Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kixi
6. únor 2012

@jane84 diky Jani 🙂 uvidime...nedelam zadne zavery, ty carky jsou slabounke, i kdyz rano byla o malililililinko silnejsi nez vecer...rano se uvidi...kazdopadne me muzes zase na cas vratit 😀

safea7
6. únor 2012

@kixi Já bych si tu krev vyžádala,přeci jen by tam nemuselo být pořádně nic vidět,já měla na testu tenkrát silné čárky a doktor,pořádně nic neviděl,ale krev to prokázala na sto pro,tak právě proto,si myslím,že by jsi na tu krev raději měla jít 😉

jane84
6. únor 2012

@kixi jj, vrátím, ale rovnou do horní části tabulky 😉

lenka5731
6. únor 2012

@kixi taky si myslím, že bys měla jít na krev, buď k tvé doktorce nebo do nemocnice. Porovnávat dva ultrazvuky mi přijde o ničem.... co tam chce porovnávat? Můj doktor se taky snažil porovnat hematom v rozmezí týdne a moc mu to nevyšlo.. 😒 Tak ať z toho nejsi ještě víc nezvózní. Jedině krev ti v tuto dobu dá jistotu..

kixi
6. únor 2012

@safea7 dobre, zeptam se ji...ja to nechci moc hrotit, jsem pripravena si pockat...ale je jasne, ze pokud by ty carky nesilily tak by se to muselo resit...u minuleho tehu jse mela rovnou dalnice...tak snad jeste zesili...

safea7
6. únor 2012

Jinak holky,zatím je můj stav neměnný akorát se přidala ještě náladovost,ale to může být i z nervózky 😉 ?dám si ještě stejně raději týden a pak se prostě ukáže pravda a bude to 😉

kixi
6. únor 2012

@lenka5731 diky moc 🙂 uvidim co zitra rano testik a podle toho se rozhodnu co dal...nechci silet ani plasit, nejak to dopadne, jen kdyby se to nevyvijelo dobre at se to zachyti vcas

lenka5731
6. únor 2012

@safea7 a jak dlouho jsi po revizi??? Já jsem hledala i na diskusích, jak dlouho je po revizi pozitivní test a myslím, že jsem našla i jiné názory, že po dvou týdnech už bylo bílo, tak jako u mě... Tuším si matně vybavuju jakýsi příběh, kde holka měla 3 týdny po revizi //, ale tam byl nějaký problém... (po revizi údajně sex.abstinovala)

safea7
6. únor 2012

@lenka5731 Po kyretáži jsem 27 dní,ale já si myslím,že bych to měla testovat stejně jako vždy tak týden po "vynechání MS" Já jsem z toho stejně mimo,vůbec nevím,co bych dělala 😕

zandi78
6. únor 2012

holky moje...nevím kde začít... horní tabulka přede mnou zavřela své brány.a na nějaký čas i ta spodní... věřím že pochopíte bez mrknutí. Náš "vánoční dáreček" si vzali andělíčci do nebe. čeká mě podruhé ta nejhorší představa zlých snů.. Revize. Dnes nenalezena akce srdeční. Miminko dle velikosti odpovídá dnu-kdy jsem nastoupila na PN, kdy jsem krvácela. Ve středu mě čeká kontrolní sono v nemocnici-pro potvrzení zamlklého potratu a pak si mě tam rovnou nechají na revizi. Poté nás čeká maraton genetických vyšetření. Jani, prosím, smaž mě z tabulky. Budu Vás možná číst, někdy. ale ted potřebuju čas. Mám Vás ráda holky, jste tady všechny moc super. Díky za všechny rady a podporu kterou jste mi dávali. Byli jsme moje síla ve špatných chvílích. A kdo jste četli můj příběh..- věřím že naděje umírá poslední.... Pa.

