Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
13. kvě 2013

@matysikovad no co bych dala za 7tt☹tam to vždycky skončilo☹

matysikovad
13. kvě 2013

@petulaho mně o týden později ☹ v 8 tt konec ☹
Fuuj, my jsme jakési dneska negativistické 😝
Hlavu vzhůru, půjdeš k doktorovi, proberete výsledky a čtvrté těhu bude dokonalé se vším všudy až do 40 týdne ani se nebudeš dřív otvírat 😉

kolino
13. kvě 2013

@matysikovad já jdu na ko 20. a zdá se mi to nekonečno, snad už bude bublinka....a bude vše v pořádku!
tak to zkusím až ě to příště popadne si lehnout. 🙂 třeba i mě to pomůže.

@petulaho jj já si musím asi zkusit vše, ale mě to nevadí hlavně když všechno dobře dopadne. a jak ty? frčíš na gynexu? prý je to fakt zázrak! Po tom zákroku co si byla se můžete hned snažit ne? držím palce ať ti to vyjde....
já se teda načekala od potratu skoro 2 roky. a předtím snaženíčko přirozeně 3 roky, tak doufám, že už mám smůlu vybranou. takže moc dobře rozumím všem co se snaží a ne a ne to jít a kolem kamarádi si vesele těhotní ani neví jak. uáááá 😠

janiczka2011
13. kvě 2013

@matysikovad nenervuj, nepozoruj se tolik opravdu, ty nevolnosti vubec nejsou urcujici kazdy to ma uplne jinak, a ze te nic neboli je taky v poradku, nemusi 😉 vse bude OK 🙂 Kdyz jse byla tehotna poprve tak mi nebylo vubec nic, na zvraceni jen jednou za celou dobu, a pritom do urcite doby bylo vse v naprostem poradku. Tedka to mam uplne jinak, proste kazdy pes jina ves 🙂

janiczka2011
13. kvě 2013

@petulaho 1-2 cykly v roce jsou i u naprosto zdrave zenske anovulacni, takze zadne nerviky 😝

matysikovad
13. kvě 2013

@janiczka2011 snažím se být v klídku, stejně s tím nic nenadělám, no jo. bohužel už jsem odjakživa člověk snažně předvídavý... na všechno se předem připravuju, nikdy do ničeho nejdu připravená, a atak se hystám i na utz na konci května... Takže tebe bobátko asi pěkně divočí, co? 🙂

maximka33
13. kvě 2013

@petulaho a ten gynex bereš nebo budeš brát? dala bych za něj ruku do ohně 😉

matysikovad
13. kvě 2013

@petulaho přidávám se k @maximka33. do toho gynexu se klidně pusť už teď 🙂

aagnes
13. kvě 2013

ahojte holky 🙂 nevíte co @fykyska?

@maximka33 Luci, @turcice už má Amálku? já tu pořád čučím a nemůže se nikde nic dočíst 😠
to jsou tak krásný zprávy, že holky už mají miminka 🙂 jsem z toho úplně na měkko a maminkám moc gratuluju 🙂

taky gratuluju holčinám ke // 🙂 🙂

@maximka33 Koči napiš mi pak do tabulek věk 29. děkuji 😉

maximka33
13. kvě 2013

@aagnes stránka 1698: Ahoj holky, tak hlásím že @turcice už má Amálku, narozenou 11.5.2013 v 01.01hod. Amálka vážií 3025g a 47 cm. Přejeme hodně zdravíčka

aagnes
13. kvě 2013

@maximka33 jůůů, to je krásný @turcice taky přeji hodně zdravíčka 🙂 Já mám z toho takovou radost 🙂
ještě ta naše ukecaná @fykyska nám by mohla poslat zprávu 😀

eva518
13. kvě 2013

@petulaho dneska to bude lepší, ale jsou to takové nárazovky, protože přítel si nemůže vzít volno, takže se dělá všechno za pochodu..
@kolino ani křečovité bolesti, pokud netrvají dlouho nic špatného neznamenají, neboj. Já to tak měla teď i v minulém těh. - za začátku bolesti MS a pak většinou večer v posteli třeba tři křeče na jedné straně v podbřišku a pak zase třeba dva dny nic. Trvalo to asi týden, pak jen občas píchnutí, jak se roztahovala děloha. Za týden jdu také na kontrolu, tak na tebe budu v čekárně myslet 😉 😉 😉
@matysikovad Danuš, přiměřeně pozitivní myšlení je potřeba 🙂 kontrola bude za pár dní a budeš pak mít trochu klidnější hlavu 🙂

