Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cital
24. dub 2014

@kifsepixam Já tě chápu...u mě to bylo to samé. Po NT jsem si oddychla, ale pořád jsem stresovala .. až do velkého UTZ ve 20tt. Pak se mi konečně trošku ulevilo a začla jsem věřit, že už to bude dobré. Dokonce jsem ani prckovi nic do té doby nekoupila. Bude to dobré 🙂. Musí 🙂!

ofina1
24. dub 2014

@cital jé ty už jsi Ták daleko no už to bude za chvilku moc držím pěsti ať je porod rychlý a hladký 🙂

My to zvládneme v pohodě malá trošku pláče,ale přes noc pěkně spí,takže to jsem spokojená a hrozně šťastná.jen má na očičku zánět dostala antibiotika,ale zatím to moc nezabírá. ☹ chudinka moje snad jí to nebolí

bibianca
24. dub 2014

Ahoj holky, mám podezření na anovulační cyklus 😒 Co myslíte?? Já se jen modlím aby ta teplota neskákala už... jestli se zadaří nebo nezadaří je mi celkem jedno, jen abych věděla, že ovulku mám OK ☹ Tulíme se každej druhej den, abysme to podchytili ovu testy jsou pro mě zbytečný, ale dělám si je..., hodně piju, takže nemůžu říct zda je to ok včera 23 DC byl sněhobílý jinak od 10-12 DC tam byla vidět //.

bibianca
24. dub 2014

Ahoj holky, tak jsem se konečně od února dovolala na hematologii (výsledky protilátek). Údajně lehce pozitivní, což může být důsledkem neúspěchu. Celé těhu si asi nejspíš budu píchat + nějaký anopyrin. Když jsem řekla, že jsem se objednala k Dr. Gerychové, tak mi odvětila tím, že jsem udělala dobře, že jsem se tam objednala... Jsem nejštastnější. Holky, co jste z okolí Brna. Objednejte se k ní taky. Je to údajně odborník právě na nepovedené těhotenství.

tsterinka
24. dub 2014

@bibianca ahoj nepropadej panice,třeba ovu ještě dorazí.Mě dnes teplota klesla tak nevím 😒

petulaho
24. dub 2014

@terite Terinko, moc na tebe myslim.kdybys chtela si domluvit konzultaci i treba pres skype s wahl tak na wahlgrenis.cz najdes na ni kontakt me to opravdu moc pomohlo a urcite nejenom me.kdybys chtela udat vitaminy, tak je klidne odkoupim.napad s novou praci ti chvalim, jsi sikulka.moc ti drzim palce aby dalsi tehu vyslo co nejdriv a az do konce.

ester34
25. dub 2014

@terite ani nevíš, jak mě to mrzí, moc jsem vám to přála ☹

terite
25. dub 2014

@petulaho Děkuji Peti, dá se té Wahlgrenis jen napsat? Odepsala by mi? Na konzultaci se necítím. Moc doufám, že to s tou prací vyjde, ale mám obavy. Chci totiž přejít do jiného oboru - teď jsem v obchodu a chci na nákup (je to bez cestování a vedení lidí, chodila bych do kanceláře), v nákupu ale nemám praxi, tak snad mě alespoň na pohovor pozvou. A vůbec nevím, jak se mám zachovat vůči současnému šéfovi. Měl už kvůli mně tolik starostí a komplikací. Chci se zachovat férově. Nesnáším ten pocit, že všechny okolo sebe nechávám ve štychu. Na světě se dějí různé hrozné věci, podle mě mi to, co se děje mně, stále nedává právo zachovat se sobecky a bezohledně k ostatním. Prostě dilema. Asi to dopadne tak, že mu řeknu, že plánuji odejít a dám mu šanci mi dát výpověď jako první. Anebo aspoň hned hledat náhradu, než odejdu sama.
S těmi vitamíny zkusím počkat. Jsou až do 9/2015 a já věřím, že do té doby je už dopapám i já sama. Prostě věřím. Otěhotnět zvládáme, musí to vyjít.
Peti, tys pro mě vždy byla vzorem. Prožila sis 3x potrat a zvládla jsi to, nevzdala to a teď už se dočkáš. Trošku jsem si říkala, že já snad budu mít jen ty dva křížky a pak už úspěch. Ale osud to chce asi tak, že i já musím odžít tři zklamání. Snad už ne více.
Rozhodli jsme se podat žádost o adopci. Je to pro případ, že by to nevycházelo i dál. Věřím sice, že to tak nebude, ale raději se připravíme na vše. Čeká se prý dlouho. A my máme v srdci dost lásky, můžeme ji dát i adopčátku. Oba to tak cítíme a i v rodině manžela je několik adoptovaných dětí (u tet a sestřenic). Chceme velkou rodinu, tak třeba zvládneme naše vlastní děti i adoptované.

