Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terite
2. kvě 2014

@berusinka1 Pro to potvrzení není předepsaná žádná forma, takže u doktora řekneš jen, že chceš potvrzení o zdravotním stavu pro účely osvojení a on ti napíše něco ve stylu: "Jmenovaná je po psychické i fyzické stránce zdráva a schopna osvojení dítěte."
My jsme ty papíry už zanesli na úřad a je tam ještě pár věcí, které k tomu chtějí doložit a my je s sebou neměli. Kopie oddacího listu, nějaké vaše společné fotky (třeba i s rodiči, sourozenci, jejich dětmi, přáteli apod.) vytisknuté na papíře, potvrzení o příjmu za posledních 6 měsíců (nebo u osvč daňové přiznání). Tak se kdyžtak připravte a tohle vezměte s sebou.
Jinak k nám paní přijde na 2hodinový pokec domů už 16.5., pak ale máme počítat s delším čekáním, než nás pozvou na psychotesty a rodičovské přípravné kurzy.

terite
2. kvě 2014

@mattie Zlatíčko, to je mi moc líto, že se to neudrželo. Vlítnete na to znovu a podaří se to třeba hned tento měsíc. Moc držím palce.
@reenik Ahoj Reni, já ani nevěděla, žes už taky byla v této diskuzi. Vítej 🙂 Napíšeme tě do tabulky?
Já chápu, že se bojíš. Taky si někdy říkám, ježiši, co když to neskončilo, co když nás ještě čekají další potraty? Kdo mi zaručí, že čtvrtý pokus bude vítězný? Asi jedině jít ke kartářce nebo tak něco a nechat si to předpovědět, ale na to já nejsem a navíc se bojím, že mi řekne, že nás ještě čeká nějaké trápení, ale např. do dvou let to dopadne. Mně by to neuklidnilo. Přeji si, aby to vyšlo už teď a nejlíp hned...

katerinap1978
2. kvě 2014

@lidi Teď je to pro Tebe strašné, vím. My všechny tady víme, bohužel ☹ . Já jsem dnes přesně 5 týdnů po revizi a už je to lepší. Ani já o tom s mužem nemůžu a ani nechci mluvit. Ono to ty chlapi trápí úplně stejně jako nás, jen to prožívají jinak. Já se proto chodím vypovídat sem.
Bude líp a příště to vyjde, drž se 🙂

katerinap1978
2. kvě 2014

Padá na mě úzkost a potřebuji se vypovídat ☹ .
Jsem dnes 5 týdnů po revizi. Před víc než týdnem jsme měli "nehodu" s prezervativem a já jsem z toho teď rozhozená. S manželem se o tom nemůžu bavit, nechci ho stresovat, strašit, trápit. Stačí, že se stresuju já.
Nevím, jestli se víc bojím toho, že bych mohla být tak brzy po revizi těhotná, nebo toho, že si to jen namlouvám a budu zklamaná. Jsem malátná, unavená, bolí a nafukuje se mi podbřišek, svrbí prsa. Kdybych to měla/mohla dostat netuším, ale asi do těch 6-ti týdnů. Test se bojím dělat. Co když vyjde pozitivní a já se začnu bát, že to zase nedopadne? Co když vyjde negativní a já to obrečím, že nic? Co když se revize nepovedla a něco mi je?
Ach jo, je to moc otázek najednou. Všechno se mi to honí hlavou, pořád nad vším moc přemýšlím, bojím se ať tak nebo tak ☹
Díky za vyslechnutí, musím jít něco dělat ven, nebo se zcvoknu.

pluba
2. kvě 2014

@lidi Pomůžu Vám se s tím vyrovnat. Zabývám se metodou zaměřenou na problematické pocity a jejich vliv na zdraví. Navíc, pokud "stihnete" být pátá přihlášená (iniciativa "Pošli to dál" na mém blogu - jeden z posledních příspěvků s 23 komentáři), budete mít tuto práci zadarmo. Je tam v tento okamžik ještě poslední páté místo volné.

bibianca
2. kvě 2014

Co myslíte?

