Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
5. únor 2014

@kifsepixam drz se a dej hned vedet♥

lyc
5. únor 2014

@petulaho děkuji za podporu, já na zaznamenání teploty asi místo webu zneužiji manžela (sice jsem to mela v plánu a přímo na tento web se dívala), ale manžel byl zklamaný.... Taky by se chtěl zapojit a je to IT technik a tak už si teď plánuje jakou krásnou tabulku si na to udělá, že mi to rovnou bude dělat i přehledný graf a já si budu moct vybrat barvičky atd.... No a odmítni ho, když se na tebe kouká jako štěňátko 😀 a co se Wahlgrenis týká na její stránky jsem se už dívala nejednou, ale pořád bojuji vnitřní boj sama se sebou, jestli důvěřovat... Mohu se zeptat? Ty jsi využila její služby jak přesně? Konference na skypu, písemně nebo osobní kontakt? Věřím, že spousta lidí na světě má neuvěřitelný dar a fascinuje mě to, ale pak je tu kousek mého pochybovačného já 😅

petulaho
5. únor 2014

@lyc vse co.mi rekla to vychazi do puntiku.byla jsem u ni 2x osobne.doporucuju opravdu.

ppapajade
5. únor 2014

@lyc i ja jsem byla u Wahl.po dvou s.p. a roce pul nezdaru jsem o ni cetla prave tady od dvou devcat🙂) s velikym strachem jsem k ni jela .....vylozila mi zapeklity pribeh z min.zivota vysvetlila proc to neslo a dala doporuceni ....taky mi rekla ze brzy otehotnim a bude to stopro kluk.. po 3 mesicich se opravdu povedlo a zdarne pokracujem dal... ted 16 tyden...za mesic se snad dozvim pohlavi.. modlim se at je mimi zdrave at uz holcicka ci kluk....cekam vysledky z triplu...snad to bude ok...musi.... Wahl videla v plastvich i bezva normalni porod...tak ji verim🙂) Preju ti hodne stesti a taky vam vsem holky at se brzy sejdem treba na diskuzich kde se resi treba zlobeni deti 🙂

lyc
6. únor 2014

@ppapajade děkuji i za tvůj příběh... Asi nad tím skutečně popřemýšlím.... Abych se uklidnila.... Poslední dobou to na mě nějak doléhá, za čtrnáct dní bych odcházela na mateřskou a zatím se zase a znova s manželem snažíme a zatím bez úspěchu ☹ Ale jsem moc a moc ráda, že vidím jak vám se to tu povedlo a mnohdy to byly opakované nebo mnohem horší zkušenosti než jsem měla já a pak vždycky vidím to světýlko na konci tunelu 🙂

berusinka1
6. únor 2014

@shyanne Určitě nemusíš, já měla anovulační cyklus zrovna minulý měsíc 🙂

berusinka1
6. únor 2014

@petulaho Tak to je paráda, že Ti triply vyšly negativně 🙂 Ten čas vážně strašně letí, ty už jsi v 18 TT.... 🙂

petulaho
6. únor 2014

@berusinka1 dekuju.jo leti to silene.

reenik
6. únor 2014

@nelamas Díky moc za podporu. Mám za sebou tu laparku, hysteroskopii, hormonální profil, teď mi brali ty trombofilie, manžel - spermio. Zatím vše zhruba v normě. Embryjko teď posílají na genetiku, tak se uvidí, na co přijdou... jestli vůbec na něco přijdou. Říkal, že doporučuje CAR a vyšetření kvality vajíček - následně aby mi vybrali jedno na ivf. Sama nevím, jestli chci ivf, když se to 3x povedlo normálně, ale zase jestli zjistí, že ty vajíčka jsou nekvalitní, asi by se to mohlo stát znovu a na to taky nemám nervy. 3x bylo až až.... Zítra chci jít na kontrolu a uvidím, co mi řekne. Je to boj, snad se to jednou povede, věřím, že ano... Jen to asi nebude úplně jednoduché, ale my to vždycky máme trochu složitější. O to víc, to potom stojí za to... 🙂

shyanne
6. únor 2014

@berusinka1 tak to jsem ráda, jsem si oddychla, no vidíš a já ho zřejmě mám tento🙂

