Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
5. zář 2010

@natulaaa u nás je krásně, sice trošku zima, ale sluníčko svítí. Klid, určitě vědí, co dělají a zítra proběhne vše úplně hladce.

lucie.krajcarova
5. zář 2010

ahoj, jak je? tady je krásně, jdem ven na zahradu. bolest břicha mi polevila, ms zatím nikde..

breberuska
5. zář 2010

Natuko, zítra hodně štěstíčka!!!!držím palečky raději už teď...stejně nic pořádného nedělám, tak ať jsem aspoň užitečná😉 , neboj narkoza bude v pohodě, já jsem si jí taky bála strašně a ani nevím a byla jsem vzhůru🙂 šance máte nádherné, to je super!!!
fram, neboj, ještě se určitě //ukážou!!musí!
Jahud, brzo se uzdrav, to počasí je na pytel, pro bacily jak dělané ☹

breberuska
5. zář 2010

Luci,my čekali 2 MS a ve třetím cyklu jsme otěhotněla - můj doktor i známá porodní as. říkali, že je to naprosto ideální. Jen ten protivný starý doktor na pohotovosti sýčkoval, že by mně v žádném případě dříve než za rok těhotenství nedovolil a ať se pak nedivím, magor. Tak jsem se na to ještě raději ptala svého Dr a ten mi vysvětlil, že je to "stará škola", dneska po potratu ve 2. trimestru, který byl z genet. indikace a vedený jako normální porod fakt není důvod čekat déle...🙂

vendulak
5. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................39DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................31DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................31DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................29DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................................27DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................26DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800....................................................................24DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................21DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................19DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)......19DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ).........................................................................................17DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................................................15DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................................................14DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)..............14DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................9DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...........................................................8DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...................................................................................4DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)............1DC

jahudka80
5. zář 2010

@natulaaa držím palečky 😉
@breberuska no jo já vím přesně z čeho to je po dva večery jsem tu seděla u pc a makala do noci byla mi zima ještě nám netopili a tak jsem prostydla ☹ no rýma hnus,...ještě že už nemám teplotu 😉

Holky dnes na mě myslete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 všechny!!!! po 18h příjdou mrknout na byt 😉

breberuska
5. zář 2010

jahud, a máš krásnou novou fotečku! moc ti to sluší!!!!!večer hodně zdaru 😉

lucie.krajcarova
5. zář 2010

jahudko, tfuj tfuj tfuj, ať vám to vyjde!!! a kde pak budete bydlet?

natulaaa
5. zář 2010

@jahudka80 budem držet 😵 😵 ,vím jak je to pro vás duležité 😉 😉 ,

martasl
5. zář 2010

ahoj holky,konečně nám jde net!!to bylo k vzteku 😠

fram-čárky se ještě ukážou,neboj.ale musíš zítra zajít pro estík a dát nám pak co nejdříve vědět. 😉

natul-tak to je s těma vajuchama bezva.jako další těhulka jsi jasná 😉

jahud-v 18 na vás budu myslet.tak ať to vyjde a paní je spokojená.a to se budete hned stěhovat,nebo tam ještě nějakou chvilku setrváte?asi záleží na domluvě,co??

fram
5. zář 2010

ahoj holky,
byli jsme na bowlingu, tak nám to odpoledne krásně uteklo.
@jahudka80 budu na tebe myslet, ať zájemci padnou na zadek z krásnýho bytečku 😀
@vendulak dík za tabulku
@breberuska toho starýho páprdu z pohotovosti by měl někdo poslat do pr..., aby se trochu probral. Takovej přístup, to snad ani není možný 😠 😠 A máš se dobře? Záda už nebolí? V kterém už jsi tt?

breberuska
5. zář 2010

@fram, jo mám se fajn, po tom utrogestanu jsem jak praštěná a furt pospávám, ale nešpiním, tak věřím, že se ta sraženina vstřebává 😉 jinak jsem 10tt, za 2 týdny jdem na screening, to bude nervák 😒

fram
5. zář 2010

@natulaaa ještě se chci zeptat, jak se po IVF počítá termín porodu? Taky podle poslední MS? Protože vy přeci budete úplně přesně vědět, že k oplodnění došlo v pondělí 7.9. a tím pádem by se logicky mělo počítat 38 týdnů od tohoto data. 😕 😕

fram
5. zář 2010

@breberuska jen pospávej a hooodně odpočívej, až bude miminko, tak už to nepůjde 😀 a NT dopadne dobře, vždyť to špatný už sis vybrala.

lucie.krajcarova
5. zář 2010

@fram ono to bude ještě o trochu dřív to oplodnění, protože embrya budou mít už 5 dní, ne? Natulaa? jsem zvědavá na ségru, jí zítra implantují zmrazená embryjka, ještě neví, jestli jedno nebo dvě, nechají to na doktorovi. tak jsem zvědavá, jaký termín porodu jí dají.

