Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pamir
17. dub 2012

@maximka33
@mircisek moc Vám děkujeme holky 🙂

zandi78
17. dub 2012

Ahoj holky. tak včera nám dorazily výsledky z genetiky. samozřejmě nic nenašli. Takže budu zobat Letrox na štítnou žlázu a věřit že tentokrát to dopadne-až teda něco bude. Jinak cysta pořád "v domečku" mrcha jedna....

zandi78
17. dub 2012

@pamir Gratuluji k holčičce 🙂

ladydi
17. dub 2012

@pamir moc gratuluju k princezně 🙂 Nechci Tě děsit, ale naše malá byla v porodce jako zlatíčko a co jsme přišly domů, tak ječela krom nocí 3 měsíce snad v kuse, byl to očistec, nepomohlo chovat a nic, jen prso do pusy a byl klid.

maximka33
17. dub 2012

@zandi78 tak aspoň nemáš co léčit. a ta cysta má prasknout nebo co udělat?

pamir
18. dub 2012

@ladydi taky se obávám toho, že to jen tak nepřejde ☹

sweetyy
18. dub 2012

@zandi78 tentokrát to už musí vyjít..určitě!!!

magdalena2
18. dub 2012

Zdravím všechny. Jsem tu nová, ačkoliv diskuzi na Modrém koníku již sleduji nějaký ten měsíc. Nyní mě "to donutilo" podělit se se svým případem také. Na konci ledna jsem potratila asi v ukončeném 6 tt. Nyní jsem po dvou měsících těhotná znovu a dnes jsem absolvovala první ultrazvukové vyšetření. Podle MS jsem 5+6, podle ovulace 5+4. Bohužel gynekolog stejně jako minule v šestém týdnu nic moc v děloze neviděl. Jen tušil nějakou nepatrnou asi 5 mm velkou dutinku, i když ani tou si nebyl jistý. Minulý gynekolog (zástup) mi řekl, že je to na šestý týden nějaké moc malé a tento mě uklidňoval, že je to zcela normální a jsem objednaná až za 14 dní. Ani vyšetření na hladiny HCG jsem neabsolvovala, jelikož to je podle něj teď prý zbytečné. Chci se Vás tedy zeptat, jestli je normální, že ještě v 5+4 nebylo skoro nic vidět? Přitom čárka na testu pořád sílí a dnes byla poprvé silnější než kontrolní. Nic mě nebolí, nepíchá, nekrvácím, nešpiním... Ještě mi pak doktor řekl, že to může být tím, že mám obrácenou (zakloněnou) dělohu dozadu... No nevím, máte někdo podobné zkušenosti, třeba i s obrácenou dělohou? Těch 14 dní pro mě bude strašně dlouhých...

maximka33
18. dub 2012

@magdalena2 Magdi, vítám tě u nás. taky jsem udělala chybu a šla na gyndu před ukončeným 6tt. takže tam byla taky jen dutinka. a bohužel to dopadlo špatně. ale nechci tě strašit. bude nejlepší počkat min. týden,aby tam už bylo srdíčko!!!!

petulka19
18. dub 2012

Ahoj holky, tak jsem se vrátila od doktora, dělal mi testy na hormony a vše mám v normě až na anti TPO 828 (norma 0-60), takže mě odeslal na endokrinologii, ale tam mají volno až v červnu, takže se pěkně načekám. Jinak mám streptokoka, takže nasazeny vaginální tobolky a nemám protilátky proti toxoplazmóze, takže kočka poletí z domu (dělám si sradnu,žádnou nemáme 😀 ). Připadám si jak invalida, kolik mi toho našel a to jsem si myslela, že jsem zdravá. Takže se snažením máme asi na měsíc až dva utrum, na příbalovém létáku těch tobolek je napsáno: vyloučit projevy náklonosti 😀 Nevím jestli mám plakat nebo se smát 😖

maximka33
18. dub 2012

@petulka19 teda, to je nepříjemné... ach jo, na endokr. jdu taky a taky až v červnu... je to smutné, co všechno můžem dostat.. nevíš, co to byly za testy? nebyly to hormonální profil?

sweetyy
18. dub 2012

@petulka19 "projevy náklonosti" - to je dobrá hláška 😀. Jak se ty tobolky jmenuji? mě ze stěrů řekla doktorka, že tam mám streptotoka a plíseň, dala mě taky tobolky, na přeléčení a menzes se to prý vyčistí.
Musíš se tomu smát, bo to by se jeden zbláznil z těch všech komplikací 😎

maximka33
18. dub 2012

@petulka19 a já měla zase ureaplazmu..

sweetyy
18. dub 2012

@maximka33 a to je co? to jsem nikdy neslyšela...

sweetyy
18. dub 2012

@petulka19 a to můžu říct, že včera jsem na noc použila poslední tobolku, ale pořád mě pobolívá podbříšek, tak nevím, jestli jsem neměla zajit na prohlídku. už si tam příjdu taky jak doma, když vezmu, kolikrát jsem tam letos už byla. Nevím, jestli to není i tím, že je zrovna teď ovulace...fakt nevím, příjde mě, že se strašně pozuruji....

