Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

luuc_2012
24. srp 2012

@aagnes maska by pomohla urcite, ale jak by na me koukalo okolí? 😀

terulin
24. srp 2012

Ahoj holky, teda tady to žije!

@fykyska Už jsi něco počůrala, nebo máš pořád trpělivost čekat?

ladydi
24. srp 2012

@luuc_2012 kafe se neboj, pokud si dáš jedno za den, nic se neděje. Taky jedno mám a ptala jse mse na to u dr. Jinak gyndr mi na zvracení už u prvního těhu říkal, těhotenství, při kterém se zvrací, se nepotrácí. No tak to je asi jediný, co mě na tom může těšit.

aagnes
24. srp 2012

@luuc_2012 okolí by si zvyklo, řekla bys, že si hraješ na slonečka 😀 pokud by byla maska s chobotem.

aagnes
24. srp 2012

@ladydi vídíš mám v kuchyni kafe 😀
no spíš to sleduju, kdo čeká holčičku, tak pořád blijákuje a kdo čeká kluka, tak buď nezvrací a nebo třeba jen párkrát na začátku. Co to takhle vnímám, tak to je.

fykyska
24. srp 2012

@aagnes Aničko zlatíčko ahoj , nebuď smutná 😵 😵 Jak už psala devčata hledat a patrat proč a jak se nám to stalo nemá smysl - trapíš se tím a tvoje tělíčko tak vnímá špatné signály a myslí si že by za takové neštěstí snad mohlo - to víš že nemohlo..Já vím zní to jako klišé ale bohužel každý má nějaký osud a ty si silná baba přece 😉 to určitě zmákneš 😵 Čeká tě krásné miminko co by dup 😵 věř tomu a neztrácej naději - švagrová na tu se zkus krajc vajc a jak psala devčata to že je má kolem prstu no a neboj ten prst se jí zlomí jak už tu bylo psáno a ještě jí upadne celá ruka 😀 😉 😀 potvoře 🙄 a jak si psala o té vaně - zlatíčko to že ses koupala rozhodně nebyl důvod tvého neštěstí to bys tu sedavou koupel musela mít několikahodinovou a ve velice horké vodě jakože fakt vařicí takže normální vana s teplou vodou 😉 je uplně v pohodě 🙂 to by si pak žena nesměla dát ani sprchu 😉 opravdu nad tím tímhle směrem nepřemýšlej ač je to těžké chápu 😔 ale zkus to a nějkou vanu na ní opravdu nic neníí za to rozhodně nemůžeš ani ty ani vana - Babička mého muže nedávno vyprávěla jak skákala parkurové závody na koních když čekala své první dítě upadla dokonce jí kobyla kopla do obličeje vyprávěla a všechno bylo pohodě doktoří rádi plaší - na jednu stranu by si těhu žena nemohla ani uprdnout - neboj bude dobře 😵

fykyska
24. srp 2012

@terulin Ách 😀 😀 uplně mě svědí prsty vytáhnou drobné a dojít za roh z práce do lekárny 😀 😀

luuc_2012
24. srp 2012

@ladydi tak to muzu jen potvrdit, taky jsem u prvniho nezvracela a ted jsem si rikala ze je to aspon dobre znameni, mimiskovy se moc nelibi kdyz jim bezmase jidla, to se pak snazi vypudit ven, ale jak mu poslu masicko tak je spokojený

ladydi
24. srp 2012

@aagnes no známá má páreček a nebylo jí blbě ani u jednoho, u obou se cítila naprosto jako netěhotná 😒 je to nespravedlnost na tohle 😀

terulin
24. srp 2012

@fykyska Tomu rozumim 😀 Hele ty jsi taková odbornice na všechno přírodní, nemáš zkušenosti z drnkem?

