Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

valinka30
26. srp 2011

@leeena_4 Já jsem to zotavování měla asi horší. Cca 14 dní po revizi přišly bolesti a krvácení, pak se to po nějaké době ještě jednou opakovalo, tak jsem volala mudr, ale prý to je normální. A kontrolní utz dopadl taky dobře. Celou dobu jsem ale průběžně špinila a MS nepřišla ani po 9 týdnech od potratu, ale tak trochu jsem s tím i počítala, pač mě MS sama od sebe chodí málo. Tak mi mudr nasadila utrogestan na vyvolání a následně clostil - na další snažení. Teď už to budou skoro 3 měsíce od revize a dobírám poslední clostil, tak uvidím, jak snažení půjde tentokrát...
Každá to zotavování má ale jiný, já jsem asi extra případ, ale byla jsem ráda, že jsem nešla hned do práce.

jane84
26. srp 2011

@leeena_4 já jsem ráda, že to příroda vyřešila sama a nemusela jsem na revizi někdy později. Mohli jsme se taky hned po MS začít snažit. Zatím se snažíme doma. Já totiž teprve letos dokončila školu, běhej po doktorech, když máš psát diplomku a učit se na státnice. Navíc přítel měl pořád strach, že školu nedodělám. Navíc jsme bydleli u našich, sice vlastní pokoje, koupelna a kuchyňský kout. Ale zrovna dobře nevycházíme. Teď se stěhujeme a tajně doufáme, že jak odpadne stres ze školy a z rodičů, tak se zadaří. A měním taky doktora, můj se mě zeptal po roce a půl snažení, jak moc na těhu spěchám a že by ještě aspoň půl roku počkal. Takže jdu od něj pryč. Jen, co se dozvím, jak budu končit v práci, tak se hned objednám k nové doktorce a budu chtít vyšetření. Ten můj mi nechtěl udělat ani hormonální profil, prý když chodí MS mezi 24 až 32 dny, jsou hormony v pořádku.

leeena_4
26. srp 2011

@valinka30 necítila ses jít hned? To je dobře, že jsi nešla, člvoěk by to neměl lámat přes koleno. Já jsem strašný extrovert, v práci to vědí a moc mě podporují, tak se tam docela těším. Hlavně mě ta práce docela baví, tak se zaměstnám. Jinak já tuším, že to s mojí MS taky nebude jednoduché. Mám PCO a mrcha mi taky nechodila bez hormonů, o ovulce nemluvě. Ale doktoři říkají, že se PCO těhotenstvím občas srovná, tak uvidíme. Já počítám s tím, že holt posypeme za pár měsíců opět do CARu, kde nám pomohli k tomuhle miminku.

winterska
26. srp 2011

@caleana někteří doktoři jsou někdy fakt na zabití 😠 . Já jsem před zákrokem byla vzhůru od 5 ráno, dala si sprchu a pak jen čekala.. každou hodinu přišla nějaká sestřička, zda už jsem připravená a že už pro mě přijedou - joo.. v 11 konečně přijel lapiduch a i s postelí mě převezli k sálu, kde jsem ještě asi 20 minut čekala, protože ambulantní zákroky měly přednost před "ležáky" .

caleana
26. srp 2011

@winterska To byla nějaká sálová sestra. Taková čarodějnice, vypadala tak na 154 let. 😀

leeena_4
26. srp 2011

@jane84 Tak to je super, že změníte podmínky. To opravdu nebylo ideální, škola a neshody s rodiči v jednom bytě, to souhlasím. A s doktorem taky děláš moc dobře! To je základ mít doktora, kterému člověk věří. HP je hodně důležitý a ještě bych doporučila přítele vyšetřit na spermiogram, to taky hodně urychlí snažení, ale uvidíš, jak se mu bude chít. Dobré znamení je, ž MS chodí, to znamená, že s největší pravděpodobností je i ovulace 🙂. Ale čověk má už i lepší pocit, když se něco děje a jde na nějaké vyšetření. Někdy brání početí fakt úplné kraviny, které se dají snadno odstranit.

leeena_4
26. srp 2011

@winterska Taky mi řekli, že půjdu hned na řadu a čekala jsem 3 hodiny. Což by nevadilo, kdyby přesně jak píšeš, každou chvilku někdo nepřišel oznámit, že už to bude za pár minut. Taky tě ten lapiduch s tou postelí obouchal o každý roh? 😀

caleana
26. srp 2011

@jane84 Samovolný je fakt lepší, revize je prostě umělý zásah. Mám trochu strach, jestli mi neposrajdila dělohu totálně.

jane84
26. srp 2011

@caleana bude záležet, co udělá sliznice, někdy nemusí moc růst a je potřeba ji podpořit hormonálně. Ale k tomu je právě dobrý kontryhel a taky mateří kašička

caleana
26. srp 2011

@jane84 Toho se snad ani nebojím, spíš mě děsí případné srůsty. 😒

valinka30
26. srp 2011

@leeena_4 Ne že bych se necítila jít hned do práce, taky jsem si říkala, proč být doma, když mi vlastně nic není, ale pak přišlo to další krvácení a křeče a byla jsem z toho celkem hotová, tak jsem si říkala, že doktoři asi ví, proč nechávají pacientky na neschopence. Ale je to fakt individuální.
Mě doktoři taky říkali, že se mi cyklus po potratu spraví, ale jak je vidět, není to u mě pravda. Mám to stejné jako předtím. Tak pokud ti MS nepřijde tak do toho 8 týdne po revizi, skoč si za mudr, možná ti ji bude taky muset vyvolávat, pokud máš PCSO. Ale třeba se ti to spraví!

