Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fykyska
13. srp 2012

@antymania666 Ahoj, mrzí mě to - buď silná u Apolináře na operačních odd. jsou hodní moc - snaž se být vytrvala a aspoň trošku v klidu ... Vím že to bude znít ošklivě , ale vyčistí tě - tělíčko se za pár týdnů srovná a určitě co nevidět přijde další miminko 😉 Neboj, se čas je obrovský lékař a všechny rány zahojí 😵

leeena_4
13. srp 2012

@antymania666 Ahoj, kočko vítej mezi námi. Je mi líto, že tě sem osud zavedl, ale je nás tu spousta, co se nám stalo něco podobného, některé z nás to mají čerstvě za sebou, jiné už se snaží, nebo čekají miminko. Úplně chápeme, jak se cítíš a tady je dobré místo, kde se můžeš vypovídat, zeptat se na co potřebuješ, přežít nejhorší a načerpat sílu do dalších dní. A uvidíš, že brzo se budete snažit o nové miminko! Panáka si klidně dát můžeš 😉

antymania666
13. srp 2012

@leeena_4 je to hodne tezke, cloek si rika ze to nejtezsi ma za sebou kdyz uz konecne otehotnel a najednou prijde dalsi a velka rana.jsme silna vim to, ale i tak se mi neustale hrnou slzy do oci. potrebuju u sebe ekoho mit, manzel je v oraci a mamka na dovoleny a ja tu sedim sama a brecim a to neni moc dobry

fykyska
13. srp 2012

@froka Děkuji za přání štěstíčka - Víš někdy se to v těle děje - tyhle ,, slavný " cysty co jsou při nejmenším otravny - někdy vznikají i tím jak praskne folikul a nestačí se odplavit tak se to zacelý a právě tyhle cysty bejvaj produktivní hormonálně - mrchy jedny - duležité je že si v pořádku, chápu zklamání ☹ hlavní je že se nejdnalo o nějaké ,,hruzy" budu ti moc držet palečky ať jsi co nejdřív v horní řádce 😎

fykyska
13. srp 2012

@antymania666 Jen plakej - slzičky také hodně pomahají - nebraň se jim ....A než ti přijde manžel a přijede maminka buď tu s nama - tady určitě po pár dnech přijdeš na pozitivní myšlenky a uvidíš že nejníí všem dnům konec 😅

kopretina22
13. srp 2012

@antymania666 Moc mě mrzí,čím si procházíš ☹ Byla jsem na tom podobně - otěhotněla jsem po 1,5 roce snažení a pak v 8tt zamlklé těhu ☹ Jenom se vyplakej, já jsem taky bulela jako želva.....uvidíš, že časem se ti uleví....

Holky, jdu se pochlubit - výsledky z genetiky jsou v pořádku a i když jsem lehce trmbofilní,tak na těhotenství by to vliv mít nemělo 🙂 Žádná zákeřná mutace potvrzena nebyla 😵 😵 😵 Takže je před námi týden sexu bez zábran (ne že bychom se nějak chránili,ale když teď vím,že jsem OK,tak to bude mnohem lepší) 😀 Na gyndu jsem se objednala 18.9. Je to vlastně jedno,když mám z hematologie všechno v pořádku. Prý mám zavolat,jen kdybych zjistila,že jsem těhu, budou mě víc hlídat.....

fykyska
13. srp 2012

@kopretina22 supééééér 😉 😉

turcice
13. srp 2012

@fykyska Verunko....to je táááááák romantické 🙂 🙂 🙂 tak moc blahopřeju a doufám že až bude svatba že už bude mimísekv bříšku 🙂 🙂 🙂 🙂 Jinak já dnes očůrala dva testíky 😀 😀 😀 ráno jeden a ted před chvilkou druhej...nic přímo pozitivního není vidět ale když se hooodně zakoukám tak pod folíí něco prosvítá...nijak k tomu nepřikládám žádný důraz a spíše testy beru jako negativní..no ale ms má ještě dva dny čas tak uvidíme 😉 teplota ráno 36,8,prsa citlivá,hlavně bradavky ale to může být i před ms...takže vlastně nic nového....Momentálně jsem v PH u Vodičků 😉 kde hlídám malého Filípka který ted spinká a o půl třetí frčím busem domů.

