Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terulin
24. říj 2012

@hayete To je mi líto, takovej blbej nález si nikdo nezaslouží, ale zase za rok to určo půjde raz dva.
@maximka33 Tak to moc držim palce.
@ladydi Včera jsem na tebe intenzivně myslela. Přijela jsem v půl devátý večer z práce a 2 hodiny doma pekelně uklízela. v půl jedenáctý si to přihasil manžel (jako posledního klienta měl ten den kamaráda, tak to protáhli) a řiká: "Ježiš tady zase někdo řádil" a sundal špinavý ponožky, hodil je na zem vzal do náruče psa, padnul na postel a zavolal: "ohřála bys mi polívku?" To už jsem tiše zuřila, protože ponožky na zemi jsou mega spouštěč mého hněvu, ale vrazila jsem polívku na sporák a pak mu jí přinesla k televizi, kam se přesunul a on se na mě otočil, že ta polívka je moc horká a jestli bych příště nemohla ohřívat s rozumem. Mít po ruce vidle, tak bych je do něj s chutí vrazila. Hned jsem pro tebe měla ještě větší pochopení než včera 😉

eva518
24. říj 2012

@maximka33 Držím palce 😉

eva518
24. říj 2012

@martinakl
@ladydi Jejda, holky, ti chlapi jsou vážně pitomci. Místo aby byli rádi, že mají doma pěknou ženskou, která byla ochotná jim porodit dítě, tak vás nechají takhle se nervovat. Chlap by měl být ochránce, ne aby za ním ženská lítala jak jeho maminka a utírala mu i pusu po obědě.. 😒 Jestli budu mít syna, tak ho rozhodně povedu k úctě k ženám a k tomu, aby je chránil a vážil si jich. Můj přítel dostal celkem tvrdou výchovu, až mě je to někdy líto, že to tak měl, ale díky tomu se ke mě chová moc hezky a je naprosto samostatný - uvaří, uklidí (samozřejmě jako chlap - detaily řeší jen občas 🙂 ), vypere i pověsí prádlo, nakoupí, všechno vyřídí, jen žehlení je malér - to dělám já. Nenechal by mě takhle dělat, vůbec neřešil peníze, když jsem řekla, že bych chtěla raději na PN a ještě mi nabízí, že by klidně šel za mě rodičák 🙂 Ale to já bych nechtěla, chci si to užít se vším všudy. Je to asi vážně výchovou, holky. Myslím, že velký podíl na tomhle mají jejich maminky.. 😒

eva518
24. říj 2012

@terulin Souhlasím, taky nesnáším ponožky nebo trenky na podlaze. Naštěstí je objevím jen málokdy.

luuc_2012
24. říj 2012

@ladydi teda ty jsi blázínek, bych se na to vyprdla!

martinakl
24. říj 2012

@eva518 Evi, ten muj ale docela doma maka. Fakt vic nez ja. Je hrozne poradnej. Nevari a nezehli, ale co se tyce uklidu, tak super. Mozna i diky tomu se obcas citi jako pan buh, ze bych mu jako mela libat nohy nebo.. Jeho nejvetsi problem je, ze je cholerik, porad nasranej, porad nadava, je na me protivnej. Penize on neresi, ale to je naopak opacnej problem, klido si dal chodi na pivo atd., i kdyz nemame penize, a az zacne chodit jen rodicak, bude jeste mnohem hur. A to pivo me taky vytaci. My jsme driv chodili dost spolu do hospody, ale on dela dal, jakoze se nic nedeje, jede si ve starem zpusobu zivota...

terulin
24. říj 2012

@eva518 Tak to M., jak je jinak prima, tak na ponožky na zemi je expert. Před měsícem přišel, že si musí ponožky koupit, protože už žádný nemá. Tak jsem prolezla prostory pod gaučem, postelema a skříněma a našla jsem 14 párů. Je to taková hra. On schovává, já hledám 😀

eva518
24. říj 2012

@martinakl Aha, tak každý má něco, že... Já si na chování jako takové stěžovat nemůžu, ale co se týká jeho syna, tak taky to občas není růžové.. Nj, pan dokonalý prostě není, to jsem pochopila už dávno a ani nemá cenu člověka předělávat, spíš se s tím naučit v rámci možností nějak žít. Sem tam kompromis, jinak to asi nejde.. Chápu, že tě utrácení za věci, které člověk nutně nepotřebuje - třeba pivo vytáčí, protože myslíš na budoucnost a víš, co vás asi čeká. Na druhou stranu, pokud vydělává a živí vás a umí si popřípadě nějakou korunu přivydělat, tak to není tak hrozné. Moje dobrá kamarádka si vzala chlapa, co má dvě děti z předchozího manželství a teď s ní má další dvě a vydělává daleko míň než ona, takže ona vlastně sponzoruje jak jeho, tak ještě i nevlastní děti, které ani nevidí... 😖

eva518
24. říj 2012

@terulin Jj, my jsme oba magoři na klíče (od auta, bytu, čehokoli) - neustále je hledáme. Vždycky mě za to moji partneři nesnášeli, ale my dva si nemáme co vyčítat 😀

eva518
24. říj 2012

@martinakl A co Kubík? Jak spinká v noci? Jíst mu asi chutná, podle toho, co jsi posledně psala 😀

terulin
24. říj 2012

@eva518 Klíče a mobil jsou u nás moje specialita. Kdyby tady psal manžel, tak by zase vyprávěl jak každý druhý den volám z cizího telefonu jestli neví,kde jsem odložila ten můj, nebo stepuju před zamčenýma dveřma, zatímco klíče jsou uvnitř 😅

winterska
24. říj 2012

@maximka33 držim palečky 🙂

eva518
24. říj 2012

@terulin No, tak to máme podobně. Kromě mobilu pak občas i peněženka. Prostě ty nejdůležitější věci, které člověk potřebuje, když někam jde.