leeena_4
26. srp 2011

@caleana měla jsi problémy s dělohou?
Tak mateří kašička říkáš, to taky zkusím 🙂

nemo1985
26. srp 2011

Zdravim, chci se zeptat těch, kdo na sobě pozorují ovalaci.

ted jsem četla článek,kdy je nejplodnější den je ten,když děložní hlen je čirý a táhne se cca 3dny před a v ten den a po ovulaci se mění na hustý(hrudkovitý)..
😒 😕

leeena_4
26. srp 2011

@valinka30 tak pokud jsi měla to krvácení a bolesti, tak se vůbec nedivím! to je dobře, že jsi byla doma. Jojo, počítám s tím, že když dlouho nedorazí, tak si zajdu pro utrogestan, ten na mě funguje. Jinak i po dvojité vyvolávčce jsem měla problémy to dostat. Ono je to všechno tak šíleně individuální, že člověk neví, co čekat.

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 No já mám celý ¨spodek¨ trochu mimo. Například kluky jsem nebyla schopná bez pomoci lékařů donosit.

caleana
26. srp 2011

@nemo1985 Neporadím, bohužel, mám to úplně jinak.

leeena_4
26. srp 2011

@nemo1985 poslední den plodného hlenu (ten bílkový, tahací) je ovulce 😉. Ten hlen pomůže nejlépe spermiím proniknout přes čípek 😉. Někdo cítí píchání v levé, nebo pravé straně (vaječníky). A další ukazatel je, že čípek je jakoby otevřený, ale to musí mít člověk cvik, aby to poznal 😉
@caleana jsou to profesionálové a snad se tam nic neokazilo 😉

jane84
26. srp 2011

@nemo1985 ne každá takový hlen opravdu má. Ale za sebe můžu říct, že jak se píše hlen jako vaječný bílek, tak ten mám a mám v té době mám i krátký otevřený čípek a některý cyklus mě i píchá na vaječníku

caleana
26. srp 2011

@jane84 To mně právě taky píchalo ve vaječnících, čípek otevřený, hlen se táhnul půl kilometru a prd. Jsem fakt taková zrůdička. 😖

jane84
26. srp 2011

@leeena_4 já zatím beru jen kys. listovou forte a spectrum multivitamín. Ale to jen aby se neřeklo. Teď chci přejít na Femibion.

valinka30
26. srp 2011

@leeena_4 Mě nasadila utroš a začala jsem krvácet ještě 2 dny před dobráním a je to celkem silné. Mudr by z ultrazvuku měla poznat, jestli ti utroš zabere nebo ne, mě řekla, že MS po něm určitě dorazí (soudí asi z výšky děložní sliznice).
Možná to budeš mít jako já, že ti nasadí utroš na vyvolání a pak hned clostil (nebo jiné hormony) na OVU.

caleana
26. srp 2011

@valinka30 Utrogestan na vyvolání menses? To slyším prvně. 😕

valinka30
26. srp 2011

@caleana Ano, ale myslím, že mi ho dala hlavně proto, že se začínám znovu snažit a nasazuju i clostil.

caleana
26. srp 2011

@valinka30 Mně právě dr nasadila utrogestan na udržení a zpětně jsem teda naštvaná. Momentálně sháním jiného dr ale tady je to bííída.

jane84
26. srp 2011

@caleana najít dobrého doktora je kumšt. Já už teď dojížděla do Brna 30km a novou dr jsem si našla taky tam. U nás sice jsou taky, ale stojí za prd nebo mají ambulanci v nemocnici jeden den v týdnu a kdykoliv tam může být někdo jiný. Ale porodnice je u nás dobrá, takže pokud ji nezruší, tak snad budu moct aspoň rodit u nás

leeena_4
26. srp 2011

@valinka30 jojo, doktoři to podle sliznice poznají. mě chodila mrcha 3-5 den po dobrání utroše a měla jsem ho od 17 do 26 DC. clostík už jsem taky zkoušela, ale bohužel bez reakce, tak uvidíme, jak to bude tentokrát, určitě si nechám udělat HP a uvidí se, ale prostředky jsou 🙂. mě zabrali injekce Puregonu a pak IUI, takže kdyžtak půjdeme vyzkoušenou cestou.
@caleana utrogestan je na udržení i na ms. Je to s ním tak, že je to hormon progesteron, který je tělem produkován v těhotenství a stará se o správnou výšku děložní sliznice, takže v těhu pomáhá vytvořit peřinku a miminku zavrtat se a vyživovat ho na úplném začátku. A na ms pomáhá tím, že vytvoří tu děložní sliznici, která po vysazení utroše do prád dní odejde s ms v případě, že není žena těhotná, takže obojí užití je správně 🙂

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 Vidíš, všude se píše akorát o Agolutinu. Se tu dozvím i naprosto nové věci. 🙂

caleana
26. srp 2011

@jane84 Já bych potřebovala někoho volnomyšlenkářského, kdo mě nebude moc otravovat. Ale mohl by mít UZ v ordinaci. A to je teda problém.

leeena_4
26. srp 2011

@caleana přes hormony a léky na plodnost jsem bohužel zkušený laik 😀. cpala jsem do sebe vše možné několik měsíců 😀.

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 Znám dost holek, co absolvovaly nebo právě absolvují umělko, právě o užití utrogestanu tímto způsobem nikdo nikdy nepsal. Já plánuju max IUI, dál nezajdu. Ze zdravotních důvodů.