Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulaho
23. zář 2013

@kolino 😀 jako je to trošku drsnější knížka....ale fakt se od toho nemůžu odtrhnout,spíš pak manžel je jak u vytržení,takovou chut u mě nezná😀nejsem teda frigidní,ale tak knížka mě nějak pozitivně přetváří😀
@terite zlatíčko,nemusí vše stoupat dle tabulek,bud doma,snaž si odpočinout a věřit miminku,že to zvládne....uvidí se ve středu na UZ,já pevně věřím,že miminko bude vidět a bude vše v pořádku....nic nevzdávej,nic není jasné...

terite
23. zář 2013

@shyanne @petulaho Holky, děkuji. To HCG ale porostlo jen o asi 45% za každé dva dny a to je málo. Minimum je 60% každé dva dny, to se ještě považuje za normální. Když je to méně, je to špatné. Už nebrečím, jsem jen strašně smutná a ptám se sama sebe, proč je to zase špatné?

shyanne
23. zář 2013

@ofina1 no to je právě to, že to neovlivníme. Ten domácí se taky chystám koupit, ale on funguje až někdy od 12 týden, do té doby prý nic slyšet není. To máš dobrý, že tvůj dr. má UTZ v ordinaci, ten můj ho nemá, takže mě posílá do nemocnice a o to je to horší, protože můj gynekolog mě velmi dobře zná a ví jak s semou mluvit a ví čím jsem si prošla, takže by to pro mě bylo mnohem příjemnější. V té nemocnici je to hrozné, jak na běžícím pásů a každému je tvůj osud ukradený. To já měla při druhém těhu před UTZ vždy hrozný průjem a úplně jsem se klepala. Takže to jsi na tom celekem dobře 😀 Ale chystám se s tím něco udělat🙂 díky za odpověď.

petulaho
23. zář 2013

@terite ne ne nechci to připustit a vím,že to prostě dobré bude!vždyt už tolikrát tu bylo,že to bylo mimo chápání,ale miminko to prostě stejně nevzdalo....jsem v duchu s tebou:-*drž se...a věř...

petulaho
23. zář 2013

@shyanne prostě to bude dobré a bude🙂a co si najít gynekologa,který bude mít UZ (myslela jsem si, že už je to běžné v každé ordinaci)

cabalkova
23. zář 2013

@terite Teri, a to ti ani nedelal utz? Při takhle pekne hodnote uz by urcite bylo něco videt. Podivej se na tabulky HCG takhle na zacatku tehu, tam jsou opravdu obrovske rozptyly, a to zdvojnasobeni co tri dny je jen jakysi statisticky prumer, který vznika tim, ze nekomu HCG stoupa rychleji a nekomu zase pomaleji. No tak mas holt pomalejsi mimi, ale ja verim ze to všechno ještě pekne dozene. To cekani ted bude mor, ale uvidíš, ze to bude ok. Nemas sanci jit na krev třeba uz zítra, jako samoplatce? Uvidi, ze ta hodnota krasne vyskoci a ty se uklidnis. Moc drzim palce a posilam srdicko.

cabalkova
23. zář 2013

@shyanne Tak ja mam před kazdou kontrolou taky běhavku, a to i v pripade, ze jsem doma v klidu. Jakmile se ale ocitnu v cekarne, tak je to v pytli, a ještě mi u tho mnohdy cvakaji zuby, jak jsem vyklepena. 🙂 No pripad pro chocholouška. Nastesti mam ted uzasnou dr, co se mi fakt venuje ze všech sil, tak jjsem stastna, ze me chape a nepovazuje me za hysterku. V tuhle chvili se na zitrejsi kontrolu desne tesim, ale az tam zítra pojedu, tak je mi jasny, ze to zas bude o nervy. Pojedu hned rano, at to mam za sebou. 🙂

petulaho
23. zář 2013

@cabalkova PŘESNĚ MOJE ŘEČ,A JE FAKT ŽE UZ MOHLI UDĚLAT,NEVÍM, NA CO ČEKAJÍ...MĚ DĚLA DR.UZ VŽDY HNED....

cabalkova
23. zář 2013

@petulaho No presne, mne dělala dr utz poprvé ve 4+1tt, proste jen aby me uklidnila a ukazala mi téměř neviditelnou dvoumilimetrovou dutinku. Prijde mi ze tohle oddalovani je jak natahovani na skripec, nastesti moje dr sama rikala, jak silene dulezita je psychika a proste si me zvala na utz co tyden, jen aby me uklidnila. A dneska me zase dostala, při poslední kontrole tam za ni byl zaskok, protože se zdržela u porodu, no a když jsem ji dneska volala, tak ihned vedela o koho jde, rikala, ze od te kolegyne vi, ze to bylo v poradku, a at prijdu zítra a ze uz to je na prukajdu. Ja si vnitrne myslim, ze takhle brzy prukajdu nejspis bezne nedava, ale ze me chce povzbudit a uklidnit, tak mi ji chce vystavit. Proste poklad. Skoda, ze teri takhle desi, ja verim, ze to bude ok.