eva518
24. říj 2012

@terulin Hele, Terez, taky nemáš na nic chuť? Já teda teď sladké vůbec, čokoláda je úplně fuj, jediné, co mi jde je slané a to ještě tak tavené sýry,šunka apod..

maximka33
24. říj 2012

@turcice pojď nahoru 🙂)

terulin
24. říj 2012

@eva518 PNemůžu říct, že bych neměla chuť k jídlu, ale mám netradiční chuť k jídlu. Upekla jsem koláče a přišli mi úplně hnusný (ale m. snědl dva plechy na posezení, takže tak hnusný být nemohli), ale zase jsem snědla točenej salám, kterej jinak nemám ráda a jediný jídlo, na který mám chuť soustavně a pořád jsou slaný brambůrky a párky. přitom já poslední 2 roky skoro nesolila a teď je prej všechno moje jídlo krapet přesolený a mě to pořád přijde nedosolený...

martinakl
24. říj 2012

@eva518 No my oba vydelavame celkem dost. Ale i tak vychazime akorat a to budu mit za chvili o 13000 min.. Taky mam 3500 mesicne uvery, co jsem si vzala na auta a jeden kvuli nemu, pac mel exekuci na plat nejakou dobu, tak jsem ho taky v podstate zivila. A kdyz jsem navrhla, at se prestehujem do mensiho bytu, tak to ze ne, ze se mu nechce. Bydlime v peknem velkem 3plus1 na super miste, ale jen za najem plus net, telefony.. dame nejakych 20 000. Takze si nedovedu predstavit, jak vyjdem s myma 7000 (vlastne jen 3500 po odecteni tech uveru), kdyz z jeho platu moc nezbyva po uhrazeni najmu atd. No nejak bude.. Privydelat si budu muset ja, to je jasny. Muzu jit do prace na castecny uvazek, ale jako davat malyho tak brzo do jesli?? 😒
Jinak Kubi se ma dobre. Ta krev ve stolici se obcas vraci, naposledy byla minuly tyden streda a ctvrtek. Tak doufam, ze to konecne ustane uplne... Taky ho ted dost trapi brisko, obcas mu nejde se vykakat a place i nekolik hodin.. Ale jinak papa a pribira porad pekne 🙂 Zitra s nim jdu na sestinedeleni prohlidku, tak jsem zvedava, jak nam povyrostl 🙂 V noci celkem pekne spinka. Usne vetsinou az kolem 10 vecer, pak spi do 2-4 a pak se budi po 2 az 3 hodkach, ale mezitim vetsinou spinka, takze super.

martinakl
24. říj 2012

@terulin Ja jsem taky v tehotenstvi vsechno presolovala 🙂 Manzel soli dost, ja moc ne, takze si vetsinou moje jidla soli, ale v tehotenstvi kolikrat rekl, ze je to presoleny a ja mu to neverila 🙂

eva518
24. říj 2012

@terulin Hm, tak to mám podobné. Taky furt dosoluju a přitom nemám přesolené ráda. A sladké koláč mě vůbec netáhnou. A dneska jsem mlsně obhlížela majonézový salát nějaké pochabné kvality 😀 Cítím častěji hlad, ale chuť na jídlo moc není. Kromě teda soli.

eva518
24. říj 2012

@martinakl To je dobře, že už je to lepší s tou krví. Určitě něco přibral, miminka rostou přímo před očima 🙂 A babičky nebo někdo z příbuzných by občas nepohlídali? Ty jesle chápu, taky bych nerada děťátko tak brzo odkládala..

terulin
24. říj 2012

@eva518 Já nikdy nebyla vyznavačka super zdravé stravy. Ale moc nesolim a necukruju. A brambůrky to teda nebylo něco co bych v krámě oblejzala jako hladovej pes. Ale řídit se chutí tak se moje včerejší večeře skládá z párků s brambůrkama a banánovýho mlíka. Ve skutečnosti jsem měla rohlík s máslem a salámem, ale nadšení z toho nebylo.
A mám pořád žízeň. Vypiju tak 4 litry za den, čemuž odpovídá i frekvence čůrání. Takže čůrám skoro pořád...

