbě počítám nebo co. Já nevím, poraďte prosím. Od pondělí špiním ve středu jsem ráno objevila trochu krvavé stopy, ale pak to přešlo ve špinění černé výrazné cucky a dost.. večer už to začalo krvácet a to hodně, ve čtvrtek jsem skoro vykrvácela a v pátek jen takové slabé krvácení a dnes už nic. Jsem z toho na nic. Od kterého dne mám tedy 1 den cyklu počítat?? Počítala jsem od čtvrtka, protože, to začalo krvácet pořádně až ve středu odpoledne - večer. Ale to by znamenalo, že menstruaci jsem měla jen dva dny čtvrtek, pátek. Což si myslím, že je blbost. Prosím, prosím poradte. Potřebuji to kvůli stimulaci na IVF.. Od 16 DC mám začít užívat Proveru a ted nevím jestli to mám správně vypočítané. A navíc mě teď napadla myšlenka, jestli nemůžu být těhotná. Cyklus po revizi jsem měla 2 x 33 dní a teď by to bylo 27 či 28 a jen tak krátce. Já to nechápu. Nechci plašit. Žádné příznaky nemám jen to, že občas cítím bodavou bolest v podbříšku a poslední dobou jsem příliš citlivá, Pořád bečím, ale to může být způsobeno i tím stresem... Prostě už je to dlouho a možná už mám z toho spíš deprese. Navíc jsme se rozhodli pro IVF byla jsem přesvědčená, že to prostě vyjde, ale teď mi někdo napsal, že jsou to zbytečně vyhozené peníze, když můžu otěhotnět přirozeně. Rozhodli jsme se proto, protože jsem již 3 x potratila a prostě začala jsem věřit tomu, že IVF s PGD musí zaručeně vyjít, protože vyberou to nejkvalitnější embryjko. Mám divný pocit. Když jsem byla prvně těhotná, tak to mělo stejný průběh. Dostala jsem to o chvíli dřív ale bylo to taková nestandardní MS. Kamarádka mi poradila test, ten jsem si udělala, ale než jsem došla k Dr. bylo již pozdě.

nessik
25. říj 2014

@donia no, dnes taky test neg., další už nedělám a počkám, až za 4 dny dorazí Mrs. Červená ☹
@bbibianca zlatíčko a test je teda negativní? Pokud ano, tak bych MS počítala určitě od středy. Jinak po revizích taková MS, že třeba 2 dny, pak den nic, myslela jsem, že mám jen dvoudenní MS a pak zase to začalo, tak to se mi stalo taky. A myslím, že to tak měla i @matysikovad? Co si zavolat do CAR. Jinak ale myslím že středa nebo čtvrtek, že ten jeden den nevadí. Neboj, určitě to klapne!!!!Už musí.

matysikovad
25. říj 2014

@nessik Nesíčku přečetla sem, co má Bibianca za problém a nevím, co myslíš, že sem měla taky 🙂 Ráda poradím, jen mi to prosím víc přibliž ( mám už za těch 10 měsíců asi vykojená mozek 😒 😉

matysikovad
25. říj 2014

@nessik jo počky, jako že sem mívala dlouhu MS? jooo, po recizi a to byla teda hruza. první byla cajk, uplně jako před těhotenstvím a následnourevizí, ale pak to začalo, špinila sem dlouho před MS, pak sem pár dní krvácela dost a pak dalších 10 dní špinění-ale jasné krve, ne klasické špinění... pomohl až druhý měsíc gynex. tohle si myslela? 🙂

nessik
25. říj 2014

@matysikovad Danuško, jojo, nějak tak to bylo. Právě mám pocit, že jsme spolu řešily takovou jakoby protrahovanou MS, jakože třeba pár dní červená, pak třeba den dva nic, pak zase červená...já to měla po první revizi....
Jak se máte s Natalinkou? První Vánoce se blíží, to bude krása, co?

matysikovad
25. říj 2014

@nessik miláčku druhé vánoce 🙂 musíe pod stromečkem udělat srovnávácí foto - 2,5 kgx8,5 kg 🙂 😉 jinak se máme fajn, děkuju za optání 🙂 a ty? jak to jde? dětičky zdravé?

