Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terulin
5. lis 2012

@eva518 Taky nezvracím,ale žaludek plave nějaké závody. Celý včerejšek jsem prospala,ale i když mě to otravuje, tak jestli miminko za odměnu vyleze zdravý a až za 8 měsíců, tak ať si mě ničí...
A co u Tebe kromě žaludku novýho?

matysikovad
5. lis 2012

@eva518 @terulin @fykyska no holky. stejně je to smutné. dělala jsem co jsem mohla. několik měsíců před oěhotněním jsem brala femibion 800, pila kontryhelový čaj, hned po otěhotnění mi doktorka nasadila Duphaston a acidum folicum 2 x denně a ten femibion mi nechala....já furt nechápu, co se mohlo stát ☹
jo ale bavili jsme se v červnovách maminkách o tom, že to acidum neboli kyseina listová způsobuje potraty nemocných plodů....zní to divně, ale asi to tak fakt je.... dneska se cítím vážně líp a už přemýšlím o tom, že po druhé MS bych do toho taky zkusila znovu jít, stejně to tak brzo nepujde, ale za zkoušku 🙂

matysikovad
5. lis 2012

@terulin holky radši zvracejte klidně až do 4 měsíce! čím víc vám bude špatně a budete unavené, tím větší jistota je, že miminko se vyvýjí správně a dostává tu nejlepší výživu...aspoň tak mi to říkala doktorka....a měla pravdu. hned jak mi přestao být v tom 9 týdnu špatně, už tam něco nehrálo....tak budte rády, že blejete 😉

eva518
5. lis 2012

@terulin Už dva dny mě bolí hlava a mám asi nízký tlak. Taky mě ještě furt pobolívá a popichuje v podbřišku, ale je to s přestávkama. Jj, i kdybych se měla vyblí z podoby, tak to přežiju, protože aspoň budu vědět, že je to ok.
Dneska jdu zanést lístek na peníze do práce, zapomněla jsem jim podepsat neschopenku a personální to nechce falšovat, což chápu.. Tak tam po obědě půjdu, ale doufám, že se jen otočím na patě a půjdu. Nechci tam nikoho moc potkat, spousta kolegů je marod, takže rychle hodím podpis a jdu. Jinak pořád přemýšlím, jestli se objednat na melír a barvení ke kadeřnici nebo ne. Mám promoci a taky sraz ze školy, tak bych se cítila o moc líp, ale nevím, jestli to riskovat s tou chemií, když mi Dr.řekl, že radši vůbec žádné léky, nic.. Tak nevím...
A co ty? Jak to dáváš v práci?

fykyska
5. lis 2012

@matysikovad S tím zvracením pozor 😀 Ono bejt ráda že bleješ taky není ono já takhle skončíla v 7 tt v nemocnici na infuzní terapii s Dg. Hyperemensis gravidatum takže ono je zvracení a zvracení 😀 🙄 😀 a celé zaří a říjen jsem myslela že umřu minus 8 kg bakterie v zachodě znám líp než vlastní přibuzný 😅 😀 a ještě včera když jsem si dala hruškový džus tak jsem myslela že nepřežiju jak jsem blila
😕
Jinak po tom proč se to stalo, víš pokud v tom nebyla nějaká nemoc nějaká znatelná genetická chyba kterou odhalí na hystologii tak asi nemá smysl nad tím přemýšlet. Protože, bohužel potrat do 12 týdne je zcela běžná věc v organismu ženy a tělíčko ví co dělá - když je vejce nemocné buď se odplaví jako MS a nebo pak tělo vyšle signál a těhu ukončí dokovaď to pro tělo není taková zátěž jako v podobě porodu apod.
V podstatě žádná žena nemá jistotu že její dítě bude 100% zdravé.. Je to veliká alchymie a vím, že to bolí, ale lepší dostat novou šanci poplakat si a projít si trním než porodit život, který by byl ve svém tělě nešťastný protože by byl nemocný..

