Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

el29
2. led 2011

Ahoj,hlásim 7 DC.
Fram...obrovitánska gratulace,držím palečky ať to dotáhnete do konce... 😉

rozum
2. led 2011

@fram chápu, taky se těším, až se budu moci pyšnit bříšek až břichem, ale mám dojem, že budu mít strach a neužiji si to tak, jak bych si to užila, kdybych pár těch nehůdek neměla za sebou. Už nic nemůžeš změnit, jen se "modlit" a my s Tebou, aby tam bylo!!! 😵 😵 😵 😵

fram
2. led 2011

@el29 děkuju 🙂
@rozum přesně to si říkám, nemá cenu nad něčím dumat a řešit to, příroda to udělá za mě a nezbývá než se obrnit trpělivostí.

lenkacar
2. led 2011

pořád vás čtu a držím pěstě!!!!!!!!!!!!!

jahudka80
2. led 2011

@mv ten odkaz na ten domeček je opravdu pěkný úplně by nám stačil. 😀 určitě se juknu na jejich stránky jen mám trochu obavy ze střechy, jsme 3,4 sněhová oblast a to nám asi nepovolej už nám říkali jen sedlovou max.valbovou střechou 😉 a dítko v únoru by bylo taky ok, to už máš ze měsíc jaro já spíž myslela jako že když by se narodilo v listopadu tak je to vopruz přez celou zimu ,víš.

@martasl ☹ chjo, nic si z toho nedělej já to loni dostala 1.1.2010 a koukám že se mě ta mrcha poctivě držela. a Letos přišla 2.1.2011 no myslím že máme jasno 😠 , ale hlavnu vzhůru bude líp.

Tedy nevím jestli u nás,před obědem jsme přijeli jsme z nákupu a vyhořela nám pračka doma zasmraděno zakouřeno a buben se netočí a pračka kaput ☹ ještě že jsem si vsadila sportku 🙂 no asi budu chodit prát k sousedce 😀 a nebo k potoku jako Popelka 😀 😀

mv
2. led 2011

@jahudka80 my měli velkou výhodu, že jsme takřka neměli v územním plánu žádné jejich podmínky.Jako nevím třeba moderní čtvercovej dům s rovnou střechou by asi nepovolili, ale jinak to šlo.Ale zase jsme měli jiné "opruzy" kolem stavby, že jsme čekali takřka 4 roky, než jsme mohli začít.Už ani nevím, kde jsem u sebe našla tu sílu to vůbec vydržet...Bylo to jednoznačně na úřadech horší, než pak vlastní stavba.Znova už bych to asi nedala vše kolem stavby a úřadů zařizovat...
Mít jinej pozemek, takhle jsme se museli hodně a hodně s domem přizpůsobit, tak si pořídím právě tu moderní malou krychličku,bez jakýchkoliv nesmyslů typu výklenky, balkony apod. nesmyly pro nás.Co nejjednodušší dům s minim.nákladama na provoz.A hlavně ,sněhový tašky!!!!!.Já je chtěla, všichni na mne koukali jak na blbku, k čemu jako a teď si drbem hlavu.Fakt průšvih je to bez nich. 😠
Mrcha si uráčila, jak píšeš ☹ ,tak příští měsíc už snad bude rozumná a dá si pokoj... 😉

@fram co vůbec na to manžel??? 😉

lucie.krajcarova
2. led 2011

ahoj holky, tak jsme doma, veselí a spokojení a vy pro mě máte tak skvělou zprávu, to je nádhera 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Fram, potichounku gratuluji!!!! a věřím, že je to předzvěst dobrých časů 🙂
koukám do tabulky a je tam víc holek, co mají po 30dc... no u mě už je to zas 1DC. ale nijak nesmutním, jsem ráda. teď si fakt dáme tříměsíční regenerační pauzu a snad to pak zas půjde 🙂
Jahudko, jasně že tě šoupnu do tabulky. který den cyklu jsi?

lucie.krajcarova
2. led 2011

@anavirez, jak jsi na tom?

lucie.krajcarova
2. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//

martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................39DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................35DC
jane 84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)....................................................29DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................28DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................28DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................20DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................17DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................7DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................10DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................10DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................1DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................

holky, mrkněte prosím na tabulku, jestli tam nemám něco blbě..

fram
2. led 2011

@mv manžela jsem vzbudila, má chudák rýmu a bylo mu zle, tak usnul až k ránu. Bulela jsem, tak vylítl, co se stalo. Řekla jsem, že jsem těhotná, tak povídá - vždyť jsem ti to říkal. A byl pyšnej jako páv 😀
@lucie.krajcarova tak to je super , že jste si to tak hezky užili a že nesmutníš kvůli mrše. Pauza může jen prospět a pak už to půjde jako po másle.

lucie.krajcarova
2. led 2011

@fram tak to je prima, že je na to manžel hrdý 🙂 jinak doufám,že se nezlobíš, že jsem tě rovnou šoupla nahoru? je to tak krásné 🙂

fram
2. led 2011

@lucie.krajcarova nezlobím, už jsem skoro nedoufala, že se nahoru někdy dostanu 😅 a budu doufat, že tam vydržím. Je to teď jen a jen na přírodě.

mv
2. led 2011

@fram to je hezký.... 😵

@lucie.krajcarova fajn, že jste si to užili.a pauzu doporučuju, já otěhotněla, když už jsme se na nějakou snahu vyprdli.

