Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
3. srp 2012

@luuc_2012 Ahojky, nic si z toho nedělej - já jsem krkala jako Pán brány 😀 😀 a byl to kromě únavy a bolesti hlavy jeden z prvních příznaků a to hned pár dní po oplodnění 😎

eva518
3. srp 2012

@fykyska Hmm, já bych taky radši někam jela. Pro jistotu. Na ty blbce se vykašli. Berou to jako kus masa... 😒

kolino
4. srp 2012

petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek (29 let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28l et, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) //3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2011, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
safea7 (33 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová 800 / Femibion ) // 21.6.2012
zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan) // 23.6.2012

Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) ........................48DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion).........................................................................36DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)....................................................33DC
froka (27let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel)..................................................25DC
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová...............................................22DC
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel)…………………………………………................17DC
eva518 (29 let, MA 11/2011, UPT 6/2012) Kyselina listová 10mg, Femibion 800....................16DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................................11DC
ane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová).................................................................................10DC
kopretina22 (29 let, MA 4/2012, Mamavit, kys.listová).........................................................5DC
fykyska (21 let, SP 4/2011, GEU 4/2012 kys.listová,) .........................................................4DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex).......................zatím bez DC

kolino
4. srp 2012

Ahoj Holky, u mě žádná změna, stále čekám na MS ☹ nekonečné, ale jak to tak vypada, tak i snad 40 DC překročím 😒

aagnes
4. srp 2012

@martinakl
@leeena_4 asi máte pravdu, ono je to čerstvé a není minuta, kdybych nebyla myšlenkami ve vzpomínkách ☹ vůbec nevím za jak dlouho se máme začít znovu snažit, nemám žádnou pozitivní vidinu do budoucna a proto jsem tak otrávená. Nic mě nebaví, když si vzpomenu, že nám to trvalo dlouho a nakonec jsme měli jít na IVF a já si dopomáhala měřením BT a pak nám pomohl gelík na podporu otěhotnění. Říkám si, necháme to na přírodě a uvidí se, ale nevím jak dlouho to vydržím. 😒

aagnes
4. srp 2012

@martinakl
@leeena_4 holky, ještě se vás optám, hlídali si vás víc doktoři při dalším těhu? a měly jste obavy z každé kontroly, že?

leeena_4
4. srp 2012

@aagnes já jsem měla úplně stejné pocity. Bohužel si tim musíš projít. Já jsem si udělala na papír seznam toho, co chci ještě sihnout, než se nám narodí nové miminko. Začala jsem dělat šperky z fimo hmoty, napsala si tam různá divadla, dovolenou v horách, kurzy pro sebe a tak jsem se měla aspoň trošku na co těšit. Je to těžké, když nevíš, kdy můžeš znovu začít. Kolik vám řekli? Četla jsi si o tom něco na netu? jak dlouho začali jiní? 3-6 měsíců? zkus si něco zjistit a ten termín si pro sebe stanovit a do té doby je tvým "úkolem" se dát dohromady, vysmutnit se a dělat radost hlavně sama sobě. Vím, že se ti teď zdá, že se v tom plácáš a není cesty ven, ale ona se brzo ukáže!!!

leeena_4
4. srp 2012

@aagnes mě nehlídali vůbec. Brali to jako genetickou vadu, které se nedalo zabránit, takže jsem měla kontroly jako každá jiná a bála jsem se jich šíleně. Nejvíc prvního a druhého screeningu na genetické vady, ale nějak jsem tentokrát vnitřně věřila a věřím, že to dobře dopadne.
Ještě k té otázce nechat to přirozeně, nebo si nechat pomoct - my se snažili taky dost dlouho a nešlo nám to (nemám bez léků ovulaci). Otěhotněla jsem až po IUI. Všichni nám říkali, že to možná půjde pak samo, po potratu, ale nakonec jsem ovulovat nezačala a s manželem jsme se dohodli, že není na co čekat, že nechceme čekat, jestli se to povede samo, že zkusíme hned zase IUI, takže 4. cyklus po potratu jsme šli na IUI a vyšlo nám to. Třeba to IUI můžete zkusit taky, když se na to budete oba cítit. Má to výhodu v tom, že člověknebude v napětí a nervzozní z toho, půjde to, nepůjde to, zrovna v období, kdy po tom novém miminku nejvíc touží a potřebuje ho pro duševní pohodu.