kata1988
2. kvě 2014

už nevím co si o tom myslet. Beru Nosifol,doufala jsem že mi pomůže k // a když ne,tak že mi aspoň srovná cyklus. Jenže včera jsem trochu špinila,dneska to šlo do krvácení,lenže teď to vypadá,že zas jen špinim. Takhle si MS nepředstavuju a to po víc jak 3/4 roce od vysazení HA 😒 ☹

bibianca
2. kvě 2014

@kata1988 možná by nebylo odvěci zkusit tt, pokud máš třeba nějaké podezření. Já právě taky takhle otěhotněla s nosifolem. Myslela jsem si, že je to MS a pak mi kamoška řekla at zkusím test a byl pozitivní... bohužel než jsem došla k dr. už bylo pozdě.. 😒

kata1988
2. kvě 2014

@bibianca já testovala včera ráno a test sněhobílý... navíc ovu byla až na velikonoční pondělí,takže bylo asi brzo na testování 😔

kata1988
2. kvě 2014

@bibianca ve // momentálně moc nedoufám, spíš mám strach,že místo srovnání cyklu dochází k totálnímu opaku ☹

berusinka1
2. kvě 2014

@terite Děkuju za zprávu, zkusíme tohle všechno zajistit dopředu a dát jim to tam najednou. Tak to přijde paní ze sociálky dost brzo, nečekala jsem to takhle rychle. 🙂 Budu moc držet palce a budu Ti vděčná i za další postřehy z té návštěvy. My jsme ve fázi shromažďování papírů, chceme to pak oběhat najednou, navíc teď mě čekají ještě státnice, takže optimální návštěva přichází u mě v úvahu po 6.6.2014, jinak mít doma uklizeno určitě nebudu a sociálka by si myslela o nás bůhví co. Dneska jdeme zase na návštěvu do Gennetu, tak jsem zvědavá, co nám dále řeknou. A jak se jinak cítíš? Vím, že asi nic moc, ale... A jak to vypadá s tou tvou prací?

terite
2. kvě 2014

@berusinka1 Dám vědět, co s náma na té návštěvě a rozhovoru řešila. Jinak, já se cítím docela dobře. Moc doufám, že se nám to zase brzy podaří a už to i dobře dopadne. S prací to nakonec vypadá tak, že se asi s aktuálním zaměstnavatelem dohodnu na změně pozice a úpravě úvazku a budu mít větší pohodu a více volna. S penězi to zvládneme bez větších problémů, teď je důležitější moje pohoda. Více budu vědět v pondělí, po setkání se šéfem. Jediné, co mi opravdu spraví náladu budou stejně až //.

lidi
2. kvě 2014

Holky moc děkuju za podporu. Vím, že jsou lidé s většími problémy. Jen prostě, když je člověk v pořádku a žije si v klidu svůj život tak ho něco takového zasáhne. Navíc jsem vůbec nevěděla co mě při té revizi čeká tak jsem ještě byla nalomená myšlenkama co se se mnou stane. Asi jsem kápla i na necitlivého lékaře, který mě zrovna neinformoval a jen mě se asi snažil "uklidnit" slovy "maminko však to nevadí máte přece už doma děťátko" (chtěla jsem mu dát facku).
Dneska mě malá ráno v posteli začala hladit po bříšku a říkala "mama mimi hají" úplně jsem z toho dostala záchvat breku.

lidi
2. kvě 2014

@katerinap1978 ahojky, je pravda, že prací člověk zapomene na všechno. To je asi to jediné co teď pomáhá i mě. Důležité je, aby jsi byla v pořádku po zdravotní stránce. Test si nedělej a počkej. Kdyby ses necítila raději si zajdi k lékaři. Po tom co máš za sebou tě nevyhodí ode dveří. Přemýšlet coby kdyby se teď asi moc nehodí.

