Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

alicie_k
7. pro 2015

@loveejm asi máš pravdu, musí být silní. Ale je to asi na mě ještě brzo všechno racionálně chápat... Pořád se všude píše, že se má těhotnět brzy, dokud jsme mladé a stejně to pak dopadne špatně, tak opravdu nechápu proč... 😢

alicie_k
7. pro 2015

@verca1508 No asi to přeháním, doufám, že to manžel vydrží. Ona do mě ještě trochu rýpe moje mamka. Do nemocnice mě vezla ona, protože manžel je myslivec a zrovna měli naháňku tak nebyl doma. Nemohla jsem se dovolat a když jo, tak mi řekl, že pil a že nemůže řídit, tak jestli by mě neodvezli naši. To mi ona hrozně vyčítá a nasadila mi už taky brouka do hlavy. No je to složité období a doufám, že to zvládneme a hlavně i naše manželství 🙂

verca1508
7. pro 2015

@alicie_k No, nemohl přece vidět, že se něco takového přihodí. Já už bohužel mamku nemám, ale mám babičku - její mamku a teda ta mi taky dost naložila, ne na manžela, ale měla děsný připomínky, že si od začátku myslela, že to takto dopadne apod. Ta mě totálně srazila na kolena a já odmítám se s ní o tom už bavit. No a hele, já jsem byla na kontrole a manžel byl doma a klidně si spal, telefon nezvedal. Musela jsem hned do nemocnice, tak mě vezl taťka, který věděl, co se stalo jako první. Cestou do nemocnice je to přes obec, kde bydlíme, tak jsem přišla domů a budila ho a brečela, co se stalo. Nakonec s námi jel do nemocnice, ale taky mě to děsně mrzelo.

janarichla
7. pro 2015

@verca1508 zadny spatny nejsou, kdyz to slo jednou, pujde to i podruhe🙂 at zacne jist vitaminy a vsechny spatne vyzene :D ja sem pila kontryhel a stejne sem to dostala - nedostala :D ale piju dal🙂

janarichla
7. pro 2015

@ilonar no to byla, sem myslela kdovi jak to ze me nepotece, jatka a potoky krve :D a nakonec nic :D ale aspon, ze probehla a je tam cisto 🙂

dvoracek
7. pro 2015

@verca1508 no ja delala zavodne sport,ale je to uz tak 8 let ci nedelam opravdu nic.a dals jsem si lekci pro zacatecniky a stejne to na me bylo dost.☺

dvoracek
7. pro 2015

@janarichla ja mam menzes uz 10 dniiii.nic moc silnej ale uz me to otravuje 😁

alicie_k
7. pro 2015

@verca1508 Tak vidím, že je můj manžel asi úplně normální chlap jako každej jinej 🙂 Když jsme včera přijeli z nemocnice, uvařil polívku a ještě umyl schody v celé bytovce, kde bydlíme (měla jsem zrovna službu, střídáme se 4 byty) a já jsem zatím spala jako dřevo, protože v nemocnici se to nedalo (byla jsem tam přes noc). Tak bych mu asi křivdila 🙂
A ty máš teda v plánu počkat jednu MS a pak to už zkoušet??

verca1508
7. pro 2015

@janarichla Kontryhel taky piju, já jsem to spíš myslela tak, že má poslat takové, které se budou mít rády s mým vajíčkem 🙂 Jaké vitamíny bere ten Tvůj? Já piju taky kontryhel a budu dokud mi první ms neskončí. 🙂

dvoracek
7. pro 2015

@janarichla no ale dalsi MS bude asi hrozne silna.aspon ja to tak minule mela.uz jsem byla uplne anemicka.

verca1508
7. pro 2015

@dvoracek Já jsem taky dělala atletiku a teď radši nemluvit. Tehdy mě to fakt bavilo, to bylo na zš, ale je fakt, že jsme to dělaly společně s holkama už kvůli jednomu spolužákovi 🙂

janarichla
7. pro 2015

@verca1508 jo ja vim ted to bude 100% :D holky ja vam napisu co bere ten muj az usne, ma to totiz na tajnaka schovane za nutelou :D jinak bere cecko na imunitu a horcik🙂 a na veceri dostava zeleninu :D mimo jine :D

verca1508
7. pro 2015

@alicie_k No, vidíš to, je hodnej. Prostě to teď vidíš hodně černě, všechno je špatně a to je pochopitelné. No, my máme v plánu počkat na první porevizní ms a budeme znovu zkoušet. Sám doktor říkal, že by na nic nečekal. 🙂 Doufám, že dorazí a odejde do konce šestinedělí, co mi končí na Štědrý den a budeme si moct svátky zpříjemnit a začít trénovat na ovulku 🙂

janarichla
7. pro 2015

@dvoracek doufam ze dalsi uz nebude :D razim heslo nohy hore :D ale vlozky mam nakoupene🙂 ja jsem byla minuly tyden na aquaaerobiku a zitra jdu zase, je to super a nezapotis se 🙂 a uz jsi byla na kontrole ?