aagnes
4. srp 2012

@leeena_4 no můj gyn. a doktorka v brně řekla, že máme počkat půl roku. Každý s kým se bavím, že můžu po 6nedělí i porod. asis. mi řekla, že po 6nedělí můžem. No já bych chtěla něco zhubnout, od porodu mám dole jen 7 kilo a to teda nic nedělám, jen ležím, protože ještě chodit nemůžu. V tom teple se mi to asi moc nechce hojit. A vy jste se Leni začali snažit kdy?

aagnes
4. srp 2012

@leeena_4 aha, no my byli na spermiu a přítel ho nemá, tak jak by měl být a hned nám řekli, že přirozené těhu 0% a pří ICSI je 99,8% těhu. Vůbec nám nedoporučili IUI a hned to nejdražší IVF, dost jsem to obrečela. Díky Modrému Koníku jsem našla podobný příběh jedné holčiny a ta byla chytrá, tak si šla i pro jiný názor do jiné kliniky a tam jí doporučili IUI. To není tak drahý jako ICSI? Já hloupá bych jim věříla a přitom z tebe chtějí tahat jen prachy.

leeena_4
4. srp 2012

@aagnes no tak to bych se na přirozené otěhotnění asi vyprdla, nebo bych to udělal tak, že bych se zaměřila 3 měsíce na sebe, na cvičení a svoji pohodu a pak zkusila udělat znova spermio a podle toho by se vidělo, co dál. Jinak 99,8% je, že se vajíčko metodou ICSI oplodní. Tak vysoké procento na těhotenství bohužel není. Ale ty evidentně miminko udržet umíš, takže toho se bát nemusíš 😉. IUI je za prvé mnohem levnější a i mnohem šetrnější. Je o tom, že manžel odevzdá spemie, oni z nich vyberou ty nejlepší borce, očistí je od ejakulátu a pak v době tvojí ovulace (tu načasují injekcí) ti pošlou ty nejlepší boce rovnou do dělohy 😉. Když máš sama ovulaci, tak si ani nemusíš píchat injekce na stimulaci vaječníků. U IVF s metodou ICSI (že vpíchnou spermii rovnou do vajíčka) si musíš injekcemi stimulovat vaječníky, pak ti odsají vajíčka s vaječníků, ve zkumavce do nich píchnou sprmie, nechají pár dní kultivovat a pak ti embryjka vloží rovnou do dělohy 😉. Nemusíš se ničeho bát. Podle mě je to v některých případech, kdy není velká šance na přirozené otěhotnění lepší řešení, než se rok stresovat 😉

fykyska
4. srp 2012

@aagnes Jestli mužu - touha po dalším miminku je silná a věřím že pro ženu které se stalo takové neštěstí jako nám všem tady je to jediné co jí drží nad vodou... Ale já bych opravdu počkala aspoň víc jak 6 neděl - říká se tedy že 6 neděl stačí na ,,pročištění", ale myslím si že to tělíčko ženské potřebuje víc jak 6 neděl je to jen můj názor ...Myslím že žena by se měla srovnat hlavně psychicky, aby další těhu bylo co nejvíc v pohodě.. Ovulace byla v těhu pozastavena teď bude třeba počkat než všechno zase začne pracovat tak jak má než přijde ta pravá ms a ta většinou chodi až po 6 nedělí než si tělo uvědomí že může znova přijít do jiného stavu...Nemyslím to nějak zle, jen mě tak napadlo ti to napsat ..... Mě třeba taky doktor moc nehlídal šoupnul mě na neschopenku - a hezky po měsíci na kontrolu a nazdar bazar a to veděl co se mi stalo při prvním těhu 😖 Leňa a její seznam je báječný nápad =o) Je třeba se zaměřit na to pozitivní čeho chceš s mužem dosáhnou a nebo sama ..Mě hodně pomohla poradna pro ženy v tísni a psychoterapeutka 🙂 A taky postupné myšlenky že všechny ty záněty bolení nesrovnalosti co nejdřív přejdou a bude dobře 😉 Já doufám, že ti nebude vadit můj názor 🙂

aagnes
4. srp 2012

@leeena_4 nechápu, proč udělali závěr na jednom spermiu. Necháme to asi na přírodě a pokud by se nazadařilo, tak zkusíme IUI. A to platíš jen to IUI a nebo tam musíš ještě k tomu něco doplácet? teď jsem se dívala na jedny stránky a mají tam 2600kč. No já jsem si vždy myslela, že se k vajíčku dostane jen ten silnější jedinec? který je zdravý. Je to tak? nebo není?

