Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
16. črc 2013

@berusinka1 určitě ano,já mám vypozorované,že z jednoho vaječníku ovuluji dřív a taky mám z něj cyklus 28.dní, z druhého vaječníku mám ovulku později a taky je cyklus delší okolo 33.dní

berusinka1
16. črc 2013

@maximka33 @petulaho Holky děkuju ujištění, mě to zkrátka přišlo nějak brzy, každopádně jsme to pro jistotu doma pojistili, tak uvidíme za 2 týdny, zda z toho něco bude 🙂

petulaho
16. črc 2013

holky tady je nějak mrtvo☹ jste všechny asi venku co?

berusinka1
16. črc 2013

@petulaho Tak to máš pravdu, ale přijde mi, že mrtvo je tady delší dobu, to budou dělat asi ty prázdiny... Jak to u Tebe vypadá s těmi odběry? Asi si to už tady někde psala, ale nechce se mi to dohledávat...

matysikovad
16. črc 2013

Děkuju, že jste na mě mysleli. Ani se mi nechce psat, zkracuje se mi čípek, mám ho už na 1 cm, zatím mi řekla, že se mám jen šetřit a kdybych měla nějaké bolesti nebo tvrdnutí, tak šupem do nemocnice.... Dost se bojím no ☹

diginka29
16. črc 2013

@matysikovad Ahoj,neboj,určitě to bude v pořádku,budu držet palečky
😉 a hlavně odpočívej

kolino
16. črc 2013

@diginka29 jak si dopadla???
@matysikovad Danko tak to je teda pech...1cm je málo, ale to zvládneš, hodně odpočívat a nic nenosit a nedělat. ale pokud jdeš až za 6 týdnů na kontrolu tak to přece tak vážné nebude, vždyť to je doba!

diginka29
16. črc 2013

Tak holky ráno jsem byla na krvy a už mi Dr. volal výsledky.Bylo to opravdu kůli Hcg,jelikož miminko vypadlo asi doma,takže při revizi už tam nic nebylo.Úplně mi spadl kámen ze srdce 🙂 díky za podporu 😉

diginka29
16. črc 2013

@kolino no musim říct že mi je lépe 🙂 teď už jen počkat na MS a pak šupky dupky na to 🙂 taky mi řekl že už by každým dnem měla MS dorazit,se docela těším a zároveň mám strach aby se vše znovu neopakovalo,ale jak říká manžel-nech to koňoj,má větší hlavu.A má pravdu,člověk musí přemýšlet jen pozitivně 🙂

berusinka1
16. črc 2013

@matysikovad Ahoj, tak to mě moc mrzí, ale snad to bude vše OK. Tak se opravdu hodně šetři a spíš odpočívej a polehávej. Kolegyně v práci měla to stejné co ty, ležela nejprve doma od 5. měsíce a pak od 7. v nemocnici a dneska má zdravou holčičku. Hlavu vzhůru...

petulaho
16. črc 2013

@berusinka1 asi jo😉 děkuji za zájem🙂 no zítra jdu na konzult.ke svému gyndr.-pdole refrenčních rzmezí tam nějaké odchylky jsou, ale uvidíme co doktor řekne....dám zítra určitě vědět😉
@matysikovad teda,to je nemilý☹ ale věřím, že když budeš hodně ležet, tak všechno s miminkem zvládnete...na to asi žádné prášky nejsou jen klid vid?

@diginka29 super zprávy, ještě že tak vid?😉musíš myslet pozitivně, každá z nás se bojí,ale máš dvě holčičky tak není důvod aby se nepovedlo....co mám říkat já po třech SP☹bojím se neskutečně a to ještě těhotná nejsem...ale prostě si nepřipouštím nezdar....

berusinka1
16. črc 2013

@petulaho Tak držím palce, aby Ti Dr. nasadil nějakou léčbu a pak už vše jen dobře dopadlo.

antana123
16. črc 2013

@matysikovad ajé Dančo hlavně se fakt šetři

antana123
16. črc 2013

@petulaho tak na zítra držím palce 🙂

diginka29
16. črc 2013

@petulaho To máš pravdu,člověk musí myslet jen a jen pozitivně 😉 v tomhle světě to ani jinak nejde 😉

maximka33
16. črc 2013

@matysikovad teda, děvče, drž se.. já mám čípek 1,5 cm..
@diginka29 tak to je dobrá zpráva!!

