Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cital
24. říj 2013

Napjatá jak struna tady nakukuju jak @cabalkova dopadla ...nevíte v kolik to ta naše děvčica má?

nelamas
24. říj 2013

Holky můžu se přidat k vám ? Mam za sebou čerstvě druhý potrat a zatím to teda moc nedávám ...

hayete
24. říj 2013

@nelamas to je mi moc líta! Bude lépe! Copak se stalo?

diginka29
24. říj 2013

@nelamas Ahoj,to mě moc mrzí ☹

avodavoz
24. říj 2013

@nelamas Je me to hrozne lito, drzim peste. Ja mam necelých 14 dnu od potratu v 21. tydnu a bohužel od te doby co tu koukam 14 dnu je nas tu vice a to bohužel holky jako ty uz třeba s druhym potratem. Ale nebojte zvladneme to spolecne a jako ta většina v tabulce brzo snad pocneme nove detatko a donosime ho a porodíme zdrave!!!!Musime to zvladnout!!!

nelamas
24. říj 2013

@hayete Jak loni tak i tetos to bylo zamlklé těhotenství, v listopadu jdu na hematologii a genetiku, tak uvidim. Od vcerejska jsme uz zase v praci a jaksi to tady na me doleha :( Dneska teda moc :( A co ty, jak tobe se dari ?

shyanne
24. říj 2013

@nelamas Mrzí mě, že tě vítáme mezi námi, ale věř, že bude líp! ONO totiž MUSÍ být LÍP!

nelamas
24. říj 2013

@avodavoz jejda tak to me moc mrzi ...kruci toto by se nemelo stavat !! Drzim moc palecky a drz se ! Me to jaksi ted nejde verit a byt silna :( ale musim aspon verit ze se to casem zlepsi ! A cekaji te nejaka vysetreni?

nelamas
24. říj 2013

@shyanne Dekuju ... dneska to na me uplne doleha kruci ....

shyanne
24. říj 2013

@nelamas a ještě to doléhat bude-bohužel, ale nakonce to zvládneš a budeš silnější. Je dobře, že jdete na genetiku a hematologii, my byli taky na genetice a pak na imunobiologii.

hayete
24. říj 2013

@nelamas já měla molární těhotenství a revizi v 8tt pak menstruace do břicha a od srpna se znovu snažíme, leč zatím nic :(

nelamas
24. říj 2013

@hayete Drzím palecky at se zadari co nejdrive a uz je vse v poradku !!!!!! Vubec nevim co je molarni tehotenstvi ...to je kruci tolik veci co se muze stat, to je hrozny

nelamas
24. říj 2013

@shyanne muzu vedet co za vysetreni je ta imunobiologie ? Ja bych chtela ted uz prolest veskerym vysetrenim .. dekuju za podporu ! A jeste muzu vedet jestli ti neco zjistili ?

hayete
24. říj 2013

@nelamas je to docela zajímavé, hoď to do googlu, počteš si. Už snad ok, na kontroly už nemusím. Teď sleduju jestli mám OVU a ráda bychnuž to mimi jako každá z nás

nelamas
24. říj 2013

@hayete Tak budu drzet palecky at se co nejdriv zadari a hlavne at je vse v poradku ! Ja ani to OVU doposud sama od sebe nemela, takze u me je trnita cesta vsemi smery ...

hayete
24. říj 2013

@nelamas kamarádky sestra měla první dítě, pak asi 4x potratila a teď je konečně znovu těhotná...tak snad je naděje pro každou z nás

nelamas
24. říj 2013

@hayete Nadeje umira posledni pro kazdou z nas !

hayete
24. říj 2013

@nelamas jupíí tak´už máš lepší náladu? ;)

shyanne
24. říj 2013

@nelamas imunobiologie se zabývá imunitním systémem, jak reaguje na sperma partnera, na plod, ... prostě vše co souvisí s imunitou (mě brali krev a manžel dával sperma). Zjistili mi, že mám mírně pozitivní buněčnou imunitu (tzn. že si moje tělo mírně vytváří protilátky proti spermatu manžela), teď se léčím a na konci listopadu jdeme na kontrolní odběry. Naprosto chápu, že chceš projít vším co jde, taky jsem to tak měla...

