Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

natulaaa
2. srp 2010

Holky já budu asi měnit CAR,dostala jsem typ na jinou kliniku s větším uspěchem a co je pro mě duležité,tak dělají genetické vyšetření ,které odhali nějaké chromozony,aby mimi nebylo postižené ,nebo aby nedošlo k potratu a tak,to mě zaujalo nejví a cenově to vzjde asi jen o 2 tisíce dražší,už je to na 99%,na 100% to bude,až ji budu za 15 minut volat ještě jednou,na něco se totiž informovala,tak jsem štastná,unica je totiž proti genetickému vyšetření,a já nechápu proč a máji v základu víc vyšetření,takže tak a tím,že beru už HAK,tak bych ji brala třeba jen o týden déle a tím pádem by se nic neodložilo,jen o pár dnu a to mi nevá,to za to stojí,co říkáte vy 😲 😲 😲 😲 😀 😀 😀

daniela699
2. srp 2010

Luci, tak nejak trochu podobne, predtim jsem na to nemela pomysleni a hlavne ne spravnyho chlapa. Studovala jsem, cestovala a pak zacala pracovat. A pak jsem potkala pritele, ale je o dost mladsi, takze jsem nechtela tlacit, chtela jsem aby to prislo samo, a sam me prekvapil, ze byl pro v podstate i driv nez ja. 🙂 A hlavne nemeli jsme poradny bydleni. Ted rok bydlime ve vlastnim (no vlastnim... na hypoteku 🙂 , a tak jsem si rikala, ze nastala spravna doba. A sama jsem nemohla uverit kdyz se to povedlo. Jen kdyby to melo lepsi konec. A ted uz si nepreju nic jinyho, hodiny mlatej a obcas si rikam, jestli jsem nemela zacit driv, ale na druhou stranu vim, ze to neslo. Hlavne kvuli bydleni. Takze asi tak.

daniela699
2. srp 2010

Zuzi, to mi je lito, takovyhle veci hrozne boli, a obzvlast v tyhle dobe kdy jsme jeste vic zranitelny. Jak rikaly holky, je to mozna zpusob uniku pred odpovednosti, pred tim, ze treba nevedel co delat s tim ze se ty trapis, nebo proste se taky trapil a takhle blbje to chtel prekonat. Mozna mel pocit ze te ma jistou. Jak rikaji holky a jak jsem kolikrat cetla, asi to chce sebrat zbytky sil a zkusit si chvili zit po svem. Doprat si hezky veci a hezky zazitky, chodit do kina, s kamoskama na kafe, treba na masaz, plavat, cvicit, nedelat to natruc, ale proste proto, ze i tobe bude lip. To je to co potrebujem. A hlavne bych se vyprdla na nejaky poskakovani okolo nej. Je velkej, a kdyz bude mit hlad, tak si neco taky uvari, hlady urcite nezemre, kdyz budes nekde pryc. Myslim, ze chlapi se umi postarat kdyz na to prijde, ale kdyz to za ne dela jinej, tak prece by byli blbi aby byli proti. Nerikam, kdyz to je nejak rozdeleny, ale rikas, ze delas vse v domacnosti, tak s tim je Zuzi konec. 🙂 V zajmu zachovani dusevniho zdravi musis mit taky cas na sebe, a to nemyslim, premysleni nad kyblem s hadrem. 🙂

daniela699
2. srp 2010

Natul, ja jsem myslela ze to geneticky vysetreni se dela automaticky pri IVF, kdyz se jakoze vi, ze tam lidi jdou uz kvuli nejakemu problemu. To jsi me prekvapila. A jak jsi dopadla? Uz jsi asi mezitim volala zpatky? A co ty vysetreni co mas? Nebudes to muset podstupovat znovu? A kde je tahle klinika?

natulaaa
2. srp 2010

@daniela699 Dani repromeda a mám vzít výsledky všechny co už mám ted z hp,ten už znovu nestihneme,ale to neva,výsledky máme a jedeme tam v pátek na tu genetiku a ještě nějaké stěry s pochvy,což taky muže zpusobit potraty,no čuměla jsem,kolik toho chtěji vzít,na unice dr byl zásadně proti genetice,že jim to je k ničemu,ale to přece není k ničemu a většina center ji nedělá,až po třeba 2nezdařilých pokusech a to v te repromedě dělají hned,no chápete to ,divila se,že jakto už vím dávky injekci,když neměli ještě muj HP,to prý nejde takhle a já si právě všimla na diskuzi,že všichni mají téměř to samé,to na te repromedě není,já už o tom uvažuju dlouho,ale psaní a hledání o té klinice mě utvrdilo,že to není nejlepší volba a repromeda má ohodně víc certifikátu na ruzné vyšetření a nějakou novou laboratoř,co má ještě jedna klinika v praze a podle tabulek uspěšnosti je ohodně víc uspěšná než unica a na emiminu jsem našla diskuzi o unice a ta mě dostala,strašně špatné reference,ale já jak byla v tomhletom nováček a postupem času jsem se začala o muj problém víc a víc zajímat,tak mi došlo,že unica toho dělá strašně málo a to u mě rozhodlo,já vím,že to nemusí vyjít ani tam,ale budu vědet,že jsem proto udělala uuuplně vše a pokud otěhotním,tak zase budu o 100% klidnější,že nemáme žádný geneticky problém,a že k tomu potratu už třebaznovu nedojde,že to poprvé byla jen náhoda

