Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

katerinap1978
7. kvě 2014

@kifsepixam Krása, buď nám svým těhotenstvím vzorem 😀. Dalších 26 týdnů budu pylně držet palečky a i pak dál a dál 🙂

katerinap1978
7. kvě 2014

@terite K ovulaci po revizi - já jsme zářný příklad toho, že šestinedělí je téměř normální, lehce posunutý cyklus - ovulace došla po 26 dnech od revize, MS po 39 dnech 🙂

cabalkova
7. kvě 2014

@bibianca Zalezi na tom, kolikay dc bya ovu, ja ji treba mivam az kolem 20-21dc, takze na me by bylo jeste brzy. 🙂

petulaho
7. kvě 2014

@kifsepixam od 18tt simrani a od 20tt regulerni pohyby😉

terite
8. kvě 2014

@petulaho Petulko, ty už jsi 31tt? To není možný, jak to letí. Ani se nenaděješ a Matyášek bude s vámi 🙂

petulaho
8. kvě 2014

@terite jj Teri,31tt,neskutečně to letí...už se začínám bát porodu,ale to jak se na malého těšíme to přebíjí....už abysme ho měli v náručí...

tsterinka
8. kvě 2014

@bibianca ahoj,tak jak to s tebou vypadá?? 😕

bibianca
8. kvě 2014

@tsterinka ahoj, blbý teplota klesá 36,74 test negativní. MS v nedohlednu. Teoreticky zítra by měla přijít. Dnes jsem měla šílenou migrénu, ale vzala jsem si jen paralen kdyby přeci jen náhodou jo...

tsterinka
8. kvě 2014

@bibianca ještě to nevzdávej,nebuď jako já.Já se začla přemlouvat k tomu že už žádný mimi nechci 😖 a s tou migrénou jsem na tom uplně stejně,už se mě drží od včera,dnes mi bylo tak hrozně,že jsem šla z práce domů dřív.něco jsem uvařila a chci si jít lehnout,ale mám hroznou závislost,která mi to nechce dovolit je to modrý koník 😀

bibianca
8. kvě 2014

@tsterinka Takových je nás víc a myslím, že i docela dost 😀 Já se mám učit na státnice a místo toho. Datlím tady 😀

bibianca
9. kvě 2014

SMISENE POCITY
Ahoj holky, tak vcera jsem dala miminku papa a dnes jsem z toho zmatena. V noci jsem opet nemohla spat a probudila se kolem 2-3. Bylo mi divne. Myslela jsem ze jsem se precpala. Pro jistotu jsem si zmerila teplotu a bylo tam 36.96. No a to mi dalo dalsi nadeji. Takze jsem nemohla usnou. Nejakou zahadoja si opet zmeru se mi to ale podarilo a zmerila teplotu a bylo tam 37.17. Zitra bych mela dostat MS.

bibianca
9. kvě 2014

Holky, právě jsem si tu teplotu dala do grafu. Dala jsem tu nižší 36,96 a divejte co mi to udělalo? 😒

bibianca
9. kvě 2014
kifsepixam
9. kvě 2014

@bibianca No jestli vidim dobře, přehodnotilo ti to uplne ovulaci, ja se vždy ridim tim fertility. Coz by ten pokles mohl znacit implantacni pokles, kdyby ted zustala teplota nahore a mozna proto zatím testy bile, jen jestli tam mas znaceny i sex, tak zalezi jestli v tech dnech nejaky byl, když ti to přehodnotilo ovulaci...Ale zase jestli mas zítra to dostat, tak je to divny, když to přehodnotilo ovulaci na tak pozdejc, tak bys mela nejaky dlouhy cyklus, coz asi nemivas...no nezbyva nez cekat.

