Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
20. zář 2010

@jahudka80 to jsou teda problémy ☹ Hlavně nedej na řeči ostatních, dělej podle sebe, co myslíš, že pro vás bude nejlepší. A nenech se zrazovat od miminka, ono to vždycky nějak půjde, hlady neumřete. Drž se. Třeba ti ty starosti s penězma odvedou myšlenky od plození a najednou budeš těhule ani nebudeš vědět, jak a kdy k tomu došlo 😉

pe_t
20. zář 2010

@veraakubik určitě hned napiš, jak testneš, ať se můžeme radovat s tebou 😉 🙂

@fram
@a.j.a. a jak ten maliník holky pijete? Teda spíš kolik? Já začala předvčerem - hrnek denně. Stačí to? Mám teprve 8DC, ale to snad neva ne?
@martasl já piju obojí 🙂 🙂 R 🙂 ráno a večer kontík a odpoledne hrknu hrnek maliníku.

fram
20. zář 2010

@pe_t já ho piju ráno, dávám 2 lžičky a 15 min.zakrytý louhuju. Pít jsem začala 1DC. Zítra jsem 14DC,tak ho dám naposled a pak pauza do další mrchy.

pe_t
20. zář 2010

@fram děkuju 🙂 takže jeden za den asi stačí, když jsi jak slimák 😉. Mimmochodem - jak dlouho jsi už slimák?To myslím, jako jak dlouho teda můžou spermijky u tebe počkat, kdyby jste se třeba netrefili do ovu...... a kontryhel nepiješ vůbec?

pe_t
20. zář 2010

teda - proto se ten maliník pije ne? Že ten hleník zajistí vlastně lepší podm. pro spermijky že?

jahudka80
20. zář 2010

@fram kdyby alespoň to 😀 no manža chce do podnájmu, budem mít peníze navíc, a i když bychom třeba nestavěli, stalo se co koliv tak můžem se vrátit zpět do bytu, však ten bude stále náš 🙂

a.j.a.
20. zář 2010

@fram no to je fakt, že nejdůležitější, je mít toho chlapa doma. Tak doufám, že se vám to brzy podaří a sejdete se doma v ten správný čas 😵

a.j.a.
20. zář 2010

@pe_t já ho pila podobně jako fram. Dávala jsem velkou polévkovou lžíci na větší hrnek denně a taky mi to stačilo k mega hlenu 😀

a.j.a.
20. zář 2010

@jahudka80 Jahud, vyprdni se na okolí. Vždycky se najde někdo, kdo bude proti vašemu rozhodnutí. Vím, že asi zamrzí, že při vás nestojí především rodiče - tvoje mamka, ale tak je to jen váš život. A pokud tímhle způsobem ušetříte větší částku, tak proč to tak neudělat, že, Je to hlavně rozhodnutí vás dvou.

zzzzuuuuzzzziiii
21. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //

daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....35DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...30DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................25DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................24DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................20DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...17DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................17DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................16DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................14DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................11DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................10DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................9DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................9DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................8DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a........
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................5DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 5DC

zzzzuuuuzzzziiii
21. zář 2010

Ahoj holky, koukam dneska nikde nikdo... ja jsem dneska nejaka nervozni, mam strach... ze to nedopadne... tak moc jsme se snazili, mluvite tady o hlenikach, ja u sebe zadny nevidela, jen jsem poctive pila kontryhel a postive jsme se snazili 11 - 16 DC... jak tady tak porad koukam na ty fotoblogy, tak mi prijde, ze je to neco pro me hrozne vzdaleneho... ☹

pe_t
21. zář 2010

dobre ranko 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii já teda žádný grafy a blogy nepročítám. Zuzi každá jsme jiná - vůbec se to nemůže brát, že někomu to nejde, tak vám to asi taky nepůjde a naopak....to neeee.Snažili jste se hodně, doufám, že se ještě občas zasnažíte i dál 😉 Mimochodem -jak bysme pak vysvětlili případy, kdy holky otěhu mimo ovu ( a jak jsem pročítala už dřív diskuse, tak se to stává). Neboj 😵 Máme ještě brzy po revizi a tělo si to pamatuje 🙂 . Já teda ještě nejsem v půlce, ale včera jsme už začali. Kdo ví - ovu může být třeba za cca čtyři dny a spermijky můžou vydržet 😀, nebo taky ne. Prostě uvidíme. ...

pe_t
21. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii mrkni do IP

meiki
21. zář 2010

Dobre rano holky, jj telo si tehu pamatuje, tak to pujde 😎
ale taky obcas na me padne depka, ale pak zavolam manzelovi a ten mi rekne, neboj ja si reknu, ze jo a bude mimi 😀 , sice blbost, ale mne to pomuze 😀
rikala jsem si, ze tento mesic to jeste nechame jen na snazeni, zadne hlidani a tak a az dalsi mesic bych koupila ovu testiky

pe_t
21. zář 2010

@meiki správnej přístup od tvého manžela - a blbost to není. Psychika dělá svoje, co si budem vykládat 😉 😅

meiki
21. zář 2010

@pe_t to jo psychika dela hodne a kor u mne, mame na miminko 3 mesice, pak mne konci materska a ja budu muset nejak do prace, malej do jesly a ja do prace, ale kdyz nastoupim, tak zas nebudu moci jit zase pak hned na rizikovy - jsem ucitelka- takze bych mela pak pracovat cely pololeti, no ach jo, ale ne ja se tim nebudu stresovat, nam se to podari a protoze stesti preje pripravenym, tak se pro jistotu pristi tyden pujdu domluvit do jesli a pak i do zamestnani, abych vedela co a jak a mohla byt v klidu, ze kdyz to do prosince nevyjde, tak ze se nic nedeje