Jsem obarvila celou pračku prádla na červeno... 😠 Jeden blbej kapesník, co jsem si ho v kapse nevšimla a je vymalováno. 😀 Takže ručníky, utěrky, no brečela bych. ☹ Zrovna ty ručníky byly takřka nové a šetřila jsem na ně 3 měsíce,na tu sadu.
Bych si jednu flákla.... 😠

lucie.krajcarova
2. led 2011

@mv jj snad to vyjde pak. a s tím obarvením nesmutni! v drogerce se dají koupit odbarovače prádla právě na tyto případy, myslím, že to je značka na B.

slunicko_luca
2. led 2011

@lucie.krajcarova
Me se taky jednou povedlo obarvit priteli dve jeho oblibena trika a odbarvovac co jsem koupila v DM, nazev si nepamatuju, ale neni to tak dlouho, co jsem ho kupovala a meli jediny, akorat vyzral barvu komplet z celeho trika ☹.

jahudka80
2. led 2011

@mv právě proto chcem najmout chlápka co se tímto zabívá, vyběhá za nás vše- sice si to zaplatíme, ale ty ušetřené nervy za to stojí už nám zjišťoval nějaké věci a dělal průzkum na radon a řek si o půlku peněz méně tak budem rádi když nám to zařídí. On už ví kam zajít dřív a hlavně už má někde i známé a udělají mu to třeba dřív než nám. 😉 . Jo a jestli se mohu zeptat kolik máte náklady na vytápění a čím topíte. My chcem elekt. + kachlová kamínka. No jo mrcha je tu.
@lucie.krajcarova Jé ahooooj no zapiš si mě ať je legrace (30let, SP 12/2010 , calibrum babyplan) ...1DC 😉 😠
@mv Hm ty máš po ručníkách a já po pračce vyhořela chudinka bylo by jí 7let 😢 😢 😢 to nám ten nový rok krááásně začal ☹ musím si půjčit korunky od prababičky abych si mohla koupit jinou, a budu jí to 3měsíce splácet 😢

mpetula
2. led 2011

Ahoj holky, všechny vás zdravím a do nevého roku přeji jen všechno nejlepší, ať se všem splní, to co si přejete nevíc 😀 😀 Už jsem se tady párkrát nechomejtla a trochu s váma popovídala, ale čtu vás pořád a držím vám palce 🙂 😉
@lucie.krajcarova Luci, tak mě napadlo, jestli bych nemohla mezi vás do tabulky, jestli vám to nebude vadit? 😉 Teď už se docela zdatně snažíme třetí měsíc a zatím nic ☹ tak uvidíme. Tak Luci, jsem dnes 17DC, 25 let, beru listovku a první MA 1/2010 a druhý 5/2010. Děkuji 😉
@fram jak už jsem psala, čtu vás a vím jak moc jsi mimi chtěla, hrozně moc, moc ti gratuluji 🙂 🙂 🙂 Je to nádhera, měli jste krásného silvestra 😀

mpetula
2. led 2011

@jahudka80 Ahojky, koukám, že máme stejný nápad s tím zapsáním do tabulky 🙂 To je určitě nějaké znamení, to je jasný 😀 😀 Příští měsíc jsme těhu 😀 😀 😀

jahudka80
2. led 2011

@mpetula 😀 😀 😀 😀 no já tomu moc nedávám spíž to necháme plavat a uvidíme a když ani leden nezabere 😠 tak jsme zkončili 😢

Holky to je tedy fooor já si vsadila sportku 170kč jsem za to dala a vyhrála 85kč 😀 😀 😀 to se vyplatí 😀 😀 😀 Hold musím makat rukama 😉

mpetula
2. led 2011

@jahudka80 Jo jo, taky jsem si takhle párkrát vsadila a dopadla podobně jako ty 😀 😀 Ale dnes když jsem viděla kolik je tam na příště, tak jsem říkala mm, že si snad taky vsadím 😀 😀 Jo a neboj, určitě to vyjde, prostě musí 😉 Já teď narvala penízky do ovu testíků, tak jsem na to zvědavá 😒

lucie.krajcarova
2. led 2011

@jahudka80 Jahu, tak už jsi tam! a je mi fakt děsně líto, že i ty jsi musela zažít potrat 😒

@mpetula bezva, zítra už tam budeš 🙂 jinak teda to je drsné, že jsi měla 2x MA... jedna moje známá taky a teď je potřetí těhotná, tak snad to do třetice vyjde!!! i tobě!!
jahu, je dobré dát na svůj instinkt. když prostě chceš dítě, tak se tomu nebraň. možná stačí jen nebrat žádnou antikoncepci, nic víc, žádné teploty, grafy, sledování... člověk se do toho pak zamotá. no a s tou sporttkou jsme na tom stejně, taky takhle "vyhrávám" 😀

lucie.krajcarova
2. led 2011

@slunicko_luca Luci, možná záleží i na materiálu, mně se to s umělými vlákny taky nepovedlo. ale ručníky by měly být z bavlny, to by šlo. jo a co tvoje ms, zatím nic?

