Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

el29
14. kvě 2010

Jsem si to myslela,to jsem to chtěla mít jednoduché a zajít za svým gynd.,že? 😀

vendulak
14. kvě 2010

el29 a jak dlouho se snažíte? Pokud už dost dlouho tak by ti ten gyndař mohl vypsat žádanku do CAR. A tam by ti třeba za začátku jen kontrolovali ovulaci, zkontrolovali krev, hormony, partnerovi sperma. A pak vám třeba taky udělali IUI 😉. Fakt je to jednoduchý zákrok úplně v pohodě. Poprvé jsem byla asi taky hodně napjatá a nervózní, protože jsem nevěděla co přesně od toho čekat. Ale podruhé už pohoda a povedlo se 🙂.

natulaaa
14. kvě 2010

vendul já zase slyšela,že to dělají i v některých porodnících a dokonce někdo to prý dělá i v ordinaci,ale to mi přišlo divné 😕

el29
14. kvě 2010

vendi,my se snažíme od 12/07,všechny vyšetření o.k.,i laparka,sperma perfekt 90 miliionů,ovuluju furt a nic. Mne už
můj gynd. nabízel umělé oplodnění,bylo to po clostilu,který nezabral. Clostil jsem brala 07,08,09/09,tak jsem mu navrhla,
že do konce roku počkáme a v říjnu se zadařilo,ale měla jsem zamlklý těhu. Teď jsem si dala pauzu s doktorama,ale už
mě to začíná zase štvát,že furt nic. Tenhle cyklus jsem si byla 100% jistá,že sex byl při ovulaci,před a po ní a zase nic.
Špiním,čípek měkký a nahoře,takže příjde mrcha.
lehe,já se tenhle cyklus vůbec nezmínila o plodných dnech a ovulaci,jen jsem se tulila a tulila a on neměl žádné keci,
ale myslím,že to i tak poznal,ale neřek ani slovo. Ani ho nebolela hlava 😀

jane84
14. kvě 2010

holky já jsem četla, že pravděpodobnost, že otěhotníte je v každém cyklu 25% a při IUI je to 10 až 15%. to mi přijde hodně málo ☹

vendulak
14. kvě 2010

Natu no...v porodnicích to nevím...tam je možné že by nějaký laboratoře k tomu měli, i když nevím jestli zrovna v porodnici budou třídit chlapské spermie....? Ale v ordinacích blbost.
Tady je vysvětlení IUI ze stránek Natalartu: Intrauterinní inseminace je aplikace propraných spermií do dutiny děložní. Inseminace může zlepšit efektivitu hormonální stimulace ovulace. Je vhodná zejména při cervikálním faktoru, lehké mužské příčině neplodnosti a u endometriózy. V případě závažné mužské neplodnosti je možno použít k inseminaci na žádost léčeného páru darované spermie.
A právě to propraných je tam to o tom, že je musí upravit. A nám je i vždycky předtím zkoumali. Jakože dělali spermiogram, který je součástí každého IUI. A tam zkoumají všechno že jo, množství, rychlost, morfologii. A to podle mě gynekolog v ordinaci neudělá.

herbie
14. kvě 2010

ahoj holky

natulaaa
14. kvě 2010

Vendul mi se to taky zdálo,že to je blbost,jinak mm jde na spermio 😉

petra.vavra
14. kvě 2010

ahoj Herbie--to jsi toho moc nenaspala??

herbie
14. kvě 2010

haha ja vim jsem uz v posteli docetla jsem vas byla to fuska jste se nejak rozepsali pritel uz odletel tak jsem samotinka to je hnus a co ti peto jak se cejtis

petra.vavra
14. kvě 2010

no co naspat 😒 , já ani nevím, jak se vlastně cítím 😀 . Nic mi není, ale to mi při Terezce taky nebylo, no a mám pocit že příští čtvrtek je daleko jak vánoce, ale zase budu od příštího týdne strašně nepříjemná, protože se budu bát, takže nevím co je vlastně lepší, chudák můj chlap, co ten všechno vydrží, ho nesmírně obdivuju 🙂

petra.vavra
14. kvě 2010

jo jediný co mi teda je a co cítím jsou prsa, ty mě bolí fest 😀

herbie
14. kvě 2010

no to jsi pamatuju ze jako jediny me taky boleli prsa jinak jsem ani nevedela ze jsem tehotna ale tak bylo jeste taky brzy u me na ty vsechny priznaky ale prsa jo to bylo auuuu tak dej pak vedet jak jsi dopadla se mas juuu zavidim ale v dobrym slova smyslu jinak dalsi kamaradka mi ohlasila ze je dva mes tehotna mam tolik kamosek tehuli ted a ja porad pozadu to je hnus 🙄

herbie
14. kvě 2010

akorat jsem koukala na tvuj fotoblog a mala je celej tatinek vid? 😉

petra.vavra
14. kvě 2010

herbie- už dávno ne, ted je jen moje 🙂)