meiki
21. zář 2010

holky ted jsem zabrousila do jednoho albicka a tam pani pise ze musela otehotnet v 30 DC, no tak se poste budeme snazit fakt celej cyklus a ono to vyjde 😀
nemeli jsme moc velky problem s nasim prckem (po 4 m), ted to bylo hned na poprve (bohuzel to nevyslo - revize),
tak ted prece nenastane problem, to bych se tomu teda podivala na zoubek 😀 😀 😀

pe_t
21. zář 2010

@meiki jee ty jsi učitelka? já taky 😅
ale mě nechala právě září ještě prakt.dr.doma, ať nenastupuju hned k mým dětem, se kterýma jsem se loučila se spoustou dárečků pro mimi....takže kvůli té psych...jinak jsem v pořádku. A můj ředitel mi dává potom ještě na vyčerpání dovču, kterou jsem v létě neměla. Za mě je teď pí.uč.na zástup za MD. Takže jsem mu udělala trochu rošambo...ale je to nejlepší varianta pro mě i pro školu. Takže já pevně doufám, že se nám zadaří(nejlépe tento měsíc) a půjdu hned na rizikovku. A nebudu nastupovat a u dětí nebudou aspoň žádné změny učitelek. Stejně by to bylo zase jen dočasně, než bych otěhu....Takže i šéf doufá, že budu v jiném stavu 😀

meiki
21. zář 2010

a holky pro posileni psychiky dalsi albicko - nejsme v tom sami 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/veve_b/album...

pe_t
21. zář 2010

Ty jo, 30 DC tak dějě se ledacos, ale to bych teda taky fakt nečekala 😅

endie
21. zář 2010

ahoj holky 🙂
@meiki kamarádka otěhotněla den před očekanou MS a druhá zas apsolutně mimo plodný den, udělal test a nic tak šla na vyvolávačku dr tam viděl stínek tak jí řekl at počká a že se uvidí no a ted ten stínek má 18 měsíců 😀 takže já bych to viděla kdo má ty nervy a chut i jet přes Ms 😀

meiki
21. zář 2010

@pe_t no ja mam domluveno s kamaradkou, ze bych mela byt taky jeste v lednu doma, kdybych musela nastupovat, tak at je to az od pololeti, takze bych mela 2 mesice byt na neschopence, coz nam dava jeste navic 1 mesic - tedy mame na snazeni jeste 4 az 5 pokusu podle delky cyklu - pokud se mi vrati ten muj kratkej-22 tak bychom meli jeste 5 pokusu urcite a to uz budu v klidu, to se povede 😀

pe_t
21. zář 2010

včera večer jsem četla, jak jeden dr.i psal, že je možné otěhu i 6 dní před ovu....samozřejmně záleží na prostředí atd....ale je možné všechno. Takže si myslím, že "zaručeně" plodné a neplodné dny je nesmysl....

meiki
21. zář 2010

@endie tak pres MS to ja ne, ale celej cyklus asi jo, dneska me manzel tak mile premlouval, ze jsem podlehla - teda dneska v noci, vubec jsem nechtela, uz jsem fakt docela tuze spala, on prisel v noci domu
takze kaslu na nejake pocitani a jedeme cely cyklus 😀

meiki
21. zář 2010

@pe_t si myslim, ze je jen sance dalo vetsi v plodne dny a v neplodne ze sance je taky ale hodne mala, nikoli vsak zadna

meiki
21. zář 2010

jeee holky dneska je to v tady pohoda, ja su uplne v klidu 😀
ale hodne myslim na natulku, jak ta valci, ach jo

pe_t
21. zář 2010

@meiki jeee tak to máte času...to je pohoda. To určitě ani nenastoupíš - do té doby budeš těhu 🙂
Já vždycky všechno řídila podle školy. I první těhu. I teď - doučila do konce šk.roku. Přecházela vždycky teploty, kašle, nadopovaná tbl......a stejně je to úplně fuk. Nikdo to nikdy neocení. Vždycky jsem myslela na děti, ať není supl, ať se to tam nestřída, ať nestijí učivo......a houbelec. Na nic. Dokonce jsem na to možná i dojela teď s malým - měla jsem v červnu ve třídě pátou děts.nemoc - silně infekční pro děti a těhotné ( což ovšem nikkdo netušil, ani co to je). Takže já to ani nemusela mít a prý to přechází placentou.....čert ví. Dr.mi říkala, že to mohla být jedna z možných příčin. Te´d už to je jedno. Ale chtěla jsem tím říct, že už jsem poučena. I kdyby nám to nevyšlo do října, nezblázním se. Nastoupím, i kdybych měla pak jít třeba za tři týdny na riz. Jdu okamžitě. Už žádné "obětování" práci. Budu myslet jen na nás. A děti si rychle zvykají....nakonec změna uč.není takový problém, jaký si mi myslíme. Já byla s těma svýma od 1.tř. A teď už si rychle zvykly na novou pí.uč.a je to bez problémů.

endie
21. zář 2010

😀

taky na Natul myslím co a jak 😔

meiki
21. zář 2010

@pe_t ja ucim na druhym stupni, ted tam moje predmety uci duchodkyne, ale reknu asi nasemu vedeni celou pravdu, ze jsme o mimi prisli a ze se ted snazime znova a ze kdybych mela nastoupit, tak az od unora a asi bych to tam taky nevydrzela, asi bych taky sla tentokrat hned na rizikovy. S Vikulem jsem zjistila tehotenstvi v dubnu a protoze jsem byla tridni devataku tak jsem je jeste doucila, ale ted bych mela fakt strach