mircisek
24. srp 2012

@ladydi Já jsem slyšela zajímavou teorii, že když má dítě stejnou krevní skupinu jako matka, tak nevolnosti nejsou. U mě by to souhlasilo, ale nemám to ověřený u nikoho jinýho. Hodně kámošek nezná krevní skupinu dětí. 😨
Mně už je 4. den dobře. 😀 Teda musím často jíst, ale je to mnohem lepší. 😉

aagnes
24. srp 2012

@fykyska ahojky, máte pravdu holky, ale já pořád přemýšlím. Potřebovala bych na chvíli místo mozku drátek, kterej když se přestřihne, tak mi upadnou uši, abych nemusela přemýšlet.
Ve vaně jsem byla vždy tak 10minut, protože mě hned vychladla. Nad tou sprchou jsme taky přemýšlela, že by si ji člověk ani dát nemohl, jenže když je ti zima a vlezeš do sprchy, tak tě zahřeje na chvíli a když vylezeš, tak je ti zase zima. Přitom vana ti zahřeje nohy a je ti teplo i když vylezeš. To je bordel.
Líbí se mi, že na každou svini se vaří voda 😀 to je dobrý.
Je fakt, že naše babičky to měly jiné, že? tak se na to nehledělo. Řeknu vám holky, že kdybych žila v době kdy se rodilo na poli, tak jsem lesba 😀 bez epiduralu bych nerodila.
Za chvíli bude doba, když holka bude chtít být těhu, tak bude nosit skafandr jak kosmonaut. 😝

fykyska
24. srp 2012

@terulin mám to brát jako lichotku a nebo jako popíchovaní 😀 😀 😀 Já za to nemůžu já vyrostla v zoo 😎 Tak osobní zkušenost s ním nemám že bych jej jako bylinu užila ale co bych ti o něm mohla napsat 🙂

Mnišský pepř. vrba mořská, strom Abrahamův Drmek obecný (Vitex agnus-castus)

Obsahuje progesteronu podobné sloučeniny, které stimulují uvolňování luteinizačního hormonu a podporuje ovulaci (uvolnění vajíček).

Pomáhá udržovat hormonální rovnováhu, zmírňuje náladovost, úzkostné stavy a nespavost.
Již ve starém Řecku byl drmek obecný používán jako afrodisiakum. Reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte. Svým působením pomáhá také při léčbě akné. Působí také proti baktériím a houbám.

Drmek obecný je původem z teplejších oblastí Evropy. Roste po celé středomořské oblasti, v Malé Asii až po Kavkaz.

Použitelné části:
Používají se sušené plody, které obsahují iridoidní látky - aukubin, agnusid -, flavonoidy, mastné kyseliny, diterpeny, silice.
Sběr:
😉 Pozdě na podzim se sbírají a suší zralé, tmavohnědé až černé plody ve velikosti zrn pepře. U nás plody v mnoha letech řádně nedozrají a pak nejsou k použití vhodné. Rozmělněné nebo roztlučené plody aromaticky voní a vůní trochu připomínají šalvěj.

Další příznivé účinky: Protože vysoká hladina prolaktinu a nízká hladina progesteronu může potlačovat ovulaci, mohou být drnkové bobulky užitečné při léčení některých druhů neplodnosti. Nejlépe působí drnek u žen s mírně sníženou hladinou progesteronu. Pokud příliš vysoká hladina prolaktinu způsobí amenoreu (zástavu menstruace), může tato léčivka pomoci obnovit menstruační cyklus. Návaly v přechodu jsou rovněž výsledkem hormonálních změn řízených hypofýzou, takže ženy trpící těmito potížemi by měly drnek vyzkoušet. Ať už je užíván samostatně nebo v kombinaci s jinými léčivkami, s andělikou nebo ploštičníkem, může zmírnit návaly i pocení. Někdy se bobulky drnku doporučují i k léčení akné, vyskytujícího se občas v době menstruace.

Jak drmek užívat
Dávkování: Dávka zůstává stejná, ať drnkem léčíte premenstruální potíže, neplodnost, amenoreu nebo citlivost prsou. Tinktura se užívá dvakrát denně půl lžičky do sklenky vody. Stejná dávka výtažku v prášku (v tabletách nebo tobolkách) je 225 mg se standardizovaným obsahem 0,5 procenta agnusidu (aktivní složky drnku). Při návalech v přechodu se užívá stejná dávka, tj. půl lžičky nebo 225 mg prášku dvakrát denně.

