Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

tsterinka
23. únor 2014

@cibka je to sobec,ale já už jsem si zvykla 🙂

tsterinka
23. únor 2014

@terite gratuluji 🙂

sanuli
23. únor 2014

@terite Juch! To je paráda! Tak moc držím palečky! Teď už to jisto-jistě vyjde 🙂

matysikovad
23. únor 2014

@terite Terezko!!! Moc moc moc gratuluju a držím mega moc pěstičky!!!

kofik.h
23. únor 2014

ahoj holky, dotaz asi pitomej, ale....za jak dlouho jste se začali opět snažit...my jsme dodrželi 6ti nedělí a ze začátku používali ochranu a teď jsme se na to vybodli...na jednu stranu mám strach, abychom to neuspěchali a nemusela jsem zas na revizi. ☹ a na druhou stranu to se stát může stejně pokud se budeme chránit min. 3 měsíce.....tak já nevím....

sanuli
23. únor 2014

@kofik.h Je to asi o pocitu.. tělo si samo řekne. Já jsem nechala (po revizi) proběhnout 3 menstruace.. po samovolném potratu jsme se začali snažit hned. Držím palce, ať se co nejdřív zadaří!

leeena_4
23. únor 2014

@kofik.h Já počkala na první porevizní mrchu a pak jsme se "snažili", ale zbytečně, takže 4 měsíce po potratu ve 14tt jsme šili na IUI, které vyšlo. Teď říjnu jsem otěhotněla znova a bylo to zamlké těhotenství, které odešlo samo s ms a po ní už jsme se nechránili. Fakt jde asi hlavně o to, jak jsi připravená psychicky, tělo otěhotní až na to bude připravené 😉

nessik
23. únor 2014

@kofik.h neboj se. Podle výzkumů se má začít brzo, prý tato těh. dopadají nejlépe. Já nechala vždy proběhnout 2 MS, ale to proto, že jsem se na to psychicky necítila.
Holky, já když kouknu na tu naši tabulku, je mi z ní úzko. Už se pomalu připravuju, že mít miminko nebudu. ☹ Hrozně ráda za vámi chodím, ale pak brečím, protože si přijdu neschopná otěhotnět. Už to trvá tak hrozně dlouho.

tsterinka
23. únor 2014

@nessik ☹ nebuď smutná,taky sem ráda chodím a taky pak brečím,u mě je to teď hlavně kůli tomu že on už mimi nechce,já si myslím,že se na to moc soustředíme a i proto to nejde,jelikož jsme neustále napjaté od ovulace až do ms,a tím tomu škodíme.Je to těžké na to nemyslet ☹

berusinka1
23. únor 2014

@terite Tak potichu gratuluji, to je super zpráva. 🙂

nessik
23. únor 2014

@tsterinka víš, já myslím, že manžel už taky moc nechce, ale je moc hodný a dělá to kvůli mně. U nás je zase problém, že pracuje v zahraniční firmě a moc často se netrefíme do ovulace. Loni po potratu se to povedlo třetí cyklus, což si myslím, že je v pohodě, ale zase to nedopadlo. Teď v lednu na první pokus jsem měla slabé //, ale pak přišla MS, mimochodem, pořád nejsem ok, špiním, takže asi tam něco proběhlo, ale na gyndě jsem ani nebyla. A další pokus bude v květnu. Já už nemůžu, nevím, jestli to řešit přes CAR, ale co jim mám říct? Že jsem stará, nechci čekat, otěhotnět sice asi otěhotním, ale s manželem se sejdeme v plodných dnech tak 3-4 x do roka. No, je mi mizerně a o co mizerněji se musíš cítit ty. Chtěla bych se umět smířit s tím, že budu mít jen dvě děti, ale cítím, že to nedokážu, že to budu mít v hlavě zbytek života, prostě se s tím neumím naučit žít, že další už nebude. Nemám to komu říct, chodím jen sem, ale asi mi to taky nepřidává, protože pak kouknu na tu tabulku a zjistím, že jsme tam s Berušinkou zbyly jen my dvě a přijdu si neschopná počít děťátko a je mi to líto, že tam pořád trčím.