breberuska
2. srp 2010

Holky, teda někteří chlapi jsou fakt potvory... 😠 Zuzi, já bych zkusila to, co radili holky, prostě si užívej a chvilku ho nechej, ať si uvědomí, co má... a třeba se jedná fakt jen o úlet z toho všeho, co se u vás událo...
daniel, pěkně jsi to napsala 😉 taky mi to tady přirostlo k srdci...akorát si ze mně manža pořád utahuje a ptá se "co holky z ovulky" 😎
natu, já myslím, že ta genetika je důležitá a rozhodně bych byla pro ten druhý CAR, když taková možnost je. A kde to vlastně je?
jinak všem gratuluju k úspěšným kontrolám!! Vůbec jsem nestíhala v práci psát, po dovolené tam toho mám haba kuk 😒

breberuska
2. srp 2010

natu, já myslím, že je to dobrá volba, když člověk ví, že udělal maximum, je pak o hodně klidnější! moc držím palce už teď, jsem si 100% jistá, že to kalpne. a jak píšeš, tu genetiku je dobré mít, tak jsem o ní uvažovala, akorát jsme jí už jaksi nestihli 😕

lucie.krajcarova
2. srp 2010

teri, mě řekl doktor 14denní šestinedělí. už to mám za sebou, takže byl sex, koupání a teď pomalu cvičení.

lucie.krajcarova
2. srp 2010

Natulko, myslím si, že uvažuješ správně. my na ivf nejdeme a taky nám budou dělat genetické vyšetření. ono po tom nezdaru je to asi povinné..dnes jsem se dozvědlěa, že budeme mít NT screening placený pojišťovnou, to je taky pozitvní.
jinak ségra byla na ivf taky v Brně, ale nevím, jestli repromeda nebo reprofit, jedno z toho se specializuje na cizince.

terinda
2. srp 2010

Lucko díky za odpověď 🙂

daniela699
2. srp 2010

Natul, tak to teda taky valim voci. Kolikrat si rikam, ze toho je tolik co by se mohlo pokazit, kdyz to clovek cte, ze mi uplne beha mraz po zadech, jak se to vlastne vubec muze nakonec povest. Na druhou stranu si pak ale rikam, kolem me je tolik holek co otehotnely, a vsechno v poradku, tak to snad nebude s tema nastraha tak uplne zly. A to ze se to nepovede poprve, pry byva hodne casto, akorat to treba holky ani nezjisti, protoze to odejde s opozdenou ms. A taky se o tom asi ted vic mluvi, driv nebyly zadny testy, tak na to ani v ranym stadiu neprisly. Snazim se verit, ze to tak bylo, a ze to spatny je uz za nama. Mam kamaradku, co potratila pred obema svyma zdarilyma tehotenstvima, tak snad nam to ted uz taky dobre dopadne.
A o Breber ani nemluvim, ta uz ma svetle zitrky jiste. 😀 😀 😀 Smuly uz bylo dost.

daniela699
2. srp 2010

Natul, chtela jsem vlastne rict.. nejak jsem se zamyslela... 🙂 , ze udelej jak to citis ty, kdyz mas pocit ze je to tam lepsi, a podle toho co pises, tak to tak vypada, tak urcite hura do toho. Kdyz uz to mas podstoupit, tak nejaky dalsi vysetreni uz je nic, a hlavne budes mit vetsi klid, ze jsi udelala co jsi mohla. Ja si ale myslim, ze jste oba v poradku, a ze to prvni bylo to, co se bohuzel stava bezne, akorat byla smula s tim potrubim. Takze takhle to jen obejdete a jinak budes v poradku.

natulaaa
2. srp 2010

Holkyy,tak toxoplazmozu mám negativní,takže štítka v cajku,ted už i toxoplazzmoza,i genetiku udělají i stěry nějaké ,takže snad kdyby byl problém,a potrat byl zpusoben něčím z tohoto,tak se aspon uvidí ,no a pokud to prostě byla jen náhoda,jak psala Danča,tak budu za to jedině ráda 😵 😵 😵 ,A joo holky teprve ted se cítím výborně a mám prostě pocit,že to klapne 😵 😵