lenka5731
6. únor 2012

@safea7 po 27 dnech by tam podle mě nemělo být ani ťuk. já bych být tebou testla 😀 😝 Já jsem měla čárky už v den vynechané ms (a dřív i před ní). Teď už jsi někde 12 DPO nebo i víc? To by tam už mělo být něco vidět, pokud se něco děje. Udělej test a uvidíš, tohle jsou zbytečné úvahy 😀

lenka5731
6. únor 2012

@zandi78 zandi, nevím co říct. mrzí mě to. moc jsem vám to přála 😒

safea7
6. únor 2012

@lenka5731 Beru,já jsem měla to špinění až 15,16,17 víš,tak ti nevím a hlavně ani doma raději testíky nemám,ale to by nebyl takový problém je koupit 😉

safea7
6. únor 2012

@lenka5731 leni co je se Zandi78????????????????????????

lenka5731
6. únor 2012

@safea7 dočti posledních 5 příspěvků.

jane84
6. únor 2012

@zandi78 moc mě to mrzí, posílám hodně sil a pohlazení 😢

barbarucha
6. únor 2012

Zandi, prožívám tady minutu ticha za tvoje miminko. Za moje, za ta všechna tady. Přeju tobě i nám všem, abychom s každým nádechem nabíraly sílu k tomu umět tyhle události do dna oplakat a pak je přijmout. Tak, abychom zůstaly důvěřivé k tomu, že se to zase zhoupne a naši vymodlení andělé k nám jednou v lidské podobě přijdou. Abychom přes to všechno zůstaly vevnitř živé a nezahořkly. Moc tě objímám. Kdybys cokoli potřebovala, tak napiš.

safea7
6. únor 2012

@zandi78 To není pravda,nemůžu tomu uvěřit,beruško vím,přesně jak se cítíš,ale prosím tě,jestli pozbíráš malinko síly,neopouštěj to tu,já bych to bez holek určitě zvládala hůř.Myslím na tebe a posílám ti obrovský kus své nazbírané víry v lepší zítřky,obejmutí a políbení na bolavén srdíčko 😢

martusinek
6. únor 2012

@safea7 Ahojky, moc děkuji. Jak to můžeš zvládnout, když je to podruhé? Obdivuju tě. Včera jsem měla lepší den, skoro jsem nebrečela a dívala se dopředu, dnes ráno jsem se zase vzbudila se slzami a pocitem rezignace, všechno mi je jedno...jsem hrozně apatická...už chci, aby to bylo pryč a měla jsem nové miminko, které bude v pořádku. Přeju nám to všem, každé alespoň tucet zdravých dětiček a už žádná trápení, to přece nejde, aby někdo měl tolik neštěstí. určitě to překonáme a budeme brzo ty nejšťastnější maminy.

safea7
6. únor 2012

Holky,byla jsem tak šťastná,že vy ostatní se držíte,přála jsem si,abych tu smůlu vzala jen na sebe a vy jste svá miminka měla zdravoučká v bříšku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jsem z toho nepopsatelně moc smutná 😢 😢 😢 Nepřestanu se za Vás a Vaše mimíska modlit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenka5731
6. únor 2012

holky, já vím, že na to teď není moc vhodná chvíle, ale poslední dny jsem na revizi začala koukat jako na záležitost docela "milosrdnou". když by se teď u mě něco pokazilo, tak bych musela absolvovat potrat v polovině 2. trim nebo později, a to si teda nedovedu představit už vůbec. raději si to ani nepředstavuju a že já koza o tom už dřív něco četla. 😒

martusinek
6. únor 2012

@zandi78 Nechť to brzo přebolí, držím ve všem palce a modlím se za tebe, i za sebe a za nás všechny.