berusinka1
23. únor 2014

@tsterinka Mrzí mě, co prožíváš, možná to bude chtít čas, třeba jste spolu došly na nějakou životní křižovatku..... Zkus znovu tu kartářku a uvidiš.....

berusinka1
23. únor 2014

@nessik Teda ani mi nemluv, to, že jsme v tabulce jen my dvě je jedním z důvodů, proč sem moc nechodím, protože si říkám pořád proč to nejde. Ale třeba se něco pohne, konečně mi volali z gennetu a dali mi termín první konzultace, sice až v půlce dubna, ale třeba se to konečně nekam pohne.

tsterinka
23. únor 2014

@nessik taky to nemáš jednoduchý,co budem dělat??? ☹

tsterinka
23. únor 2014

@berusinka1 už tady lovím číslo na tu kartářku,jen si říkám jestli to opravdu chci vědět,co když mi řekne že už mít mimi nebudu,tak se tam sesypu ☹

berusinka1
23. únor 2014

@tsterinka Vím, že je to těžký, ale uvidíš co Ti řekne, každopádně vždycky se s tím dá něco dělat, sice sama věřím na nějaký osud, ale taky na to, že během života je ti nabídnuto několik zlomových bodů, křižovatek a podle toho, jak se na nich rozhodneš, tak se Tvůj život začne ubírat vybraným směrem.

kofik.h
23. únor 2014

@sanuli
@leeena_4
@nessik mě právě doktor říkal, že nejlepší je počkat půl roku, abych na tom byla jako většina populace, která se snaží poprvé otěhotnět. A hlavně mě straší s tím, že je vyšší procento, že bude další potrat. Proto se manžou bojíme, ale zase na druhou stranu se cítím celkem fajn. Psychicky už to taky líp nesu, ale nechci, aby se ze mě stal lovec duchů 🙂
A tělo si samo řekne? holky, kdybych věděla jak tak by to bylo o moc jednoduší 🙂 Nejvíc se bojím, abych něco neuspěchala a zase na druhou stranu nemám ráda zákazy a říkám si, že to riziko, že se to nepovede tu je a stále bude! ☹

Všem přeji vytoužené //
nejlepší je ta ironie, že ti co nechtějí prcka jich mají mraky a ti co chtějí ne ☹

nessik
23. únor 2014

@berusinka1 to je dobře, že máš termín, snad se to pohne. Já bych tak moc chtěla otěhotnět přirozeně, ale asi přece jen ten CAR zkusím, v nejhorším mě vyhodí. Opravdu v té tabulce trčím tak dlouho už jen my dvě. Já už ani nepočítám kolikátý jsem DC, vykašlala jsem se na to, stejně teď 3 měsíce nic nebude.
@tsterinka nevím, co dělat. Je mi fakt líto, že ten tvůj chlap je tak tvrdohlavý. Ale je pravda, že manžel jednu dobu taky nechtěl, bál se o mě. Tak třeba se umoudří, třeba je teď jen v šoku, nechej ho ještě měsíc, možná se sebere. A jediný důvod ti uvedl je věk? Ale vždyť ty jsi mlaďounká a i kdyby se s ním jednou něco stalo, tak to děťátko bude mít tebe.

cibka
23. únor 2014

@kofik.h ahoj, me dr rekl že stačí až dorazí ms a pak můžeme 🙂

nessik
23. únor 2014

@kofik.h no jak jsme byla naposledy na revizi, tak se mnou ležela paní a ta mi řekla, že dr. co jí revizi dělala říkala, že by vůbec nevadilo, kdyby otěhotněla ještě v šestinedělí. Tím tělo si řekne holky asi myslí, že, pokud nebudeš v pořádku, tak ani neotěhotníš. Moje dr. mi vždy řekla nechat proběhnout 2 MS a pak rychle na to.