turcice
13. srp 2012

@kopretina22 no tak to jsou dobré zprávy 🙂 🙂 🙂 🙂tak to držím palečky at to snaženíčko vyjde 🙂

fykyska
13. srp 2012

@turcice A KDE TY SE SCHOVÁVÁŠ - napsala si naposled za zumbováním a pak tůdle nůdle mě je smutnó kde síí 😅 😀 😀

leeena_4
13. srp 2012

@antymania666 Jen se vybreč, ono je to třeba! Já to měla taky tak, otěhotněli jsme po roce a půl díky IUI a když jsem si říkala, že 12 týdnů je za námi, tak nám ve 14tt zjistili, že čekáme Downíka se špatným srdíčkem. On ti moc nikdo v tuhle chvíli nepmůže, vyplakej se přádně, je důvod k pláči a až přijde manžel domů, pořádně tě obejme a bude aspoň trošku líp. Nejhorší teď budeš mít za sebou až přijdeš z nemocnice, pak mi věř, že bude jen líp a líp 😉

leeena_4
13. srp 2012

@kopretina22 gratuluju k výsledkům genetiky 😉 a závidím ten týden sexu 😀
@turcice teda to je napínavé jako kšandy s tebou 🤐

fykyska
13. srp 2012

@turcice TÉĎ JSEM TI NAPSALA HAHAHAHA 😀 😀 Jéé to je škoda že jen do půl třetí nebo spíš škoda že já jsem v práci do 5 - bych se stavila někde na kafííí - kruci písek já jsem zakopaná v práci -- Děkuju ti za blahopřáníčko snad jooo snad všechno vyjde - uvidím co mi řekne mudr ve středu mám trošku strach pociťuji stále nerovnováhu ale bez příznaků nějakého zánětu a nebo infekce (výtoky - špinění - zápach atd.) jsem z toho zoufalá ´- konečně přišla výplata tak zlkusím ten tee tree co radila devčata a nebo prý je ještě dobré namočit tampón do bilého jogurtu že ten srovnává ph - uvidím.. moc se bojím protože od út - stř. to vychází na pld. období a já bych si tak moc přála se něčím neomezovat a zkoušet - žádný mastičky a tyhle sračičky 😠 ☹ ☹ Jinak k testíkům moc se těším jak ti to dopadne - ty bradavky jsou dobrým signálem mívala si to i normálně v rámci PMS nebo to je teďka nezvyklé ??

terulin
13. srp 2012

@antymania666 Ahoj, je mi to moc líto. Myslim, že všechny tady chápeme, jak Ti teď je.

turcice
13. srp 2012

@fykyska jsem tadýýýýýý 😀 😀 😀 😀 😀
@leeena_4 no ani mi nemluv...taky se napjatá a jak tady Kačenka-froka řešila ten sexík..my ho měly v době ovulky každý den od 30.7-asi do 5.8 každý den a ovulka byla asi 1.8 😀 😀 😀 😀 Ale říkala jsem si,že pokud by to nevyšlo tak snad v dalším kole bychom musely mít sex každý den pro tu jistotu od ms až do ms 😀 😀 😀 😀 😀

froka
13. srp 2012

Ahojky, je mi moc líto, co tě potkalo ☹ Všechny tady víme, co asi teď prožíváš, jak se cítíš nebo co se ti honí hlavou. Já jsem potratila v lednu v 18tt po odtoku plodovky kvůli infekci a musela jsem pod epidurálem porodit a pak v květnu v 9+2, kdy jsem si šla pro průkazku, ale místo ní jsem dostala žádanku na revizi. Život není někdy podle našich přestav, ale nezbývá nám nic jiného, než se od toho dna odrazit a jít dál a hledat smysl. Je fajn, že jsi zavítala do této diskuze, sama musím potvrdit, že holky jsou tady skvělé a dočkáš se jen podpory, porozumnění a vlídného slova. Držím pěstičky a přeji hodně sil. 🙂

turcice
13. srp 2012

@fykyska no právěže ty bradavky jsou nezvyklé..je to takové šimrání až mravenčení..to jsem měla vždy před kojením 😀 😀 😀 😀 jinak před ms jsem nikdy neměla vysloveně příznaky..možná víc podrážděná a víc unavená a také možná se víc potím 😀 😀 😀 😀 no napjatá jsem ...na jednu stranu si říkám sakra že by tam už něco mělo být vidět když je dnes 12DPO ale pokud proběhlo nějaké uhnizdování v ten pátek kdy jsem dost cétila podbřišek a klesla mi teplota na jeden den tak to chvilku trvá než se hcg dostane do moče...ale to mám všechno načtené a nemusí to tak být 😒 Jo a stím jogurtem jsem to také slyšela 😉 že prý to pomáhá...tak se drž...a já držím palce aby v době tuleníčka bylo vše OK..Jo jinak hlídám přímo u O2 areny...kde ty pracuješ?????nebo bydlíš????