Návod k užívání: Drnek užívejte nalačno, aby se zvýšilo jeho vstřebávání, první dávku vezměte vždy ráno. Po deseti dnech užívání by měly ženy s premenstruálním syndromem pocítit při menstruaci alespoň částečnou úlevu. Plný účinek však lze očekávat až po třech měsících užívání. K úpravě neplodnosti nebo amenorey je třeba asi 6 měsíců soustavného léčení.

aagnes
24. srp 2012

@ladydi no a to je ono, každá to máme jiné a pak čeho se má člověk držet?
moje švagrová (co je teď těhu) tak rodila kluky od prasknutí plod. hodinu a půl, zase měla štěstí.
Hold sviním se daří a PAK se voda vaří 😀

terulin
24. srp 2012

@fykyska Jako lichotku...já nejsem vysmíváček (ikdyž to třeba tak může vypadat 😀 😀 😀 ) Dostala jsem tinkturu, ale mám pocit, že je mi po ní akorát blbě. A protože ty jsi na rozdíl ode mě taková orientovaná (další lichotka), tak jsem se chtěla zeptat, jestli jsi to někdy nezkoušela. Protože já si to vzala včera a dneska a oba dny mě pekelně bolí hlava (což nemívám), takže to hodím asi do koše....

ladydi
24. srp 2012

@mircisek tak krevní skupinu malé neznám, ale je jinak celá tatínek, tak nestraš, že budu mít děti jako přes kopírák 😀 i když u Dianky mi bylo ještě hůř, jedla jsem skoro celé těhu jen melouny 😅 až ke konci jsem mohla i palačinky a pod, hlavně ne maso. No teď mi tak nějak nejede lautr nic 😀 no a maso taky nemusím. No alespoň tolik nepřiberu.

@aagnes jo i porod je každej jinej, jsem zvědavá na ten svůj druhej, někdo říká, že u druhýho to bolí víc, no ale nějak si říkám, že horší už to snad bejt nemůže 😅 A nevidím důvod proč by to mělo víc bolet.

ladydi
24. srp 2012

Deska se musím stavit v lékárně, mám tam objednanej olejíček od Weledy na masáž hráze, sice je ještě čas, ale radši ať to je doma a nemusím nad tím už myslet.

aagnes
24. srp 2012

@ladydi mě řekla porodn. asis., že druhý je právě lepší.

froka
24. srp 2012

@fykyska Ahojky, jak jsi se včera ptala, jak mi je, co přesně jsi měla na mysli?

turcice
24. srp 2012

@fykyska Veruu..tak manža včera odpadl 😀 😀 😀 😀 ovu.testík skorem dvě čárky stejné...teplota druhý den 36,3.Ted balím na Mácháč...notas beru sebou takže budu na příjmu 🙂 🙂 🙂

fykyska
24. srp 2012

@aagnes Ta doba je zvláštní v tomhle všem - dneska se všichni ve všem moc vrtají ( to nemyslím osobně) myslím tím všichni doktoři politici a lidi co maj titul před jménem za jménem i uprostřed jména 😠 myslejí si buh ví co nevytvořili neobjevili a přitom když se člověk pozastaví zjistí že to co páni ing mysleli že vymysleli už lídé dáávno použivali ve starém Řecku Římě Egyptě a bůh ví v jaké další řiti... Všechno se moc zkoumá a řeší kdy žena rodí jak rodí jestli má mimino v tomhle měsící to nebo tamto jestli spapalo brouka nebo se vyválelo v bahně - dělají se elektronické dávkovače na mýdlo aby nidko z rodiny nepřišel do styku s bakterii a virem OOO SVATÁ PANNO ORLEÁÁNSKÁ 😠 😀 😀 někdy bych je profackovala ... 😕

@terulin Tak tinkturu jako takovou jsem neměla - rozhodně ale pokud ti není dobře šup s tím do koše protože ti ta bylina nemusí vůbec sednout a mohla by ti spíše uškodit nebo rozhodit organismus obzvlášť je-li zaměřovaná ta ten ženský ,,systém" 😔