berusinka1
2. kvě 2014

@terite Tak budu držet palce, aby Ti to v pondělí vyšlo. 🙂 A bylas více v klidu. osobně si myslím, že spousta z nás má ty problémy stejně z těch všech stresů ze situací, které nás obklopují. Ještě mám na tebe jednu otázku, když vás kontaktovala sociální pracovnice, řekla konkrétní termín a hodinu, nebo šlo s ní i o tom termínu diskutovat? Jde mi jen o to, že nechci, aby o tom v práci někdo věděl a těžko bych se vymlouvala z předem naplánovaných pracovních aktivit, i když samozřejmě bych to nakonec nějak taky udělala.
Taky by mě // udělaly nesmírnou radost, ale už s tím nějak vnitřně nepočítám a smiřuju se s tím. každopádně věřím, že se jednou nějaké děcka dočkám. I když takhle mluvím teď, ale mělas vydět moje rozpoležení ve středu, kdy jsem celý večer manželovi probrečela, teď když se na to dívám zpětně, tak mi je jej líto, není zvyklý na takový výlevy přímo od srdce...

lidi
2. kvě 2014

Chtěla jsem se ještě zeptat. Behem toho mého krátkého těhu mi nabyla prsa, tak jako asi vždy při těhu. Kdy mi ale nyní "splasknou"?

uglyduckling
2. kvě 2014

Dneska jsou to 2 týdny, co jsem prodělala revizi dělohy v 10tt. V 7tt mi doktor potvrdil srdíčko, ale při další kontrole už tam bohužel nebylo :( Ještě musím dořešit nějaké další zdravotní problémy, ale hned potom chci zkusit znovu otěhotnět (samozřejmě pokud se na to budu po fyzické stránce cítit). Vím, že se doporučuje počkat alespoň 3 měsíce, ale já to prostě chci začít zkoušet co nejdříve. Samozřejmě se ale taky bojím, že i když znovu otěhotním, může se stát to samé jako teď, takže chci chodit na kontrolu na ultrazvuk každý týden. Alespoň ty první 4 měsíce. Né, že by to bylo něco příjemného, ale nechci zase žít v domění, že ve mě vyrůstá tvoreček a za měsíc zjistit, že tomu tak není. Doktor mi řekl, že pojišťovna proplácí pouze určitý počet UTZ během těhotenství a zbytek, že bych si musela hradit. Nemáte ponětí kolik takové vyšetření může stát? Neabsolvovala jste to některá další taky tak???

mattie
2. kvě 2014

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne, teraz ideme na víkend preč, vyčistiť hlavu, tak snáď sa vrátime a bude všetko zase ok 🙂 Ja si vždy hovorím, že je to lepšie takto, než aby som sa potom rozhodovala medzi potratom a tým, že mimi zomrie hneď po pôrode 😒
Tak vám všetkým prajem krásny víkend! 🙂

terite
2. kvě 2014

@berusinka1 Když jsme ty papíry odnesli na úřad, řekla nám paní, že to právě ona k nám přijde, aby se podívala, jak a kde žijeme a probrala s námi různé otázky. Z toho pak napíše sociální zprávu, která se k žádosti přiloží. Na vyřízení té návštěvy má 1 měsíc od podání naší žádosti. Hned na místě jsme se domlouvali na termínu. Manžel pracuje v pátky z domu a já pracuji z domu taky skoro pořád nebo cestuji, v každém případě si to můžu sama plánovat. Řekli jsme jí tedy, že by se nám hodil pátek a na pátku za 14 dní jsme se shodli. Určitě se dá domluvit, abys to sladila s pracovními povinnostmi.