Děkují vám moc,že jste mi tu napsali svuj názor,mě to žralo už dlouho,ale až dneska jsem to rozsekla 😵

natulaaa
2. srp 2010

dani já vím,moje kámoška potratila 3x a ted čeká a je už daleko a v pohodě 🙂 ,ale já zaprvé si tím už nechci projít,to ale žádná z nás,za druhé mě to bude stát 30 000 a ted to vyzní blbě,ale dát tolik penez a potratit a ještě ktomu ztratit třeba první pokus jen proto,že nedejbože zjistí nějaký problémek v genetice,tak je pro mě lepší,když budem třeba vědet co a jak,je to smutné,ale my řešíme i peníze a jsem v situaci,že si nemužu dovolit víc pokusu ,já vím,je to smutné,srovnávat miminko s penězma,protože to je nadevše,ale je to bohužel tak,ty peníze prostě nejsou a já si musím každý pokus pořádně rozmyslet,samozřejmě pokud jich bude muset být víc,já doufám,že néé

breberuska
2. srp 2010

lucie, nám o tom placeném screeningu pojišťovnou nic neřekli, můžu se zeptat, jak to víš? od svého Dr.? Mně jen řekli, že je třeba u dalšího těhu jít co nejdříve... 😒 samozřejmně mi o peníze nejde, jen se divím 😉

fram
2. srp 2010

ahoj holky,
@pe_t @lucie.krajcarova gratuluju ke kontrolám
@zzzzuuuuzzzziiii chlapi jsou prostě někdy slaboši (což je samozřejmě neomlouvá) a když se objeví problém,řeší ho třeba nevěrou, ale to vůbec nemusí znamenat, že tě už nemá rád. Neporadím asi nic jinýho než holky - vykašli se na to být dokonalá manželka (stejně si toho neváží) a začni dělat, co baví tebe. A , pokud ti to půjde, tak s ním komunikuj, ale jen o praktických věcech - žádné otázky, vyzvídání co, kde , s kým..., žádné něžnosti a ani lítost. Prostě pozdravit se, zeptat se, jestli bude večeřet apod., jen tu základní komunikaci. Uvidíš, že to s tou nevěrou nebude tak horký.
@natulaaa asi bys měla vyzkoušet ten nový CAR, ať to máš posichrovaný 🙂

fram
2. srp 2010

@breberuska myslím, že pokud jsi byla na potratu z důvodu VV, tak NT je opravdu zdarma, stejně jako když dojde k potratu ve 2. nebo 3. semestru. Ale úplně jistá si nejsem, abych nekecala. A jak ti je? Špinění přestalo?

martasl
2. srp 2010

teda měla jsem pro zuzi(píšu to zkráceně,snad to neva)taky něco do mlýna ohledně manžela,no a klekl mi net,tak jsem to honem okopírovala a teď nechtěně smazala.no nenasralo by vás to??

zuzi-tak to vemu ve zkratce:možná se manželovi už nelíbí,že je tak opečovávanej a všechno má až pod nos.psala jsi,že máte i stejný zaměstnání,prostě jste asi moc spolu.a že mu voněla košile parfémem,to jde z košil cítit hned.stačí se jen přátelsky obejmout a pod(v žádném případě se ho nezastávám).možná by to chtělo v klidu si sednout a šechno si to vyříkat,co komu vadí a tak.prostě udělat tlustou čáru(pokud je to možné) a začít,,od začátku".No ale hlavní je,jak to cítíš ty a jestli chceš bojovat a určitě chceš,ne??tak držím palce ať vám to co nejlépe vyjde....

konečně jsem si přesadila kvitka,už jsem to dělala asi měsíc.ten net mě tak nasral,že jsem se musela tím přesazováním zklidnit.teda venku je pařák 😝
zítra jedu na to EEG a CT.štve mě,že výsledky budou asi za 10dní,tak to doufám dobře dopadne.dnes jsem zase děllála ovu test a pořád jedna kontrolní čárka.není to divný??

martasl
2. srp 2010

mě po tom potratu doktor taky říkal,že nás taky pak pošle na genetiku.a prej mi nechá dělat i plodovku.to se mám na co těšit.

