Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

bibianca
18. říj 2013

@petulaho jak to myslis srazlivosti nejak nechapu souvislosti. Moc tomu nerozumim

cital
18. říj 2013

@bibianca Neboj, oni ti zjistí příčinu a vyřeší se to. Moje ségra má problém s krví a až bude jednou těhule, tak si bude píchat injekce. Však uvidíš....Drž se, vím že je to těžké ☹.

petulaho
18. říj 2013

@bibianca no podle toho co jsi psala, že ti vysvětloval dr.,tak se ucpal pupečník, a nevedl tam krev, takže miminko nebylo zásobený krví a odumřelo...a za to většinou můžou poruchy srážlivosti, které má hodně maminek...a jakoprevence se píchají injekce (jako má @cabalkova)

bibianca
18. říj 2013

@cital Nestras.. To jako kazdej den si to bude pichat? Bozinku, co me jeste ceka...

cital
18. říj 2013

@bibianca Však to není přeci jisté....Uvidíš co ti řeknou. Já jdu pro krevní rozbor na srážlivost krve v út. Co by žena nevydržela, proto mít miminko.

wosk
18. říj 2013

@bibianca to mě moc mrzí, že to takhle skončilo :o( Držte se, ať je brzo líp...
@petulaho (i ostatní, které jste byly na hematologii) - ptala jsem se dnes gyndr na doporučení na tu hematologii a ona říkala, že trombo mutace dělali už při genetice a na hematologii extra není třeba jít. Když jsem argumentovala tím, že ostatní chodí, tak říkala, že to moho být aktuálně špatným výsledkem krve nebo třeba nějakýma hraničníma hodnotama... Měla jsi něco takového nebo jste nebyli na genetice? Potřebuju když tak argument, aby mi tu žádanku napsala (v tomhle se nevyznám a neumím argumentovat). Navíc jsem dnes byla jen na kontrolním UTZ, takže mimo objednání a neměla na mě moc času, takže to bylo spíš z rychlíku...

cabalkova
18. říj 2013

@wosk Nam vysla trombo mutace na genetice a po peti SA mi gyndr napsala CLexane a poslala do trombocentra... pokud ti nebude ochotna napsat zadanku, protože mate genetiku negativni, tak teda nevim jak to obejit.
@bibianca Je mi moc lito, co te potkalo, snad lekari poznají pricinu, pohlidaji si te a priste to uz bude v poradku.

Uplne me to teda desi, uz mesic jsem prdolku nevidela, tak jako jsem v klidu, ale ten osten nejistoty tam je a uz bych ji rada mela zkontrolovanou, abych vedela, ze je ok. Tak ještě tyden... :(

petulaho
18. říj 2013

@wosk no mě to sama od sebe napsala dr.v CAR, už po 2.SP....a genetiku mi dělali jen klasickou, pak jsem byla na imunologii a naposledy na hematologii a to ti dělá problémy tvoje gyndařka?

petulaho
18. říj 2013

@cabalkova uteče to:-*
@bibianca podle mě lepší každý den píchat injekce, než nepíchat nic a o mimi přijít☹

cabalkova
18. říj 2013

@petulaho No hlavne aby to uteklo a pak byl priznvy výsledek, snazim se si nic spatneho nepripoustet, ale občas to tak docela nejde, ze...

nessik
18. říj 2013

@bibianca ach ne, je mi to tak líto 😔 Budeme ale bojovat a nevzdáme to!!!!Žádné 3 měsíce, stačí první menstruace a pak bych klidně zkoušela. Já to asi zkusím, sice mi dr. říkala, že by bylo lepší na jaře kvůli chřipkám, ale já už čekat nebudu, bude mi za chvilku 36 a to bych taky mohla čekat do důchodu.
@wosk já nebyla na hematologii, byla jsem v CAR, našli mi 2 trombofilní mutace a brala jsem teď anopyrin, ale nepomohl 😔

nessik
18. říj 2013

@hayete to mám taky, někdy mám euforii, že to jistě vyjde a jindy (jako teď jsem totál na dně). A to mám dvě děti, ale i tak je mi mizerně a to ani nechci vidět, jak musí být vám, co děti ještě nemáte 😢
@cabalkova bude to určitě dobré. Prostě musí být. je hrozné, že jsi tolikrát o miminko přišla a to byly sponánní potraty a pokaždé jsi byla na revizi? Holky, mně děsí, že jsem byla letos už podruhé na revizi, že třeba budu neplodná ☹

cabalkova
18. říj 2013

@nessik Nessicku, a nemuze ti teda dr priste napsat Clexane nebo jiny miniheparin? Zvlast když ty mutace mas dve, tak by k tomu urcite důvod byl...

cabalkova
18. říj 2013

@nessik Byla jsem na revizi jen jednou, ted naposledy, předtím to vždy zvladlo odejit samo...

