Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
21. zář 2011

Ahoj holky. Hlavne vy, co jste nemocny 🙂 Doporucuju caj z cerstvho zazvoru s medem a citronem. Zazvor mi skoro pokazde pomuze a i tehulky ho podle me muzou. Krasne vam prohreje krk a cele telo a zabiji viry a bakterie.

lichtakova
21. zář 2011

@martinakl zázvor jo, ale taky bacha, omezeně, on někdy prohřívá až moc-i spodek, nevím, jestli bych ho teďka nevypudila ven...dřív než by se mu chtělo 🙂

jahudka80
21. zář 2011

Ahoj Holky 🙂
@lichtakova ty jsi ještě celá jo 😀
No malá je zlatíčko, přez den jen papá a spinká,... trochu mě tedy pozlobila v noci furt chtěla baštit vycucla jedno prso a musela jsem jí dát i z druhého 😀 ona dokud neublinkne nebo neškytá, prostě dokud nemá plnou nádrž tak hledá a chce sát 😀
Mája je v celku dnes taky hodná, po obědě půjdem ven.
Jinak nám včera dovezli sušičku koupili jsme tu jednu z nejlevnějších (oni i ty dražší cca o 10tis.měli ještě větší spotřebu) tak jsem si říkala, vemem a uvidíme, hlavně kvůli prádlu a lát.plenám přez zimu, jinak bycho tu měli zas samou plíseň a to nechci. V létě budu zas sušit na balkoně. 🙂
A co je tu nového?? Nestíhám vás číst, jak jem byla v nemocnici tak se mi na internetu nahromadilo práce, že to nestíhám, tak pomalu to dávám dokupy, abych o tu práci nepřišla, když mi to paní tak dlouho držela.

lichtakova
21. zář 2011

@jahudka80 nech si ty srandičky, jo? hele, já mám regulérní termín až 30.9., tak uvidíme.....třeba je to holka a potřebuje se ještě česat😉

jahudka80
21. zář 2011

@fram mě u prvního nenastřihávali (taky kvůli 2400g nebylo třeba) měla jsem jen 1cm trhlinku udělala 2stehy a říkala že mi ještě udělá 2 navíc aby se to náhodou nenatrhlo. A teď mimčo 2500g a nastřihl mě fakt jak prase, šil mě takovou dobu a jen co jsem stihla počítat ve vnitř cca 10stehů a venku (to jsem cítila páč tam nefungovalo umrtvení tak 5stehů) jau ... no hnus ještě, že to mám zasebou....
@lichtakova 😀 ta moje má vlasů a s česáním si moc hlavu nedělala spíž honem honem aby už vylezla 😀

lichtakova
21. zář 2011

@jahudka80 tak já nevím, na co čeká, ale drží se jako klíště 🙂

cuddle
21. zář 2011

@leeena_4 jo tak jeste si pockam na 2 porevizni mrchy a s tou druhou muzu zacit, takze jeste hodne casu , ale predpokladam, ze do Vanoc bude i po OPU a bobci pockaji v mrazaku

leeena_4
21. zář 2011

@cuddle tak to máš pořád lepší než my 😉. u nás bude CAR až v prosinci, nebo v lednu. Uvidíme, jak přijde mrcha a jaký bude cyklus. Jestli to nenaskočí, tak bych taky na uplynutí dvou cyklů mohla čekat půl roku 😀

cuddle
21. zář 2011

@leeena_4 ja klidne 2 roky.... 😀 no takze naklusu vzdy hned pred teminem 28 dni na ultrazvuk a kdyz sliznice nebude na mrchu, tak prasky a snad to pujde , ze ty 2 cykly zvladnu do 10 tydnu - uvidim
jo me rekl, ze muzu stimulovat 3 mesice od posledni stimulk;y, ta byla prelom cervna- cervence , a ze od revize , 2 ms a muzeme jit nato - tak u tebe to bude asi radeji dele, pac jsi byla dal a zakrok byl vetsi... ☹

vanilka31
21. zář 2011

@cuddle Nechodila jsi náhodou na Obilňák? Zdá se mi, že jsi to tu kdysi psala. Tam bych mířila asi já, kdyby se nám nezadařilo přirozeně.

frapik
21. zář 2011

Ahoj děvčata, dnes mi diagnostikovali zamlklý potrat v 9 týdnu, zítra musím na kyretáž. Je mi hrozně smutno. ☹

maximka33
21. zář 2011

@frapik je mi to moc líto... zůstań tady s námi, poradíme si a taky se dopujem nadějí, že bude líp..