okurkaa
16. črc 2013

@matysikovad Dani, omlouvam se, ze vam se lezu. Ale uz dlouho vas tu ctu. Ja mam za sebou tech potratu nekolik. Jak v prvnim, tak druhem trimestru.
Je strasne dulezite, jestli ti ten 1cm namerili urltrazvukem? Jestli jo, tak porad jenom odpocivej. Jestli to jen doktor odhadl, tak to muze byt i vice, coz by bylo jedine dobre

matysikovad
16. črc 2013

@okurkaa měřili mi to UTZ

elana
16. črc 2013

@matysikovad teď bude vidět, kolik máte šmíráků...já taky nakukuju, už dlouho (MA jsem měla v r.2010), ale teď mi to nedá. Pokud opravdu máš tento nález dělaný uzv, tak by Ti měla dr. nařídit nejen klid, ale především!! napsat Utrogestan. Podle současných poznatků je to v podstatě jediná možnost, jak eventuelně předčasnému porodu zabránit (nějaké ležení nezachrání nic, pokud se čípek skutečně otvírá zevnitř-ale to vidí na tom uzv právě, zda se tam tvoří nálevka). Stačí 100mg (tj. 1x1) (někdo říká 200mg, tj. 1x2)vaginálně večer. Divím se, že to neví. Já když čekala malýho a v 17.tt jsem zašpinila a šla k dr., tak mě prohlédl, udělal právě tento vnitřní uzv a i když patologii nic nenasvědčovalo (cervikometrie 35mm, bez nálevky), přesto mi ten Utrouš napsal, je to dva a půl roku zpátky, takže zas až taková novinka, aby o ní nemohla vědět, to není.

petulaho
16. črc 2013

@berusinka1 léčbu nasadí až docent podle všech výsledků ze tří cyklů (ještě jeden cyklus je přede mnou)

matysikovad
16. črc 2013

@elana no ona mi řekla, že je to v normě, tak tam asi nic neviděly . byly na UTZ dvě a ani jedna nejsou zrovna nejmladší slepice... uvidím, jak dlouho doma vydržím, když tak pojedu ztropit scénu, že mě bolí hrozně břicho a ať se mnou něco dělají ... snad se nerozmyslím pozdě, no

mircisek
16. črc 2013

@matysikovad Dani a neuvažují o cerkláži?

maximka33
16. črc 2013

@matysikovad Dani, když tak zbytek utrogestanu tu mám, mohla bych ti poslat.

okurkaa
16. črc 2013

Ja nevím, přijde mi divné, že říkají že je to v norme a neposlala te do nemocnice. Mně když se zkracoval, tak me bolelo břicho a spinila jsem. Všichni si taky hned všimli, že mi kleslo břicho. Snad to bude dobré, moc moc držím palce

terite
16. črc 2013

Ahoj holky, chci jen nahlásit, jak to u mě vypadá. MS pořád nikde. Na testu sněhobílo. Tak jsme dneska šli do CARu, jak jsme byli objednaní. Já mám dojít na krev, až budu 2DC-4DC a pak zase kolem půlky cyklu atd. Budou kontrolovat ovulku. Martin hnedka zašel na odběr na spermio. Tak uvidíme.
No budem zkoušet dál, co se dá dělat. Jen se bojím, aby MS nedorazila někdy ve čtvrtek během dne, protože od pátku do neděle jsme pryč, tak bych na tu krev nemohla zajít.
@matysikovad Dani, to mě mrzí, hlavně lež a odpočívej a kdyžtak se pak můžeš zeptat na tu cerkláž. Stejně, je to brzo, že se ti to už teď zkracuje, že? Bude to dobré, uvidíš. Hlavně žádnou paniku.

terite
16. črc 2013

@ppapajade Tak koukám, že jsme na tom teď podobně, viď. MS mešká a na testu nic. Kdy jsi měla ovulku, víš?

maximka33
16. črc 2013

@terite to je prima, že se už něco děje!!

ofina1
17. črc 2013

@matysikovad jejda Danusko opatruj se a jak říkají holky možná bych to ještě někde prokonzultovala.odpocívej určitě to bude dobré.

@terite super,že jste tam sli a že se začne něco dělat jen je škoda že je test bílý a není možný aby jsi měla ovu později? Myslím na tebe

Holky tak včera jsem volala doktorovi a chce mě vidět už příští týden tak snad něco bude vidět strašně se bojím,ale snažím se být v klidu

petulaho
17. črc 2013

@terite je super,že se něco začne dít...ms určitě dorazí tak,abys to stihla, popř.by sis mohla najít laboratoř v místě kam jedete (pokud je to teda v čr😉) (TAKY JSEM MĚLA NERVY,ABYCH TO STIHLA MEZI DOVOLENÝMA)

petulaho
17. črc 2013

@ofina1 super,že tě vezmou tak brzy a kdy přesně jdeš?