Jinak mám takový neblahý pocit, že se mimčo otočilo hlavou vzhůru - poslední dva dny když škytá, tak nejsilnější otřesy cítím naboku nad pupíkem a předtím to bývalo spíš pod ním.. 😒 Tak se modlím, aby to nebyla pravda, mám koupené epino a císař by mě fakt mrzel..

eva518
13. kvě 2013

@aagnes Ani, a co ty? Kolikátý týden vůbec jsi? Jak se máš? Myslím na tu naši "soutěž" fotek - jen teď nestíhám, snad zítra vyfotím 😎

aagnes
13. kvě 2013

@eva518 🙂 já jsem 29 tt a v pátek začínám 30tt, za 14 dní jdu na kontrolu, tak to budou opět nervy 😝 ale věřím, že nám zase řeknou, že malý je zdravé miminko 🙂 V pohodě, že nestíháš, hlavně foto a míry před porodem nezapomeň stihnout 😀 pak se změřím ve stejný den tt jako ty.
Koupila jsem si angelsounds a od tý doby je malej aktivní 😀 každý den. Asi je prďa pořád hlavičkou nahoře, protože můžu chodit na procházky, když je hlavičkou dolů, tak mě po chvíli bolí kříž a jde mi to do nohy. Doufám, že se otočí 😒
Bolí mě hodně stydká kost, nejvíc teda přes noc. Ráno mě všechno křupe v těle 😀 důchodkyně hadra 😀
A co ty? už se to hezký blíží všechno, že? 😉

eva518
13. kvě 2013

@aagnes páni, to letí.. To víš, že bude všchno v pořádku - jsi pod kontrolou a věřím, že všechno pečlivě sledují 😉
no, já se bojím, že ten příští týden 20.5., kdy jdu na kontrolu, mi řekne, že se otočilo.. Minulý týden to bylo dobré, ale teď podle té škytavky se bojím, že se ještě přetočilo 😒
Teda, to tě lituju, že tě tak bolí záda 😕 , mě zatím nic extra nebolí, jen musím spát s ortézou na ruce, protože mi v noci po pár hodinách strašně brní prsty a celá ruka až k loktu a nemůžu spát, jak to bolí, ale záda zatím v pohodě, pokud teda neabsolvuju maraton jako včera 😝 Klidně bych brala TP už za 4 týdny, posledni týden jsem se ani jednu noc už normálně nevyspala a bude hůř. Takže klidně až dostěhujeme, bych to brala 🙂

aagnes
13. kvě 2013

@eva518 no říkám si, že je ho kontrolují každý 4 týdny. Simonka byla na takové kontrole jen v tom 12tt a pak nic, tak že nevěděli vůbec od kdy tu cystu měla. Je to pár dní co jsem tu četla, že jedné mamince zjistili u miminka cystu v hlavičce a že jí řekli, že se na 99% vstřebá a to ji zjistili na vvv v 20tt, ten ultz. co mi doktor nechtěl dát papír, že je VŠECHNO V POŘÁDKU a bohužel já jsem byla to 1%.
Ty škytavky 😀 je to boží. Malý už má pěknou sílu a docela už to bolí, když kopne. Simonka byla něžná holčička, takový pecky mě nedávala, ale jsem šťastná, že se hýbe aspoň si to užívám. Budem doufat a věřit, že se nám otočí hlavičkou dolů. Spaní je teda děsný, když mě přestaly bolet kyčle a třísla, tak začala ta kost. a bolesti kříže už neřeším 🙂
Ruce mě taky brní, ale jen když si je přeležím. Ty konce budou zajímavé, tohle jsem nezažila, tak to bude mazec 🙂

matysikovad
13. kvě 2013

@eva518 No snad se ti nepřetočilo, i kdyby - nemůže se zase vrátit zpátky hlavinkou dolů? já tomu moc nerozumím 😒

Jestli budu každou půlhodinu žrát, tak jak to teď MUSÍM dělat, tak se za chvilku neunesu ☹

eva518
13. kvě 2013

@aagnes já si právě myslím, že ten cca 20tt je dost důležitý, mimčo už je celkem velké, takže jsou líp vidět detaily. Je to fakt rozdíl oproti tomu 12tt.
Mě ruce i dost bolí, takže mě to vzbudí a nemůžu usnout 😒 Při představě, že bych měla přenášet, je mi z toho zle - přes den se snažím fungovat normálně (kromě toho zařizování aspoň trochu uklidit, nakoupit aspoň čerstvé pečivo a tak) a večer jsem ko a když jsem se nevyspala už týden, tak to začíná být náročné. Ale moc se těším, až to bude za mnou a já budu mít v postýlce ten poklad. A těším se na procházky s kočárkem a vůbec.. 😵

