Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
7. led 2011

@petruska01 Martínek byl jen týden před termínem, prostě to na mě přišlo, ale byl hlavičkou nahoru, takže to byl plánovaný císař, hlavně ž e jsme to ještě stihli. tak štěpík to krásně dohnal. Martin měl při narození 3 kg, ale v roce jen 8,3 kg. v roce a půl jsme nebyli na prohlídce, ale v 15 měs. 10% kg a 82 cm. takže výška v poho, ale ta váha by mohla být lepší. my s tím pořád bojujem. od roka mi hezky přibral, ale poslední 3 měsíce stagnovala váha - měl střevní virozu, tak trochu pohubnul. sháním recepty, jak ho trochu vykrmit. chodíme totiž do tématu duben 2009 a z těch dětí je fakt nejmenší, možná teda druhý nejmenší, ale ten nejmenší chlapeček byl dlouho v nemocnici, tak to má příčinu. u našeho kluka zatím na nic nepřišli. když jsou holky drobnější, tak mi to neva, ale bojím se, že zůstane malý 😔

lucie.krajcarova
7. led 2011

@petruska01 Martínek byl jen týden před termínem, prostě to na mě přišlo, ale byl hlavičkou nahoru, takže to byl plánovaný císař, hlavně ž e jsme to ještě stihli. tak štěpík to krásně dohnal. Martin měl při narození 3 kg, ale v roce jen 8,3 kg. v roce a půl jsme nebyli na prohlídce, ale v 15 měs. 10% kg a 82 cm. takže výška v poho, ale ta váha by mohla být lepší. my s tím pořád bojujem. od roka mi hezky přibral, ale poslední 3 měsíce stagnovala váha - měl střevní virozu, tak trochu pohubnul. sháním recepty, jak ho trochu vykrmit. chodíme totiž do tématu duben 2009 a z těch dětí je fakt nejmenší, možná teda druhý nejmenší, ale ten nejmenší chlapeček byl dlouho v nemocnici, tak to má příčinu. u našeho kluka zatím na nic nepřišli. když jsou holky drobnější, tak mi to neva, ale bojím se, že zůstane malý 😔

lucie.krajcarova
7. led 2011

@petruska01 Jejda proč se to poslalox2x... a Petro, kde v OV bydlíte?

petruska01
7. led 2011

@lucie.krajcarova Váhy a míry neřeš! Tím, že se Štěpán narodil tak brzo, tak nás taky kvůli tomu hodně sledovali, a já pořád řešila, kolik toho jí.. On má prostě svojí hlavu a jí co chce a kdy chce (beran, no, ideály šly stranou, ale stejně se snažím usměrňovat 🙂 ), a když čtu, kolik toho jí děti jeho věku, tak mám strach, aby měl dost všech těch bíkovin a sacharidů a vitamínů... Dokud není mimo percentily, a to by ti doktorka řekla, tak to fakt neřeš! Taky záleží, jací jste vy, jako rodičové, a jací jste byli v dětství. 🙂
Jinak já nejsem přímo z Ostravy, jsem z Bohumína, ale v Plesné už máme koupený pozemek, tak snad časem, až se někdy vrátím do práce a postavíme, budu Ostravačka jak má být 😝

lucie.krajcarova
7. led 2011

no my jsme takoví průměrní, já určitě, manžel nadprůměr lehce, takže malej nemá být po kom. no a právě že i do průkazky mu doktor napsal odchylky, tak něco na tom bude.. navíc má málo protilátek, tak se nedaly zjsitilt alergie na lepek, kravské mlíko a tak... jo v Plesné, to je někde za Porubou jo?
tak nic, holky, nebudem vám to tu okupovat, jen že jsem tady potkala někoho, s kým mám hodně společného, tak jsem se nechala unést.
Petro, a nechceš k nám do tabulky?

mv
8. led 2011

@lucie.krajcarova já si taky se Štěpánem jako malým prošla své.Jako mimčo do 15 měs. byl zcela v pohodě, i váhově, tak akorát.Pak začaly průjmy a trvalo dost dlouho, než nás vůbec poslali na odběry.A spoustu odběrů jsem si musela vydupat.Min. 3 měsíce, takže ve věku Marti.Našli intoleranci kravského mléka, museli jsme ho úplně vyřadit i veškeré výrobky z něj dělané.Měli jsme štěstí a do 4 let, než šel do školky se to upravilo, ale s váhou už nikdy.Od té doby roky a roky "nežere".V 15 letech má 36kg, tak už nemusím nic dál psát.Manžel má 2 m, a on je pořád jeden z nejmenších ve škole.
Každej rok chodíme na kontrolu na gastroenterologii, jdeme v únoru.Pořád má ty obtíže, tak se děsím toho Crohna po MM. ☹