aagnes
4. srp 2012

@fykyska to víš, že nevadí. Ráda si přečtu i další rady, samozřejmě, že hned po 6nedělí to asi nepůjdu, protože záleží kdy dojde MS a první měsíc prý bývá bez ovulace. Mám kámošku, která hned po 6nedělí na to hupla, protože chtěla děti brzo po sobě. Já si myslím, že pokud nebudu znovu těhotná, že už nebudu jako dřív. Můj gyn. byl z toho dost vystrašenej a řekl, že si mě už ohlídá. Nevím zda pochybyl, řešit to nebudu. To ví jen on sám. Samozřejmě za vadu nemůže, ale nedal mi papír na ultrazvuk vývojových vad o který jsme mu řekla, že na prenatální klinice mě tam chtějí, že jsem tam nebyla. Celé těhu jsem chodila do práce, tak za neschopenku budu ráda.

leeena_4
4. srp 2012

@aagnes souhasím s @fykyska já třeba po šestinedělí nebyla absolutně psychicky připravená na to znovu otěhotnět a myslím, že moje tělo taky ne. Navíc by ses pak mohla bát, že to bylo brzy a ovlivní to negativně další těhu. Podle mě je tam nějaký ten měsíc na to psychické uzdravení se (ať už sma sebe, nebo s pomocí odborníků) třeba 😉. Dopřej si to 😉

@aagnes S tím IUI a placením je to teď zrovna dost komplikované. Schválili nějaký debilní zákon (budou ho zase měnit), že IUI se počítá stejně jako IVF, takže máš nárok jen na max. 4 tyto zákroky za život. Dřív to bylo 6x IUI zdarma ročně a 4x IVF za život. Ale oni to snad mění. Já za IUI neplatila v CARu nic. Jen jsem musela stimulovat injekcemi, takže tam jsme asi 2200,- dopláceli za ty injekce. Kdybych je mít nemusel, neplatili bychom nic.
S těmi spermiemi - nejsem odborník, ale podle mě se tam dostane ta nejrychlejší a pokud nemá muž v genetické výbavě nějakou vrozenou nemoc (prý ani ne 3% vrozených vad jsou takto získaná), tak by to měla být i spermie zdravá. Jenže někdy (třeba u chromozomálních vad, jako je Down, Edwards a spol) se stane, že se naprosto zdravá spermie s naprosto zdravým vajíčkem "blbě domluví" a jeden z nich místo jedné "pacičky" daného chromozomu předá dvě a už je na světě třeba Downův syndrom, který je způsoben tím, že 21. chromozom má 3 "pacičky" a né dvě, jako všechny ostatní. Ale tímhle si nezatěžuj hlavu, to se opravdu stává tak málo a nijak to neovlivníš, že nemá smysl plýtvat na to energií.
Jak to uděláte je jen a jen na vašich pocitech s manželem a na domluve mezi vámi 😉. Neexistuje správné univerzální řešení 😉. A taky samozřejmě na zdravotním stavu vás obou 😉

leeena_4
4. srp 2012

@aagnes Tvůj doktor tě neposlal na velký utz ve 20tt?? nebo na který?

aagnes
4. srp 2012

@leeena_4 ne, na začátku těhu měl dal info o utzcích, které nehradí pojišťovna. Screening v 1.trimestru mě stál 1200kč to že metal aliance vrací až 1000kč,t ak to mi řekli až na klinice. Další utz. kardio stál 500kč a 3D mě stál 1500kč a právě, když jsem byla na 3D, tak tam mi div nenadali, že mám jít na vývojové vady a tak jsem řekla, že o ničem nevím, že mi doktor nic neřekl. Po dohadech jsem svolila, že si to zaplatím. Oni mi řekli, že stojí 1000kč a že stačí, aby mi doktor dal papír, že to hradí pojišťovna. Říkala jsem, že druhý den jdu k panu doktorovi na kontrolu, že mu o to řeknu a že se doobjednám. No a když jsem to doktorovi říkala, tak mě odpověděl, že nemusím nikam chodit, že mám všechno v pořádku. Když jsem byla na magnetické resonanci, tak doktorka se dívala na dvd z 3D a řekla, že už tam se začalo něo dít, že kdybych šla na vývoj. vady, tak na to přišli už ve 22tt. ☹