Jo a je to neuveritelny, ale dneska je to uz mesic, co vim, ze cekame... nejak to silene utika...

terite
23. zář 2013

@cabalkova @petulaho Holky, nevím no. Žádný případ, kdy by někomu rostlo hcg jen o 45% za dva dny a pak bylo vše dobré, jsem bohužel nenašla. Takže si moc nadějí nedávám. Je jasné, že musím nějak vydržet do středy a uvidí se.
Ale pomalu se smiřuji s neveselým scénářem. Je mi to tolik líto. Moc jsem věřila.

shyanne
23. zář 2013

@petulaho já vím, věřím tomu a přeji si to, ale musím na tom ještě zapracovat, prostě špatné zkušenosti se blbě zapomínají-tedy ve spojení s tímto. Ale věřím, že tentokrát až se nám zadaří s námi mimoušek zůstane a vše bude v pořádku🙂 No to jsem taky chtěla, ale k tomu co jsem chtěla nemůžu, protože mají plno a neberou, navíc tento můj gynekolog je fakt skvělej, mám ho ráda a zná mě, takže by se mi to těžko měnilo, ale zase ta pohoda s tím UTZ si myslím, že je k nezaplacení, akorát nevím, kam jít, ještě si pohrávám s myšlenkou na gynekologa v Praze to je 60km od mého bydliště, takže jakmile budu na mateřské, tak to budu mít trošku z ruky, tak nevím jak se rozhodnout. Ještě bych asi mohla na gyndu, kam chodí mamka, ale to je ženská a k té já nechci. tak nevím

cabalkova
23. zář 2013

@terite teri, ještě to nevzdávej... ja myslim, ze nemá uplne cenu prepocitavat to na konkretni procenta, skoda, ze ti neudelali utz, aby videli, jak to tam vypada... do te stredy to bude ještě nekonecne, ale ja verim, ze to dopadne dobře. Jo a mimochodem, HCG stoupa skokove, takze jsi rano mohla mit 1000 a odpoledne klidne 1500, tam zalezi na kazde hodine, tak bych to fakt ještě nezatracovala. Moc drzim palce, kocko.

cabalkova
23. zář 2013

@shyanne Udelej to tak, aby to pro tebe bylo co nejmen stresove, pokud jsi u svého dr spokoojena, tak asi není co resit, byt ten utz ve spitale je na pendrek, protože pokud te ta dr nezna, tak se asi nechova moc citlive. Ja to tentokrát nastest vychytala fantasticky a když při mne budou stat vsichni svati, tak bych svou dr mohla mit i u porodu, coz by bylo super... Na druhou stranu me ten utz při kazde kontrole nakonec uklidni, tak nevim, v tehu je asi fajn mit vsechnu peci na jednom miste... a ten dr nezvazuje nakup utz do ordinace?

nessik
23. zář 2013

@terite zlatíčko, to hcg je ale pěkné. Já věřím, že to miminko zvládne. Který den ti měřili poprvé, kolik to bylo DPO a jak to pak stoupalo? Já věřím, že to bude dobré. Musí!!!!!

cabalkova
23. zář 2013

@terite Teri, mrkni tady na tu tabulku, ty rozptyly jsou vazne tak obrovske, ze ještě není nic ztraceno. https://www.modrykonik.cz/fotoblog/cabalkova/al...

shyanne
23. zář 2013

@cabalkova já vím, máš naprostou pravdu i to mi říká manžel, ale zatím je to pro mě těžký se rozhodnout, ale musím se nad tím více a více zamýšlet a už to nějak vyřešit, myslím, že nemá smysl se tolik stresovat. No jestli to zvažuje nebo ne to nevím, ještě jsem se na to neptala, ale bylo by to to nej. řešení, víš on je hrozně citlivej a důslednej a navíc mě zná 10let! To už je řádka. 🙂 No, ono to uklidní to určitě ano, ale ty moje zkušenosti jsou prostě blbý no... Myslím, si že kdybych totiž chodila na UTZ jinam tak to nebude pro mě tak stresové, víš jiná místnost, jiní lidé.... není to spojeno s tím negativem...

shyanne
23. zář 2013

@cabalkova teda tak to je opravdu skokové, dle toho si myslím, že u @terite vážně není nic ztraceno 🙂

shyanne
23. zář 2013

@cabalkova tak to jsem ráda, že nejsem sama 😀 holka musíme se hodit do klidu, to není normální! 🙂 Ale my to zvládneme a nakonec se na ty kotroly budeme těšit...