mpetula
2. led 2011

@lucie.krajcarova Děkuji 🙂 No byla bych ráda, kdyby už se usmálo štěstí i na mě a konečně to vyšlo... Udělali nám komplet genetiku a vše v pořádku, tak budu věřit, že to byla opravdu jen blbá náhoda dvakrát za sebou - doufám.

mircisek
2. led 2011

Ahoj holky, zdravím vás v novém roce. Přeju všem ty uřvané uzlíčky do náruče.
@fram Tak si troufám připsat malinkaté bezvýznamné plus, snad se i nějaký ten můj bacílek těhotenský uchytil. 😅 Teď už ti jen můžeme držet pěstičky, ať jde všechno tak jak má.
Já jdu v úterý na kontroly, do špitálu po operaci a odpoledne mám poradnu. Popravdě jsem pos...á strachy, jestli je mrňous ještě živý. Já už bych asi třetí revizi psychicky absolutně neutáhla. Čekám na pohyby, ale já teď to břicho mám tak doplašený, že vlastně nic není normální, tak jak to v tom mám poznat.
Berušky moje, rok 2011 mám být abnormálně plodný, takže hlavu vzhůru. 🙂

jahudka80
2. led 2011

@lucie.krajcarova No jo manža brptal že je to tím, že sem k vám lezla když sem tu neměla co dělat tak to (když se to stalo) teď mám. A já mu říkala, že né. Prostě se to mělo stát a stalo se, ještě že to šlo samo pryč, a nemusela jsem do nemocnice (mám hroznej strach ze špitálu-druhé dítě bych nejrači rodila doma) . Taky mi manža říkal když by ses nesledovala tak bys ani nevěděla že jsi těhu.ale omyl když mám ms 26-28 a 30dc by ještě nebyla tak bych si dělala 100% test a věděla to a hlavně to co pak přišlo nebyla normál ms ... prostě stalo se, chvílema mi je to tak líto a jsem naštvaná na celej svět a pak si řeknu jsou na tom holky hůř, hlavu vzhůru. A víš miminko je krásná věc, a přála jsem si ho moc ale asi bude muset nějakou chvíli počkat, uvidíme necháme to na přírodě, zahazuji teploměr a přestávám se stresovat 😉

lucie.krajcarova
2. led 2011

@mircisek ahoj, držím palečky a věřím, že je vše v pořádku, jinak bys něco poznala. jsi pro nás velká naděje 🙂)))
@jahudka80 Máš pravdu, takovou věc si prostě nemůžeš přivolat... vzpomínám si, že když jsem byla poprvé těhotná, doktorka mi říkala, že každé 10. těhotenství končí potratem.. je to smutné... rozhodně vidíš, že to je docela časté.... taky bych si na tvém místě dělala test. mně přišla ms po 34 dnech. říkala jsem si, počkám do 38 a pak si taky udělám test... ale prostě stále nemám pravidelný cyklus, tak to není ono.

mv
3. led 2011

@lucie.krajcarova já dokonce četla, že přes 50% těhu končí potratem,i můj gyndař mi to po MA říkal.Hodně toho odejde už jako zpožděná mrcha a tak se o tom ani neví. ☹
Nedávno mi říkal,že mi nechce dělat nějaké velké naděje,ale ať počítám, že se to ještě může klidně jednou, dvakrát po.....a zase dopadnout blbě kvůli mým výsledkům.Holt už jsem stará... 😀
U nás se asi nebude nic s doktorama dít do dubna, tak se nechám po mrše taky zapsat do tabulky. 😉

@jahudka80 já ti to napíšu do IP,ať tady neodbíháme od tématu diskuze.Chápu, že ostatní věci kolem stavby nezajímaj... 😀

@mircisek držím palečky na kontroílu,ať je vše o.k.

lucie.krajcarova
3. led 2011

@mv ahojky, jéé to je super, že taky budeš v tabulce!!!!! jinak se chystám k bylinkářce - kvůli malému a mému kašli. a třeba by mi později poradila i něco na plodnost.

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//

martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................40DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................36DC
jane 84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)....................................................30DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................29DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................29DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................21DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................18DC
mpetula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová......................................................18DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................11DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................11DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................8DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................2DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................2DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................

jahudka80
3. led 2011

@mv 😉 jj díky

jane84
3. led 2011

Ahoj holky
@jahudka80 já se přestávám orientovat. Myslela jsem, že se budete snažit prostě dál. A teď čtu, že už jenom v lednu. 😕
@mircisek neboj, kontrola dopadne dobře a co nevidět budou i pohyby 😉
@mv super, že budeš v tabulce, taky jsem četla, že číslo potratů je vysoké. Kolem těch 50%

@lucie.krajcarova buď v pohotovosti, dnes nebo zítra zahlásím příchod mrchy 😠 včera jsem si po nějaké době kontrolovala čípek a hleník do růžova a dnes je to zas o něco tmavší. No mrcha se rozjíždí.