Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
9. únor 2012

Ahoj holky, dnes jsem se dozvěděla, že u nás na gymplu budou hledat zástup za mateřskou na předměty biologie, zeměpis. Já mám bio + chemie, ale možná by to šlo nakombinovat. Každopádně zástupkyně si vzala moje číslo a dá ho řediteli. Je to známá. Tak teď začínám přemýšlet, co když mi ředitel to místo nabídne. Gympl mám asi 100m od domu, nemusela bych dojíždět, učila bych na střední škole, přesně to, co mám vystudováno. Ale byl by to jen zástup za mateřskou. Kdybych měla možnost zůstat v Brně na základce, tak bych musela dojíždět, učila základku, dohadovala se s cigány, ale byl by to fajn kolektiv, nepotkávala bych rodiče, nebyly by tak náročné přípravy. Když to tak sečtu je to pro mě půl na půl. Tak jsem zvědavá, jestli tu nabídku dostanu a taky jak se rozhodne nynější ředitelka, jestli by si mě tam chtěla nechat. Asi za ní zajdu do konce února

barbarucha
9. únor 2012

@jane84 Jani, napiš mi zítra 2DC.
No vidíš, ještě si budeš vybírat 🙂 Já jsem přesvědčená, že se o tebe poperou 😎

maximka33
9. únor 2012

@jane84 Jani, to zní nadějně. za sebe bych raději učila na gymplu. vidím, že se ti otvírají nové možnosti 🙂
@barbarucha tak jsi mě předběhla.. tak doufám,ž e se to u tebe další cyklus zastaví!!
včera jsem testovala, ale zatím nic.. mám normální testy. ty citlivější v lékárně neměli. tak to zkusím zas v neděli. na to, že ovulace byla 19. den, tak by už něco vidět mohlo být..

barbarucha
9. únor 2012

@maximka33 Držím palce. Je řada na tobě. Já si dávám oraz.

kolino
9. únor 2012

@kixi zdravim,
já ho musela zavádět na podporu těhotenství i teď jako snažící ho mám zavádět, pry je to daleko lepší , jde to přímo tam kam patří, a nezatěžuje to trávicí ústroji, tak mi to řekl můj doktor, radši zavolej svojemu at ti to řekne.

jahudka80
9. únor 2012

@jane84 Jani bylo by to fajn, budu držet palečky aby ti to vyšlo měla bys to mnohem lepší 🙂

maximka33
9. únor 2012

holky, je to v prdeli, už se mi to zase spouští... no nic, hned po víkendu volám na gyndu a domlouvám si rande. já už nemůžu... 😢 😢 😢 😢

barbarucha
9. únor 2012

@maximka33 Radi, kup si příští měsíc nějaké hodně drahé letenky někam do zámoří. Uvidíš, že to vyjde 😒

kixi
10. únor 2012

@jane84 Jani to zni dobre...ale je jasne, ze na stredni je to nekdy boj, prece jen jsou to uz dospeli lide...me by na tom lakalo to, ze to mas vedle domu, takze na ty pripravy bys mela vice casu a hlavne by sis urcite polepsila i s penezi, ne?

terrik
10. únor 2012

Ahoj holky, jsem na tom podobně jako berenik a nemám moc sílu tady číst, zvlášť když tu začíná bý opět nějak smutno. @zandi78 moc mě mrzí, že to nevyšlo,moc jsem Ti držela pěsti! Přeju Ti, aby se Ti dušička brzy uzdravila!!
@maximka33 to je škoda. To víš že jo, zajdi na gyndu a uvidíš, snad ti Dr nějak pomůže..
@kixi Držím pěsti 😉

martusinek
10. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem byla včera v nemoci, krvácela jsem, tak mi udělali revizi. Odpoledne mě pustili domů. S manželem jsem se den před tím hrozně pohádala, protože chtěl jít večer na prase, střílet do lesa a já krvácela a chtěla, aby byl se mnou doma. On zuřil, že to tedy jde zrušit a že mě tam ráno nepoveze, že musí do práce a nebude to složitě vyřizovat, tak jsem volala kamarádce a spala u ní a ráno mě tam vezla ona. manžel napsal až kolem desáté ráno, že na mě myslí a miluje mě. Já se na něj hrozně zlobím. Teď kolem mě sice běhá, ale stejně. Já ho potřebovala a on se na mě vykašlal. Tohle asi jen tak nepřebolí. Jinak se cítím divně. Bolí mě břicho a je mi divně. Ještě ke všemu přišli na to, že mám krevní skupinu B negativní, tak mi píchali nějakou injekci, aby tělo při příštím těhotenství netvořilo protilátky proti miminku. Prostě - když se daří, tak se daří.