nessik
18. říj 2013

@cabalkova já myslím, že si ho určitě vydupu, moje dr. je moc ochotná, ale říkala mi, že si myslí, že by měl stačit ten anopyrin, tak já nevím. Ale když na něm budu trvat, určitě mi ho napíše, jak jsem tam teď byla a krvácela jsem, říkala, že by mi ho napsala, ale bohužel protože krvácím, tak by to bylo naškodu, že bych začala ještě víc, no a mimi to nezvládlo 😔

wosk
18. říj 2013

@petulaho no právě, co je klasická genetika? Mě na genetice dělali i trombofilní mutace, tak nevím, jestli na té hematologii můžou dělat ty testy podrobněji, jako třeba i něco navíc, nebo by to defacto bylo totéž co na té genetice, kde se prokázalo, že leidena ani nějakou další nemám
@nessik taky jsem s dr bavila, kdy můžem... doporučila tentokráte aspoň 6 měsíců, přeci jen to bylo po čtvrté v řadě, ale jinak říkala, že stačí, aby dorostla sliznice, která vlastně po MS dorůstá hned (přišlo mi to jako ještěrčí ocásek :o)). Jen pokud tam po revizi něco zůstane, jako že mě pokaždé jo, tak je třeba počkat na první, kde se to dočistí po revizi a sliznice není dost narostlá, protože jí tam vadily ty zbytky, aby narostla a pak tu další, po které už by sliznice měla být "připravena" :o) Asi je to taky individuální,ale jak tam chodím na kontroly a ona vidí, jak na tom ta sliznice je, tak říkala, že já jsem s ní nikdy neměla problém, byla dostatečně vysoká, takže se obnovuje rychle (ale asi to tak nemají všechny....) Držím palce v dalším snažení!

wosk
18. říj 2013

@cabalkova ona by mi asi žádanku napsala, ale myslí si, že je to totéž vyšetření, co na genetice a já nevím, jestli to tak je nebo ne.

cabalkova
18. říj 2013

@wosk Není to stejne vysetreni, na geneticke, kam se posla z CARu se dela jen ten zaklad na Leidena a MTHFR. Ted jak jsem byla v tom trobocentru a vytasila se tam s papirem z genetiky, tak ho ani nechteli videt, ze si delaji sve testy v jinem rozsahu a nabrali mi na to šest ampuli, ze si to udelaji znovu, takze rozsahem i obsahem je to něco jiného.

hayete
18. říj 2013

@nessik když nemáš děti tak se někdy cítíš jako by jsi selhala, neschopná, neůplná....pak depka z toho že ti běží čas...pak se ptáš co děláš špatně...jo ve 20ti by tě to ani nenapadlo....život je ironie
Ale snad bude dobře. Začala jsem měřit BT, testuju ovulku, ale rozhodla jsem se nemyslet na to tak moc, trošku si povyrazit....do konce roku to musí přijít!

matysikovad
18. říj 2013

@hayete kontryhel a gynex jsi zkoušela?

wosk
18. říj 2013

@cabalkova aha, tak díky za upřesnění, já to ještě načtu a pak na ní vlítnu 😉

hayete
18. říj 2013

@matysikovad Na gynex se chystám, sháněla jsem ho v lékarně, ale neměli a teď jsem 14 dní v Paříži. Plodné dny v práci, to je taky jak na potvoru :(

matysikovad
18. říj 2013

@hayete doprčic, tak to je blbé. já ho koupila na netu. škoda těch plodných dní 😒

hayete
18. říj 2013

@matysikovad tak zkoumám jestli vůbec ovulku mám, graf to vyhodnocuje zvláštně a testy zatím negativní, jsem dnes 13DC

matysikovad
18. říj 2013

@hayete a ukážeš mi grafík? můžeš i do IP 😉

matysikovad
18. říj 2013

@hyete třeba před gynexem jsem měla ovulku i 28dc... ms pak kolem 40dc...

hayete
18. říj 2013

@matysikovad musím ho nějak zkopírovat momentík

bibianca
18. říj 2013

@wosk doktor mi taky rikal ze pujdu na hematologii ale o genetice nemluvil. Mam se ho jak pujdu na kontrolu po revizi zeptat nebo radsi uz v nemocnici?

hayete
18. říj 2013

@matysikovad Dani nechce mi to z tabletu nahrát :(

hayete
18. říj 2013

@matysikovad prostě mi to vypočítalo zatím ovu na 10DC, ale nebyla, jsem si sure. Myslím, že to podle teploty OVU posune. Měla jsem tam výkyv na 35,3 asi tím že jsme byli na Moravě a spali v chladnější místnosti. Taky jsem napřed měřila v ústech, teď vaginálně...holt učím se ;) ale radši bych to těhu!