Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
25. říj 2010

@jane84 fůůůj, tak to je mi tě líto, jsem ráda, že u nás se diplom obešel bez těhlech písemností, to by mě fakt zabilo 😉

lichtakova
25. říj 2010

@lenkajiraskova leni, to jo, ale v tom případě bys měla být vlastně v 5tt, protože se to bere plus ty dva týdny, jako od ms, takže jestli jsem to pochopila, ty jsi teď 3 týdny od transferu.

lenkajiraskova
25. říj 2010

Ano.Já to beru od té doby co to do mě vložily.Však až tet pojedeme do toho Brna,tak se přesně dozvím v kolikátém jsem.A snad to bude v pohodě.Necháme se překvapit.To víš,už nejsem nejmladší a už je na čase abych měla taky první dítě.Kort když do nedávna jsem hledala toho pravého a když ho mám,tak zas jsou tyhle problémy.Ale holt život není peříčko.A jak já říkám,to zlé je vždy k něčemu dobré.

lichtakova
25. říj 2010

@lenkajiraskova prosím tě, to snad není žádný stáří, toto 😉

lenkajiraskova
25. říj 2010

@lucie.krajcarova
My by jsme taky chtěli holčičku,ale uvidíme.Nejdůležitější je,aby to bylo zdravé.My jsem měli smůlu,původně jsme měli 11 embryí z toho nám čtvrtý den odpadlo 1 a když jsme tam jeli pátý den,tak jsme si myslely že si taky těch 8 necháme zmrazit,ale bohužel nám sotva zůstaly ty dvě,aby do mě vložily,takže my by jsme to musely postupovat zas všechno znovu,kdyby to nevyšlo a nebo kdyby jsme chtěli pak ještě druhé.

lenkajiraskova
25. říj 2010

@lichtakova
Jak u koho.Já už toho mám hodně za sebou,takže si někdy připadám tak na padesát.Ale naštěstí mám mladšího manžela a ten mě dost podporuje a když je u mě tak si tak nepřipadám,ale jak jsem sama doma,tak někdy si připadám jak stará.Ale takový je život.

lichtakova
25. říj 2010

@lenkajiraskova neboj 😉 😵

lenkajiraskova
25. říj 2010

@lichtakova
To se snadno píše,ale hůř se to dělá.A já jsem bohužel hodně velká citlivka,takže to je pro mě dost těžký.Ale člověk musí doufat.Jak se říká: Naděje umírá poslední.

lucie.krajcarova
25. říj 2010

@lenkajiraskova Leni, držím palečky 🙂 a řekla bych, že už budeš takový 6. týden, protože uplynula nějaká doba, kdy vajaíčko oplodnilo a než jej do tebe vložili🙂 a to už zní mnohem líp🙂 kdo ví, třeba jsem už taky 6tt, jen ten test nic neukazuje 😝

lichtakova
25. říj 2010

@lucie.krajcarova nojo, co to je, toto, už by to teda něco mohlo ukazovat, ty to míváš takhle dlouhý?

lenkajiraskova
25. říj 2010

@lucie.krajcarova
Tak to mě to ukázalo pozitivně už po týdnu,sice slabě,ale ukázalo a pak jsem to dělala po 10 dnech a po 14 dnech a ta čárka byla silnější.A na to oplodnění vajíčka mají jen 5 dnů,to je maximální čas,kdy to do tebe musí vložit,takže možná už budu ve 4.týdnu,ale já si počkám na ten ultrazvuk.I když je to strašně dlouhé čekání.Prvně čekat 14 dní na ten test a pak dalších 14 dní,než mě vezmou na ultrazvuk.Ale kdo si počká,ten se dočká.

zzzzuuuuzzzziiii
25. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //

lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................41DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................29DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................25DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................24DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................24DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...22DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................19DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................18DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................17DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..16DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................16DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..............................................................................15DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 10DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.b)... 8DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................1 DC

zzzzuuuuzzzziiii
25. říj 2010

HOLKY JA MELA TU TABULKU ALE UPLNE BLBE, MUSELA JSEM JI ZKOPIROVAT NEJAKOU STARSI A PRIDAT K TOMU VZDY JEN DEN... TAKZE PARDOOOOOON!!!
Neco jsem poopravila, dalsi chyby hlaste, ihned opravim a moc se omlouvam.

zzzzuuuuzzzziiii
25. říj 2010

@pe_t peti uvidis, ze kdyz vam to zabralo na prvni mimi, zabere i na druhe 🙂 ja bych to taky rada zkusila, ale musim pockat, az mi vyridi reklamaci 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
25. říj 2010

me uz asi tri dny poboliva v levem podbrisku... doufam, ze se mi neklube nejaka cista nebo neco...
taky me to uz pobolivalo a pak jsem sla k leciteli a ten mi srovnal levou kycel a bylo to dobre... ted jsem zacala cvicit, ale stale to boli. ach jo...
ale zadne tehotenske priznaky... myslim.

pe_t
25. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii je brzo zuziii na těhu příznaky 😉

lucie.krajcarova
25. říj 2010

@lichtakova nemívám to takhle dlouho, hot se asi projevily změny po revizi... dřív jsem mívala cyklus tak 32 dní.

martasl
25. říj 2010

ahoj holky. 🙂

sarykbrok -to mě mrzí,ani nevíš jak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .tak do vánoc to vyjde,jak se říká,Ježíška do bříška,to přeju nám všem 🙂 😉

no já si myslím,že nám to nevyšlo.na noční jsem si včera dělala čárky,kolikrát jsem byla na wc-14krát.to jsem magor,co?? 😅 😅 😅 .pobolívá mě břocho,tak ms je jasná 😠 😠 .když tady čtu,jak se holky poctivě snažíte,tak mám deprese,že u nás je to tak málo.tak to by musel být velkej zázrak.a to mi manžel říkal,že to teď bude ještě horší,s jeho příjezdama dom.mají hafo práce,už se dělaj popovodňáky.