lenka5731
10. únor 2012

@martusinek ahoj, chápu tě jak se cítíš, u nás bylo taky večer v den revize a následující den hoodně dusno, ale opravdu moc. 😒 Chlapům prostě nějaké věci nedochází. Uvidíš, že to překonáte a váš vztah to nakonec posílí.

martusinek
10. únor 2012

@jane84 ahoj Jani, pokud ti ředitelka na zš řekne, že tam můžeš zůstat a dostaneš smlouvu na dobu neurčitou a na gymplu bys měla jen záskok za mateřskou, tak bych to asi zvážila. Já jsem ráda za jistotu, takže bych volila smlouvu na dobu neurčitou, ale pokud bys měla mít u obou smlouvu jen na pár let, tak bych s ledovým klidem oželela dojíždění🙂. Já jezdím do práce hodinu, takže vím, o čem mluvím. Kdybych měla práci tady, tak bych neváhala.

martusinek
10. únor 2012

@lenka5731 Ahoj LENI, moc děkuju. Já jsem z toho byla hrozně v šoku, elou dobu při mě stál a najednou tohle. Fakt nevím, proč to udělal. Přece nejsou nějaká (s prominutím) zasraná prasata důležitější než já.

lenka5731
10. únor 2012

@martusinek já jsem byla taky v šoku a můžu ti říct na rovinu, že jsem ho málem ... 😎 No ale přebolelo to, vyříkali jsme si to, ještě víc jsme poznali jeden druhého a teď je to lepší.

martusinek
10. únor 2012

@lenka5731 ...doufám, že nás to také posilní...

jane84
10. únor 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012

berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel)......................................................68DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).......................................................61DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................42DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................32DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)..................................31DC
ladydi (28let, MA 10/2011, mamavit)...............................................................................26DC
janiczka2011 (32 let, MA 7/2011, Babyplan).................................................................23DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................22DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)...........................................12DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................11DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…......9DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................9DC
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion).......................................................................2DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………........2DC

jane84
10. únor 2012

@martusinek Myslím, že manžel možná nevědomky ze stresu z potratu utekl. Chce stát při tobě, ale toto bylo na něj moc. Je škoda, že ti pak napsal sms, kdyby tě aspoň vyzvedl. Ale i pro něj je to těžké. Kromě smutku může cítit vinu, že toto prožíváš kvůli němu. Sama nejlíp víš, jaký je. A často se nedá dlouho na chlapa zlobit, protože znáš jeho možnosti. Ženská je mnohem silnější. Když budeš potřebovat, opři se o nás, my ti pomůžeme. A zkuste si promluvit, ale v klidu, bez hádky, třeba za pár dní.

Jinak holky díky za názory ohledně práce. Ještě to nebudu moc řešit. Aktualizuju si životopis a motivační dopis, obměním portfolio. A budu čekat jestli se ředitel z gymplu ozve, ale myslím, že spíš ne. Přeci jen by pak měl 4 chemikářky a jen 1 zeměpisáře. A to je blbost. Leda by po mně chtěl učit zeměpis a to teda nevím nevím 😀 A pokud mi nynější ředitelka nabídne práci na trvalo, tak váhat nebudu a zůstanu v Brně, i když dojíždím hodinu. Já stejně ráno pospávám a cestou domů taky odpočívám.

martusinek
10. únor 2012

@jane84 Ahojky Janí, děkuji moc za reakci, Jiří mě v nemocnici vyzvedl, sice půl hodiny po té, co mě měli propustit, ale přece jen mě vyzvedl. Od té doby se snaží. Já si také říkám, že to prostě nezvládl, že je to těžká situace a on před tím chtěla si utéct. Nevím, doufám, že mu to dojde. Každopádně se mám šetřit a jeho mamka mi řekla, ať jen ležím a nechám se obletovat, klidně týden ať nic nedělám, ať to dělá všechno on, že takovou příležitost jen tak mít nebude, že mu to dojde a uvidí, že to není lehké. Kdybych se hned zvedla a fungovala, tak by nepochopil, že to je pro mě těžké. Jsem za svou tchyni ráda, je báječná.