herbie
14. kvě 2010

fakt jo jeeee no me prijde podle fotek ze je do tatinka hodne 😅

petra.vavra
14. kvě 2010

ja tam vecer dam fotku když jsem byla malá 😉 to se zasměješ 😉

petra.vavra
14. kvě 2010

ještě jsem ti chtěla napsat, jak jsi mi komentovala tu fotku s děštníkem....tak tu máme doma moc rádi, avšak ta scéna než jsme jí v tom strašnym lijáku dostali domů, ta tam bohužel zaznamenat nešla...venku pak už nebylo vidět asi na 10 metrů a ona si prostě usmyslela, že má deštník a pláštěnku, takže domu prostě nemusí....je to malej paličák (taky bohužel po mě) 😀

jane84
14. kvě 2010

ježiš holky já se asi budu muset někam zavřít, sebemíň smutná nebo dojemná zpráva mě dneska žene hned slzy do očí 😒

petra.vavra
14. kvě 2010

Jani, tak to máš dobře našlápnuto, já taky furt bulím, jak to se mnou cloumá, hlavně při pohledu na Terku. Pak se tomu vždycky směju, jak jsem prdlá, ale v tu chvíli si nemůžu pomoc. Copak se stalo, že tě to tak dojalo? 😉

petra.vavra
14. kvě 2010

haha, tak tu řvu já....známýmu se dneska narodila holčička Ella, váha 3,780kg,délka 51cm...viděla jsem fotky a bulim tu...

jane84
14. kvě 2010

Peti nějak tomu nevěřím, spíš si myslím, že přijde MS, na testování je brzo,aby mě to nenutilo, tak pro jistotu nemám doma žádný test. Ani mě tak nic nedojalo jako, že jsem četla jak v Košicích děti ukamenovali tučňáka a já tady normálně bulím.
Už máš výsledky zkoušky?

petra.vavra
14. kvě 2010

😀 😀 😀 sorry ale mě to teda rozesmálo, ale nechci to zlehčovat 😉 chápu, že číst to porpvé, tak se asi taky podivím, ale jak jsem si to přečetla od tebe, tak jsem se tu začala smát...je to takové divné, jak kdyby nám běhali tučnáci normálně po ulicích jako třeba kočky 😀 😀 😀
výsledky snad večer...no jsem z toho špatná, protože jsem doma přišla na spoustu věci, tkeré tam nemám ☹ , tak vůbec nevím co od toho očekávat...a to jdu za půl hodiny na anj a neumím ani slovo, pokud neopíšu, tak nenapíšu...ani jsem to neviděla 😲

mikkisek
14. kvě 2010

Ahoj holky,
Jane - držím palce ať jde mrcha o dům dál!!!

Herbie - tak to je dobře, že jste se udobřili než kdyby odletěl naštvaný. Užij si volna a o to víc se na něj budeš těšit, až se vrátí a on samozřejmě také.

My zítra jedeme okouknout novou autosedačku, prcek nám nějak roste, tak snad mne nezklame - na netu se mi strašně líbila, tak uvidíme. No a v neděli vyrážíme na dovolenou, snad nám bude přát počasí. Takže si dám týden pauzu a potom vás budu další týden dočítat 😉

Peti - držím palce, to zmákneš. Já byla vystreslá nejvíc snad po zkoušce když jsem si přečetla, co všechno jsem tam nenapsala. Ale ono to dobře dopadne, uvidíš.

Mějte se všechny moc pěkně a pošlete depky k vodě, určo bude brzo líp! 🙂

fram
14. kvě 2010

Ahoj holky,
kopre, to je teda nervák, ale tady ti všechny tak držíme palce, že to snad MUSÍ dopadnout dobře
lehe, chlapi jsou někdy na zabití, ten můj nikdy netuší, kdy mám asi ovulku, ale jemu by to bylo stejně jedno, sexovat chce pořád 😀
jane, třeba místo mrchy budou //
mikkisek, užij si dovču

fram
14. kvě 2010

holky, já mám taky dnes lítostivej den, ráno za mnou ve frontě v obchodě stála těhulka a bavila se s pokladní, jak jí bývá po ránu špatně, já jsem táák záviděla, i ty nevolnosti, co bych za ně dala 😕 A taky mě dojímaj všechny obrázky miminek tady na MK, tak ani nemůžu prohlížet alba ☹

herbie
14. kvě 2010

ahoj holky mikkisku diky uz je to dobry hned ten druhej den rano to bylo dobry mam ted nejakay vypady litostivi taky asi proto ze fakt kazdej okolo me je tehu a ja jsem ta posledni v rade a porad zatim nic 😠 hodne mojich kamaradek ted otehotnelo, snad to brzy potka zase i nas.....pak tu bude jeden mesic // smrst nas vsech 😉

natulaaa
14. kvě 2010

jo holky zrovna dneska jsem to říkala petovi,že snad všichni čekají ☹ ,ale co,vy se mužete snažit,ale já mám tento cyklus utrums tou laparkou,no ještě,že jen jeden měsíc,to snad vydržím,ale pak už kruci musí vyjít to těhotenství,do konce leta,to by bylo super,to by vyšlo jarní mimi 🙂

natulaaa
15. kvě 2010

holky kde jsteeee 😕 😕 😕 😕

natulaaa
15. kvě 2010

kuk 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 ,zas nic? 😕 😕 😕