Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
18. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii je možný, že tam cystu, kt.by ti měla po 12tt zmizet, já ji měla na levo a i na pravo mě to jakoby píchalo a táhlo-prý je to sklonem dělohy a jak to roste.
Mně říkal dr., že utroš je úplně jendo-stejný účiněk při polykání jako u zavádění, ale protože jsem ho brala při špinění, tak jsem měla raděj polykat.

jinak vás všecky zdravím, koukám z okna, jak je krásně, doma plno práce a dřepím v ordinaci...

zzzzuuuuzzzziiii
18. dub 2011

@fram jo jo, to mi doktor rikal. ze sice beru leky, ale to potratu nezabrani, pouze to podporuje tehotenstvi. nicmene lepsi nez nic. rikal mi, ze je jedno, jestli to bude polikat nebo zavadet a pro me lepsi polikat, protoze jsem cely den v praci a je pro me docela nerpijemno nekde na tesnych zachodcich zavadet a mam pocit, ze ze me stejne hned vsechno vyjde ven. kazdy 3 tydny? ja bych chtela UTZ domu a dvakrat denne to kontrolovat :D jo presne, chvilickama tupa bolest, treba ted uz je to zase dobry, ale jak zacnu neco vic delat, treba vcera jsem pouze vytrela tri mistnosti a schody, tak zacnu citit bricho a okamzite se krotim. ale nemuzu zase jen lezet, to prece nejde.

zzzzuuuuzzzziiii
18. dub 2011

@lichtakova presne, me rekl polikat, ze je to jedno, tak polikam. roste deloha, asi jo, protoze porad litam curat, ale nic na sobe nevidim, kdy to zacne byt videt? 🙂

martasl
18. dub 2011

ahoj holky.
pe_t-ta ms mě mrzí,ach jo.to je k vzteku.

herbie-tak u vás by se děsně líbilo našim holkám.to bych je ani nedostala domů.ale určitě to jsou i starosti,co?počkej jak bude capart nadšenej,až povyroste.tolik koní hned tak nidko nemá.doufám,že se snaženíčko zadařilo a zahlásíš nám tak dlouho očekávané //.

zuzi-to je bezva,že je manžel tak uvytržení.jen aby mu to vydrželo,aby ho to s první bezesnou probrečenou nocí nepřešlo 😀 ,ale určitě bude úžasnej tatínek.a neboj,všechno bude v pořádku. 😉

heli-teda,to musely být nervy.bych asi zcvokla.ve středu na tebe budem samozřejmě myslet,ale třeba to už nestihneš a do té doby porodíš.jak to vypadá,je to na spadnutí??

fram-chtělo by to domácí utz,co??taky by mohli prodávat nějak mini utz pro nervozní maminky.mě se líbil ten přístroj na poslouchání srdce a mohla sis to i nahrát.ale už nevím,jak se to jmenovalo.ale zase na druhou stranu,nemusím mít všechno.mě bude stačit aspoň mimi v bríšku a aby bylo všechno ok.

jani-teda,takové orgie,jo??to by bylo,aby nebylo.a co ty školy,jak to vypadá?

lichtakova-jo,venku krásně a já mažu na noční,teda už v 16.45,mě se táááák nechce.

jahudko-s bytem to už teď určitě klapne,když se vyrojilo tolik zájemců.některej to veme,neboj.

lichtakova
18. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii záleží, ja moc jsi hubená a jak máš (nemáš) povolený břišní svaly 😉

lichtakova
18. dub 2011

@martasl to se ti fakt nedivím 😖

zzzzuuuuzzzziiii
18. dub 2011

@lichtakova
@lichtakova no ja jsem nikdy nebyla extra hubena, akorat. ale ted po tech injekcich mam o 5 kilo vic, nez obvykle, takze si pripadam jak sumo. a cvicit jsem prestala v zime, takze ma fyzicka katastrofe!!! takze svaly spise ochable nez pevne.

lichtakova
18. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii tak se třeba vykulí brzo 😉
já jsem si šla kalhoty koupit ve 12tt, tlačil mě knoflík a nebavilo mě jezdit po praze s rozepatýma kalhotama 🙂

mircisek
18. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Na některých je to vidět hned. 😀 Mně se miminka vůbec neschovávají v pánvi a hned mi roste pupík. Normálně bych se z toho radovala, ale vzhledem k tomu, že jsem to chtěla tajit co nejdýl, tak to nebylo nic moc. A kromě toho by se mi vzhledem k té mé břišní stěně hodilo miniaturní bříško a místo toho vypadám jako pár dní před porodem. 😖

zzzzuuuuzzzziiii
18. dub 2011

@lichtakova tak co se tyce knofliku uz taky tlaci 🙂 ale neprijde mi, ze mam nejake miminkovske brisko, kdy ma mimis zatim tak nanejvys dva a pul cm 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
18. dub 2011