natulaaa
5. zář 2010

@fram hmm to nevím,ale asi se nemužou splést,protože budou vědet den i čas 😀 😀 😀 ,holky já myslela,že mi bude zle po tom hcg a mi je nejlíp,snad za celou dobu stimulky,dneska mám žravý den 😀 😀 ,aspon naberu sílu na ráno,zítra jedu na lačno,už od pulnoci nesmím jist ani pít 😨 😨 ,jist mi nevadí,já stejně nejím,ale s pitím noo,to bude zajímavé 😨

natulaaa
5. zář 2010

holky já mám uplně mráz po sobě ta představa,že už zítra nám spoji moje vajíčko a manželovou spermijku 😵 😵 ,to se budu o ně bát už zítra 😀 😀 😀

helcenka
5. zář 2010

Ahoj holky,
dneska je u nás kráááásně, sluníčko celý den, jenom je dost chaldno.
Byli jsme na výletě, snad už na posledním, nějak mi to nedělá dobře, pořád někde courat, navíc v autě mi bylo zle... Stavili jsme se na obídku a odpoledne jsme si všichni na hodinku a půl zdřímli. Vstávali jsme před půl hodinou, tak jsem zvědavá, jak půjde prcek večer spát.... Ale snad dobře, šli s manžou do lesa, tak ho to snad utahá.
Holky, já mám tenhle víkend od malýho nějaký volno, nebo co. Užívá si ho manža, taky je to poslední volný víkend, co má a pak pár víkendů za sebou bude pryč a vydělávat nějaké korunky, aby jsme si mohli koupit ještě něco do bytu, protože nám pořád pár věcí chybí.

NATULO, zítra to bude v pohodě. Dáchneš si a oni vlastně všechnu práci udělají za vás. 😀 A příští víkend už budeš odpočívat s nožkama nahoře a manža bude okolo vás běhat... 😉

LUCI, já to teda napíšu. Já otěhu hned po první MS po revizi. Můj Dr. mi říkal, že se všeobecně doporučuje počkat 3 měsíce, ale že jsem naprosto v pořádku, tak jestli se na to cítím, tak tomu nic nebrání.

Holky, neodsuzujte starý doktori. Všichni nejsou takoví. Můj bývalý Dr. byl super. Vždycky mi dobře poradil a dal mě do kupy, když jsem potřebovala. A to mu do 70 moc nechybělo. Pak ale šel na operaci s očima a měl nějaké komplikace a musel na operaci znovu. No a ona se nepovedla úplně tak jak měla, tak nechal praxe.

FRAM, pořád držím palce. Snad mi neupadnou.... 😀

lucie.krajcarova
5. zář 2010

Heli, tak snad tě to nevolno přejde po prvním trimestru 🙂 jj dáváš mi naději. my to taky zkusíme co nejdříve.
natulko, to tak uteklo!!!!! a už je to tu!!!! tak budu zítra držet všechny palce tobě i ségře 🙂 ale tobě víc, ségra je v poho, kdyby to nevyšlo. už mají holčičku. jestli se tam zítra nepotkáte 🙂

jane84
5. zář 2010

Ahoj holky 🙂
Natulko zítra na tebe budu myslet, neboj, všechno dobře zvládnete a v pátek už budeš těhulka 🙂

Fram ty určitě čekáš s // na mě 😀 MS čekám ve středu, ale měla bych pár příznaků. Jak mě bolí prsa, to snad ani není možný, dneska trošku pobolíval podbřišek a už druhý den se mi navalilo na zvracení. No doufám, že to budou // a ne že jsem snědla něco špatnýho 😀

petardice
5. zář 2010

Ahoj holky, mám na vás dotaz - jak dlouho po potratu jste se snažily znovu otěhotnět? Potratila jsem v 5. měsíci (těžká infekce plodového vaku, po porodu následovaly 2 revize dělohy) a byť doktor říkal, že bychom měli aspoň půl roku počkat, nechce se mi. Na mimčo jsme se moc těšili, plánovali... Naštěstí máme doma malou cácorku, která mi nenechá zbytečně moc prostoru pro přemýšlení a trápení, je to taková "malá velká" motivace fungovat dál. Nejradši bych ale zkusila otěhotnět co nejdřív, ale zajímaly by mne zkušenosti jiných, mám strach, abychom to neuspěchali (dá se vůbec říct, jak dlouho si potřebuje vůbec děloha po revizích opravdu "odpočinout"?) a neskončilo to zase špatně ☹ Doktor říkal, že ideální je ten půlrok, ale že to není nic vědecky podloženého, spíš lékařské doporučení, a že otěhotnět můžu v podstatě při první ovulaci. Jak dlouho jste čekaly po potratu vy?