terulin
5. lis 2012

@eva518 U počítače v pohodě. Taky asi proto, že hlavní šéf je maminka a taky radši zdravý vnouče než pracovní výkon. Horší je to v druhý práci, ale tam jsem se rozhodla dneska říct, že jsem těhu a domuvit se na odchodu... Ale nevím jestli to zvládnu (bude mi to líto)...

eva518
5. lis 2012

@matysikovad Já zatím nezvracím, ale je mi divně. To je známý fakt, že když je ti blbě, tak máš vysokou hladinu hormonů a miminku se daří. V minulém těhu mi bylo blbě až kolem 7tt, ale to spíš chvilku ráno, jinak ne. Nemohla jsem ale vidět teplé nápoje, pila jse jen džus nebo vodu se šťávou, z čaje se mi dělalo zle.
Já si nemslím, že by kyselina způsobovala potraty nemocných plodů, protože minulé těhu jsem čekala miminko s velmi vzácnou vrozenou vývojovou vadou a bylo mi na genetice řečeno, že bych ho s největší pravděpodobností donosila do termínu. Takže tomu moc nevěřím. A holky, co čekaly miminka s Downovým sy. by je taky asi donosily. K potratu v prvních týdnech dochází hlavně kvůli výrazné genetické chybě plodu (může to být špatná spermie, vajíčko nebo při spojení dojde k nějakému problému) a pak různé infekce, které se nemusí u matky projevit, ale plodu uškodí. Kyselina listová je důležitá, je to naopak prevence rozštěpů a jiných těžkých vrozených vad. Pokud vím, tak ho Dr.předepisují dost často a pokud ne, tak doporučí koupit aspoň v lékárně přípravek s nižším množstvím v tabletách.

eva518
5. lis 2012

@terulin Jestli tě ta práce baví, tak to chápu, že tě to mrzí, ale můžeš se když tak třeba kolem 4.měsíce na chvilku ještě vrátit, ne? Dr.ti nenařizoval neschopenku nebo jo?

terulin
5. lis 2012

@eva518 Nenařizoval, ale asi bych jako trenérka s rostoucím břichem vypadala divně a pak by mi malý asi nepoděkovalo... Jsem tam na živnosťák a ukončím to (mám to 80 km od domova, nebudu se tam vracet ani po mateřský), jen doufám, že nebudou trvat na 2 měsících odchodnýho pracování. Protože bych musela k doktorovi pro neschopenku.

eva518
5. lis 2012

@terulin aha, já jsem myslela, že děláš jako architektka ve dvou firmách. Trenérka čeho? 🙂

eva518
5. lis 2012

@terulin Myslím si, že je to o domluvě, ne? Když jim řekneš, že máš o sebe strach, tak by měli přistoupit na dohodu.

terulin
5. lis 2012

@eva518 dělám ještě golfovou cvičitelku. Je to zábava, ale radši se jí teď vzdám, než abych vypudila vetřelce z úkrytu 😀

eva518
5. lis 2012

@terulin 🙂

janikana
5. lis 2012

Ahoj holky,objevila jsem tuto diskuzi před týdnem a fakt mi pomáhá si ji procitat. Zvlášť ta tabulka je povzbudivá. Na revizi jsem byla v srpnu. Pak mě desilo, že v jiných diskusích holky řešily, že nechtějí na nic čekat a hned se začnou snažit a já jsem na to neměla ani pomyšlení. Dnes jsou to přesně 3 měsíce a nemyslím na nic než na miminko. Ale čeká mě pracovní cesta a v červnu svatba, tak jsem si řekla, že až pak...všem držím moc palce! Tahle diskuze pomáhá hodně holkama, i těm, které se nezapoji

terulin
5. lis 2012

@janikana Děkujeme a přeju hodně štěstí při plánování i uskutečňování!!!

kopretina22
5. lis 2012

Ahoj holky, o půl jedná mě čeká kontrola....trošku se bojím,ale spíš se těším 🙂 Snad bude prcek v pořádku....