@mircisek 🙂 no my to taky tajime, nikdo nema ani paru, navic v praci to bude docela spatne, az to budu muset rict... zase mozna dobre, nechci driv nez po testech ted co jdu zacatkem kvetna na screaning. I kdyz porad nevim, jak to bude probihat, jsem objednana k memu doktorovi, mam mit moc a jit na lacno, ale copak on mi tam ten screaniing bude delat? to me musi nekam poslat, ne? a to jako stihnou ten samy dne? jsem z toho jelen a samozrejme jsem se nezeptala.

jane84
18. dub 2011

@martasl 🙂 njn orgie, ale spíš k tomu výročí než kvůli snažení. Dneska mi přišlo pozvání na pohovor. Ale ve stejnou dobu mám ve škole důležitou prezentaci, kterou nejde přesunout. Psala jsem do té školy, jestli by mi nezměnili termín pohovoru. Jinak budu muset ve škole někoho uprosit, jestli se se mnou neprohodí. Ale to pochybuju ☹ A vedoucí mi tu prezentaci neodpustí.

mircisek
18. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Je divný, že jdeš na lačno, protože screening se normálně dělá celý den, což by žádná těhule nevydržela. 😅 Na screening potřebuje jenom výkonný UTZ a znalosti a krev se stejně posílá většinou do jedné laboratoře v rámci jedné oblasti. Těžko říct, ale pokud bys měla jít na ten NT screening a jdeš začátkem května, tak to by termínově tak odpovídalo, ale pokud to nedělá on, tak na poslání někam je to dost pozdě. ☹
Moč se nosí do každé poradny, takže to je normální.

jane84
18. dub 2011
fram
18. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii taky se divím, že máš být na screening nalačno 😕 Pokud teda jdeš na NT. To se bere krev a dělá speciální UZ - ten přístroj by měl být certifikovný, stejně jako dr., který ten screening dělá by měl mít certifikát. Výsledky krve a UZ (měří se šíjové projasnění a hledá nosní kůstka) se pak hodí do počítače se speciálním software a ten vypočítá riziko. Udává se přesný den těhu+věk+ váha. Tenhle screening je mnohem spolehlivější než pozdější triply. Dělá se 11-13tt.

slunicko_luca
18. dub 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, pred tremi tydny mi zaclo zkouskovy, takze litam prace, skola, domacnost a nemocny pejsek a je uz to nejake narocne. Obcas si poctu co je u Vas noveho, ale zvladnu to jen tak prolitnout ☹. Zadne nove tehulky? Holky, koukam jak Vam ty tydny krasne pribyvaji, to je bezva, taky bych chtela 🙂. Byla jsem u gynekologa na mereni foliku a dospel k zaveru, ze mam ovulaci hodne pozde 19 DC, takze podle neho pri mem cyklu 28 dni nejsem schopna otehotnet, protoze vajicko je ve vejcovedech a me prijde ms. Mam se stavit 1 DC, ze mi predepise nejake leky na posunuti ovulace, ktere se berou od 4. DC. Mate s tim nejaka zkusenosti? Uplne jsem se zapomnela optat na nazev toho preparatu jak jsem byla zaskocena ☹. Tak jsem na to tedy zvedava, poprve jsem otehotnela hned 2. mesic snazeni, tak jsem z toho ted takova mrzuta ☹.

jane84
18. dub 2011

@slunicko_luca jej, ono se stává, že se někdy rozhodí cyklus, že se změní i čas ovulky. Takhle je fakt málo časo a nestihne vlastně dojít k zavrtání mimíska. Ale léky cyklus srovnají a budeš těhulka raz dva 😉 A co pejsek? Je to lepší?

slunicko_luca
18. dub 2011

Jani pejskovi se nepatrne zlepsily krevni testy, takze ted vypada tri tydny docela dobre, akorat je strasne slabounka. Ovulku mam takhle rozhozenou druhy mesic, a co se tyce sliznice v deloze, min mesic byla 15. dc 5 mm a tentokrat 6,5, coz taky neni zadna slava ☹. Doufam, ze to leky upravi, i kdyz se trosku bojim jak na ne budu reagovat. Sice neznam nazvy, ale predpokladam, ze pujde o hormonalni lecbu ... Co u tebe? Jste na tom s pritelem uz lip?