@petruska01 taky máme Štěpu, jen už trochu většího... 😀

lucie.krajcarova
8. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//

marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion)...........................................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................26DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................23DC
mpetula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................23DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................16DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................16DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).............................15DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................14DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................13DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................7DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................7DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................7DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................7DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................6DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................5DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................4DC

lucie.krajcarova
8. led 2011

@mv vidíš, tak se mám na koho obracet, až na mě z jeho váhy přijdou splíny.... u nás to vypadá na lepek. ale doufám, že jen dočasně 😒 lepší než na mlíko, to je fakt velký omezení..

mv
8. led 2011

@lucie.krajcarova já už spíny po letech vzdala, ale bylo jich za ty roky dost... 😒
Ten lepek je potvora a narozdíl od mlíka většinou celoživotní.Znám jen pár pacientů od nás, co se jim to časem upravilo,ale fakt mizivé procento.Většinou jen na pár měsíců a pak se to zase rozjede.
A byla jsi s malým někde na testech a vyšetřeních?Ono, čím dříve se tyhle už jakékoliv intolerance podchytí, tak tím lépe pak pro další život.Pro střevo bývají velkou zátěží a čím dříve se sliznici odlehčí, tím lépe a s lepšíma výhledama do budoucna.

leheckova
autor
8. led 2011

holky nemate nekterá zkusenosti s tim i od znamych ze by kvuli rapidním hemeroidům sli rodit driv nebo cisarem

jane84
8. led 2011

@leheckova ahoj, no jedna moje známá rodila dřív, protože měla hemeroidy a dostala do nich zánět, ale taky měla cukrovku a mimčo bylo velké

leheckova
autor
8. led 2011

hm tak ja mam cukrovku miminko je male ale hemeroidy že od ctvrtka chcipam nemohu chodit sedet spat potim se jak to hrozne boli a nic nezabira prasky cipky maste ani koupel z dubové kury dnes je sobota a zitra uz asi fakt umru od bolesti a zastrcit to nejde mam to jak tresen velky

jane84
8. led 2011

@leheckova vím, že na to je i nějaké cvičení. A hlavně hodně, ale fakt hodně pít.

leheckova
autor
8. led 2011

pokusimse ale hrozne to boli uz jsem i bulela kvuli tomu pripadam si bezmocna predstava ze by to na me ted prislo boze asi bych nebyla schopna ani tlacit jak to boli jeden ma mekky ten je jako kvetak ale ten druhy je boule jako tresen a tvrdy a ten bych potrebovala zastrcit ale hrozne to boli i na masticku natoz abych to vzala a zatlacila na to......myslite že by mi to na chirurgii rezali ted pred porodem

jane84
8. led 2011

@leheckova ta moje známá šla až potom, co přestala kojit, jí tenkrát řekl doktor na chirdě, že dřív to ne. Ještě jsem si vzpomněla, že taťka na ně jednou dostal adrenalin, ale nevím jestli si to dával přímo nebo míchal do mastičky. Zajdi k obvoďákovi a zeptej se. Po porodu by to bylo strašný

lenkacar
8. led 2011

@leheckova kamarádka je měla taky a hodně si s nima užila ,ale nešla rodit dřív a po porodu jí to léčili a zmizlo to .. 😉

lenkacar
8. led 2011

taky se jí udělali při těhu a hodně ..moc s nima trpěla ..lussi je tady pod tím nickem..se jí zeptej ..

anavirez
8. led 2011

@leheckova
hoj, kamaradka je mela, dokonce mela naplanovany cisar, ale naonec porodila normalne a pote je to vylecili. ted u druheho mela naopak problemy s hnisavou anginou a stepy, chuderka si pekne uzila.

jinak holky, mam dosti bolestivou ovu, snazim se presvedcit ke snazeni, ale je to sila. bude to o přetrpění nez o uzivani si. kez by ta snaha prinesla ovoce 🙂

endie
8. led 2011

zdravím 😀

@leheckova beruško vím ja k ti je ,já je měla taky od poloviny těhu,vím jak ti je, sedět sem nemohla,připohybu utrpení a na záchodě nai nemluvim to sem si myslela že rodím jak to bolelo 😠 😀 ,při příjmu a klistýru se mě platal PA zda mám hemeroidy tak sem řekla že jo a tím to skončilo, ale nci se při porodu nestalo a pak po se to upravilo samo,vlastně už dva dny po porodu to bylo vcajku 😉 😀 jo zkus borovou mast a nebo klasickou indulonu 😅 mě to sem tam nachvilku zabralo

marulinka
9. led 2011

ahoj holky.
nevím jak začít 😅
..už dlouho mám nafouklý břicho,pak přišla zácpa,taky sem se celá opupínkovala,tak prostě se stalo,že sem ráno-28DC- nevydržela a testla.nevím jestli sem udělala dobře,ale každopádně tam jsou // a já mám strašnou radost. ještě v týdnu,to měla přijít MS,si udělám kontrolní testík..
🙂 🙂 🙂 😵