kifsepixam
9. kvě 2014

@lyc A co ty brouku, jak se daří, co nevolnosti? snad vše dobrý???
@shyanne A když už máš po další kontrole, víš, co čekáte???
@cabalkova Klari jen se chci optat, možná už jsi to psala, ale nejsem si jistá, píchala sis ty injekce celou dobu do břicha či boků? mě bylo řečeno, že mimču neublížím a že se to lépe vstřebává z toho břicha? ať vím🙂 občas bojuji s tím, tu kůži vůbec propíchnout, přijde mi, že mám čím dál tím více kůži jako hroch🙂

bibianca
9. kvě 2014

@kifsepixam po zadání ostatních hodnot to vypadá takhle 😒

kifsepixam
9. kvě 2014

@bibianca Tak nepřehodnotilo, tak jsem z toho cvok🙂 Těžko říct, asi se musí čekat, teplota vzrostla pěkně, ale pár dnů šla dolů, takže jistota není žádná, vydrž, zda to dostaneš či ne a my doufáme, že ne. Do víkendu budeš vědět, na čem jsi...

bibianca
9. kvě 2014

@kifsepixam Myslíš, že mám koupit testy a zítra začít testovat? Nebo radši neplašit abych nebyla smutná?

bibianca
9. kvě 2014

@kifsepixam Jinak včera jsem přemýšlela, že bych vyzkoušela Inofolic

kifsepixam
9. kvě 2014

@bibianca Já bych počkala...vím, že je to šílený to čekání, ale celé těhotenství je pak o čekání... nech víkend běžet a když nic, tak v pondělí ti test ukáže to nejhezčí...zbytečně bych se netrápila. Budu na tebe myslet.

kifsepixam
9. kvě 2014

@bibianca To já neznám, já byla věrná femibionu. Neboj se nic, kdyby to teď nevyšlo, jde ti otěhotnět rychle, takže i teď to rychle půjde. Neboj se nic.

bibianca
9. kvě 2014

@kifsepixam Děkuji za podporu. Jsem zvědavá na víkendové teploty, ale nevím jestli to vydržím. Jestli bude klesat zase tak to asi nemá smysl, ale kdyby byla mezi 36,9 a víc tak to asi nevydržím... chci začít hned píchat a hlavně si nechat napsat anopyrin, který nemám ještě doma. Už zase to plánuji a ráno naměřím méně jak 36,7 už to vidím...

lyc
9. kvě 2014

@kifsepixam nevolnosti bych rekla, že se zmírňují což mi samozřejmě na klidu v budoucnu asi moc nepřidá 🙂 občas mě píchá v podbřišku, ale to připisuji přizpůsobení se těhotenství. Jen to čekání na 3.6. kdy jdu na screening bude opravdu dlouuuhé, protože ke své doktorce jdu na kontrolu až po tom screeningu 4.6. do té doby nevím jestli je všechno v pořádku a probíhá jak má. No nezbývá než doufat 🙂

kifsepixam
9. kvě 2014

@lyc Neboj se nic, vše bude dobré a aspoň budeš mít ty nejkrásnější zprávy ze screeningu a ono ani kontroly časté nic nezmůžou, Terka byla ten případ, že stejně přišla blbá zpráva, s kterou se člověk jen tak nesmíří. I já si teď říkám něco jiného než po potratu. To jsem si říkala, že mě měli více hlídat, že už mi měli říct, že miminko ztrácí, ale co by mě to pomohlo - nic, jen bych brečela o to déle. Takže to vůbec neřeš a určitě to bude dobré. Taky bych nejradši chodila denně, ale na situaci to nic nezmění, takže se musíme opatrovat a věřit! Drž se!

veronika.deskova
9. kvě 2014

Ahoj děvčata. Prodělala jsem třetí potrat, je mi mizerně ... přijmete mě mezi sebe, abych se mohla u vás vypovídat a psát si s někým, kdo to také zažil? Díky V.