S prací držím palce. U nás učí zeměpis informatik, tak bys to taky zvládla. Řekla by sis o učebnu s dataprojektorem a vykládala na základě prezentací, to jde pak lépe🙂. On to tak také dělá a je za to rád, docela ho to i chytlo. Držím palce.

lenka5731
10. únor 2012

@martusinek "Kdybych se hned zvedla a fungovala, tak by nepochopil, že to je pro mě těžké."

to je právě to, kde vznikl problém u nás... já jsem byla na revizi v 13 tt a těhotenství to bylo šílené, krvácela jsem, ale hlavně jsem celou dobu měla velké bolesti, nemohla jsem se skoro hýbat, připadalo mi, že mám v břiše akvárium. Po revizi se mi FYZICKY strašně ulevilo, najednou jsem mohla chodit a nic mě nebolelo, nic mi nebylo..., z nemocnice jsem vyběhla jako čamrda, dala jsem věci do auta a ještě jsem se tam vrátila do lékárny, takže přítel jaksi nabyl dojmu, že se pro mě nic nestalo a podle toho se zachoval. 😒

martusinek
10. únor 2012

Já jsem tohle slyšela od několika žen, dokonce i od těch, které v těhotenství fungovaly normálně a chlapi to nikdy nepochopili. Já si budu prostě užívat to, že se o mě stará, samozřejmě to nebudu nijak přehánět, ale chci, aby věděl, že to není lehké a tu bolest uvnitř mu ukázat nedokážu, tak ať mi pomáhá, když budu ležet a fyzicky m nebude nejlíp. Ono to není nijak hrozné, bolí mě břicho, maličko krvácím a spíš se cítím hodně slabá, věřím, že se to bude lepšit a snad budu moct jít taky na nějakou tu vycházku. hrozně jsem se těšila, že půjdu bruslit, ale to mám teď asi smůlu. Jak dlouho po revizi můžeme normálně fungovat, cvičit atd?

jane84
10. únor 2012

@martusinek co ti řekli v nemocnici? Jak dlouho čekat na další snažení? Dodržte šestinedělí, nekoupat, jen sprchovat. S cvičením počkej do kontroly u tvého dr. Žádné namáhání břicha, žádné skákání, tahání těžkých věcí. A pak se poradíš s dr, jestli je vše ok

barbarucha
10. únor 2012

@martusinek Ahoj Marti, moc děkuju za tvůj dnešní příspěvek, mluvila jsem o tom s mužem, protože jsem si taky potřebovala rozebrat lehce podobnou situaci, která nastala při druhém potratu u nás, kdy jsem se v tom cítila psychicky strašně sama. Takže jsme si to teď vypovídali a odboleli a hodně nám to oběma pomohlo.