fykyska
4. srp 2012

@aagnes Jak píšeš asi nemá smysl se zaměřovat na to PROČ se to stalo - bohužel se to stalo a teď už nikdo čas nevrátí... Samozřejmě každá z nás se k tomu proč pravidelně vrací, postupem času se proč začne měnit na ASI TO TAK MĚLO BÝT - OSUD no a potom se to změní na jupíííííí a jsme v tom 😉 😉 @lena ma svatou pravdu stačí špatná domluva a příroda si pohraje s chomozomem X-Y bum bác jinej genom a všechno je dáno od začátku těhu..Bohužel nikdo nezaručí že ta nejrychlejší a nejsilnější spermuše bude nejzravější.Mě taky jeden čas drtila otázka jak je možné že když sem já a muž zdravá že mě vlastní miminko málem zabilo a na druhou stranu jsem děkovala že to moje tělo dovolilo tomu vejcovodu se tááák roztáhnout že ještě nepraskl i když dávno měl.. Ovšem to je příroda a ta je mocnou čarodějkou to víme všechny ... zkus třeba nějaké bylinkové koupele ale jen chvilkové aby sis ,,jí dole" moc nerozmáčela neboť koupele sedavé jako takové sou v 6 nedělí zakázáne ... Myslím si, že lékaři říkají 6 měsíců hlavně proto že první tří se rovna cyklus a další 3 se teprva začíná srovnávat duše ... A taková dušička to je pohon všeho.... a PAS post abortivní syndrom negativně zasáhne každou z nás 😔 Všechno chce čas... A s tím jak píšeš ned po 6 nedělí taky mám znamou to mě říkal tata že tem to ujelo taky krátce po tomhle období je fakt že ted maji miminko ale ten stres - myslím že to za to nestojí .....Já sem si říkala že to nevydřím a práskh ho za chvilku mě klepe pul rok na okap 😀 a k neshcopnecne no mě jí dr dal bez vahání ale to bylo asi jediné co bylo z jeho strany přínosné ...Doted me mrzí že ty kontroly mohly být třeba castejší ale buh vi kde byla chyba...

fykyska
4. srp 2012

@aagnes muj preschozí komentář byl na to než si napsala o tech UTZ atd - no to je teda síla - nepřemýšlela si že bys změnila dr ? Místo aby ti vše vysvětlil udělal ti ve všem pořádný zmatek vítr v peněžence a nakonec tě ani neposlal na to na co měl 😖

aagnes
4. srp 2012

@fykyska no právě, že jsem si všechno zaplatila a na to co měla nárok jsem nedostala. Kdybych ho vyměnila, tak si nepomůžu, tady v okolí to není žádná výhra. Byl dost vyděšenej a dělal co mohl, abych to měla za sebou. Chtěl, abych měla císař a nerodila. Když tam byl přítel pro neschopenku, tak na něj nadával a prý vyšel z ordinace a byl vystrašenej, myslím si, že ví, že udělal chybu. Až budu těhu, tak si ho pěkně pohlídám a vyhádám si všechno.

fykyska
4. srp 2012

@aagnes Mrzí mě to holka, já bych ho snad přetáhla něčím po hlavě... No snad bude příště opatrnější ..Tohle je no já nemám slov - BOHUŽEL teď už to nikdo nevrátí..Na jednu stranu je dobře že nemáš cisaře aspoň kvuli tomu snažení...Ale co sem tak četla jak tě nechali ,,vydusit" - to je strašný dneska s těma doktorama člověk si platí zdrv. sociální snaží se být milej a i přes to že by měli být rádi že ženy za dnešních podmínek co nabízí stát vubec rodí děti tak ještě oni se se chovají jako hulváti a dokážou udělat v tak důležitém oboru chybu. Já vím každej chybu může udělat ale něco je prostě neodpustitelné...Najít dneska dobrého gyndaře je umění ..... 😖

aagnes
4. srp 2012

@fykyska Pamatuju si, jak jsem tam jela celá šťastná a zvědavá kolik ta moje prdelka váží a asi měří a během jedné vteřiny se člověk ocitl na pokraji svých sil a beznadějný a celý den nervy co řeknou v brně a tam už totálně na kolenách, jako by vzal dokrot velkou lať a přetáhl tě přes záda, aby jsi dopadla na zem. Říkáš si, to je zlý sen ze kterého se probudím a pořád tomu nevěříš. Z ordinace vychází spousta usmívajících se párů a ty sotva jdeš, tvář oteklá pláčem, přes slzy nikoho nevidíš a je ti jedno, že se na tebe dívají, vidí a slyší tvoje neštěstí ☹
Vůbec nechci jít mezi lidi, bojím se vrátit i do práce, že se mě budou vyptávat.

