Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
2. kvě 2010

stejně nechápu tenhle systém, VŠ titul se teď hodně vyžaduje, ale zdaleka nezaručuje práci. Ženská pak odkládá dítě a když chce dítě při studiu, je hodně omezená, protože se pořád mění zákony ohledně mateřské, V současné době to stojí pěkně za houby 😠

fram
2. kvě 2010

petra, proti mě jsi ještě dorostenka 🙂 Já se přiznám , že na další školu už bych neměla odvahu, takže vás holky obdivuju. Fakt.

fram
2. kvě 2010

právě mi smazali fotku v profilu, to teda fakt nevím, co se jim na mě nelíbilo 😀 Jdu najít nějakou jinou.

angelina987
2. kvě 2010

Jde o to, že maurita není nic, o výučním listu ani nemluvím, ale to, že ve finále budou dělníci nejvíce placení a vyhledávaní, protože to nikdo s VŠ nebude chtít dělat, je věc druhá. Já podnikám, ale titul si dodělám i kdyby co by, mluvím a prvním stupni, druhý dám až po mimi 😀

angelina987
2. kvě 2010

Fram si říkám, co je to tu za nováčka 😀 😀 😀

natulaaa
2. kvě 2010

Fram tys tam byla focena jak?vzdáleně,oni trvaji jen na fotce,kde ti je vidět pěkně obličej 😒 .
To je divné s tou Gamb,přece kdyby byla těhulka,tak by nám přišla určitě říct néé?Nebo nás schválně napíná 😵 😵 😵

jane84
2. kvě 2010

oni tě totiž s VŠ nezaměstnají na nižší pozici, protože ti to nebudou chtít zaplatit. My jak teď jezdíme po chemických závodech se máme dívat na případnou práci a když se tam děcka zeptají, tak stejně berou středoškoláky laboranty nebo techniky. Já mám učitelský obor, je jasný, že tam je to vzdělání nutný, i když ještě nezaručuje, že umíš učit

jane84
2. kvě 2010

natul gamb tu nebyla ani včera ☹

jane84
2. kvě 2010

mě spíš štve, že když teď budu rodit, tak nemám nárok na mateřskou a musím jít automaticky na 4-letou variantu rodičovské

deniska9191
2. kvě 2010

Ahojki, chci se k vám přidat ! Doma už mám 14 měsíční slešinku 😉 // na testu sem našla 28.1 ale bohužel sem v 11 tt musela na revizi dvojčátka se nevyvíjeli revizi sem podstoupila 18.3.2010 ale snažilkujeme od 3 dne revize 😀 tak snad nám to vyjde brzy. Všem moc držím palečky aby měli mimi v pupíku co nejdříve 😉

angelina987
2. kvě 2010

Vítej Deni, dvojčátka? to je krásné, budou další, uvidíš 😉

fram
2. kvě 2010

deniska, vítej. Je smutný, co vás potkalo, ale líbí se mi tvůj přístup. Moc přeju, ať jsi brzičko těhulka. A třeba 🙂 zase dvojčátka

petra.vavra
2. kvě 2010

jane- ani nemluvím o tom, co mě tady sere na našem soc systému...třeba nechápu to co píšeš, proč bys měla být doma 4 roky za nějakou cenu stanovenou státem....kdyby raději pomohly ženským v tom, aby zaměstnavatelé přistoupili snáze na zkrácené pracovní doby, na půl práce z domova či další možnosti to né, tím se přeci tu nikdo zajímat nebude, tady je lepší přikázat ženským jak dlouho budou doma, za jaké peníze, ale to že nemají po třech letech kam dát dítě do školky a tím pádem přijdou o práci a nikdo další je nezaměstná a tak jim stát zase bude platit nějaké další prachy ze SR, kde už takhle je hluboká černá díra.....no z toho bych se posrala. To bych raději měla míň na rodičáku, ale mohla třeba 2xv týdnu do práce. Hlavně, že se všichni tu chvástají, jak máme nejdelší rodičovskou dovolenou v Evropě......jo ale za jakou cenu 😠

petra.vavra
2. kvě 2010

deni- vítej...na takové příspěvky, nikdy nevím co napsat...tak snad jen hodně štěstí 😉

fram
2. kvě 2010

natul, byla jsem z dálky. Hodně z dálky 😀

jane84
2. kvě 2010

ahoj deni, vítej mezi nás, je mi líto, co vás potkalo, věřím, že se tu brzy budou prskat těhu bacily a všechny pak budeme brzy hlásit // 🙂

lucifer1987
2. kvě 2010

Ahoj holky, můžu se přidat?

leheckova
autor
2. kvě 2010

Ahoj Luciferku klidně se přidej mohu se zeptat jak si na tom co se ti stalo kolik ti je chces do tabulky k nam???
Deni nevim nevim zda je dobré se hned tak brzy začít snažit tělo by si mělo odpočinout před dalším těhu 😒

jane84
2. kvě 2010

holky nevíte někdo co gamb? 😒

mikkisek
2. kvě 2010

Ahoj holky,
tak u nás víkend náročný - mláďátko Ondrášek byl na víkend u babičky, a my jsme se s manželem pustili do velkého úklidu doma. Teď tu ležíme na gauči jak dva vorvani, fakt jsme si mákli, ale všude se to tu leskne čistotou, je vidět přes okna atd. 😀