leeena_4
23. únor 2014

@kofik.h najdeš 5 doktorů a každý má jiný názor. Já našla lékařskou studii, kde psali, že v době do 6 měsíců po potratu je největší pravděpodobnost otěhotnění. Názorů je tolik, že je fakt nejlepší se rozhodnout podle sebe. Samozřejmě, pokud bude po šestinedělí všchno v pořádku fyzicky 😉

berusinka1
23. únor 2014

@nessik Taky bych se vykašlala na počítání, ale vzhledem k práškům, nějaký povědomí o tom, v který jsem fázi cyklu mám....teď jsem navíc nějaká nastydlá, chytla jsem to od manžela, tak si říkám, jestli má vůbec cenu ty léky brát, když stejně teď i kdyby se náhodou zadařilo, tak kvůli nemoci nemám šanci

nessik
23. únor 2014

@berusinka1 při nemoci se sníží imunita a je větší pravděpodobnost otěhotnění 🙂

berusinka1
23. únor 2014

@nessik Tak třeba se stane nějakej zázrak.... 🙂

lyc
23. únor 2014

@kifsepixam moc mě mrzí, čím teď procházíš spolu s manželem, ale věř, že v tom nejsi sama a že určitě bude lépe.... Venku už to voní jarem a to je nádherné a plodné období 🙂
@terite juuuuu..... Moc a moc velká gratulace ke // určitě bude všechno v pořádku a teď si začneš užívat to krásné štěstí v podobě bezproblémového těhulkování (pevně tomu věřím) 🙂

nessik
23. únor 2014

@berusinka1 kéž by, držím pěsti 😉

sanuli
23. únor 2014

@kifsepixam Achjo.. slzím a nevím co napsat.. Je krásné, že máte jeden druhého a prožíváte to celé spolu. Tak moc bych ti přála, abys vás to štěstí už konečně potkalo..

@kofik.h S tím, že si "tělo řekne" jsem to myslela přesně tak, jak píše @nessik - pokud bude něco v nepořádku, neotěhotníš.. Myslim, že moje tělo do toho kecalo až až.. otěhotněla jsem hned po při prvním porevizním snažení a následoval samovolný potrat a pak se dva cykly nedařilo (dokonce jeden byl o víc než týden delší - což se mi v životě nestalo).. Ale půl roku bych tedy nečekala - to se mi zdá dlouho. Navíc to, že ti tvůj doktor říká, že je riziko dalšího potratu, to se mi nelíbí 😠 Mě všichni doktoři po zamlklém těhotenství říkali, že je to úplně "normální" a že se nemám čeho bát.. Tak se neboj ani ty! Vaše Dušinka si vás určitě najde 🙂

kofik.h
23. únor 2014

@sanuli děkuji moc za zprávu, už se cítím lépe. Asi jo, asi prostě se třeba nebudeme chránit a uvidíme, kdy to tělo přijme a kdy ne 🙂 No jo můj doktor je trošku zvláštní a taky jsem mu to dost naznačila, že se mi tenhle jeho způsob nelíbí...ptala jsem se, jestli bude vadit hodně, když se nám to povede, tak řekl, že ne, že určitě bude držet palce, aby to vyšlo....ale teda nějak extra optimistický nebyl...proto jsem se bála 😝
@nessik
@leeena_4 děkuji za rady 😎

terrorkax
23. únor 2014

@kofik.h ahoj, pul roku bych asi cekat nevydrzela, me rikali v nemocnici po revizi tri mesice, doktor po druhe porevizni ms..ale neprisla ani jedna ms a tri dny pred koncem sestinedeli jsem nasla ducha na testu 😀 Doktor nic spatneho nerikal, pry se to stava 🙂 O druhe dite jsme se snazili 20 mesicu a porad nic a v tom sestinedeli ani nevim jak se to stalo 🙂 Drzim palecky, at se co nejdriv zadari a je vsechno v poradku 🙂

leeena_4
23. únor 2014

@tsterinka Smutný je, ten tvůj příběh a tvůj chlap na mě s prominutím působí jako sobec, od začátku do konce. Jsi asi jedna z mála žen, která by překousla, že si vzal jinou, půl života má s ní (ať spolu něco mají, nebo ne) a ještě ti dá takovou ránu pod pás v podobě toho, že když se můžete snažit, už nechce. Promiň, že jsem tak drsná, ale já bych si zabalila a byla pryč. drž se, přeju hodně síly! A jsem přesvědčená, že někde je chlap, co si vezme tebe a bude chtít s tebou miminko. 😉