martinakl
25. dub 2014

@terite hrozne me to mrzi.. ale podle toho co pises,jsi fakt silna zena a za to ma muj obdiv. Nic nevzdavejte,verte a brzo to dobre dopadne 🙂

martinakl
25. dub 2014

@terite s tou adopci vam moc fandim. My jsme dalsi vlastni ditko vzdali (ano,nejsem tak silna jako ty 🙂 ) a rozjizdime zadost o pestounstvi.

terite
25. dub 2014

@bibianca Ahojky, myslíš paní dr. Gerychovou z Bohunic? Ta mě v úterý ultrazvukovala a ve středu mě operovala. A ty k ní jdeš na nějakou konzultaci nebo vyšetření nebo co přesně?

terite
25. dub 2014

@martinakl Marti, to mě mrzí, že jste to vzdali. Tys měla už zase GEU, viď? A necháváte tomu nějak volný průběh, že kdyby náhodou, nebo se i chráníte, aby nic nepřišlo? Poradíš mi tady nějakou dobrou skupinu pro náhradní rodinnou péči? Ráda bych tu administrativu a vše okolo s holkama probrala. Díky. A držím palce, ať vám to vyjde.

martinakl
25. dub 2014

@terite jj mela jsem dvakrat mimodelozni,takze nemam vejcovody a prirozene otehotnet nemuzu. Aspon tuhle vyhodu to ma-neni treba ochrana 🙂 ja jsem tady nasla skupinku o pestounstvi,ale neni moc aktivni
Tak spis hledam info na netu a byla jsem se ptat na urade a tak..

terite
25. dub 2014

@martinakl Takže by byla šance jen IVF? Do toho už nechcete jít? My do toho možná půjdeme.
Skupinku jsem našla a jedné kočce k okolí Brna jsem napsala zprávu, tak snad se od ní dozvím něco více a zbytek vygůglím.

martinakl
25. dub 2014

@terite ano jedine ivf. Nechce se nam do toho po tom vs.. bala bych se,ze to stejne dopadne zas blbe. Mozna bych ale jinak mluvila,kdybychom nemeli kubinka 🙂 o pestounstvi jsme uvazovali uz driv a to druhe mimodelozni bylo znameni,ze do toho jit mame
I kdyz s malym ditetem to nebude snadny a treba to ani nakonec nevyjde.

bibianca
25. dub 2014

@terite Jj, paní Gerychovou z Bohunic. Prej se specializuje právě na tyto stavy. Nic víc nevím.. Jsem tam objednaná, ale co mi budou dělat nevím. Mám přinést zprávu z vyšetření, které jsem měla. Dostala jsem doporučení od kamarádky (zdravotní sestry). Tak zkouším, co se dá.. 😉 Tak se k ní taky objednej na vyšetření. Třeba na něco přijde.. 😉

terite
25. dub 2014

@martinakl Marti, ještě jednu poslední otázku (pak už bych to nechala, ať tady neodbočujeme z hlavní diskuze) - proč pěstounství a ne adopci?