bibianca
9. kvě 2014

@veronika.deskova Ahoj Verčo, i když nerada, ale vítám tě mezi námi. Každá z nás tady si prošla minimálně jedním zklamáním. Snažíme se však navzájem podporovat v dalších pokusech. Zapisujeme se do tabulky viz. předchozí strany, kde uvádíme věk, období potratu - způsob, užívání léků či vitamínů a den cyklu. Ve spodní tabulce jsme ty, co na uzlíček štěstí teprve čekáme a bojujeme o to, abysme došli ke zdárnému konci. V horní tabulce jsou ty, co se jim i přes nepříznivé cesty už narodilo miminko, nebo se blíží ke štěstí. Pověz nám něco víc o sobě 😉

kifsepixam
9. kvě 2014

@veronika.deskova Taky mě moc mrzí, že tě tady musím přivítat a že už tě to šíleně velké zklamání potkalo tolikrát. Ale neboj se nic, smůla už se musí prolomit a zase brzo bude dobře....jsme tu pro tebe, všechny jsme to potřebovaly.

veronika.deskova
9. kvě 2014

Náš prozatím smutný příběh:
1.) listopad 2012, 6.-7.tt odešlo samo
2.) duben 2013, 8+4tt nevypuzený plod, revize
3.) květen 2014, 9+0tt nevypuzený plod, revize, komplikace sraženina, opětovná revize

Vyšetření:
2011: Genetika, hematalogie - vše OK - dělali nám z důvodu cystické fibrozy v rodině z otcovy strany. Zkoumali karyotypy, žádné genetické přestavby genů nemáme, mutace CFTR negativní, trombofilní markery a Leiden se neprokázal.

2012: Vysazení antikoncepce, vitamíny s listovkou, kompletní vyšetření na gynekologii - vše OK, můžeme se snažit. První neúspěch.

2013:
Duben: revize
Květen: histologie po revizi byla v pořádku

Červen: klinická/reprodukční imunologie Ústí nad Labem: neprokázán antifosfolipidový mechanismus potrácení. Srpen: kontrolní odběry - vše v pořádku.

Říjen: reprodukční imunologie+genetika Plzeň, dr.Ulčová-Gallová:
odběry krve já i manžel na hormony, manžel odběr ejakulátu - zkoumání enzymů v hlavičkách spermijí, koncentrace, pohyblivost, objem atd. Vše OK. U mě se NEprokázaly protilátky proti spermijím, NEprokázala se alergie na plodový obal embrya. Zkrátka vše v pořádku.

Listopad: obvodní gynekolog mi doporučil brát Clostilbegyt kvůli ovulaci. Bylo mi po něm zle, následný výjezd do nemocnice. Komunikace mezi ním a mnou vázla a celé to vyšumnělo. Vlastně mi tvrdil, že nemám ovulaci, že nemůžu otěhotnět.

ÚNOR 2014: Změnila jsem obvodního gynekologa, přešla jsem k lékaři, který má atestaci z reprodkuční medicíny. Je v soukromé ordinaci a zároveň pracuje v CAR Pronatal. Odběry na hormonální profil, manžel kontrolní spermiogram. Dělal mi folikulometrii a dataci styku. První pokus nevyšel.

V březnu - folikulometrie ... těhotenství. Květen revize.

wosk
9. kvě 2014

@veronika.deskova je mi líto, že tě tady vítám... Vybreč se, povídej, piš, dělej, co je pro tebe to nejlepší, co ti pomůže. A drž se.

wosk
9. kvě 2014

Holky, mám dotaz na ty, co berou/braly anopyrin - já mám z imunologi doporučeno 50mg denně 2 týdny prekoncepčně a pak v těhotenství. Teď jsem měila gyndařku (konečně a vypadá to na krok správným směrem :o)) a když jsem se jí na to blíž ptala a i pak to řešila s manželem, tak nevím, jak ho brát. Tj. po ovu ho mám brát protože bych teoreticky mohla být těhotná nebo po ovu vysadit a nasadit až se //? A vysazujete ho na MS? Budu muset na imuno zavolat, dneska jsem zapomněla, tak zkusít alespoň vytěžit vaše zkušenosti... Díky.