dany69
7. pro 2015

@loveejm já budu ve středu 4 týdny od revize, v srpnu jsem měla taky samovolný potrat.. určitě počkat se snažením až po první ms.. a nejvíc mi pomohlo vrátit se do práce, čekalo tam na mě toho tolik, že jsem neměla čas přemýšlet sama nad sebou.. drž se 😉

alicie_k
7. pro 2015

@verca1508 Tak to já udělám asi stejně...Jinak můj manžel bere vitaminy Reproman - ale musím mu to pořád připomínat nebo mu to rovnou nacpat do pusy 🙂 Teď když jsem byla těhotná, tak zas samozřejmě přestal... A kontryhelový čaj piju teď po revizi na zhojení. A ještě dobírám Femibion. Tak snad to k něčemu bude. Pořád si říkám, že jsme mladí a že se to přece nemůže zopakovat. Já jsem geneticky v pořádku a hormony mám taky OK. Ještě si asi dovyšetřím manžela... (pracuju v IVF klinice tak jsem si tam už leccos nechala vyšetřit) 🙂 Ale ty nálady a černé myšlenky jsou tu pořád...

dany69
7. pro 2015

@dvoracek chápu, já sice nikdy nedošla tak daleko jako ty, ale potřetí by mě to už asi zabilo.. já čtu knížku jídlo na prvním místě, zrovna tam právě bylo, že ten zánět se může projevovat akné, alergie, a spousta dalšího.. myslím, že minimálně stojí za to přečíst, pak se každý rozhodne, jestli to zkusí nebo ne. Je tam stravovací "program" na 30 dní, díky kterému by se nám právě tělo mělo srovnat..

verca1508
7. pro 2015

@alicie_k No, vidíš to, byla to prostě náhoda, příště to už vyjde. 🙂 Myšlenek a nálad se zbavíš, chce to čas 🙂

dvoracek
7. pro 2015

@dany69 a budes se do toho poustet? Na knizku mrknu,diky.

gremlin_ka
7. pro 2015

Ahoj holky taky se k vám musím přidat. První pozitivní TT jsem objevila den poté co jsem musela dát uspat svého 15-ti letého pejska. Měl rakovinu a i přes operaci se jeho zdravotní stav bohužel nelepšil. Věřila jsem v tom, že miminko co je ve mě je dar z nebe, aby mě ztráta pejska tak nebolela. Kontrola v 6+2 dopadla dobře s tím, že je tam je tečka bez akce. Doktor říkal, že tím jak mám dlouhý cyklus (32 dní) tak může být těhotenství mladší. Bohužel minulý týden ukazoval clearblue 2-3 i když už jsem měla být 7+6 Takže už jsem s tím nějak počítala. V pátek jsme lehce špinila, takže směr nemocnice. Stále jen váček bez akce, hcg jen 650 a mě to bylo 100% jasné. Doktor trochu váhal a chtěl si mě tam nechat. Podepsala jsem revers a šla domů. Stejně bych se tam přes víkend jen užírala v depresi. radši jsme tedy víkend probrečela doma. Dnes hned po probuzení jsme cítila, že vložka co jsem měla přes noc je moc vlhká. Na WC se mi to akorát potvrdilo - potrat. Čekala jsme asi hodinu na manžela než přijde z noční a směr nemocnice. Vzali mě po chvilce, ale když jsem v čekárně viděla těhotnou paní bylo mi do pláče. Doktor v děloze už ani nic neviděl. Což jsme částečně byla i ráda, že se s tím tělo dokázalo poprat samo a mě čeká jen dočištění. Ubytovali mě a asi za 2 hodiny pro mě přišli na revizi. Asi za půl hodiny mě vezli už na pokoj a já si další hodinku zdřímla. Když jsem se na vteřinu vzbudila při cestě na pokoj jen jsem se sestry zeptala zda vše proběhlo v pořádku. Asi v 15 hodin mě pustili domů.

alicie_k
8. pro 2015

@gremlin_ka Ahoj, tak se potkáváme místo červencovek 2016 tady ☹ Už mám za sebou také revizi, ulevilo se mi, ale obešla bych se bez této hrozné zkušenosti. Musíme doufat, že příště už bude všechno v pořádku a hlavně že to bude brzy...