@lichtakova ty jo, tobě to uteklo, vzpomínám si, jak jsi tajila, že jsi těhu, a řekla jsi to až tak v 15tt 🙂
@jahudka80 tak co, jak to jde s holčičkama? zatím to není ani velký kolotoč? tak to je prima, hlavně když je máma dobře naladěná 🙂 a co plenečky, používáš látkovky?

martinakl
21. zář 2011

@frapik Ahoj. To me moc mrzi .. :( Ja to mam za sebou, pred dvema tydny zamkly potrat v 15. tydnu. Tady vsechny holky maji za sebou neco podobneho, tak pis pis, cokoliv by te jen zajimalo, nebo jen tak pro povzbuzeni. Mne to dost pomohlo 🙂

hanysek.hanysek
21. zář 2011

Ahoj holky, můžete mi poradit jak zaručeně otěhotnět? :o) Už začínám být pomalu z toho nervozní. Myslela sem si, že po potratu, revizi a laparoskopii to půjde hned, ale asi sem se mýlila. 26.6. zamlklý potrat v 9.týdnu, revize, laparka. První porevizní ms 30.7.,další 26.8. a další dnes, tj 21.9. Do ovulace se 100% trefíme, dělám si ovu testy, takže pojištěné to máme hodně. Od toho potratu vždycky v půlce cyklu, když je ovu až do začátku další ms mě šíleně bolí podbřišek, jako bych to každou chvíli měla dostat. Tak já nevím. Je možné, aby sliznice pořádně nerostla a semínko se neuchytilo? Myslela sem, že po té revizi to bude raz dva, že to bude všechno vyčištěné a nic. Existuje něco na růst sliznice? Kdy jít k doktorovi, aby zjistil, zda roste? Co jiného by to mohlo být? Neměl někdo z vás konkrétně stejný problém jako já? Kdy jste znovu po potratu otěhotněli? Pomáhá vůbec něco zaručeného k otěhotnění? A co kontryhelový čaj? Snad se najde někdo, kdo poradí, už fakt nevím. 100% se trefíme do ovu a nic. Děkuji za jakoukoliv radu.

cuddle
21. zář 2011

@vanilka31 ano chodila a odesla jsem z tam hned po prvni IUI - pac mi prislo, ze nas pekne natahli , a i jsem si to potvrdila, IUI za 4 tis mi prislo prehnany....takze jsem zamirila do soukromeho a dokonce jsem za IVF zaplatila min nez bych dala na obilnaku, dle jejich ceniku jsem si to propocitala . prislo mi to divny, pac by meli byt levnejsi kdyz jsou statni - a i pristup v soukromem je uplne jiny, na Obilnaku porad jen cekas, prostredi je takove nic moc a i po tech zakrocich soupnou te na vozik a na chodbu - kde lezis treba 20 min - to teda v soukromem te daji na pokoj , mas soukromi, atd.
ale na revizi jsem byla na Obilnaku a byli hodni, ale pravda, ze v tu chvilu mi bylo jedno kde to udelaji 😒