petulka19
18. dub 2012

@maximka33 Asi to byl hormonální profil, nejdříve tam byly vypsané hormony, ty mám všechny v normě a potom protilátky a to mám zvýšené. Ještě čekáme na genetiku, tak doufám, že tam nic nebude, ikdyž si tím nejsem vůbec jista 😒 Možná kdyby člověk na ty testy ani nešel tak by byl klidnější, takhle všechno zjistíš a zase máš nervy v kýblu ☹
@sweetyy Jmenují se Polygynax (je tam napsané, že je to i na prevenci proti potratům, tak třeba mi to pomůže). Já mám menzes právě teď, tak mi doktor řekl, že až po menzes mám začít, tak nevím. Já se tuto menzes čístím po potratu, takže jestli se budu čistit příští menzes po streptokokovi, tak to mám teda velkou radost, už teď bolestí málem lozím po stropě 😠

petulka19
18. dub 2012

@sweetyy mě doktor říkal, že jak doberu tak mám přijít na kontrolu. Být tebou tak bych tam šla, aby zjistili jestli je vše v pořádku. Já chodím k doktorovi každý týden, všechny sestry mě už znají, však co, jsou to doktoři a mají nás léčit, takže tam určitě běž. Ale jestli máš ovulaci tak to mě taky někdy pobolívá podbříšek, nebo vaječníky, to je normální 🙂

maximka33
18. dub 2012

něějaká bakterie v pochvě a přenáší se to mezi partnery, takže antibiotika jsme brali oba. ale nevím, jestli je to vyléčené, nebyli jsme na dalším odběru.

zandi78
18. dub 2012

@maximka33 má prasknout.do 2měs.nejpozději. 😒

leeena_4
18. dub 2012

@zandi78 já taky měla cystu, kolem 5cm a při první ms mi nepraskla. prdla mi někdy uprostřed cyklu. Držím pěsti ať se ta tvoje sbalí a taky odtáhne 😉

zandi78
18. dub 2012

petulka19 to TPO souvisí se štítnou žlázou. tyreoidální peroxidáza (TPO) se vylučuje na štítné žláze a proti ní se vytváří protilátky. Ty protilátky se vyskytují v různé míře u všech onemcnění štítné žlázy a dokonce i u zdravých lidí někdy vyjímečně. To zvýšené TPO můžou mít často iženy po porodu či v těhotenství . občas posilají tyto lidi i na imunologii. Myslím si že ti to upraví - podobně jako moji sníženou funkci štítné žlázy- prostě nějakýma lékama. Neboj bud ráda že se na to přišlo. Štítná žláza má hodně velký vliv na otěhotnění a samotné těhotenství. tak snad ti pomůžou 🙂 😉

zandi78
18. dub 2012

@leeena_4 No snad odtáhne brzy. docela jí cítím při sedaní atd. A taky mam strach aby už nerostla. Nafukuje mi vaječník. svině 5x5cm- 🙂 😝 😀

leeena_4
18. dub 2012

@zandi78 Sviňa jedna svinská, ale ty máš i PCO, nebo se pletu? No ono to ucítíš, až prdne 😉

lili1986
18. dub 2012

@magdalena2 Ahoj neboj tvuj doktor ma pravdu je brzy a jeste nehazej flintu do zita a budu drzet za tech 14dni palce. Ja jsem otehotnela mesic po potratu a musim zaklepat na drevo zatim vse o.k. Zatim nestresuj mimimu to nepomuze kup si listovku dobre se stravuj a nezbyva nez cekat taky jsem poprve potratila v 5+6 tt .Tak se drz a drzim palce az mimi bojuje🙂

lili1986
18. dub 2012

@magdalena2 A taky mam zaklonenou delohu tak mam zakazany sex mimi pry je niz jak roste ale neboj i to nema vliv.

magdalena2
18. dub 2012

Holky, díky... listovku už beru od té doby, co jsem našla //. Štve mě, že vím přesně, kdy byla ovulace a zatím skoro nic nejde vidět 😒 Minule to bylo to samé a den po návštěvě gynekologa začal potrat. Rozdíl je jen ten, že čárka stále sílí (je už silnější než kontrolní), což je jediné, co mne uklidňuje. A taky nemám křeče, které minule trvaly celé dva dny a nastaly tři dny před potratem... Kdybych znala alespoň nějaké rozumné vysvětlení, proč nic nešlo vidět, byla bych klidnější. Kdyby to bylo tou zakloněnou dělohou nebo tím, že se mi chtělo při vyšetření trochu na malou, tak bych si oddechla... ale asi to nemá vliv.

zandi78
18. dub 2012

@leeena_4 Jj, mám právě PCO 😠

zandi78
18. dub 2012

@magdalena2 Ahoj-zaklonenou delohou to byt myslim muze. Mojí známé našli prdˇolu až v 7tt a rovnou i se srdíčkem.Předtím nic nevideli. zaleží take na tom jak dokonale sono doktor má a jak to přiblíží. některým se nnechce patrat v 5tt jestli tam něco je nebo není. A někteří mají už 5tt dokonalé fotečky. Záleží to na mnoha faktorech. ale stejně s tím nic neuděláš. čárky sílí, křeče nemáš, tak papej vitamíny a 14 dní prostě budeš muset "protpět" 🙂 Vím že se ti to potáhne 😒 znám to . Ale věřím že za tech 14 dnů už pujde hezky vidět i srdičko. držím palce. 🙂 😉

petulka19
18. dub 2012

@zandi78 děkuji. Doktor mi řekl, že se to vyléčit nedá, že se to dá jen sledovat a kontrolovat, tak nevím co si o tom mám myslet 😒 Ale na endokrinologii to snad nějak vyřeší, nebo aspoň upraví 🙂

leeena_4
18. dub 2012

@zandi78 jojo, já taky, tak ten zvětšený vaječník může být i tím, já to měl taky 😉