Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kixi
15. únor 2012

@barbarucha no ono se vajo neuvolnovalo protoze jsem tehotna, proto to tak vypadalo...ja vim, musim pockat, zitra se dozvim hcg a dal nevim...premyslim o nemocnici o vikendu...byla jsem tam na revizi a maji tam dobrej utz...to cekani je strasny...ale podstoupit to musim bohuzel...

zusoka
15. únor 2012

@petrajavor Strašně moc bych ti chtěla poděkovat za tvá slova a upřímnost. A nejen tobě, ale každé ženě, která sem přispěla svým zážitkem. S manželem jsem 11 let. Mám gyn.komplikace a v dubnu jsem byla opět na operaci, pak nějaká rekonvalescence a pak už jsem si řekla, že to necháme přírodě. Bylo to bezva období, nejdřív mě zaskočilo, že to šlo docela rychle asi rychleji než jsem původně počítala, protože můj zdravotní stav měl vždycky znamenat IVF než přírodní těhotenství. A ejhle příroda pomohla a povedlo se. Ještě jsem byla statečná a chodila do práce, protože tvrdím, že těhotenství není nemoc, ale pouze stav. V listopadu přišla služební cesta do Prahy. Bylo to plné spěchu, stresu ale zvládla jsem to . Hned následující den po návratu jsem měla kontrolu v poradně a těšila jsem se na další foto mimi. Po příjezdu mi začalo být nedobře, bylo to horší a horší. K ránu jsem začala krvácet a v čekárně u doktora jsem seděla pak snad celou věčnost(mě to tak připadalo, ale bylo to asi 20min.) Výsledek byl okamžitý nástup do nemocnice
pro komplikace neslučitelné s životem matky a plodu. Tohle bylo jako by mi někdo zasadil ránu do srdce. Nejdelší a nejtěžší hodiny mého života. Na sál jsem šla téměř okamžitě po příjmu na oddělení.
Celou tu situaci mi pomohl zvládnout manžel. I se mnou brečel, podržel mě v té nejslabší chvilce, kdy jsem měla chuť jako ty skočit nejraději z okna. Jenže chlap se za chvilku oklepe a jde dál a ta ženská dušička funguje jinak. Nás to bolí, cítíme se prázdný, zbytečný a dáváme si vinu za to co se stalo. Já jsem měsíc všechno dávala za vinu jen sobě. Pořád jsem si říkala kdybych nikam nejela, kdybych byla od začátku doma, kdyby, kdyby, kdyby /mezi náma to je strašný slovo kdyby...
Teď jsem sebrala odvahu a pokusím se jít do toho znova a uvidíme. Tvému projektu naprosto fandím. Mě by něco podobné asi dodalo sílu daleko dřív. V období po potratu jsem zoufale hledala na inzternetu a všude kde se dalo nějaké povzbuzení, pochopení proč zrovna já.Sílu k dalšímu probuzení každé nové ráno jsem nacházela velice těžko. Mezi váma tady, mám pocit, že mi konečně někdo rozumí a všechny víte o čem ta druhá hovoří. Moc moc moc DÍKY

petrajavor
15. únor 2012

@zusoka já děkuji tobě...jinak mezi nejhorší zážitky s potratu byl výrok doktora v nemocnic:"Vy jste plakala? Proč byl to jen shluk buněk." Mít víc síly skočím po něm,místo toho jsem se složila...i díky tomu museli počkat do dalšího dne,měli strach,že se neprobudím....jen dva doktoři projevili pochopení,ten v Praze co mi potvrdil další těhotenství a můj gynekolog....oni jediní řekli,že je jim to líto....
dost mi pomohla kamarádka,která to prožila....a pak paní,kterou jsem potkala v Praze,měla dvě dospělé děti a chtěli třetí,jenže místo miminka se ukázalo,že musí na potrat,měla taky molu...ta se objevuje 1 z 2500 těhotenství.. nikdo mi neřekl proč a nemohla jsem najít ženu,která by to taky prožila...n evěděla jsem co bude dál a co to znamená....a když sem to zjistila po 3měsících najednou tu bylo další těhotenství,nikdy jsem se tak nebála...měla jsem strach,že to bude stejné a my zase nešťastní,že možná se to nepovede a molu najdou u mě nebo miminka....jenže další potrat bych neunesla,další den v nemocnici a podstoupit to znovu....manžel se snažil mi pomáhat a zvládat to,ale měl pocit viny stejný jako já a bylo to těžké i pro něj....a tak sem musela tiše bojovat,Tádu jsem přesvědčovala aby vydržel do 24tt že pak je šance,že to zvládne a teď jej přesvědčuji každý týden,jelikož každý den je šance že přežije větší....dělali nám možné i nemožné vyšetření a ještě nás jich pár čeká a zatím je všechno oki,ale tu bolest a ten strach si stejně nesu dál....
Máš pravdu slovo KDYBY je nejhorší slovo v životě nejde na něj nemyslet,nehledat chybu a neustále si neříkat kdyby to či ono...jenže to nikam nevede,jen další "dveře" do nikam....je to těžké,ale můžu říct,že jsou dny kdy je to dobré,kdy jsem opravdu šťastná,ale jsou i dny kdy jen sedím a pláču a říkám si to kdyby....