matysikovad
13. kvě 2013

Já tomu snad nevěřím - brní mě podbřišek - vážně mě brní podbřišek!!!! Tak snáááď tam něco je 😉

eva518
13. kvě 2013

@matysikovad neboj, já jsem cca do 14tt musela jíst hodně často - večeřela jsem kolem 6-7 a pak kolem půl 10 znova, protože jsem měla fakt hlad a bylo by mi zle.. To přejde. Já teď zase už moc jíst ani nemůžu - mám asi hodně utlačený žaludeek, takže jediné, z čeho mě nepálí žáha a není mi na zvracení je voda z kohoutku a pečivo.. 😠
Přetočit se ještě může, ale většinou by mělo už kolem 33tt zůstat jak je. Pitomé je, že jdu na KO po 14 dnech, jinak bych dneska už věděla, co a jak. je mi blbé tam jít jen ze zvědavosti, jestli se neotočilo 😅

eva518
13. kvě 2013

@matysikovad to víš, že tam je. Kde by asi bylo? 😵

matysikovad
13. kvě 2013

@eva518 já už jsem ani nedoufala, že tam něco je 😉 No to já jím taky tak večer, ale i přes celý den - už jsem se omezila aspoň na zeleninu a ovoce, lupínky s mlékem a MEDEM 🙂 a hlavně polívky ... polívky polívky a zase POLÍVKY... no a dneska mě jak kdyby bolí i třísla, sotva lezu, no to zase nevím, co je 😝

Tak proč bys nemohla jít ze zvědavosti 😀 🙂 😉

eva518
13. kvě 2013

@matysikovad jen si dej, dokud to jde 😉 to se ti upraví, neboj.
Bych vypadala jak hysterka, kdyby to náhodou nebyla pravda 😕 😅

petulaho
13. kvě 2013

@matysikovad no uvidíme, dneska mě zase dorazila,že je nejspíš těhotná kolegyně☹chjo,já už fakt nemůžu☹

petulaho
13. kvě 2013

@kolino no my se zatím nesnažíme, čekám na ty výsledky,chci vědět co a jak a ne se jen tak snažit a zase potratit, bez léků se totiž zřejmě neobjedu...což mi nevadí,hlavně aby to pomohlo...
@maximka33
@matysikovad holky,zatím ne,uvidíme co mi doporučí dr.,kdyby mi nedal žádné léky tak pak ano,ale zatím uvidím...abych tě léků potom neměla moc..
@matysikovad no vidíš,tak neplaš😀a jez,hlavně že ti není blbě, mě vždycky dělalo problém vymyslet co si zase dám, jak byly ty intervaly mezi jídlama krátky🙂

kolino
13. kvě 2013

@petulaho jo vlastně...tak jo to si radši počkej na výsledky, pak bude aspoň jistota. to je dobrá podpásovka taky vždycky jsem vnitřně zuřila když jsem se to oněkom dozvěděla, přitom jim to přála ,ale vnitřně zuřila, proč sakra já furt nic... 😠 je to blbé no, ale dočkáš se, dočkáme se všechny!

petulaho
13. kvě 2013

@kolino jí to moc přeju,snaží se už od léta a je jí 34,každej měsíc ms obrečela☹ ale stejně mě to tak nějak vzalo...☹chjo, hormony...

matysikovad
13. kvě 2013

@petulaho no jo, já vím, že je to těžké, když každý měsíc někdo najde // a ty furt nic, ale jak píše @kolino , dočkáš se, neboj se. Jsem zvědavá, co ti dá za léky doktor, jakou kombinaci, nebo co, máš pravdu, že to ani nezkoušíte, podařilo by se a ty bys měla strach, že se to bude opakovat. Ale věřím, že už se to nebude opakovat 🙂
No blbě mi je od žaludku, ale ne na zvracení, spíš jak po láhvi tequily 😉 řeším to ovocem a zeleninou, nebo lupínky s mlékem - čím častej jím, tím je mi líp 😉

petulaho
13. kvě 2013

@matysikovad je mi z toho všeho nějak smutno (mám asi depku před ms, hormony jedny blbý☹)

matysikovad
13. kvě 2013

@petulaho nooo tak týýhle depky mi ani nepřipomínej ( i když jsem brečívala před MS, teď brečím skoro furt ), ale bývaly hrozné - řvala jsem jak hysterka! kvůli čemukoliv ☹ nejenom kvůli tomu, že nejsem těhotná, ale třeba kvůli jakémusi pacientovi v práci, že mi ho bylo líto...no to hlavně bývaly nejčastější důvody 😝 😝 Bude to dobré, uvidíš, Musíííí!!!