tsterinka
6. únor 2014

@terrorkax ahoj,tak dnes je to 10dní od posledního plnohodnotného tulení,ráno jsem vstala a ejhle něco se děje,myslela jsem že už dorazila ta mrcha a ono ty bylo jen malounko a od rána nic,tak nevím jestli to není to zahnízďování o kterém jsem tady psala 😒 noo uvidíme ani nevim co bych radši

cabalkova
6. únor 2014

@lyc Ja jsem merila u Tondika klasickym rtutakem, dokud jsem ho nerozbila, no a ted napodruhe obyc digitalem s jednim desetinnym mistem. Nakonec jsem si objednala i nejaky takovy, jako jsi posilala odkaz, ale ve chvili, kdy dorazil, jsem uz mela pozitivni test. 🙂 Takze klidne staci nejaky, co mas doma, anebo kup ten s dvema desetinnymi misty. kdybych ti mohla jakkoli poradit, tak jsem tu, urcite napis. 🙂 Drzim palce.

lyc
6. únor 2014

@cabalkova děkuji za nabídku... Já jsem to zkusila už před pár měsíci, ale nechala jsem toho. Teď jsme se s manželem rozhodly, že začneme pořádně, aby jsme věděli kdy jsme a nejsme plodní a jestli vůbec.... Takže.je možné, že tvé nabídky využiji, protože v grafu nikdy neorientuji a nevím jestli i při poctivém měření poznám kdy je TA správná doba 🙂

bibianca
6. únor 2014

Tak dnes jsem byla na těch dalších odběrech jak jsem psala včera a dostala jsem do ruky zprávu s tím, že trombofilní stav nezjištěn a nejspíše v další graviditě profylaxe LMWH, což nevím co znamená, ale myslím, že to jsou ty injekce... No, nevím, když to nebylo potrvzeno, jestli to pomůže ...

cabalkova
6. únor 2014

@bibianca LMWH je nizkomolekularni heparin, to znamena treba Clexane, co taky picham. Ja mam trombofilii jen v heterozygotni forme, takze by to teoreticky nemelo nic znamenat, ale zjevne to pomohlo, picham od zacatku a tehu je naprosto v poradku. Takze verim, ze muze pomoct i tobe. 🙂

cabalkova
6. únor 2014

@lyc No prave kdyz bys ty hodnoty zadavala do Fertilityfriend, tak od druheho mesice mereni ti to bude ovu predvidat, takze budes vedet dopredu, ze se blizi vhodne dny. Kombinace FF, BT a ovu testu byly u nas zarukou uspechu... uz dvakrat. 🙂

eliskav
6. únor 2014

Ahoj, tak jsem dneska byla na prohlídce u mého doktora. Přesně po 14 dnech od zákroku po zamlklém potratu. Říkal, že vše vypadá v pořádku, histologie po zákroku i já samotná, podle jeho dnešního vyšetření. A pokud přijde MS do 3 týdnů, bude to dobré. Tak jsem moc ráda! Máme se začít snažit až po té druhé MS, prý je sice možné, že se to podaří často i dřív, ale zároveň častěji to dopadá opět nějakým potratem... Tak na něj dáme a počkáme, zkusíme to🙂 Tím pádem bude miminko nejdřív v roce 2015, ale budu raději, když bude vše v pořádku, než toto prožít znovu..

cabalkova
6. únor 2014

@eliskav Taky jsme po revizi cekali, dokonce ty tri doporucene mesice, ono to je pak uz z hlediska dalsiho snazeni skoro jedno, jestli se ceka dva nebo tri, hlavne, aby se to neopakovalo, presne jak pises. Je fajn, ze jsi v poradku, tak ted nejakou dovolenku na vyplneni casu a na jare vzhuru do toho, urcite se brzy zase zadari.

nelamas
6. únor 2014

@reenik Me po dvou nezdarech doktorka poslala na genetiku a hematologii, mozna bych se zkusila na to zeptat. Budu drzet palce at pristi pokus je uz se stastnym koncem 🙂

eliskav
6. únor 2014

@cabalkova No on doktor říkal ,že se počítají 3 měsíce od toho zákroku. Takže první je za mnou až dostanu MS, druhý až dostanu druhou MS a ten třetí se můžeme začít snažit. Tak jsem ráda, že má někdo podobné zkušenosti..🙂 Dovolenku bohužel ne, dostudovávám poslední rok VŠ🙂) Doufám, že se zadaří co nejdřív, pokud hned ten měsíc co to půjde, tak to bude lednové miminko.. no raději bych letní, jak mělo být, ale to "raději" ber s rezervou, samozřejmě mi to nevadí, kdy se narodí 🙂 A vám se pak zadařilo včas?