terite
25. dub 2014

@bibianca No my právě už vše vyšetřeno máme. Teď po tom přerušení počkáme na výsledek histologie a genetiky plodu a podle toho se domluvíme v CARu, co dál. Buď zkusíme ještě další IUI anebo půjdeme do IVF. Jinak paní dr. Gerychová na mě zapůsobila velmi dobře, je příjemná a zdá se být velmi kompetentní. Jsem zvědavá, co se od ní dozvíš. Kdy tam jdeš?

martinakl
25. dub 2014

@terite Protože děti, o jsou vhodně pro adopci, najdou rodinu téměř vždy, zatímco ty ostatní to mají těžší. A co je teda hlavní důvod, že s vlastním dítětem bychom v případě adopce byli téměř bez šance 🙂 Samozřejmě adopce má určité výhody..

bibianca
25. dub 2014

@terite Jsem objednaná na 6.5.2014. Jsem taky zvědavá. Včera mi navíc udělala radost Dr. Kissová z hematologie, když řekla, že jsem udělala dobře. Když se však nad tím zamyslím. Když se to stalo po druhé nikdo neuměl říct, abych se tam objednala.. Přijde mi, že bez žebrání naše zdravotnictví prostě nefunguje.. 😒

terite
25. dub 2014

@martinakl Jojo, chápu. A moc držím palce.
@bibianca Tak se těším na zprávy, které od dr. Gerychové uslyšíš. A na té hematolce tě taky omrknou. Je potřeba udělat vše.

Holky trombofilky, ještě jedno info ode mě. Jak víte, mám Leidenskou mutaci, heterozygot (od jednoho rodiče). Po dlouhém přemlouvání se moje mamka konečně uráčila zajít si na vyšetření a ... ONA TO MÁ TAKY. Mám to od ní. Ale, co je hlavní zpráva - máma měla bez jediného problému 3 děti. Žádný problém s otěhotněním, žádný potrat ani komplikace. To je teda pecka.. Co když ty moje první dva potraty s tou trombofilií vážně nesouvisely? Člověk už z toho má úplně domotanou hlavu. Třeba to ředění vážně nepotřebuju, i když teď s ředěním to poprvé došlo dál a vývoj byl ok, až do té vady, ale to je myslím jiná věc.

kifsepixam
25. dub 2014

@terite Terýsku, no můžeš jí zkusíš napsat, ale nevím jestli ti odpoví. Konzultace po skypu je placená, ale neboj se nemluvíš s ní, vše probíhá písemnou formou, aby sis to mohla uložit, trvá hodinku. Pak jak jsem otěhotněla jsem ji psala znovu, protože jsem se šíleně bála, jestli by mi ještě konzultaci neposkytla jestli jsem vše udělala dobře a již mi ani konzultaci nenabídla a přímo mi odpověděla na mejlík a to dvakrát, protože po prvé mi napsala větu co mě hodně znejistila...Takže když se moc bojím, tak věřím jí, že to nejjednodušší nebude, ale zvládneme to. Znám i kočenu z jiné diskuze co potratila po několikáté taky tak pozdě jako já a ta nakonec do toho šla a teď je moc ráda, protože zjistila, že tak rychle to nepůjde, že nejprve si musí dát nějaké věci do pořádku a moc ji to zklidnilo a ví, že až to příjde, tak to bude mít dobrý konec. Opravdu bych se nebála. Obzvláště ty jsi moc silná, takže to zvládneš.
Jinak adopce obdivuji a myslím, že to je moc fajn, prý to fakt dlouho trvá a pak zvládnete i adoptované i vlastní. Taky jsem si po potratu říkala, že když by to zas nevyšlo, tak do toho půjdeme.
No a z prací to asi nebude tak jednoduché v této době, ale určitě jsi holka šikovná, tak to zvládneš.
Moc tě obdivuji a přesně jako píšeš i pro mě byla @petulaho vzor a podívej se, už je tak daleko a bojuje a vybojuje prcka ve své náručí. Takže se neboj nic.