matysikovad
25. říj 2014

@nessik jj, Ms sem měla dooooouhé, protahované třeba i 20 dní - dr mi furt říkala, že to chce čas...to chce čas, bla bla.

nessik
25. říj 2014

@matysikovad no, jo vlastně druhé, já pořád že Natalinka je až po Vánocích, vidíš, já vykojený mozek nemám, ale jakobych ho měla 😝 . Děti zdravé, jsem v takovém kolotoči škola, školka práce....

bbibianca
25. říj 2014

@nessik No, test jsem si nedělala. Chtěla jsem si ho dělat, ale pak jsem 3 dny před MS začala špinit, tak jsem si říkala, že je to zbyteční.. Ale teď mi nějaká pohnutka řekla nechceš to zkusit? 😒 Jsem grogy.... Nevím, jestli poslat manžela do lékárny... nechce se mi hledět na ten bílej test, ale taky se mi nechce na to dojít pozdě... 😒

nessik
25. říj 2014

@bbibianca zlatíčko, určitě test, jestli máš brát nějaké léky, ať víš, na čem jsi. Podívej, buď jsi nebo bude miminko z IVF, oboje je krásné a prostě miminko bude. Určitě pošli manžela pro test.

matysikovad
25. říj 2014

@nessik no však v pohodě, vždyt měla být až 7 ledna 🙂 a chtěla za čertama a mikulášem 🙂 😀

ninikry
25. říj 2014

@bbibianca A byla jsi na nejakym vysetreni? Na hematologii? Kamaradka taky vzdycky potratila v prvnim trimestru a pak ji zjistili nejakou trombofilni mutaci, v tehu pichala injekce a bylo to ok...

nessik
25. říj 2014

@matysikovad právě, já měla zafixovaný leden, ale taky jsme mohla mrknout do pasu, že? 😝 Ale počkej, až malá uvidíš světýlka na stromečku a bude rvát balící papír z dárků 😀 To se líbilo nejvíc mým dětem. 😀

matysikovad
25. říj 2014

@nessik jo na to se fakt moc těším, bude to už velká holka 🙂 snad nám stromek nestrhne 😀 máme vždycky, co sme spolu s manželem, tak živý, aby si neublížila, naštěstí už ted dělají banky téměř nerozbitné plastové 😀

kifsepixam
25. říj 2014

@reenik Bobku tak to nevim, Zibor fakt neznam, ale je to blby to je fakt...jen teda me bylo receno, ze po 20. tydnu uz do bricha radsi nepichat....doporucily boky (ty uchopovadka lasky po stranách) ci stehna.
Ja uz taky bojuji s injekcemi, mam stehna uz sama boule a uz jsou tak bolestive ty boule, ze uz není kam pichat:_( Drz se a snad to pujde lepe!!!!

kifsepixam
25. říj 2014

@nessik Bobku nic ještě nevzdávej, 9DPO je brzo!!!! Moc na tebe myslim a moc se tesim az budes mit pozitivni testik!

kifsepixam
25. říj 2014

Jinak holky rok s rokem sesel a 12.10 jsme zapalovali svíčku za naší Norinku, která v 21. týdnu těhotenství nám odešla....bylo to hrozný a fakt není den co bych si nevzpomněla....

Teď mám v bříšku Adinku a ta malá kočička už má dle odhadů asi 4 kg a protože ani Hamiltnův hmat nezabral a vzhledem k velikosti a me předchozí anamneze mam ultimatum vikend a když nevyleze, coz nevypada, tak v pondělí nastupuji na vyvolavacku, drzte mi damy pesti, at mame tentokrát po vyvolavani porodu opravdu pozitivni konec a to naší holcicku v naruci!!!Bojim se moc, jako vlastne cele tehotenstvi.

bbibianca
25. říj 2014

@kifsepixam Ahojky, zcela dobře si pamatuji tvůj příběh. Je to nádhera. Tak rychle to uteklo. Přeji Vám hodně štěstíčka zdravíčka a lehký průběh porodu. Zasloužíte si to.. 😉