lenkajiraskova-vítej.moc ti přeju,aby ses v Brně dověděla jen samé dobré zprávy a je všechno v pořádku až do konce 🙂

luci-tak to jsem na tebe teda zvědavá.jedna holčina na jiné diskuzi mi psala,že jí těhu test vyšel pozitvní až v 6 týdnu a to čekala dvojčata.takže třeba to bude tak i u tebe-teda nemyslím hned dvojčátka 😀 😀 😀 ,ale jestli chceš-tak tfuj tfuj tfuj..... 😀 😀 😀 😀 .a ty nervy z toho dlouhýho cyklu jsou děsný.jak jsem měla těch 43 dní,tak jsem byla tááááák natěšená,ale při každým negativním těhu testu jsem bulela jak hrom.je to prostě na bednu....

holky,na noční jsme měli puštěný rádio a zpívala tam písničku slovenská zpěvačka Kristyna(tuším),normálně mě ta písnička rozbrečela,jinak je hrozně hezká.no úplně mě dostala ☹ .

lichtakova-tak jakmile ta práce klapne,tak miminko bude coby dup-zákon schválnosti.v tomhle případě ale krááááásnej 🙂

jane84
25. říj 2010

výsledek mé několikahodinové práce - necelá stránka textu a to ještě několikrát budu předělávat, ale aspoň jsem začala. Zítra snad zase něco udělám
Holky mi dneska nějak pobolívá podbřišek
@lucie.krajcarova držím palce, aby se tam ty // nakonec objevily. Víš jak říkáš, že ti malej dává zabrat, tak moje kamarádka otěhotněla omylem, když si zapomněla vzít prášek, a to její syn měl rok a třičtvrtě a byla v té době šíleně unavená. Narodila se jim holčička a to už měl dva a půl a celou dobu ho na to připravovala a byl hodnej a pomáhal a hlídal sestřičku

jane84
25. říj 2010

jupííííí, tak už jsou konečně výsledky z páteční zkoušky z angličtiny, mám to a dokonce za A 🙂 státnice těšte se, už jsem zase o krok blíž

fram
25. říj 2010

Ahoj holky,
@martasl marti, na bolest břicha kašli, může to být krásný příznak těhu. Já to tak měla u obou těhotenství, byla jsem si jistá, že je mrcha za dveřma a ona už nepřišla 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii já už jsem v tabulce dobře a omlouvat se za chybičku nemusíš, jsme rády, že nám tu tabulku pěkně vedeš
@lucie.krajcarova ta tvoje mrcha, to je teda záhada 😕
@jane84 gratuluju ke zkoušce a přeju hodně energie na tu diplomku. BRRR, já už bych ji znovu psát nechtěla 😉

jane84
25. říj 2010

@fram ahoj, jak je? není ti doma smutno?

fram
25. říj 2010

@jane84 je mi smutno ☹ Nejhůř bylo ráno, když mm odjel.

jane84
25. říj 2010

@fram kdy zase přijede? příští týden už pro něj budeš mít určitě super zprávu 🙂

fram
25. říj 2010

@jane84 vypadá to,že do CZ dorazí v pátek, ale je možný, že se ani nestihne stavit doma a hned zase pojede. Nebo bude na víkend doma, podle toho, kam pojede. Nevím, jestli budu mít dobré zprávy, kéž by. Dostal by to k narozkám (3.11.), to by mi měla mrcha dorazit. Pokud ne, testovala bych pak v sobotu nebo neděli. A ty hejbni tou diplomkou, až budeš těhotensky blít, tak se ti bude špatně psát 🙂)

jane84
25. říj 2010

@fram našla jsem jednu knihu, která by se mi moc hodila, abych měla takovou kostru a do toho dopisovala nejnovější info z vědeckých článků. Ale je strašně drahá, v knihovně mají 20 výtisků, ale všechny půjčené a zamluvené, je tam pár výtisků, které můžeš použít tam, ale nechce se mi sedět tam celý den, ale asi mi nic jiného nezbyde.
Jinak já budu určitě blít, protože antiko jsem musela mít náplasti, všechny prášky mi dělaly zle. I ty s nejnižšími dávkami hormonů, stačilo polknout a do hodiny jsem blila. Takže až mi půjdou hormony v těhu nahoru, tak budu blít nonstop

jane84
25. říj 2010

nejhorší je to moje téma, že jsem si to vybrala. Imunologické příčiny neplodnosti, jsem přesvědčená, že něco z toho mám já nebo přítel 😅

martasl
25. říj 2010

fram-kéž bys měla pravdu.ale jak mám už předtuchu na ms,tak 100% dorazí.nejhorší je,že už nemám clostík.fram,manža se doma určitě ukáže,teď je celej navnaděnej a bude se mu po tom maratonu stýskat.

jane-no vidíš,že jsi to tak krásně zvládla.a to jsi se bála,že nic nevíš a špatně to dopadne.ještě tě teď čeká nějaká zkouška?

jane84
25. říj 2010

@martasl teď dvě až v prosinci nebo lednu a pak státnice z pedagogiky a chemie v únoru ☹ zatím mám zpracovaný jeden předmět z pěti. budou to bezesné noci

martasl
25. říj 2010

jane-aspoň víš o čem píšeš a to téma ti je blízké.a určitě to na té práci bude poznat a napíšeš ji na výbornou.