jane84
9. led 2011

@marulinka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 moc blahopřeji 🙂 🙂 🙂 už je to tady. Fram to prolomila a // se jen pohrnou

marulinka
9. led 2011
marulinka
9. led 2011

@jane84 kují 🙂

lucie.krajcarova
9. led 2011

@mv to je fajn, že píšeš o lepku, já o tom moc nevím.. my byli na několika odběrech - kvůli neprospívání a pomalému přibírání, ale malý má tak málo protilátek, že se z toho nedalo nic zjistit. znova jdem v pondělí. tak doufám, že tam nic nenajdou a že se mi to třeba podaří vyřešit krátkodobou dietou. uvidíme, zatím mu to vyhovuje...
@leheckova tak to je něco, musí to být hrozné... pomohlo ti trochu to pití, jak psala Jana? doufám,že je ti dnes lépe.
@anavirez taky jsem ji v poslední době měla bolestivou, jakoby se fakt ozývaly vaječníky. snad to časem poleví.
@marulinka teda, paráda, holka, jen tak dál 🙂 letos se fakt daří. mám tě rovnou šoupnout nahoru?

lucie.krajcarova
9. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................27DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................24DC
mpetula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................24DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................17DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................17DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).............................16DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................15DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................14DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................8DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................8DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................8DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................8DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................7DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................6DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................5DC

marulinka
9. led 2011

@lucie.krajcarova nevím,nevím,každopádně sem rozhodnutá jako Fram jít k doktorce co nejpozděj,aby bylo srdíčko 😉
taky doufám,že sem neudělala chybu jako minule Jahudka-že sem brzo testila.. ☹
snad to dopadne a dotáhneme to do konce a mimi bude v pořádku.musím věřit 🙂

martasl
9. led 2011

ahoj 🙂

marulinko-potichoučku gratuluju.jé,to nám to tady krásně začíná,během pár dní už dvě těhulky.tak hlavně,aby bylo všechno ok a hlášení // aby neskončilo-jen tak dál.

luci-uvědomělé dcery a neplodné dny 😠 .jinak,naše Kača měla ve 3 letech 92cm a 12kg a pak zhubla na 11.často ji bolelo břicho,měla mastnou stolici,někdy řídkou a někdy tuhou(kolem stolice mastný kolo,podle toho se to i pozná).tak se ta váha a výška doktorovi nezdála tak nás hnal do metabol.poradny.tam Katce zjistili alergii na lepek a kravské mléko.takže bezlepková diete do 6 let,než nastoupila do školy tak se to zlepšilo a je bez diety.před těma letama shánění potravin byl děs.doktor mi dal kontakt na nějakej klub celiakalů,kde jsem dostala kartičku na slevy na potraviny.ty jsem přez ten klub objednávala,chodilo mi to poštou nebo jsem si to vyzvedávala ve Svitavách.a těch peněz 😝 😝 😝 😝 ,stát nám v té době na tu dietu přizpíval kolem 3000,--což bylo aspoň něco.ani mladší holka nedostávala tolik sladkostí,aby jí Katka nezáviděla a nebylo jí to líto.ve školce si udělali bezlepkovou svačinku(Kača si nosila svoje jídlo) a děckám to chutnalo a zíviděli jí.ale kdyby to měli jíst pořád,to by se jim už nelíbilo.největší problém při bezlep.dietě je,že se nesmí vůbec porušit.stačí sníst trochu něčeho zakázaného a je to v háji...

leheckova-uričtě bych s tím zašla k doktorovi,aby ti tam třeba nevznikla nějaká trhlinka a nedostala se tam infekce.ach jo,to se ti ten konec těhu teda vybarvuje... ☹

slunicko_luca
9. led 2011

@marulinka mooooc gratuluju marulinko. Schvaluju nazor jit na gyndu co nejpozdeji 🙂. Zacli jste se snazit hned po 6-ti nedelí?

lucie.krajcarova
9. led 2011

@martasl teda, tak to jste si s dietou taky užili... taky jsem už začala nakupovat bezlepkové mouky a sušenky, naštěstí výběr docela je. uvidíme, jak dál. ve školce mi taky říkali, že by mohl dostávat spec. stravu, tak to jsem ráda, že bych se o to nemusela starat.

marulinka
9. led 2011

@slunicko_luca děkuji... 🙂 doktoři v nemocnici doporučovaly čekat 4-6měsíců,moje gyn řekla 2měsíce.nedala sem na ně,po šestinedělí sme se snažily. 😀

marulinka
9. led 2011

@slunicko_luca ted jen,aby sme to měly do dobrého konce..