luuc_2012
24. říj 2012

Po dnešní špatně spací noci jsem unavená, zmrzlá a bez nálady, to jsem měla v plánu uklidit 😒 tak jsem se navlékla do tepláků a mikiny, pustím si nějaký filmík a uvidíme, spíš to dnes vidím že si s hafanem vlezeme pod peřinu a nic dělat nebudeme 🙂

aagnes
24. říj 2012

@eva518 v tom máš pravdu, že za to můžou jejich mámy a také hlavně geny. Můj bejvalej se chtěl osamostatnit, ale na to neměl, tak já kráva si vzala hypotéku a naštěstí jsem u našich v patře udělala byt a on mi nedával na inkaso na jídlo. Nedával to nikdy ani doma, protože to maminka ze začátku nechtěla a pak když to potřebovala, tak ji řekl, že není na to zvyklej. Viděl to i u rodičů, matka živila domácnost a otec sebe (možná něco platil, ale to už nevím) Za celý 3 roky co jsme spolu bydleli, tak bych spočítala na jedné ruce, kdy zaplatil nákup v obchodě. Ale to byl nákup, to mu chutnalo, tak to koupil 5x třeba medvídky, dělal si kakao tak je koupil 3x a nakonec jsem doma zjistila, že nemáme ani maso. Je pravda, že jeho mamka nám posílala obědy, ale to zase jenom proto, protože věděla, že nedává peníze na nic. A je toho spousta. Až já jsem ho naučila co je to rodina, co jsou vánoce, co je to oblíkání atd. kdyby ta jeho krasavice ho dostala v takovém stavu jako když jsem s ním začala chodit, tak nevím zda by ho chtěla 😀 😀

eva518
24. říj 2012

@martinakl Moje kamarádka teď čeká druhé a předtím byla na rodičáku s prvním, takže si sice v tom mezidobí, kdy to šlo, přivydělávala a celkem slušně, ale teď už to nepůjde. S dvěma dětma už by to nedala s hlídáním (ani zaplatit ani co se týká babiček), ale protože každý žií za svoje prachy, tak bude muset muset to druhé dojeslí a první do školky a ona do práce. Jsem to nejdřív nechápala, ale když miřekla, že ona platí jídlo sobě a dítěti a když teda ještě zapaltí půlku za byt a hypotéku, tak jí už nezbyde na nic, ani na účet za telefon. Její přítel platí také půlku bytu, hypotéky a pak vlastní jídlo a nějakou pojistku. Takže pokud by žili z jedné hromádky peněz, nemuseli by to řešit.. Ale to je každého věc, jak si to zařídí.

happyfrog80
24. říj 2012

@aagnes no čauky ja cekam už štvrtú ,a co priznaky uz mas nejake ci ms abo tehu?Ja mam priznaky infekce abo mimoaternicoveho tehu ☹,to neni normalne abymna tak bolela maternica a dnes poobede idu do špitalu skrs to ,cetla sem ze HCG u mimomat.tehu je pomalsí ,ale spis to bude infekcee ked ta BT bila furt rovnaka ,no ale ty si ju mnela vselijaku takze ty bys mohla byt tehu ,po potratu to je vselijak s hormonama ,drzim palce ,dufam ze mi daju antibiotika a skoro sa vylecim a otehu 😉 ,uz mna to nebaví ,furt neco ☹

eva518
24. říj 2012

@terulin Hm, já včera snědla kakaový termix, aby se nezkazil, s rohlíkem a zajedla to tlačenkou s octem a cibulí.. Taky nejsem vzor zdravé výviživy, protože mi chutná všechno, ale teda tohle bych normálně nesnědla. A žízeň je i v noci..

terulin
24. říj 2012

@eva518 Jupííí nejsem jediný čuně v okolí 😉 O těhu chutích jsem slyšela spoustu věcí, ale netušila jsem, že nastupují tak brzo. Ale rozhodně vede kalogyně (je ve 4. měsíci) a nedávno baštila jablka a máčila si je v tatarce 😝

eva518
24. říj 2012

@terulin 😝 no teda!!

maximka33
24. říj 2012

tak holky, ačkoliv jsem tam šla bez nálady, nesebevědomá, že nic neumím, německy a tak, dopadlo to nadmíru dobře. dvě velice sympatické paní, pozice je nová, pracují s programem, který je unikátní, takže všichni možní zájemci by se museli učit od nuly. to mi vůbec nevadí. Moc o to místo stojím. dobré je, že bude více kol. mají volat v pondělí nebo v úterý. no a to budu i poprvé testovat.. ted jsem si říkala, že mám aspoň zálohu, pokud by to IUI nevyšlo. o tu práci moc stojím. je to 3 km od našeho domu, velká továrna 180 lidí. no a pokud iui te´d nevyjde, do dalšího hned nepůjdem. potřebuju si odpočinout od hormonů. a třeba v nové práci bych se uvolnila, myslela na něco jiného a povedlo by se to přirozeně. jako už 3x..

maximka33
24. říj 2012

@terulin to je sranda s těma chutěma 🙂 já tedy těhu potvrzený nemám, je ještě moc brzy. ale je fakt, že včera jsme k večeři měli polívku, mi to přišlo nějak málo, tak jsme si dali ještě volské oko. pak jsme rozbalili bonbonieru a já pak ještě chipsy 🙂 buď jsem prase nebo se fakt něco děje. 😀