fykyska
4. srp 2012

@aagnes pamatuj že je to tvá osobní intimní životní zkušenost a vždy máš pravo říct NE NEHODLÁM SE O TOM S VÁMÍ bavit - lidé ve tvém okolí by to měli akceptovat 😉 Tím mám na mysli okolí ale i rodinu - ovšem svou bolest není dobré v sobě držet ...Což určitě sama víš nejlépe ...S tím jak píšeš že si pamatuješ vše co během jedné vteřiny zkazí život - znám ten pocit ...Poprvé co sem přišla o miminko jsem absolvovala řadu vyšetření a UTZ při krvácení sem byla doma 2 dny v klidovém režimu a pak sem si šla pro verdikt - těšila jsem se jak mi lekaři sdělí že mé těhotenství a miminko prosperuje ale bohužel mudr na UTZ mi řekl cituji : NO VY JSTE SNAD ANI NEBYLA TĚHOTNÁ JAK MÁTE NIZKÉ ENDOMETRIUM a posléze mne poslali na ambulanci kde jsem do toho všeho ještě měla absolvovat vyšetření za přítomnosti medika - to jsem striktně odmítala už v čekárně nakonec sem přišla do ambulance lékař mi sdělil že teda bohužel a že mě nebude ani prohlížet ... Zbořil se mi svět - sedla jsem si na lavičku v atriu a kolem mě najednou hromada spokojených maminek všude břicha maminky maminky břicha ..Přes slzy jsem neviděla a bylo mi jedno kdo mě vidí a kdo si co říka ....Znám ten pocit - Bolí to a je jedno jestli je to v prvním druhém nebo třetím trimestru každou z nás to bolí a ti co říkají mavni rukou a jdi dál ti si to nikdy nezazili...bohuzel i tací jsou... Píšeš že nechceš jít mezi lidi - Víš sama musíš poznat kdy se budeš citít, ale jak jsem již psala máš plné právo citit zármutek, pocity uzkosti i to že te svet nebaví, nenech se vsak pohtit strachem že venku bude něco zlého, po malých douškách se navracej do normálního režimu za kamarádkou, do kina, až budeš moci třeba s holkama do tělocvičny na míče to prý je děsně fajn, Čím dřív se budeš otvírat světu kolem sebe tím dřív se ti začne usmívat dušička... 😅

misacik
4. srp 2012

@eva518
Děkuji za podporu, ale nevím, na co jsi reagovala, jestli na tu ovulaci a plodné dny, nebo na ty těhotenské příznaky, promiň ☹

fykyska
4. srp 2012

@aagnes Jinak tvé pocity jsou zcela normální - JE TO OBVYKLÁ REAKCE NA NEOBVYKLOU SITUACI...a pevně věřím že kromě času je dobrým lékařem i vlídné slovo a nebo otevřená diskuze 🙂

fykyska
4. srp 2012

Jo holky jinak nakonec sem k mudr nešla - usla sem jako kotě včera večer .... A pozvolna to přešlo a krev žádná nakonec no bych se picla to mám celé nějaké divoké ....

turcice
4. srp 2012

ahoj holčičky..tak nějak pročítám co se dnes probírá a chtěla jsem jen přidat pár řádků
@aagnes
@fykyska to co jsme si všechny prožily..ztrátu toho cenného pod svým srdcem..at to bylo na začátku nebo v pokročilém těhu je obrovský zásah do naší psychiky a do našeho bolavého srdce..vzpomínám si že i já jsem měla pocit bezmocnosti a nechtěla jsem chodit mezi lidi..a to hlavně kvůli tomu jak se prostě venku chovali normálně,normálně ti lidé žili ale já jsem si nepřišla normální po té ztrátě,postupem to opadalo a naopak mi pomohlo být mezi lidmi,utíkala mi tak doba kdy jsme se mohli začít znova snažit 😉 A musím říct že jelikož už děti mám by mě nikdy nenapadlo že se to stane a že mne to tolik zasáhne.Čas ale vše zahojí a člověk se pak soustředí na to co bude a bude opravdu lépe 😉

fykyska
4. srp 2012

@turcice a tady je vidět že ženská vydrží víc jak člověk 😅 všechno a je tak strašně moc príma moci to někam napsat to všechno co se dělo i dějě 😵

turcice
4. srp 2012

@fykyska máš pravdu pravdoucí 🙂 🙂 🙂 a jak ti jinak je???Co bříško už tolik nebolí??Je lépe???

fykyska
4. srp 2012

@turcice Děkuji za optání 😉 - dneska už je mi lépe...Bůh ví nač to moje tělíčko reagovalo ..Vnitřní stres toho mám pořád na rozdávání, zmatek v práci, počasí, nizký tlak, nebo to zkrátka je nějaká reakce těla kterou neznámm a je způsobená tím vším operací co byla atd.. Poslední 4 dny skoro nejít už i muž chodí a cpe to do mě včera sem měla za cely den jen kousek masa a jeden rohlík a sem bez chuti - možná je to jedno s druhým + nějaké zvláštní období a vychází z toho tohle 😔 😒 No koho tohle počasí neničí že