eva518
5. lis 2012

@kopretina22 Držím moc palečky. To víš, že bude v pohodě. Krásné velké miminko se silným srdíčkem 😵

fykyska
5. lis 2012

@kopretina22 😵 ŽÁDNÝ STRES 😵 😵 😵 v pořádku je na tutýýýý 😀 😵

fykyska
5. lis 2012

@terulin Ten se vypudí sám za 8 měsíců 😀 😀 😀

terulin
5. lis 2012

@fykyska No tak nějak si to maluju 😅 Už máš silný dno pánevní,jak ti radí maminka?

safea7
5. lis 2012

Teda zlatíčka,tady ty čárky rostou jak houby po dešti,to je taková nádhera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PŘEJI VŠEM TY NEJSILNĚJŠÍ FAZOLKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

matysikovad
5. lis 2012

jsem fakt srančka, sice jem si ráno nevzala prášek na uklidnění, ale jak jsem nesla před chvílí zprávu z nemocnice obvoďákovi, tak jsem se mu tam rozeřvala jak malé děcko ☹ ach joooo

musím si projít tu vaši tabulku v duchu se těšit až tam přibudu já a pak i moje čárečky 😉

fykyska
5. lis 2012

@terulin 😀 No ta perlí jako - 😠 Nejdřív hučela s potratem a pak že mám doma nějaké věci na mimino a co budu dělat když zase potratím 😠 Potom že zvracím protože mám slabé tělo, že jsem měla s těhotenstvím počkat aspoň dva roky - pak že mám slabou dělohu 😠 když už ji došlo že jsem vážně těhotná tak začně s tím že když budu pořád doma tak že nebudu mít silu rodit a že budu mít slabé pánevní dno 😠 BLA BLA BLA BLA BLA - já jsem ráda že jsem ráda tak je asi jasný že po 2 měsicích blití a pocitu že se asi rozpadnu nebudu řešit nějaký aktivity ☹ Já pevně věřím že to půjde že ještě vydžím ještě pár týdnů a bude to 100% okis 😕 ale co mám asi dělat věšet se na lustr abych měla silný pánevní dno - řeší hovadiny a mě to akorát mrzí já přece nejsem doma protože chci bejt důležitá 😔

terulin
5. lis 2012

@matysikovad To nic, všechny jsme dělali věci vymykající se normálu. Já už vypadala úplně v pohodě a pak jsem se složila po 3 týdnech na dovolený a brečela manželovi, že je kruťák, když nebrečí taky.
Tabulka je super, první týdny jsem nemyslela na nic jinýho, než až se tam budu moci napsat 😀

fykyska
5. lis 2012

@matysikovad neříkej takové věci - já bulela pokaždý co jsem viděla kočárek pokaždý když bylo vedle mě nejaký miminko a to i po 4 měsicích když vedle mě v metru paní postavila kočár tak jsem myslela že umřu 😔 JSI ZCELA NORMÁLNÍ A TVÁ REAKCE JE OBVYKLOU REAKCÍ NA NEOBVYKLOU SITUACI.

Kočičko musíš si uvědomit že tvoje tělo prodělalo šok - trauma - tak jako jsou vojácí ve válce a prodělají zranění léčbu invaliditu atd tak mají trauma a k tomuto stavu se dá přirovnat i trauma po potratu všem těm příznakům po potratu se říká PAS neboli post abortivní syndrom jsou to přesně tyhle stavy a dovolila bych si tvrdit že v 99% si jím tady prošla každá.. Jen každá žena se s tím vyrovnává jinak jedna to zvládne sama jedné pomůže kamarádka jedné terapie.. Tyhle stavy jsou různé a ruzně ovvládají naš život - duchovní -fyzický - sexuální- partnerský - soukromí všechny tyhle větve naše trauma jistým způsobem zasáhne.. A stavy jako pláč bolest zoufalost nespavost nechuť k sexu nechuť vratit se nebo naopak rychle se dostat do společnosti jsou normalní a časem se vše srovná do normálních kolejí .
Takže to že pláčeš u filmu, u kočárku, to že se citíš že svět je proti tobě a to že máš i vztek na ostatní maminky a těhulky co mají a TY NE to všechno je ve tvém stavu normální a časem ČASEM ti bude dobře a odezní to 😵 😵