leeena_4
13. srp 2012

@turcice ne vždy to vyjde i když je ideální načasování a vše v pořádku, ale moooc ti to přeju a budu tě sledovat 😉

terulin
13. srp 2012

@leeena_4 @fykyska Holky, děkuju, mám pocit, že mi regulérně hrabe. Teď už mě úplně všechno přijde nebezpečný... Jsem cvok!!!

leeena_4
13. srp 2012

@terulin to je naprosto normální s našimi zkušenostmi 😉. Kbybys viděla, co jsem vyváděla já 😀 😉

fykyska
13. srp 2012

@turcice U O2 jééé no já mám kousek maminu a dřív sem tam bydlela ted pracuji na Butovicích z Palmovky co by kamenem dohodil 🙂 a bydlím na Petřinách 😉 Hihi ty bradavky jsou dobrým znamenim jestli si jejich citlivost nepocitovala pravidelne 🙂 No víš na to že to máš načtené bych se vyprdla příroda si to vyčaruje podle sebe mrška jedna 🙂 Každá to má jinak a jestli k nidaci došlo nedávno tak než se mimin zavrtá a přesně jak píšeš - počkej třeba se silnější duch objeví až par dnů po terminu ms 🙂 dej tomu čas 😎 Téda víš jak mě se to povídá já budu to samé za 14 dní budu jej tlačit vočima 😀 😀 😀 Všas víš že to nemyslím zle

froka
13. srp 2012

@turcice Evi, doufám, že tam ta čárka ještě bude nebo nechci vidět tvého manžu, co on na tvůj harmonogram snažení "od ms do ms" 😀

fykyska
13. srp 2012

@terulin ba né nejsi 🙂 Já sem tůdle taky vyšilovala když sme měli nehodu v autě a já musela na RTG v noci a davala mi tam taková nepřijemná baba podepisovat papir že nejsem v jiném stavu tak se tak říkala no a jak já to mám vědět - a pak jsem byla děsně nešťastná a nakonec sem to dostala takže pohoda... Každá z nás má tentendce se po tom všem zkoumat pozorovat a mít strach myslím že je to přirozené 🙂

terulin
13. srp 2012

@antymania666 Manžel se vrátí a hned bude líp. Já jsem o miminko přišla v 11tt před měsícem . Bude to lepší a lepší, ikdyž teď se to zdá jako nereálný. Když se to stalo, tak mi doporučovali zajít k psycholožce, což jsem udělala, ale mám pocit, že mi to nepomohlo. Holky tady mi rozhodně pomáhají víc. Brzo to zkusíte znova a bude zdravé krásné, miminko.

fykyska
13. srp 2012

😀 😀 Jo tak pozoó plodné období se hlasí - holky já mám normálně vlhko 😀 😀 to je přímo ukázkový hlen 😀 😀

antymania666
13. srp 2012

@terulin js hodna dkeuji,manzel uz doma je ale kouka se na telku tak nevim no...neresim to,nechci se jeste dneska pohadat.akdy se pak da zse snazit o mimi?

terulin
13. srp 2012

@fykyska Tomu rozumim, taky bych vyšilovala... Nechápu, proč si každej myslí, že to víš...

kopretina22
13. srp 2012

@fykyska @turcice @leeena_4 Holky, díky 🙂
@leeena_4 Řekla bych,že jsme se zase dostali k chuti 😉 Tak snad je to dobré znamení,že jsem OK

Ještě k těm kvasinkovým zánětům - jogurt je fajn na obnovení mikroflory a taky hooodně vitaminu C (doporučila mi ho v lékárně a mně to pomohlo). Mně doktor doporučil jogurt vstříknout do pochvy stříkačkou (myslím,že je to lepší než tampon). Jinak Tea tree olejíček taky jedna z možných zbraní.....měla jsem dlouho klid,ale taky jsem s ním teď před MS bojovala....

fykyska
13. srp 2012

@terulin přesně - je to pak zbytečně stresujicí škoda že se doposavaď se nevymyslela nějaká vhodná alternativa RTG např pro aktutní případy v jiném stavu ..No třeba časem 🙂

terulin
13. srp 2012

@antymania666 Mě můj doktor radil 6 měsíců (nereálné), známý (kterej šéfuje porodníkům u Apolináře) říkal 3 měsíce (to už je lepší) a slyšela jsem, že někomu radili hned po první mršce (to se zase trochu bojím, abych to neuspěchala)... Každej říká něco jinýho. Asi je to otázka osobní odvahy.

Oni to ti chlapi prožívají jinak. Můj se tvářil jako by to bylo úplně normální, něco jako prasklo nám kolo u auta, tak vyměníme a jedeme dál. Ale uvnitř ho to trápilo, jen se bál, aby mi to nedělal těžký. Mluvil o tom poprvé asi po 3 týdnech potom, co jsem na něj křičela, že je necita.