terite
23. zář 2013

@nessik První náběr hcg byl 12.9. to jsem byla 14DPO a bylo 58 jednotek, další odběr 16.9. 286 jednotek, pak 18.9. 494 jednotek (pořád v normě, ale nižší nárůst než mezi prvními dvěma měřeními) a dnes 23.9. 1119 jednotek (rust malý, mimo normu).
@cabalkova Ono nemá smysl koukat na tabulku hodnot, právě kvůli těm obrovským rozptylům. Vždy je potřeba posuzovat ty nárůsty, přičemž platí pravidlo, že se hodnota má každé 2-3 dny zdvojnásobovat. Za normální se ještě považuje nárůst o 60% za dva dny. Když jsou hodnoty nad 1200 jednotek, rostou pomaleji - zdvojnásobují se po 3-4 dnech, hodnoty nad 6000 jednotek se zdvojnásobují po vice než 4 dnech. Dobře je to vše popsáno tady:
http://www.mimodelozni-tehotenstvi.cz/zajimavos...
Jediné trochu reálné vysvětlení je o tom skokovém nárůstu hcg, jak jsi psala. To by mohlo změnit pohled na ty hodnoty, ale nejsem si jistá, jestli se tomu dá věřit. Nechci si davat plane naděje, jsem založením realista.

nessik
23. zář 2013

@terite zlatíčko, já jsem taky realista, chápu Tě, moc držím pěsti, aby to nakonec bylo dobré. Drž se.

cital
23. zář 2013

@terite Nebudu tě povzbuzovat, že to bude dobré, ikdyž věřím...že to bude vše v pořádku. Jak říká má doktorka, tabulky a měření miminek jsou pouze orientační. Miminka si dělají co chtějí a rostou si samy jak uznají za vhodné. Budu na tebe myslet a držet ti moc palce. Vím, že ti ten čas utíkat nebude, ale musíš věřit, že to bude všechno v pořádku!!!

cital
23. zář 2013

@shyanne @cabalkova Holky vidím, že v tom nejsem sama....den-dva jsem před prohlídkou nervózní a občas se objeví i střevní obtíže, ale když už sedím v čekárně..tak ta nervozita opadne, pač vím, že s tím už nic neudělám. Už zase začínám pochybovat, jestli je vše v pořádku...KO za 2týdny.

cabalkova
23. zář 2013

@cital Ja myslim, ze jsme prdly všechny stejne, zvlaste po tech předchozích zkušenostech se clovek udrzuje v klidu jen dost obtizne... ale mas pravdu, stejne s tim nic nenaděláme... nezbyva nez verit, ze tu prdousci vybojuji tentokrát az do konce!!

cabalkova
23. zář 2013

@cital Kamaradka mi poslala sikovny odkaz, tak jsem si ted vytiskla terminy, a je to razem takove hmatatelnejsi, když tam vidim ty orientacni body. 🙂 http://www.abctehotenstvi.cz/vypocet/terminy/?t...

cital
23. zář 2013

@cabalkova Tak to je parádní! Všude možně jsem hledala v jakých týdnech jsou KO. A můžem si odškrtávat 🙂. Díky za odkaz 😉 .

terite
23. zář 2013

@nessik @cital Děkuju holky, nějak přežiju do středy. Pak budu chytřejší. Nejhorší je, že ani v tu středu nebude jasno. Bude se to ještě táhnout a budu x týdnů v nejistotě. Tohle už znám. Ve středu se ozvu po výsledcích. Děkuju moc.

cabalkova
23. zář 2013

@cital Taky mi to bodlo. 🙂

petulaho
23. zář 2013

@cabalkova mám takovou radost a je skvělý,že si tě doktorka tak hýčká,tak by to mělo být...
@shyanne zkus zapátrat v okolí,Praha je asi nepraktická,kdykoli můžeš zůstat na PN (ne že bych ti to přála,ale musíš na to myslet) a pak bys to měla celkem z ruky...

petulaho
23. zář 2013

@terite drž se,jsme s tebou:-*

ofina1
23. zář 2013

@terite zlatíčko to bude určitě dobrý jak holky píšou, že každé miminko roste jinak . Moc mě mrzí, že musíš tady tímhle procházet. A nechceš zítra zajít třeba do nemocnice na ultrazvuk. Já bych to asi nevydržela. A v kolikátém týdnu by jsi měla být? já si myslím, že by tam určo něco viděli. Já bych to asi nevydržela a někam zašla . Tak moc na tebe myslím aby všechno bylo v pořádku a mimísek se držel ... Prosím ozvi se jak ti je a jestli neuvažuješ že zítra někam zajdeš ?

@shyanne no já už mám na zítřek strašný strach , ale je fakt, že to opravdu vůbec neouvlivníme a musíme těm našim miminkům plnně důvěřovat 🙂

@cabalkova na zítřek držím moc pěsti!!!!!!