terite
2. kvě 2014

@uglyduckling Ahoj, je mi líto, čím sis prošla. Všechny to tu známe. Já už třikrát ☹ Zdá se ale, žes to přijala a chceš se vrhnout do dalšího pokusu. Já jsem byla těhotná třikrát, poprvé to zamlklo v 6tt, doktor mě ale sledoval až do 10tt, kdy jsem šla na revizi. Pořád si nějak nebyl jistý, další odborník pak řekl, že nechápe, čím si nebyl jistý, protože to bylo jasné. V gest. váčku se neobjevil ani plod. Podruhé jsem spontánně potratila v 6tt. Pak jsem změnila gynekoložku, znovu jsem otěhotněla a na kontroly jsem chodila každý týden už od 4tt. Vše šlo dobře a doktorka po mně nikdy žádnou úhradu nechtěla. Nic jsem nedoplácela. Sledovala mě tak až do 12tt, kdy se u nás bohužel potvrdila vývojová vada a těhotenství jsme ukončovali. Tím, že si toho všimla a poslala mě na speciální vyšetření, se vada potvrdila už ve 12tt a my jsme stihli těhotenství ukončit ještě jen revizí. Později by se už musel vyvolávat porod. Podle mě, když narazíš na lékaře s lidským přístupem, bude tě sledovat klidně každý týden na UZ a nebudeš nic platit. Ale určitě to neplatí u všech lékařů.

nessik
2. kvě 2014

@bibianca hezký grafík, podle mě ovulace určitě byla 15 DC a dokonce ho máš trojfázový, třeba bude končit // 🙂
@katerinap1978 neboj se, i kdybys byla těhotná, zase taková tragédie to není. V podstatě jediná komplikace, která hrozí, je přirostlá placenta po porodu a s tím by si dr. poradili. Jinak to vůbec nevadí. Menstruace může dojít klidně až po šestinedělí, mně došla po obou revizích za 39 dní. Určitě s tebou nic v nepořádku není, jen jsi v šestinedělí, tělíčko se s tím musí srovnat. 🙂

bibianca
2. kvě 2014

@nessik Fakt jo? Já tomu moc nerozumím. Měřím teprve první měsíc. Byla bych moc ráda za // 🙂

petulaho
3. kvě 2014

@sanuli cital.psala 1.5.ze uz ma kontrakce a dal se neozvala tak myslim ze uz ma Hynecka v naruci a napise az budou doma

petulaho
3. kvě 2014

@bibianca pockals bych 2-3dny a zkusila testnout.graf vypada nadherne a pokud se teplota bude drzet nahore, tam testuj😉
@kata1988 co zajit k dr aby napsal neco na srovnani cyklu.

tsterinka
3. kvě 2014

@bibianca ahoj to vypadá hezky 🙂 ,držím palečky.Já už jsem to vzdala,protože teplota jde dolu.dnes ráno jsme se o tom s bručounkem bavily a ten mi řekl, ať už se vy.... na nějaký testy,měření a tak,protože se tím jenom nervuju a pak to nemuže dopadnout tak jak chci,tak jsem si pobrečela a jedu dál,,,,,,, ☹

bibianca
3. kvě 2014

@tsterinka
@petulaho Holky, jste zlatíčka. V noci kolem půl noci mě vzbudili šílené bolesti v podbříšku. Ani se to nedá popsat jako menstruace to teda vůbec nebylo. To je slabé kafé. Tekly mě i slzy. Pokusila jsem se vstát, ale nemohla se pohnout z místa. Manžel mě pak odvedl na záchod. Zkusila jsem se vyčurat, ale bolest i přesto nepřestala. Pak mě odnesl zpět do postele a asi po půl hodině to přešlo. Ale jak říkám nemohla jsem se ani hnout, když mě to chytlo. Dneska mi trochu klesla teplota, ale ne moc. http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Bibinecka/gr...
třeba to bylo zahnizďování. Možná se zavrtávalo do peřinky 🙂 Nechci být ale smutná, když tam nic nebude... zatím se nad tím snažím povznést, tak uvidíme... co bude dál

kifsepixam
3. kvě 2014

@petulaho Tak snad už tdy máme na světě další miminko od cital, to je super, jen tak dal🙂

kifsepixam
3. kvě 2014

@berusinka1 Kočko tak jak jste včera na konzultaci dopadli???

amelienne
3. kvě 2014

@reenik Kočko, zkus homeopatika. Jestli ti to za to stojí, dám ti výborný tip, vážně to funguje! Pisni mi kdyžtak do IP. 😉

winterska
3. kvě 2014

@cital už má Hynečka na světě - zrovna to psala na svůj fotoblog - blahopřeji 🙂