Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
21. dub 2010

nat mi jedeme do Teva Pharmaceuticals a ještě do Paskova do Biocelu. To zase bude celej den v buse 😒
jj, holky chlapi jsou všude stejní, u nás je to těžší o to, že bydlíme u našich v rodinným domě, ale máme tam svůj byt, všechno svoje a krásný soukromí, ale není to napořád a proto ten můj nechce nic dělat, prý až na vlastním 😠 jsem zvědavá, kdy se v kuchyni přerazím o desky, co tam jsou už rok položené

natulaaa
21. dub 2010

Jani jo TEVA je v Komárově a já jsem Radun,je to vesnice vedle prakticky 😉

jane84
21. dub 2010

jee, abych se začala pořádně učit, už nám vypsaly termíny na nějaké zkoušky, jak to vidím dělá se mi zle, kdo se má pak soustředit na dělání dětí

natulaaa
21. dub 2010

Jani no to je právě dobře,že nemáš čas myslet na dělání miminka,to pak pujde samo 😉 😉

jane84
21. dub 2010

doufám, že bude čas na to dělání 🙂

gambrinuska
21. dub 2010

jani a z čeho děláš zkoušky?? Nejvíc mě štvala technologie 😠

jane84
21. dub 2010

no technologii výrob mám teď taky, jako tento semestr se z toho fakt asi pos... mám 9 zkoušek, jedeme na týden na terénní cvičení na zkoušky máme 4 týdny, takže chci minimálně 2 dát na předtermín a angličtinu v září. z chemie máme didaktiku chemie, toxikologii a chemii životního prostředí.

leheckova
autor
21. dub 2010

holky čípek po ovulaci ma být dole nahore či kde vite to někdo ja v tom mam zmatek nahoře otevřený při ovulaci?JA MYSLELA DOLE A OTEVŘENÝ

gambrinuska
21. dub 2010

jo technologie je hnus, didaktika v poho spíš to nejlehčí, toxikologie taky nic hroznýho-mam dobrou knížku z Všcht a tu chem živ prostředí jsme vůbec neměli, ale všechno ujde jen ty státnice, ještě ted mi je znich občas špatně, vyhodili mě z nich 😅 a když jsem tam šla naposled tak jsem doma i ve škole zblila co se dalo a to jsem měla prášky na nervy, no hnuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuus 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
lehe neporadim já ho v sobě ani nenajdu 😀

jane84
21. dub 2010

lehe čípek by měl být při ovu otevřený a nahoře, to znamená krátký a po ovu se zavírá a prodlužuje, takže jde nahmatat dole

jane84
21. dub 2010

a četla jsem, že při těhu je čípek dost dlouhý až 4 cm

petra.vavra
21. dub 2010

lehe- čípek jak píše jane, stejně jako při MS nahoře (zkrácený) a otevřený, po ovu a MS se opět prodlouží zpět do pochvy a je tvrdý a zavřený....no já mám spíše opačný problém, zkracuje se jako blázen, takže MS přijde co nevidět ☹ ☹ ☹
jane-9 zkoušek??? tak to je mazec, já mám 3 a brečím kolik jich je...první mám příští týden a ještě jsem to ani neotevřela 😠 mám furt dost času jako vždy 😠 😠

leheckova
autor
21. dub 2010

takže když je ms a ovu tak čipek nejde nahmatat a když je po ovu a když jsme těhu tak je cipek dole tvrdy zavřeny no ja ho mam podle mě stale takový jako otevřený a takže před ms jde nahoru a otvíra se a nemůžemeho nahmatat a když bychom chtěli poznat těhu tak zustava dole cele těhotenství pak se zkracuje pred porodem chapu to dobře 🙂

leheckova
autor
21. dub 2010

gamb jako že nemaš čípek to je to tvrdy prstem si ho musis nahmatat každa ho mame

petra.vavra
21. dub 2010

jo tak by to mělo být 😉 , ale myslím, že je to dost individuální 😉

jane84
21. dub 2010

jak říká peťa je to individuální, ono neznamená, že ho nejde vůbec nahmatat, prostě se zkrátí a jde o to, jakou máš v praxi v jeho kontrole, abys to poznala.