Jinak jsem se chtěla zeptat všech holek tady, jak dlouho jste byly po revizi/samovolném potratu doma?
Já jsem dnes druhý den a neustále mi z práce volají abych něco zařídila, takže se tam už zítra chystám, i když se mi jen při tom pomyšlení dělá nevolno...

renata262
8. pro 2015

@leheckova
Ahoj přidávám se 🙂
O miminko jsem přišla ve 13tt 25.11. byla to hrozná bolest...o miminko se určitě budeme pokoušet 🙂 budu ráda,když si budu s někým psát 🙂)

loveejm
8. pro 2015

@alicie_k já jsem si dneska vzala dovolenou a zítra už naklušu do práce, jen nevim jak to tam zvládnu.pracuju s dětma v předpřípravný třídě tak se trošku bojím ☹
mě teda ani doktor nenabídl neschopenku.ale třeba mi ty moje dětičky pomůžou.je to jen malá třída, mám 10 dětí, taková moje rodinka. dneska jsem byla odnést jen propustku a oznámit že už zítra přijdu, děti jako by něco cítily ☹

alicie_k
8. pro 2015

@loveejm Já pracuju v IVF centru, takže si to asi umíš představit... Teď aspoň vím, jak se některé páry cítí. Od rána mi volala kolegyně už asi 3x a včera to samé. Původně jsem to i tak plánovala, že půjdu ve středu, ale teď jsem trošku naštvaná, že mi nemůžou dát pokoj ani ty 2 hloupé dny... Navíc mě jen tak při řeči infomrovala, že mi přibyde zřejmě další práce. Neměla jsem daleko k slzám. Zjistili, že vlastně nejsem těhotná, tak bych mohla dělat víc práce, teď když mě zase mají "jistou."

loveejm
8. pro 2015

@alicie_k no to je hrozný ☹ nektěří lidi jsou opravdu strašný. a v jakém centru pracuješ? ta tvoje práce je taky asi celkem na palici, tak buď silná.my jdeme v lednu poprvé do gennetu, tak jsem zvědavá. dnes si budu volat na výsledky z krve a asi se i rovnou zeptám, zda může mít sex normálně nebo musíme s ochranou. tento měsíc si dám oddych od měření bt, sledování, testování. prostě budeme mít sex podle chuti a pořádně si ho užívat. já si myslím, že tím že došlo k samovolnému a nemusím na vyčištění že nemusíme čekat po 6 nedělí že?

alicie_k
8. pro 2015

@loveejm Já bych to tady asi raději nepsala název toho centra. Ale do soukromé zprávy ti to klidně napíšu 🙂 S tím šestinedělím to nevím, jak je to když je potrat samovolný. Já chci ale určitě počkat alespoň tu jednu MS a hlavně nechat trochu vyšetřit manžela, alespoň na nějaké základní genetické testy. Já už jsem si nějaké základní testy nechala udělat a bylo to v pořádku. Pořád doufám, že to byla jen náhoda a že se to už nestane... Vždyť je mi 27 a manželovi 26 let.
Určitě se raději zeptej svého lékaře jestli musíte čekat... Každý má na to jiný názor, co jsem četla a slyšela.

janarichla
8. pro 2015

Ahoj holky, neco pro povzbuzeni a dobrou naladu 🙂.http://www.novinky.cz/diskuse?id=425628&article...

gremlin_ka
8. pro 2015

@alicie_k určitě bych si našla v životě lepší zážitky, které bych chtěla zopakovat než tento. Jsem, ale ráda, že se to provádělo pod celkovou narkózou. Před 3 roky jsem podstoupila drobnou operaci srdce. Zákrok trval 3 hodiny a já byla celou dobu při vědomí. Fuj! Včera po částečném probuzení jsem cítila jako kdybych měla celou dělohu zevnitř poškrábanou, ale po dalším vzbuzení to bylo už v pořádku.

Už jen drobně špiním a cítím se dobře, takže přemýšlím, že bych zítra zašla k doktorovi, aby mě uschopnil. Ale trochu váhám, ale reakce těla teprve nepřišla a já se pak v práci moc netrápila.

dany69
8. pro 2015

@alicie_k já jsem byla na neschopence týden.. Je to hrozný, že tě nenechaj v klidu, ty první dny jsou nejhorší.. Drž se 😉

elishka87
8. pro 2015

@alicie_k já jsem byla na revizi ve čtvrtek a včera jsem byla u doktorky a k neschopence jsem si nahlásila 2 týdny. Připadala jsem si u toho docela provinile, když se na mě koukala a říkala, ať si řeknu sama, jak dlouho chci doma být. Byla jsem už v 17.týdnu, takže ten zákrok mi dal zabrat. Fyzicky se teď cítím celkem dobře, oproti tomu, co jsem zažila v nemocnici (jiank přístup lékařů a sester tam byl úžasný!). Ale tak nějak se do práce bojím. Pracuju ve školce, mám hodně malých dětí a tak je to i fyzicky trochu náročnějsí. Navíc se chystá vánoční besídka a i když je mi kolegyně líto, že jsem ji v tom nechala, tak vím, že bych teď nezvládla nastoupit před všema dětma a rodičema a přetvařovat se, jak se těším na Vánoce a jak je všechno fajn. Rodičům dětí jsem o těhotenství neříkala, jen asi 3, ke kterým mám trochu blíž. Ale už to na mě začínalo být trochu znát... ☹