cabalkova
6. únor 2014

@eliskav Nam rikala dr ne tri mesice, ale tri ms.... a ty jsme dodrzeli... no a treti mesic snazeni se pak zadarilo... 8. brezna jsem byla na revizi a 24. srpna nasla dalsi //. Prislo mi to docela rychle, nastesti jsem se nijak zvlast psychicky netrapila, verila jsem, ze nam to zase klapne, takze jsem si rikala, ze je to proste jen otazka casu a nebudu panikarit.

eliskav
6. únor 2014

@cabalkova Dobře🙂 No, taky to tak chci brát 🙂 A ono se povede!

cabalkova
6. únor 2014

@eliskav To vis, ze se povede... a co delas za skolu? Tak jeste dorazit statnice a muzes se vrhnout na tehuleni. 🙂

eliskav
6. únor 2014

2. lékařskou fakultu na Karlovce, obor fyzioterapie. No státnice s diplomkou budu asi muset odkládat, tak pokud na září, tak už budu možná státnicovat ve dvou 🙂)

bibianca
6. únor 2014

@cabalkova Moc moc děkuji za povzbuzení.. teď mi nezbývá než ještě měsíc počkat a pak se na to vrhnout, ale kdo ví, kdy se nám podaří zase otěhotnět... Na lusknutí prstu to asi nebude... 🙂

cabalkova
6. únor 2014

@bibianca Uvidis, ze jaro bude plodne. 🙂

cabalkova
6. únor 2014

@eliskav No tak to budes mit pekne narocne, skoro lepsi to odlozit a mit vic casu na pripravu, taky jsem si je odkladala a to jsem nedelala nic tak tezkeho jako ty. No, mela bys zaradit do repertoaru masaze miminek, budes je potrebovat. 🙂

bibianca
6. únor 2014

@cabalkova No, kdyby se to povedlo hned na poprvé, tak bych rodila zároveň s tebou ;)

lyc
6. únor 2014

@cabalkova mě jsi přesvědčila, teď musím přemluvit toho mého, aby důvěřoval výpočtům z webu :D On se těšil, že bude dělat tabulky a grafy... A nebo ho to nechám dělat a zároveň budu pro svůj klid i zyznamenávat na web FF 🙂
Já už potřebuju něco dělat, zdá se mi, že s každým dalším měsícem jsem víc a víc zoufalá a nešťastná... a to se mě dnes dvě moje nadřízené zeptaly, jestli nejsem náhodou v očekávání (zdám se jim údajně hezčí, rozkvetlá), asi se umím přetvařovat lépe než jsem myslela 😒
Moc, moc děkuju za cenné rady a určitě tě ještě v budoucnu (možná ani ne za dlouho) otravovat s prosbou o radu 🙂 Teď jdu objednat bazální teploměr (nikde v lékárně ho ottiž nemají) 🙂

kifsepixam
6. únor 2014

Ahojky holcicky, tak se hlasim po poslední navsteve doktora tykajici se potratu. Ted to bylo u lekare co me rodil to moje nestastne mrtve miminko, holcicku Norinku. Bohuzel z toho vseho vyplyva, že to byl nejaky syndrom neznamy, nove vznikly, ne od nas rodicu, pak ty tromby na placente i spatny pupecnik a jeho cevy. Vse zhodnotil, ze za to u me opravdu je mozne ze muze celiakie a hlavne cesta letadlem. Letela jsem v 6. tydnu na svatebni cestu cca 12 hodin a on mi rikal, ze letadlo v prvním trimestru absolutne nedoporucuje, ze se zvysuje riziko vývojových vad, i když to medicinky nemá podlozeno.
No nicmene nezavisle na me gynekoložce, hned mi nasadil B12 (kvůli mého nedostatku, i když hematolog na me kasle), dále teda mi potvrdil at bezlepkovou dietu v tehotenstvi dodrzuji, dále napsal flexiparin a az pry otehotnim mam hned cele tehu pichat. Nicmene mame zelenou ke snazeni po 4 dlouhych mesicich a 5 mesicich, kdy jsem nosila tu moju holcicku a bylo to spatne všechno a nikdo nic netusil:_(
Holky ja mam vlastne radost, i když to nebude sranda, ale muzem uz něco zacit delat! JUPIIII!
Drzte nam pesti!