herbie
5. zář 2010

ahoj holky tak hlasim ze jsem 1DC tak prosim zapsat do tabulky dekuju......ani jsem vas nestihla docist takze nevim co je noveho jinak se cejtim hrozne mam opar pres celej dolni ret jeste k tomu na brade a dneska mrcha hruza mam tu brachu takze ani nestiham jsem chodit, ale polepsim se tak a ted vas jdu docist 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

angelina987
5. zář 2010

Ahoj holky, hlásím, žeu mě vše ok, v úterý jsu k Dr. tak doufám, že zjistí co mám v bříšku za fazolku 😀
Natu a Fram, držím palečky a myslím na vás, vše bude ok 😉

herbie
5. zář 2010

natul drzim palce at se vse zadari 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

helcenka
5. zář 2010

@lucie.krajcarova - mně je špatně vždycky jenom z auta, ale pak mám vždycky už celý den žaludek jako na vodě. Jinak mi nic není, klasický těhu nevolnosti nemám. V autě mi ale bývá špatně občas i normálně. A jestli to bude jako s Kubíkem, tak mě to nepřejde celé těhu, taky jsem řekla, že tohle bylo poslední moje cestování. Jezdili jsme celé léto skoro každý víkend, mám fakt až pokrk. Stejně pak z výletu nic nemám, když je mi blivno... 😝

@petardice - Je mi líto, čím sis prošla. Můj doktor mi řekl, že se obecně doporučuje počkat 3 měsíce, ale že jsem v pořádku, tak jestli se na to cítím, můžeme dřív. Já o mimi přišla ve 3. měsíci a otěhotněla jsem po první MS a myslím, že ještě asi dvě děvčata.
A zrovna na téhle stránce píše Breberuška, že otěhotněla po druhé MS, a ta přišla o mimi myslím taky v pátém.
Breber, nevadí, že jsem to takhle napsala za tebe? Ale zrovna jsem sem vlezla, tak jsem hned odpověděla.
Lucka myslím bude čekat dva měsíce. Hodně děvčat čeká ty tři měsíce.
A mám známou, která ani nepočkala na ms a hned otěhotněla a teď už je ve třetím měsíci. A to jí doporučila její gynekoložka, na nic nečekat.
Záleží na tom, jestli jsi v pořádku a jestli se na to cítíš. Ona si to příroda umí zařídit. Někomu to tak rychle nejde a někomu jo.
Koukni výše na tabulku a určitě všechny držíme palce.
😉

helcenka
5. zář 2010

@angelina987 - to je super. Jestli jsem to dobře pochopila, tak si necháš říct pohlaví? Ale já jsem dneska nějaká přejetá, tak jsi to taky mohla myslet jinak....

natulaaa
5. zář 2010

@lucie.krajcarova tvoje segra jde do repomedy? 😨 😨 😵

_Holky moc vám děkuju,áno jsem měla depku,ted jsem podezřele v pohodě 😵 😵 ,svým zpusobem se mi ulevilo,že je to za mnou a já jsem si myslela,že to nezvládnu,měla jsem strach z injekci,z toho jak budu reagovat a musím se pochválit,zvládla jsem to,myslela jsem si,že to bude daleko horší 😵 😵 .já nevím,jestli to udělalo to hcg ,ale já mám fut pocit hladu,přitom už jsem po jídle 😲 😲 😀 😀 ,holky kdo chce ružovou čárku na TT,ted ho budu mít pár dní pozitivní 😀 😀

fram
5. zář 2010

@lucie.krajcarova já to myslela, jako datum oplodnění in vitro, až ve zkumavce spojej vajíčko se spermií,(ne až je vložej do bříška), takže od zítřka.
@helcenka dík za držení palců, ale obávám se, že to nepomůže. Hlavně hodně odpočívej, oba to s mimískem potřebujete. Já si nemyslím, že by všichni starší doktoři byli špatní, ale ten , co se s ním setkala breber - to je fakt na ránu.
@jane84 já ty // tenhle měsíc mít určitě nebudu, tak na mě nečekej a koukej je ve středu objevit aspoň ty, držím palce.
@petardice myslím, že bys měla počkat minimálně po šestinedělí a první mrše. Většina z nás se začala snažit po druhé mrše, helcenka otěhotněla po první porevizní.
@herbie takže // příští měsíc...
@natulaaa zítra je váš VELKÝ den 🙂 🙂 budu na tebe myslet a držet palce. Ještě jeden blbej dotaz, jestli už teda moc neotravuju 😀 - když budete mít mražáčky, platí se za uložení?

pe_t
5. zář 2010

Ahoj holky

@breberuska to je super,že je vše v pořádku 🙂
@angelina987 takydržím díl palečky,ať to jde jak doteď - v pohodě 🙂

@natulaaa tfuj tfuj na zítra 😵
@petardice mě je to takylíto -prožilajsem teď v červenci taky MA v pátém měsíci- 18.tt. Ale dle UZ13 😒 . No teď čekám na druhou ms za týden zhruba ajdeme na to. V září bych chtěla, kdyby to vyšlo snad příroda dá....prý to bývá většinou rychle...
Už jsme se taky bavily spolu s Luckou- jsmenatom stejně,akorát rozdíl 10 dnů.Taky jdou do toho po druhé MS. Po první bych měla ještě strach. Ale teď už ne. 🙂

fram
5. zář 2010

@angelina987 na co se cítíš? Modrá nebo růžová? 😀 😀