Denis - já jsem měla revizi 12.3. a teprve tento pátek jsem dostala první porevizní MS. Nevím jestli jsem dobře pochopila, co jsi napsala - vy se snažíte už od třetího dne po revizi? Já už bych se chtěla snažit po skončení této MS, někdo říká nechat raději projít 2 MS a zase na druhou stranu si říkám, že příroda ví, co dělá, takže kdyby tělo na to nebylo připraveno, tak se to snad neujme. Ach jo, to je dilema....

Denis, Luc - je mi líto, že jste musely začít, co všechny z nás. Ale bohužel na tom nic nezměníme, ale pomůžeme Vám se z toho třeba vypsat, vypovídat atd. Držte se, čas rány trochu zmírní a jak píše Jane - bude se tu brzo určitě prskat těhu bacil, tak chytejte 😉

Hezký večer

lucifer1987
2. kvě 2010

Ahoj, takže jmenuju se Lucie, je mi 23 let a mám za sebou jeden potrat v 9 tt (horečky atd.) a jeden potrat ve 13 tt (zamlklé těh.). Momentálně se s manželem snažíme do třetice o miminko a oba doufáme, že nám to vyjde. Do tabulky si mě určitě dejte 😉. Pocitově na tom jsem docela ok, teda, když na to všechno špatný nemyslím, ale občas to na mě padne a brečím jak želva.

lucifer1987
2. kvě 2010

První potrat jsem měla 18.3. 2009 a podruhý jsem musela na revizi 23.12.2009, takže to byl špatný rok.

fram
2. kvě 2010

lucifer ☹ to jsi měla hodně krutý rok . Řešíte to nějak? Myslím jako, jestli se necháš vyšetřit nebo znáte příčinu neúspěchu? Moc ti přeju, ať jsi brzy těhulka a vše proběhne bez problémů. A samozřejmě - vítej mezi námi.
mikkisek, tak to jste byli pilný jak včeličky 🙂 Nechcete s manžou přijet k nám a ten úklid si zopáknout ? 😀 😀 😀 😀
lehe, jak ti je? Už je depka pryč?
co ta gamb?? Jsem na ni moc zvědavá.

lucifer1987
2. kvě 2010

No, co se týká prvního potratu, tak to bylo zapříčiněno tím, že jsem byla nemocná, dali mi nějaký antibiotika a měla jsem 39 horečky. Takže tam je to celkem jasné. Podruhý to bylo zamlklé těhotenství a to se prostě stává v současné době dost často. Poslali nás na genetický testy, byli jsme tam 8.března, ale výsledky prý budou nejdřív v červnu. Asi je to nezodpovědný, ale řekli jsme si, že čekat nebudem. Doktorka nám původně řekla, že za MĚSÍC nám pošlou výsledky. Jestli to má vyjít, vyjde to... Jestli ne, tak už to známe ☹. Prostě to bereme takhle. Kdyby mě tam doktor neposlal (na genetiku), zkouším to stejně.

leheckova
autor
2. kvě 2010

Ahoj Fram ja už lepší i když ještě občas slza ukapne už jsem fakt doufala ale nepřipouštěla ale užmě to nebavi fakt ne...
Gamb psala na jinou diskuzy že to dostala hrozně ji lituju fakt jsem ji to mocinky přála napsala jsem ji že až se ji udělá lip at příjde že jsme s ní... ☹
Sakra co děláme blbě ☹

lucifer1987
2. kvě 2010

Když mě něco nevyjde, řeknu si, že asi není ten správnej čas... mrzí to, ale musíme věřit, že se to všechno podaří a budem šťastný.

gambrinuska
2. kvě 2010

leh vim, že jste se mnou ☹ a moc děkuji za podporu, ale nestíham, mam toho moc a jsem přeci jen v práci 😉
jdu vás dočíst

gambrinuska
2. kvě 2010

koukam že to jsou nové duše, vítam 😔 v nepříliš veselém témátku
Byli jsme na chalupě u našich bez netu, tak jsem nemphla psát ☹
lehe zítra do tabulky 2dc 🙄

jane84
2. kvě 2010

gamb to mě mrzí ☹ vím, že je to teď těžké, ale musíš věřit, že další pokus už klapne. A kdo ví, třeba se zadaří bez asistence. Udělat si pár dní volna, vyrazit ven, trošku odrelaxovat a přijít na jiné myšlenky 🙂 PS: to by se hodilo nám všem

gambrinuska
2. kvě 2010

no to jo nevim jestli by mi příroda vyburcovala vaječníky a ovulku ☹ hlavně manža neustále nemá na nic čas 🙄