natulaaa
21. dub 2010

Lehe už během pokročilého těhu a před porodem ti neporadím,tam jsem zatím nějak nedošla 😀 😀 ,
Ale ted v té to fazi jak si ty a já a Kopre nebo kdo je ještě po ovu,má být lehce dosažitelný a tvrdý a zavřený,a já se tento cyklus mužu konečně pochlubit,protože jsem ho taky vždycky měla takový nějaký 😠 ,ale ted tam mám hodně tvrdou jakoby bulku,a ani kolem není místo,takže konečně vím,co to je mít čípek niže a tvrdý,normálně mě to bolí i při strkání teploměru tetkom,jak je nízko,před ovu,tam mužu ten teploměr strčit skoro celý 😠 😠 😠 a ted jen kousek a bolí mě to 😒 no a pár dní před MS by měl měknout a jít výš a otevírat se

petra.vavra
21. dub 2010

http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

tady je to super vysvětlené....ale zase si tedy o tom svém nevím co myslet 😠 😀 😀

leheckova
autor
21. dub 2010

no takže ted by měl zustat dole nafurt 😀 😀 😀 😀

jane84
21. dub 2010

jj, asi tak 9 měsíců 😀

petra.vavra
21. dub 2010

ted jsem na to ještě jednou koukala a tam má tabulku, kde má zaznamenáno, že čípek je tvrdý do MS, ale já ho už dneska mám zkráceny minimálně o 1/2 než včera, no a ještě vám napíšu něco tak vtipného, jak jsem dlouho neviděla....u nás za barákem si sedl čáp 😲 😀 😀 😀

jane84
21. dub 2010

no tak to je jasný, když naši čekali mě i bráchy, tak kroužil čáp nad barákem a když brácha čekali malýho, tak taky, takže na tom něco bude

leheckova
autor
21. dub 2010

no jo takže to maš jasný Petko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 alespon nějakej ptak dá vědět jak to dopadlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leheckova
autor
21. dub 2010

Natul vim že ve zpravach pred porodem bylo čípek se zkracuje ale je zavreny a počíta se to nějak podle toho mudr vi zda a kdy bude porod

jane84
21. dub 2010

kdyby aspoň sedl na okno, kdo má vědět jestli neletí k sousedům 🙂

leheckova
autor
21. dub 2010

jj ja to mam po ovulce taky tak že mě atam teploměr nejde a ted skoro vubec nešel tak doufam že jsme to neprošvihly noooooooooo

jane84
21. dub 2010

lehe tomu se říká cervix skóre, je to důležitý, kdfyž se v těhu zkracuje dost brzo, tak může hrozit předčasný porod a musí se pak ležet

petra.vavra
21. dub 2010

Holky k sousedům určitě ne!!! TO vím 100%, jsou to švagrovci 😀 a ty už mají vystaráno a určitě další dítě nechtějí.
Jinak CS (cervix score) je trochu něco jiného, to s těhotenstvím nemá co dělat. No když jsme tu takové gynekoložky...tak já mám čípek zkrácený, ale stále tvrdý, BT už asi 6 dní nad 37 (jenže já měla 37 i do dne MS, takže na to se spoléhat nemůžu). Má být tvrdý a dlouhý. No tak a teď babo raď. 😅

leheckova
autor
21. dub 2010

jj ted babo rad ja ho ma dole ale tak na dva čl.pstu ale došahnu si v poho na nej a tvrdy no asi je ale ne uplně ale je

petra.vavra
21. dub 2010

holky mě teď naštval můj drahý, přišel domů, tváří se jako kakabus, dostaly jsme obě vynadáno...no to zase bude večer 😠