daniela699
2. srp 2010

Marti, snad se to brzo vsechno zase srovna. Hlavne aby uz byly ty vysledky, cekani je na ho..o. 😖
Hehe, ale to jsi stejna, ja jsem byla jednou kvuli necemu nas...ta, tak jsem se taky na to vrhla a presadila kytky. A docela me to uklidnilo. 😠

martasl
2. srp 2010

jo mě to taky uklidnilo,ale musela jsem znovu přesadit kaktus,se mi vysypal.tak jsem byla ,,troch"sprostá 😀

holky,co si myslíte o té mé negativní ovulaci,mám v tom zmatek.už jsem 16DC a ani náznak čárky.dnes mi bylo dopoledne zle jak prase,na zvracení,no nakonec z toho nic nebylo tak jsem si šla lehnou.mě už to marodění štve,já chcíííííííííííí vycházky!!

martasl
2. srp 2010

jééé,naše Simona bude mít v pátek 12.ježiš,to už asi není miminko,že??jsem jí vzkázala,že až dojede,tak dostane pořádnýho hubana a prej říkala,,no to určitě".....bych se na to podívala!! 😀 😀

natulaaa
2. srp 2010

@martasl a jak dlouhé míváš teda cykly,nějak se tu v tom množství ztrácím 😵 ,tak ted nevím kdo co a jak 😀

natulaaa
2. srp 2010

@lucie.krajcarova no právě,že po prvním nezdaru to není povinné 😠 a to je ten bordel,proč čekat až na druhý nebo třetí nezdar 😠 ,ale na druhou stranu je jasné,že daleko víc těhu dopadne po druhé dobře a ten jeden potrat je v dnešní době fakt už rutina,BOHUŽEL a tím pádem to stojí asi moc peněz takové vyšetření,jinak si to neumím vysvětlit

daniela699
2. srp 2010

Marti, asi to nejak zpusobujou ty prasky. To ze ti je zle a tak. Urcite bych to asi co nejdriv rekla doktorce, treba jsou moc silny. A jak si pripadas s tlakem? Myslis, ze ti pomohly, ze ho mas nizsi? Nevim jestli si ho muzes zmerit sama. Ale prijde mi to divny, spis bych rekla, kdyby ti bylo zle ze mas tlak porad vysoky, ale kdyz mas ty prasky, tak by ti prece melo byt lip a ne hur, ne?

natulaaa
2. srp 2010

jj prášky jsou mrchy,já beru na štítku a od te doby co je beru,tak musím ráno hned posnídat,jinak mi je zle a na vybuulení a to mi nikdy nedělalo,až co je jim,už vstávám dřív,polknu tabletku a po pul hodině musím jíst ,ale to mám umění už vydržet 😝

martasl
2. srp 2010

dani-beru je od pátku,tak možná nebudou mít ještě ten správnej efekt.jinak bych řekla,že je mi pořád stejně,bohužel si doma nemám jak tlak změřit.

natul-před oěhotněním jsem měla 28dní,po revizi 29,34,34,33,31,29.už nevím,co si mám o tom myslet,ta poslední ms byla šíleně slabá,spíš jen špinění,krvácení slebší tak na 3 hodiny.UŽ JSEM Z TOHO FAKT MAGOR!!

fram
2. srp 2010

@martasl to je na nasr... kdy nevíš, co se děje 😠 Ale za chvíli jdeš k dr., tak ti snad poví, co se děje a hlavně - už se začne něco dít.

breberuska
2. srp 2010

marti, jestli nemáš tělo rozházené těmi léky, podle toho, jak ti je, bych se tomu ani nedivila... 😒 asi bych šla co nejdříve k dr a nějak to pořešila, ať se netrápíš tím, že je ti zle a hormony máš rozházené...
fram, díky, já to pozjišťuju. fakt jsem to vůbec nevěděla! mně je fajn. špinila jsem jen v tu sobotu v poledne a od té doby nic, takže dobré. Dneska jsem doplácla poslední mamatest - a manžel prohlásil, že už je konečně spokojený, protože čárka je skoro stejná jako kontrolní 😅 v pátek asi půjdu k Dr.tak uvidíme.
natu s tou genetikou je to binec, já bych jí dělala automaticky, myslím, že moc peněz y v takových případech nemělo hrát roli, klidně i pro pojišťovny! šak kdy jindy je investoat než v když jde o zdravé děti?

pe_t
2. srp 2010

Holky bolel vás někoho +-v půlce cyklu vaječník i po revizi? Já toto mívala před MA vždycky. Cítila jsem zhruba den dva bolest. A dnes to mám zas. Jen nevím, jestli je to možný i po te revizi před první těhu. To by se teda nějak celkem rychle dostávalo do normálu. Máte s tím někdo zkušenost?
Jsem dnes 18 den po. Dnes kontrola dopadla dobře, ale úplně jsem se zapomněla dr. zeptat na sexík 😕 . dodržely jste šestinedělí? Když se člověk cítí dobře, tak to jsou muka 😉