To co tvůj muž provedl, je jednoznačně velký kix, situaci zjevně nezvládl. Pro tebe je ale hodně důležité, abys pochopila proč se to stalo, abys mohla svému muži do budoucna důvěřovat, že ti bude v těžkých chvílích oporou.
Já si myslím, že pro tvého muže bylo celé to nešťastně dopadnuté těhotenství hrozně náročné. Myslím, žes tu psala, jak byl skvělý a optimistický a jak tě držel v těch chvílích, kdy informace od gynekologů nebyly jednoznačné a ty jsi kvůli tomu prožívala velikou úzkost. Už v té době musel prožívat úzkost i on, ale snažil se pravděpodobně, aby to nebylo znát, aby tě ještě víc neznejišťoval. Pak se informace stále horšily, až byly špatné úplně definitivně a on byl u toho, když jsi hodně plakala a byla na dně. To je situace, ve které ten chlap nemůže prakticky vůbec nic dělat a prožívá, ať už přiznaně nebo ne obrovské pocity bezmoci. To, jesti dokážeš být otcem či matkou někde v podvědomí otřásá celou tvojí lidskou sebehodnotou. Pokud jsou s přiváděním dětí na svět nějaké problémy, tak se chlap cítí často "jako chlap nula" (popřípadě háže vinu na ženu, aby se tak cítit nemusel). A žena se cítí méněcená jako Žena. Při ztrátě dítěte v těhotenství se oba musí vyrovnat s tím, že "něco bylo špatně", často se vůbec neví co, což je živná půda pro sebeobviňování nebo obviňování a prostě veliké pocity vnitřní nejistoty. Po takto traumatizujících zážitcích, člověk často potřebuje dočerpat sílu. A to nejlíp žena od žen a chlap mezi chlapy.
Myslím, že tvůj muž byl z celé situace strašně psychicky vyčerpán a potřeboval se dobít nějakou ryze mužskou činností (nedovedu si představovat pro chlapa nic lepšího, než jít a zabít kance). Možná to už nějakou dobu plánoval a myslím, že se na to ty poslední přetěžké dny musel těšit jak na smilování. Měl možnost zabít kance nebo se o to aspoň pokusit . Mimochodem to je nádherně archetypální příklad, kanec je veliký sexuální symbol a zabít kance, tudíž být silnější než on, to znamená být sám ještě lepší "kanec", tedy opravdu veliký statečný chlap s velkou plodivou silou. Co lepšího může muž udělat, aby se zase po všem tom vnitřním sebezpochybňování cítil jako opravdový silný chlap?
No a tys mu v tom tím přicházejícím potratem vlastně zabránila. Takže se nemohl jít dobít a místo toho jsi po něm chtěla, aby zase prožíval tu nekonečnou bezmoc a pochybnosti vedle vlastní trpící ženy. (Což je správně, já bych to posvém muži chtěla taky, jen je třeba zkusit nahlédnout, co se v tom muži při tom děje.)
Ptala jsem se svého muže, jak vlastně asi muži vlastní potrat vnímají. Říkal, že kolem těch našich menstruací a podobných věcí je tolik tajností a tabu, že o tom vlastně pořádně nic neví a moc si nedovede představit, co žena prožívá. Že když je to "zase nějaké krvácení", tak to chápe jako "nějakou drobnou ženskou nepříjemnost". A dokud jsem mu to nepopsala, tak si nedovedl představit, že na vlastní tělo žena cítí, jak se to v ní utrhává a tak se stěny dělohy stahují a dřou o sebe a že to bolí a cítíš, jak ti vytéká krev a ta bolest je o to větší, že fyzicky vnímáš, jak odchází tvoje vlastní miminko. Kdo tohle fyzicky neprožil, tak si to nedovede představit, protože tahle zkušenost je nepředatelná.
Takže muž často vůbec nedokáže odhadnout závažnost toho, co se s ženou v těchto chvílích děje.
Myslím, žes udělala dobře, žes odešla ke kamarádce.
Teď bych vnímala jsko důležité dovolit, abyste se k sobě mohli s mužem emočně zase pomalu přiblížit a vzájemně si říct, jak jste to prožívali. Aby od tebe slyšel, že víš, že ten lov kance byl pro něj důležitý, ale že tys ho moc potřebovala a bylo to pro tebe moc těžké, cítit se v tu chvíli opuštěná. A dovol mu, aby si to teď odpracoval 🙂 jak říká tvoje moudrá tchýně, moc nevstávej, nech ho, ať kolem tebe běhá. Já bych se asi nechala i někam v náruči přenášet, ale já jsem extrémní požitkář 😉
A v dalších týdnech bych muže posílala na co nejvíc kanců je možné, aby věděl, že může a poté bych mu dělala slavnostní večeři na oslavu toho, jaký je úžasný Bivoj.
Krize je prostě ideální chvíle na to, nějak ten vztah posunout vpřed.
Držím palce a gratuluju ke skvělé tchýni a přeji tobě i nám všem uzdravení a hezkou budoucnost.

martusinek
10. únor 2012

@jane84 V nemocnici mi řekli, že se máme snažit po druhé porevizní MS. Děkuji moc za rady🙂