nelamas
24. říj 2013

@hayete 🙂 musim rict, ze jste me rozebraly! Dekuju !

nelamas
24. říj 2013

@shyanne Dekuju za odpoved. Jen teda nevim, proc nas tam doktorka neposlala ... bohuzel jdu k ni az za dlouho, ale asi i tak se ji na toto zeptam. Ona mi rekla ze ta hema+genetika je vse, co muzeme delat, celkove ted na me byla jakasi skareda, ale tak kazdy den neni posviceni.

cabalkova
24. říj 2013

@ofina1
@petulaho Holky moje, moc a moc dekuju, ze jste na me myslely, zjevne to pomohlo. Je teda fakt, ze jsem od nervu od dvou nespala, ale výsledek stoji za to: z NT nesu dobré zprávy, pani doktorka me tam mordovala teda tri ctvrte hodiny, aby všechno zkontrolovala, a protože dělala UTZ spodem, tak me teda pekne boli vite kde, ale dulezity je zaver, ze miminko je krasne a zdrave... videli jsem všechny ctyri komory v srdicku, krizeni tepen v srdci, praci chlopne, obe ledviny, zaludek, mozeček i mozkove komory, pater, zebirka, dokonce i pohlavni hrbolek, podle kterého pani dr rikala, ze si mysli, ze by to mohla byt spis holcicka, ale ze je to hooodne s rezervou, ze ji odhady pohlavi nevychazi... kazdopadne zaver je, ze NT je pod 2mm a nosni kustky pritomny a riziko nizke, takze super, na zadne další vysetreni nemusíme a jste stastni jako blechy. 🙂

shyanne
24. říj 2013

@nelamas no já si o to taky řekla sama, oni posílají zásadně na genetiku, ale dohledala jsem si ještě další info a tohle jsem si vyžádala. Jo určitě se jí na to zeptej ať ti napíše žádanku, všechno to dlouho trvá, já se objednala ještě před tím, než jsem žádanku měla a pak jsem řekla dr. že ji potřebuji a oni mi ji napsal...tak budu držet palce, aby ti to napsala.

shyanne
24. říj 2013

@cabalkova skvělý!!! Gratuluji a mám ohromnou radost! Mě teda dělala NT screening přes břicho..

cabalkova
24. říj 2013

@shyanne Mne dr rikala, ze vždy zacina spodem, ze je to proste lip videt... a je fakt, ze jsme videli neuveritelny věci, to při NT s Tondikem, které slo přes bricho, jsme videli tak desetinu... chlap je z toho uplne na mekko a kdyby me unesl, nejspis by me dneska nosil na rukách. 🙂

lyc
24. říj 2013

@nelamas sice tě tu nevítám ráda (znamená to, že jsi si prošla těžkou chvilkou jako my všichni), ale jak už psaly holky... musíme to zvládnout, smířit se s tím a jít dál s vidinou zdravého uzlíčku štěstí 🙂 A všichni jsou to moc bezva a mě hodně pomohly se dát rychleji do pořádku a myslet pozitivně 🙂

lyc
24. říj 2013

@cabalkova Juuuu..... to jsou nádherný zprávy.... kéž by takových jen a jen přibívalo. Gratuluji k výborným výsledkům a jen tak dál 🙂

nelamas
24. říj 2013

@lyc dekuju! Ac to zni zvlastne tak jsem rada ze tu s vama muzu byt, opravdu to pomaha!

sanuli
24. říj 2013

@nelamas Vítám tě mezi námi a držím ti palce, ať máš co nejrychleji sílu bojovat dál.. bolet to bude dlouho, ale bude čím dál snadnější se s tim smířit.. ono člověku nic jiného nezbývá ☹ Drž se..

sanuli
24. říj 2013

@cabalkova Juch! To jsou skvělé zprávy!!! 🙂