turcice
5. lis 2012

tak jsem Vám holky napsala pracně co se vše událo a ono mi to tady vypadlo 😒 Takže ještě jednou holky 😉

dnes jsem byla na odběrech krve na NT screening a 15.11 mě čeká UTZ..škoda že to není možné v jeden den 😒 Cestou ze Slaného jsem se manžy ptala bude u porodu a on nechce..nebo se netvářil což mě docela mrzí 😒 že prý nemá rád krev a ty přístroje atd..No do něj bych to fakt neřekla.. 😒 daruje krev a plazmu..dělá ve věznici...a nemá žaludek na porod 😒 Prý navíc bude možná v práci...No ale já bych ho tam chtěla mít..jsem na to asi i zvyklá..u dvou porodů jsem chlapa měla...Tak Vám holky nevím 😒
Jinak nevolnosti ustupují tak mám opět nervíky zda je vše OK a zda miminko roste jak má...když si to nemůžu ujištovat tím že mi je špatně 😀

fykyska
5. lis 2012

@turcice Ahoj Evulko, ten zase perlí ten tvůj Míla - a víš co vyprdni se na to domluv se s kamarádkou - užívej si těhu s nějakou kamarádkou protože s Mílou je to zabitý 😖
A nenervíkuj se třeba budeš šťastlivec a nevolnosti přestanou uplně mysli na to hormony klesly 😎 teď už bude jen dobře a dobře 😵

fykyska
5. lis 2012

@turcice To jenom některé z nás @ladydi a já si musíme pořád předčitat pohádku KRÁL POBLIJÓN A PRINCEZNA ŠAVLE 😀 😀 😀 1000 A JEDEN PŘÍBĚH KAMARÁDKY BAKTERIE 😀 NEBO KERAMIKA BILÁ POBLITÁ ČÍ SOUDRUŽKA BAKTERIE ID DA WÉ CÉ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fineva
5. lis 2012

Ahoj, pridavam se k Vam, jestli muzu. Jeste minuly tyden jsem sledovala a obcas prispivala do diskuze holek - porod v kvetnu, nebo majovky....a ted jsem uple jinde.
Byla jsem presne pred tydnem na revizi delohy, protoze mi zjistli ve 13tt, ze miminko se prestalo v 10tt vyvijet a tlouct mu srdicko. Mela jsem normalni tehu nevolnosti, priznaky, radovala jsem se z tehotenstvi o to vic, protoze jsem v dubnu musela kvuli gen.vade ukoncit tehotenstvi ve 21.t. Takze to minule pondeli u DR byla vazne rana, absolutne jsme to necekali, protoze srdicko uz tam bylo a pak najednou uz ne.
Takze druhy neuspech a ja si rikam, co je spatne s mym telem? Proc se ostatni maminky pysni krasnymi kulatymi brisky a ja nemuzu? Vyjde nam to s manzelem do tretice, jak se rika? Nejhorsi je, ze jsem taky nic nezanedbala, nebyla jsem nemocna, nemela jsem stres, geneticky jsme s manzelem uplne v poradku.
Jsem rada, ze je tu spousta holek, ktere si sice taky prosly zlem, ale ted maji treba zdrave miminko, nebo zdrave miminko brzy porodi a podobne. Vsem vam moc drzim pesti, a budu moc rada, kdyz nas tu bude vic, ktere se zacnem brzo spolecne snazit o miminko a budem spolu sdilet snad uz jen ty prijemny pocity atd 🙂

fineva
5. lis 2012

No a aby toho nebylo malo, ve stejny den, kdy mi delali revizi byla v nemocnici i sestrenice manzela, ktera o den pozdeji porodila. Dokoce jsem se na jeji miminko byla pak podivat, to uz jsem byla druhy den doma...Ani nevim, kde jsem vzala tu silu tam jit, ale jsem rada, ze ji mam, zivot jde dal.