martusinek
10. únor 2012

@barbarucha Ahoj Barbarucho, moc ti děkuji za nádherný dopis. Máš ve všem pravdu. Můj muž se do myslivosti doslova zamiloval a i když ještě nemá hotové všechny potřebné zkoušky, chodí do lesa se zkušeným kolegou a je opravdu blažený. Vždycky si tam odpočine a přijde domů šťastný a plný zážitků, je schopen mě i probudit (dělá schválně rámus a pak se rozzáří a řekne, je ty jsi vzhůru, to bys nevěřila, co jsme zažili), aby mi mohl vše vyprávět. Svítí mu při tom očička, jako dětem u vánočního stromku. Já chápala, že se těšil, protože dva dny nemluvil o ničem jiném a i mě krvácení zaskočilo. mohla jsem jet do nemocnice hned, ale chtěla jsem domu dát šanci. Špinila jsem střídavě od soboty a ve středu ze mě vypadlo několik kousků a hodně mě bolelo břicho, bolelo mě celou noc, ale už jsem nešpinila, ani nekrvácela, jen ta hrozná bolest. Ráno jsem taky jen drobet špinila, ale nic. Už jsem neměla sílu čekat. Doktor mi na uz řekl, že tam jsou zbytky a je tam i plod, což jsem absolutně nechápala, protože mi doktorka v genetickém centru řekla, že tam plod nebyla opravdu tam nebylo nic vidět, dívala jsem se na to s ní i s manželem. teď mi doktor ukazoval obrazovku a já tam ten světlý flíček viděla, hned jsem mu řekla, že to nechci vidět, aby mi nic neříkal, že pookud je miminko mrtvé a musím na revizi, ať mi nic neříká, že už nechci mít další vzpomínky na své dítě, o které musím za pár hodin přijít. Už jsem na to po tom skoro čtrnáctidenním stresu neměla. Doktor byl fakt báječný, přijímal mě a byl hodný, celou dobu mě chápal, když jsem plakala a neříkal mi, neplačte, ale nechal mě plakat a řekl, že je to v pořádku a potřeba. Řekl mi, že i když není na seznamu operujících, že mi to udělá on, jestli chci, byla jsem ráda a byl prostě báječný, vše mi vysvětlil, pomohl a když jsme spolu čekali před sálem, tak mi vyprávěl, že má doma tři děti a že o první také přišli a že ví, jak se cítím, povídala jsem mu os vém muži a jeho reakci a řekl mi, že to chápe, že to muži prožívají jinak a vysvětloval mi, jak se cítil on a že to také úplně neustál, i když je doktor. Musel mi slíbit, že se mu to podaří, s úsměvem mi to slíbil a dodal, že je tam něco přes deset let a ještě nikdy to nepokazil, takže mi slibuje, že se mu to povede. Na sále byli všichni moc fajn. Když jsem se probudila, tak u mě byl pán, který mě vezl na sál, učím jeho dceru, povídal si se mnou a byl první, koho jsem viděla, pak přiběhla sestra a chvíli nato dorazil doktor, usmíval se na mě a říkal, že všechno proběhlo v naprostém pořádku a že spolu ještě odrodíme ty mé vysněné čtyři děti. Domluvili jsme se na Vánoce, tak snad to vyjde. Já se toho všeho hrozně bála, ale holky, já si tu bolest odžila tu celou dobu, kdy jsem čekala, co bude a hrozně se mi ulevilo. Je to asi strašné, to takhle napsat, ale já už vím, že mám před sebou jen pár měsíců a pak se budu znovu snažit a budu jen doufat, že to bude dobré a vše se podaří. Samozřejmě, že si občas ještě zapláču, ale je to úleva, že v sobě nemám miminko, které je mrtvé nebo něco, v čem ještě před chvilkou hajalo. Jsem teď "čistá" a budu se připravovat na to, abych byla silná a zvládla další miminko a bylo mu mě dobře. Je to pro mě teď lepší, vidět před sebou snažení a ne čekat na sp nebo revizi.

Moc vám všem děkuju, za podporu, za odpovědi a nápady. Hledám si nový koníček a postupně budu realizovat změny v bytě a plánovat....a těšit se....a doufat, že to přebolí a srdíčko se zahojí....

safea7
10. únor 2012

Tak v pondělí testit nebudu,hlásím 1DC 😝

barbarucha
10. únor 2012

@safea7 Přetrvávající těhu příznaky jsou prevít, co? Taky mě to tenhle měsíc znejišťovalo 😲

safea7
10. únor 2012

@barbarucha JJ,ale to neva,zas vím,že je tělíčko v cajkun a za deset dní poletím s výsledky všeho,co jsem si zatím nechala testnout a tam se dozvím,jestli máme co léčit a nebo jeste na genet a to mě moc těší,protože se budu moct brzy snažit a s menšími riziky 🙂

barbarucha
10. únor 2012

@safea7 Ty jsi nezničitelná 🙂 😉

maximka33
10. únor 2012

taky hlásím 1DC, Jani, prosím zítra mě zapiš. no nechápu ty bradavky, změn si všiml i manžel, tak co to sakra bylo..