jahudka80
21. zář 2011

@maximka33 No musím říct , že malá je fakt ZLATÍČKO. A 6nedělí zvládám v pohodě, u prvního jsem totiž furt bulela a nic nestíhala a teď pohoda, vyperu povleču, uvařim, poklidim a ještě tady sedím tak 1-3h u pc a dělám práci. No látkovky čekají zatím máme papírovky co jsme dostali od známých a hlavně oni by nám látkovky asi protékali když máme 2,4kg je děsně malilinká a hubená ☹ už ať má aspoň 4kg 😀 teď když jí zapínám pamprsku tak jí má až k prsíčkům tak to musím zapnout dole pod obrázkem no je to mrňousek no, už jsem si od holek od tud objednala 3overaly vel.50 a dupačky protože fakt jí nemám do čeho oblékat. 😀

cuddle
21. zář 2011

@frapik je to hrozne vitat nove prichozi v tomto tematu ☹ ....ale vitej a zitra at to probehne bez problemu, poradne at te vycisti a mas delohu pripravenou na dalsi miminko

cuddle
21. zář 2011

@hanysek.hanysek je zaruceny recept, bychom potrebovali vsechny 😉 pokud mas pozitivni ovu testy a pravidelne to pojistujete tak delas zatim maximum, myslim, ze bez dostatecne sliznice by jsi nedostala ms, takze pokud chodi pravidelne, tak tam nemas co resit, ale jinak z bylinek kontrylehovy - kotvicnihovy caj, nebo spis kapky pry pomahaji k podpore, ja to brala pred IVF stimulaci, pac mam se sliznici problem a pomahalo to
jinak ber ze rikaji, ze pravdepodobnost, ze otehotnis pri cyklu , kdyz jste oba zdravi je cca 20%, tak tomu dej cas, do 100 mas 5 pokusu aspon, pak bych pripadne zasla za doktory, a zkusila folikumetrii, potvrdit, ze tam mas folik a ovu probiha opravdu jak ma, pripadne IUI

hanysek.hanysek
21. zář 2011

@cuddle Já myslím, že zatím IUI je zbytečná. Už sem ji jednou podstoupila, neotěhotněla. Otěhotněla jsem přirozeně,- z toho syn rok a půl. Toto další nevydařené těhu jsem taky otěhotněla přirozeně a díky ovu testům. Já sem si myslela, že třeba sliznice neroste, proto se semínko neuchytí. Ono totiž při menzesu ze mě nejdou ty hnusné kusy krve jako před otěhotněním. Po tom potratu, revizi a laparce normálně krvácím, žádné kusy!!! tak já nevím. Ale skočím příští týden na gyndu, snad se něco dozvím. Jen jsem chtěla vědět, jestli měl někdo úplně stejný problém jako já a jak se to řešilo a chci být připravená, co mě může čekat!

kixi
21. zář 2011

@hanysek.hanysek me doktorka rekla, ze mam po revizici sliznici tenkou, takze az budu chtit vedet zda vyrostla, pobezim na ultrazvuk 🙂

hanysek.hanysek
21. zář 2011

@kixi Já si říkám, že kdyby byla dostatečně "velká" tak by při menzesu letěly ze mě ty hnusné kusy krve. A to právě ne!!! Ale až skončí menzes, tak mažu na gyndu, mám připraveno spoustu otázek, tak snad mi na ně zodpoví a už budu v pohodě. A teď navíc, v poledne na toaleťáku krev a od té doby nic. Tak nevím. Ale břicho bolí na menzes, i když to mě bolí celý cyklus tak já fakt nevím.

jane84
21. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj).........................36DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)………………………………………..……28DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan).............................24DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)...............................................................20DC
barbarucha (34 let, MA 6/2011, kontryhel…………………….…………………...…..20DC
endie (25let, MA 3/2010)...................................................................................................19DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................19DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................19DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………...15DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ………...........................................................14DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................13DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)................................................................................5DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)...............................................................4DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….……..4DC

maximka33
21. zář 2011

@hanysek.hanysek ahoj, vítám tě tu. on zaručený recept prostě není.. u mně to taky bylo tak, že jsem do tří měsíců od vysazení tabletek otěhotněla a je z toho syn. pak ještě při kojení v jeho 11 měsících jsem zase otěhu, ale bohužel to nevyšlo. a od té doby furt nic, no nechápu to. myslím si, že bude problém v hormonech. nejradši bych šla na nějaké hormonální testy. a taky bych potřebovala zjistit, jeslti ovuluju. mám poslední testík...