jane84
18. dub 2011

@slunicko_luca jj, už je to lepší. Vždycky, když se před nás postaví nějaký problém, tak všechny hádky vymizí a stmelíme se. Už i mluví o dítěti, ale asi není schopný říci nahlas, že si je přeje a těší se až budeme těhotní. Je to zvláštní. Ale asi to jako ženská prostě nikdy nepochopím. Pro mě není problém dát najevo city, pro něj ano

vonrk
18. dub 2011

@jane84 tak dnes 22DC, MA02/2011, kysel.listová, železo

ahojky, tak jsem doma, hysteroskopie je za mnou, hned na druhý den mne pustili domů, měla jsem tam 2cm přepášku, která mi deformovala dělohu, tu mi odstranili, bolesti jsem neměla, jen při nárkóze mi bylo pár dní blbě. Na kontrolu jdu 21.4. ale den předtím, jdu ke své doktorce, tak se domluvíme na tom, kdy znovu začít pracovat na miminku, ale jak znám její názor, už bych to mohla stihnout v květnu, uvidím a dám vědět.

slunicko_luca
18. dub 2011

@ jane84 tak to je bezva, ze je to lepsi. Chlapi proste maji nejakou komunikacni barieru, co se tyce citu, ja tomu teda taky moc nerozumim, ale hlavne kdyz to klape tak jak ma 🙂

fram
18. dub 2011

@vonrk tak to je super, že to máš za sebou a bez problémů, držím palce, ať se co nejdříve můžete pustit do dalšího snažení 🙂
@jane84 jsem ráda, že se to doma urovnalo 🙂

jane84
18. dub 2011

@vonrk 🙂 super zprávy, takže brzy určitě zahlásíš // a přepíšu tě do horní části tabulky 😉

vonrk
18. dub 2011

@fram, @jane84 děkuji moc holky, budeme se snažit a tak by se to mohlo povést, uvidíme

jahudka80
18. dub 2011

Ahoj holky, tak zatím nic, paní co tu byla na prohlídku dá vědět do pátku. A ty zájemci chlap v pohodě (chtěl poslat peníze a účet ...tak jak to má bejt ) a ta jeho hrozná semetrika že né až banka zruší zástavu tak pošlou peníze no blbka,...a že se musí poradit s právníkem a do pondělí dají vědět, mám toho plné zuby ☹ zas čekat na konec se na ně vys...a odřeknem to my a bude 😠

jane84
18. dub 2011

@jahudka80 nevím jak se chovala, ale trochu ji chápu, přeci je to dost peněz a chtějí taky nějakou záruku. Nejlepší je to dnes přes nějakou neutrální úschovnu. Neboj, určitě to dobře dopadne

jahudka80
18. dub 2011

@jane84 chovala se jak arog.krá.. paní z realitky že se to dá na depozit jejich účet a v momentě kdy bude moct se splatit tak se peníze pošlou, a ona no to néééé v žádném případě nejsem pro to aby se to dávalo k vám do depozitu, peníze budem mít u notáře. Tak říká dobře a od něj se to pošle na banku na účet kde je vedená hypotéka a banka do 10tis dnů zruší zástavu. A ona zas že no to se mi nelíbí že by ty peníze nechala u notáře a až banka zruší zástavu tak je pošle, no trochu blbka tak my máme dluh na bance a ona si myslí že to jen tak mažou řeknou nic nedlužíte nemovitost je bez zástavy a pak pošlou peníze, to se trochu zbláznila né, nehledě na to že říkali že maj 1,7mega v hotovosti a dnes z ni vylezlo že si budou půl mega brát ze stavebka no to bude chtít stavebko taky svou zástavu takže s tím budou ještě problémy a úplně mě štvala jak se furt oháněla tím že se musí poradit s právníkem jako když bychom jí chtěli okrást nebo co. Asi když to pošle přímo na účet kde je - 1 699 000 tak je jasné když tam bude 0 tak si banka nemá důvot držet zástavu na nemovitosti a tu zástavu zruší. Mám jich plné zuby tedy ten pán byl v pohodě ale ona je semetrika že bych jí musela nakopat 😠

jane84
18. dub 2011

@jahudka80 hmm. to je naprd. Nechápu, proč by to nešlo přes ten depozit nebo přes toho notáře. Takhle nějak jsem to myslela. Obzvlášť, když se to řádně ošetří smlouvou. Takhle nějak jsem to myslela. Ale ona chce asi brblat za každou cenu a přijde mi, že tomu vůbec nerozumí. Tohle mě poslední dobou děsně točí, když někdo, kdo to nezažil nebo si o tom nic nezjistí mi chce něco vnutit nebo radit, hlavně, když jde o osobní věci

lucie.krajcarova
18. dub 2011

@vonrk to je super, že to máš už za sebou 🙂
@jahudka80 reality se nekupují každý den, takže to asi chvíli ještě potrvá....

lucie.krajcarova
18. dub 2011

Jani, ta fotka je fakt divná.... to dítě je stsrašně vysoko... nelíbí se mi to..