kifsepixam
25. dub 2014

Holky tak to vypadá, že Klárka (@cabalkova) už rodí či už porodila, že? Nevíte někdo něco, už dva dny na ní moc myslím.

kifsepixam
25. dub 2014

@petulaho Peti a jak ty se máš? Co to tvrdnutí lepší???

kifsepixam
25. dub 2014

Holky těhulky, chci se zeptat, kdo zaváděl utrogestan, do kdy prosím? Mě doktorka řekla, že do víkendu, ale přemýšlím, že bych ještě týden zaváděla, ať mám jistotu, že mimi už volně neplave a už se na pupeční šňůru připojilo, co myslíte?

petulaho
25. dub 2014

@terite Terezko,jsi tak moc silná, máš můj velký obdiv, život si na nás připravil nelehké úkoly,....ale věřím, že to bylo třikrát a dost a prostě miminko bude...je dobře, že si podáte i žádost o adopci, alespon psychicky vás to zatím podpoří....s tou prací, bych to šéfovi řekla, tak jak to je....tohle jsou situace které prostě nemůžeš předpokládat a určitě tě zná a ví, že ho nerada vystavuješ tomu, že jsi doma a potom to prostě bohužel nevyjde....to není v tvé moci předpokládat co se stane....věřím, že ti nová práce vyjde a otevře se ti nová cesta, která bude brzy i s bříškem.....jinak ohledně wahl - vím, že@kifsepixam s ní konzultovala po skypu....fakt to jde....napiš jí celý váš osud a ona ti pomůže opravdu....prostě psychicky tě to uklidní, že miminko bude a případně upozorní na něco, zda na té psychické úrovni si třeba neblokujete s mužem k miminku cestu-nevědomky samozřejmě...

petulaho
25. dub 2014

@martinakl moc držím palce,aby se k vám dostalo to správné miminko🙂
@kifsepixam zlatíčko,jsi hodná. že myslíš...no beru pořád magnesko....tvrdnutí bylo lepší-párkrát denně do včera, včera jsem uklízela a mela návštěvu kamarádky s prckem, tak mi tvrdlo víc, tak dneska ani na cvičení nejdu a budu se snažit víc odpočívat....ve středu jdu du poradny, tak doufám, že bude vše ok....jinak ohledně utroše, já brala asi do 14tt,ale to jen dr.mi řekl, že to je už zbytečné, že placenta už je od 12tt vytvořená, ale at ho doberu...-takže spíš pro mě psychický efekt🙂tak ho taky klidně ještě dober, pokud máš,...rozhodně ti neublíží🙂

winterska
25. dub 2014

@terite je mi moc líto, že ti nevyšlo ani toto těhotenství, ale na druhou stranu je dobře, že jste ten problém řešili už ted v brzkém stádiu. Ráda ti otevřu svůj blog, aby sis přečetla moje články o těhu.. Teď si poplač, a za pár dní bude už fajn, však víš, čtu že máte nové plány - nová práce, adopce, udělejte si nějakou hezkou dovolenou a bude dobře. Věřím ti!! 🙂

kifsepixam
25. dub 2014

@petulaho Peti bude vse dobře, miminko vi, ze ještě v brisku musí zustat, ze tam se ma lepe a je vice v bezpeci, budu na tebe myslet a pak dej zpravu jo? A jak pises, chce to odpočívat. Ja utroš mám ještě taky, takže to asi doberu do screeningu a bude, taky si myslim, ze to ma spis psychicky efekt.

bibianca
25. dub 2014

@tsterinka No, u mě je to dáno asi i tím měřením. Špatně měřím.. Třeba jako dnes jsem se 2 hodiny před tím než mi zazvonil budík probudila a nemohla zase usnout... atd... přemýšlím, že si natočím budík tak na 3 ráno a budu měřit ve 3 ráno... 😀 Skoro každý den něco... To je blbý, jestli to nevyšlo.. je fakt, že úspěšnost není na 100 % i s měřením 😒