hanysek.hanysek
21. zář 2011

@maximka33 Myslíš, že by byl problém u mě v hormonech? A to se jak dělá? To dělá i gyndař? Tak já dělám ovulační testy, takže vím, že ovu probíhá ( a bývá i hlen). Takže já fakt nevím.

leeena_4
21. zář 2011

@hanysek.hanysek až ten recept najdeš, prosím taky o přeposlání 🙂. Řeknu ti to jinak - 3 měsíce je strašně krátká doba, problém nemusí být nikde a žádný. Zkus si užívat života, věnovat se sama sobě, nebo i manželovi a ono to vyjde 😉. Co já bych dala i jen za to mít ovulaci 🙂

martinakl
21. zář 2011

@hanysek.hanysek Mne doktor i rekl, ze by doporucil pockat se snazenim par mesicu, aby se hormony vyrovnaly a dostaly tam, kam maji... Takze neco na tom mozna bude. Urcite se brzo sravnaji a vy se dockate 😉 Nemyslim si, ze mate nejaky problem, vzdyt nektere zdrave holky, co ovuluji, delaji testy atd., cekaji na otehotneni taky nekolik mesicu, takze dont worry, be happy a proste se zadari 🙂

martasl
21. zář 2011

ahoj holky 😉
frapik-to mě moc mrzí,ale pokud chceš,zůstaň tady s náma,jsme tady bezva parta holek a snažíme se vzájemně podpořit a poradit,každá máme nějaké informace,dáváme to dokupy a pak si z toho ,,vyberem" ty nějlepší a nejzaručenější rady 😉

hanysek.hanysek-myslím,že se stresuješ předčasně.3 měsíce nejsou dlouhá doba na otěhu,chce to prostě čas a stresem tomu moc nepřidáš.důležité je,abys byla psychicky v pohodě a pak se určitě zadaří,uvidíš 😉

jahudko-tak to je super,že Leontýnce tak chutná a že je tak hodná.S Maruškou už to bude určitě taky ok,potřebuje jen trochu času aby si zvykla,že už není jedinej mazlíček.A co nějaké další fotky,přibudou??

safea7
21. zář 2011

@frapik Buď silná a opatruj se.Vím že teď to bolí nepopsatelně moc a nebudu ti lhát,že ještě nebude,ale čas a lidi kolem tebe ti pomohou a ty se zas budeš cítit tak jako dřív a začneš se těšit na další snažilkování.To mi můžeš věřit 🙂 Přeji ti co nejrychlejší zotaveví beruško 🙂

barbarucha
21. zář 2011

Ahoj Frapíku. Držím tě a kolébám. Budeme tady s tebou dokud se znovu nenadechneš a nevykročíš na cestu k dalšímu miminku. A potom taky.

cizu
22. zář 2011

ahoj holky,posílám velkou naději a povzbuzení....některé z vás znám z doby, kdy jsem brouzdala po tématech revize dělohy apod - já jsem prodělala MA v 12/09 ve 12tt. Před tím 2 roky snažení, IVF,KET a pak najednou mezi čekáním na výsledky z genetiky jsem otěhotněla,ale bohužel to zamklo. Od 03/10 snažení, měření, clostily, řešení (mám PCO), alergie na manželovo sperma....a nic. Tak jsem se na to vykašlala, v dubnu vše přerušila, nasadila jsem zázrak soju (viz téma sojové isoflavonoidy) a druhý cyklus jsem byla těhotná a zatím se držíme. Takže asi nejlepší recept je: přestat to řešit,případně naplánovat zajímavou dovolenou nebo změnu zaměstnání (u mně kombinace všeho)!
A sama po těch letech vím, jak se nedobře poslouchá rada: "přestat to řešit" - u mně byly velké problémy a příroda si to nakonec zařídila sama.
Hlavu vzhůru a všem moc držím palce!