mircisek
24. srp 2012

@aagnes Oni jejich reakce na naše děti byly vždycky takový divný, takže z radosti to fakt nebylo.
No, u mě by to jakž takž odpovídalo, s tou nevolností u kluka a u holky, ale u 95% mých kamarádek to nefunguje. 😎
@aagnes @ladydi Druhý porod bývá kratší, ale bolestivější. Prý je rychlejší otvírání (1. doba porodní), ale o to víc to bolí, ale samotný porod (2. doba porodní) je prý fofr.
Pro mě byl 2. porod jednoznačně méně bolestivej a lepší, ale u mě se to nedá srovnávat. První mrňous měl šňůru kolem krku, takže mu začaly padat ozvy a tlačili mi na břicho, aby to urychlili. 😖

ladydi
24. srp 2012

@aagnes no lepší v tom, že je rychlejší - většinou teda, ale od známých jsem slyšela, že to bolí víc

fykyska
24. srp 2012

@froka No teď nevím jestli si to přes ten šum informací nepletu - no tenkrát si psala o cystičce tak jestli je vše ok a vůbec nějak mě v té naší diskuzi napadlo zeptat se na večer jak je jak se máš 😉 😉 Já bývám na večer vygumovaná a tak neumí formulovat otázky 😀 😀

@turcice ooo vyborně bereš si s sebou pupeční spojení 😀 😀 to mě těší škoda že nemám auto hned bych sedla a jela tak někam na výlet - mužskej jede do nějaký řiti 😠 Nějaká známá má narozeniny a tak frčí a mě doma čeká uklid vypadá to tam jak po výbuchu bordel jak v tanku 🙄 No a píšeš odpadl 😀 tak to si budeš muset zahát na letce dneska apořádně na to vlítnout 😀 HAHAHA

ladydi
24. srp 2012

@mircisek ha, no tak jsi mi to potvrdila, no a to je vlastně logický, ale popravdě si teda jako neumím představit, že to bude víc bolet 😅 😀 😀 hlavně vím, že jsem musela chodit, zastavit se a nedej bože si lehnout a nebo sednout znamenalo, že jako umřu 😀 ani monitor mi nedělali, PA chodila s pistolkou a jen kontroloovala malou takhle

mircisek
24. srp 2012

@fykyska Elektronický dávkovač máme taky. 😀 Ale jen proto, že malej ještě nezvládá zmáčknout obyčejnej a držet pod tím ruku, aby mýdlo nebylo všude. 😀 Nebo používá obyčejný mýdlo. A ještě ty děcka víc baví si umývat ruce. 😅
Já mám hrůzu akorát z bacilů a bakterií v MHD, když občas vidím ty individua. Jinak mi "přírodní" špína nevadí. 😎

froka
24. srp 2012

@fykyska Jo, tak to už jsem ti psala, že se odplavila pravděpodobně s ms. A jinak dobrý. Máme doma leteckou pauzičku, už bylo na čase, manža byl unavený😀 No tak aspoň tentokrát můžeš uklidit a umít nádobí bez ataků manžela
😀

ladydi
24. srp 2012

@fykyska Tys mě včera pobavila, jsem tu vybuchla smíchy a četla to manželovi s tím letectvím 😀 a hlavně s tím kohoutkem 😀

fykyska
24. srp 2012

@froka Jo vidíš tak to je dobře jsem to přes to brebentění ani nepotřehla tak to se OMLUVUJU 😀 😉 nicméně je dobře že je dobře - letecká dovolenáá taky jste letcíí 😀 750 metrů volným pádem 😀 No, třeba ten atak přijde ze zálohy - končím pátky dřív tak se doma ještě možná potkáme 😠 😀

@mircisek samozřejmě jsem konkrétní příklad s el. dávkovačem nemyslela špatně na některou z Vás 😉 mrk mrk 😉 Vše má svá pro a proti, ale jak jsme se pochopili spíše to bylo rozhořčení jak se dneska musí jet všechno v lajně a tabulkách a grafek a statistikách a běda běda jakmile si nějaký občan tohodle skromného státu dovolí vybočit z řad .... 😕 🙄 😀 Jinak bacily v mhd hnus hnus co si budem povídat občas když vidím ty maminy co jednou s malým a nehcají ho žumlat ty držatdla opěradla apod - no zlatá louže nebo odřená kolena ale tohle je síla 😀 😀

fykyska
24. srp 2012

@ladydi No vopravdu na mou duši na psi uši 😀 To vám byla jízda 😀 ještě že sem si ty kozeny nevymáchala v tom dřezu 😀