safea7
6. únor 2012

@martusinek Přiznávám,že mám také své dny,kdy se chci z toho špatného snu probudit,ale realitu prostě nezměním,jen musím jít dál a protože po mimískovi toužím víc než po čemkoliv jiném na světě,snažím se najít v sobě všechnu ukrytou sílu a víru a to mi moc pomáhá.Jsem si jistá,že na každou z nás tu čeká ta nejšťastnější chvíle v životě a protože jsem před 11 a 9 lety měla to obrovské štěstí a prožila jsem své dva nejšťastnější dny,tak to prostě nevzdám ať se děje co se děje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Budeme šťastné až se z toho pomineme 😀 Drž se a opatruj,ono to půjde,věř mi. 🙂

safea7
6. únor 2012

@lenka5731 Nezlob,víš moc dobře,že ten tvůj mimísek je bojovník v pravém slova smyslu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

martusinek
6. únor 2012

Holky, mám dotaz, vím, že už jsem to tu psala, ale třeba odpoví ještě někdo další. Co je lepší? Revize nebo sp? Já mám v plánu tomu nechat volný průběh, ale bojím se, jestli jsem na to dost silná, jestli prostě není lepší, jít na revizi a celé to přespat. prostě nevím, chtěla bych, aby to šlo samo, ale někde jsem četla, že sp bolí víc než porod. Poraďte prosím. Hlavně už chci, aby se to vyřešilo, protože se chci upnout na snažení a ne na to, kdy žačnu krvácet, nebo jestli půjdu na revizi. tyhle úvahy mě ničí. Dnes mám zase smutný a plakavý den a pořád si říkám, co jsem mohla udělat jinak, čím jsem to zavinila, proč tohle potkalo zrovna mě....prostě jsem zase úplně v háji...

jane84
6. únor 2012

@martusinek Teď je to pro tebe hodně čerstvé, ale čas a práce vše zlepší. Jen se musíš snažit z tohoto boje vyjít silnější a nenechat se zlomit. Najít jeden cíl a jít za ním, najít dalíš atd. Soustřeď se teď na práci. Věř mi

lenka5731
6. únor 2012

@martusinek já osobně bych na to neměla nervy, čekat třeba měsíc na to, jestli začnu krvácet nebo ne. já bych šla na revizi a za jednu-dvě MS bych se začala zase snažit.

podle mě na ten spontánní potat málokdo "čeká". ten buď nastane a nebo ne, ale čekat na něj několik dní-týdnů, když vím, že miminko nežije... to mi přijde zvláštní.

safea7
6. únor 2012

@martusinek Já jsem měla dvakrát to samé,nevypuzený zamlklý potrat,takže jsem na kyretáž musela jít a po pravdě asi jsem "byla ráda"že to vyřešili za mě asi bych nedokázala čekat,u prvního jsem měla mimíska 14 dní v sobě mrtvého a bylo to pro mě určitě horší než když teď po druhé to bylo jen jeden den po zamlklé srdeční akci,vše je teď bohužel na tobě a tvém tělíčku,jak se s tím popere,ale já sama za sebe,bych počkala maximálně do konce týdne a kdyby se nic nezměnilo,objednala bych se na tu kyretáž.Držím ti pěsti ať to zvládneš sama,ale kdyby přeci jen né,ničeho se neboj,protože jediná bolest kterou v nemocnici budeš mít,bude ve tvém srdíčku a ta se tam už bohužel zabydlela stejně ☹ Ale neboj se čas,láska a nové snažilkování,hojí rány moc dobře 🙂

jane84
6. únor 2012

@martusinek Jak píše Lenka, pokud se potrat rozjede hned sám, tak podpořit SP, ale čekat. Na to bych neměla sílu. Všechno má svá rizika, SP i revize. Psala jsi, že začínáš špinit, to by mohlo naznačovat, že se SP rozjede sám

martusinek
6. únor 2012

@jane84 Jani, děkuji za reakci. Já budu čekat do čtvrtka, pokud se to nerozjede samo a na uz se ukáže, se to nevstřebává samo, tak jdu v pátek nebo v pondělí na revizi. jak píšeš, to čekání je hrozné. Špiním, od rána o dost víc než včera, tak doufám, že už to jde samo, bolí mě břicho, asi jako před ms. Doufám, že už to budu mít za sebou, tohle je hrozné. od rána bulím jak želva, manžel dělá silného a stále se zaměstnává, mrzí mě, že nevidím, že ho to trápí. Přijde mi, že to vzal jako fakt a dál to neřeší. Nechápu to, vždyť to bylo naše miminko. Jsem dnes úplně na dně...