martinakl
15. únor 2012

@kixi Kixiku, moc me mrzi, ze mas zase trapeni... Ale myslim, ze to nemusi nic znamenat. Kdyz byla ovu tak pozde, tak je podle me normalni, ze je zatim jen tecka. Kazdopadne vubec nedej na tu pesimistickou doktorku, ju? 🙂

kixi
15. únor 2012

@martinakl dekuju...uvidime...ona proste porovnala dva utz....obavam se ze asi vi co dela...nadeje mozna je...ale moc se bojim :(((((((((((

zusoka
15. únor 2012

@petrajavor Strašně moc moc moc vám všem 3 držím palečky, ať je vše naprosto v pořádku. Určitě to skončí naprosto zdravoučkým mrňouskem. Taky děkuji za všechna tvá slova. Moje zkušenost s doktorama je o poznání lepší. Jak v ordinaci u mého gynekologa, tak v nemocnici. Pro mě jako pro pacientku to určitě byla lepší zkušenost, ale to prázdno a pocit bezmoci stejně nikdo jiný než já, ty a každá další z nás musí zvládnout bohužel sama. Ten šálek hořkosti nás život nechal vychutnat si pěkně až do dna. V případě, že by se nám otěhotnět povedlo znovu, měla jsem v plánu si to co nejdelší dobu nechat jen pro sebe. Utrousila jsem tuto myšlenku před manželem a chvilku se mnou nemluvil. Pak následoval dlouhý rozhovor a já pochopila, že tohle je opravdu ten pravej, že s ním jsme na všechna trápení i radosti dva. Když nám život ubral na jedné straně, snaží se to trošku vylepšit na traně druhé.

martinakl
15. únor 2012

@kixi Ja te naprosto chapu.. Ja jsem taky uplne na nervy a to mi v podstate krom asi beznejch priznaku nic neni... Nevim, co bych delala na tvym miste, asi bych vysilovala nejmin stejne jako tytyd. Ale na tvym miste nejsem, takze vim, ze to proste neni dobry! 🙂 Myslim na tebe a mooooooc drzim palce, at je brzy z tecky fazolka a tak dale 😉

petrajavor
16. únor 2012

@zusoka to ano,manžel je mi velkou oporou a byl i tehdy....ve zdravé miminko věříme....jinak poprvé to věděla celá rodina,řekli jsme to nejbližším přátelům a podruhé jsme to řekli jen nejbližší rodině a snažili jsme se to moc neříkat,ale asi v 10tt jsme to zveřejnili,jelikož v 13tt jsme se brali,pak už sem si začala říkat co se má stát stane se...časem mi došlo,že se nemám za co stydět,vždyť jsem nic neprovedla,své děti jsem milovala a miluji,tak proč bych to měla tajit...jinak buď ráda,že máš dobré zkušenosti s lékaři u mě je to asi způsobeno i tím,že mola je tak vzácná,třeba v nemocnici ve Zlíně se na mě bylo dívat asi 5doktorů aby viděli jak to vypadá a diskutovali tam o tom...znal ji můj gynekolog a asi ještě dva doktoři..
Je dobré mít manžela,který tě podporuje,miluje a snaží se....bez něj by to bylo horší...a je dobré mít i o tom s kým mluvit s někým kdo to pochopí...

jane84
16. únor 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012

berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel)......................................................74DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).......................................................67DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................48DC
ladydi (28let, MA 10/2011, mamavit)...............................................................................32DC
janiczka2011 (32 let, MA 7/2011, Babyplan).................................................................29DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................28DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)...........................................18DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................17DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….…....15DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................15DC
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion).......................................................................8DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………........8DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)..................................................................7DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)....................................7DC

kixi
16. únor 2012

Vcera: mudr: dutinka po tydnu nevyrostla, vypada to spatne, melo by byt vetsi, asi to nebude dobre, slzave udoli...
Dnes: Hcg naprosto odpovida memu tydnu tehotenstvi (5-6) a to ovulka byla pozdeji takze jsme stoprocentne mladsi!!! Nadeje tedy umira jako posledni, v utery kontrola a zvysene davky utrogestanu na 2-1-2. Moje doktorka je masochistka, srdce me dneska malem spadlo do kalhot!!! Mimisku ja ti verim, bojuj!! V utery me spadne srdce do kalhot nanovo 😀

janiczka2011
16. únor 2012

@kixi no vidis 🙂 tak jen tak dal, v tech zacatcich urcit presne co se deje je fakt "vykon" a proc Ti zvedla utrogestan? to je dost konska davka uz?

kixi
16. únor 2012

@janiczka2011 protoze mam po zamlklem tehu a ted se ji to asi taky moc nezdalo tak abychom mimi co nejvice podporili...ja jsem rada za kazdou vec, ktera muze pomoci...

maximka33
16. únor 2012

holky, kde jste?

berenik
16. únor 2012

@maximka33 asi bych uz mohla do horni tabulky. To vis bojim se porad, ale tabulka to asi neovlivni.

@jane84 taky jsem o rok starsi.

maximka33
16. únor 2012

@berenik bude fajn, když půjdeš nahoru, budeme mít jasno 🙂))

vanilka31
16. únor 2012

Tak hlavně, že ta spodní tabulka pomalu mizí..
Jinak u mě nic moc nového. IUI tento měsíc možná nebude, nějak nevyrostly folíky nebo nebyly 14. dc dost velké 😒 Tak kdyžtak zase příští měsíc..

maximka33
16. únor 2012

@vanilka31 teda, to je to složité... musí to být přesně určitý den jo?

barbarucha
16. únor 2012

@vanilka31 Teda to je kovbojka. Držím palce a důvěřuju moudrosti tvého těla!

barbarucha
16. únor 2012

@kixi No tak to je skvělá zpráva! Držím palce, pěsti, ruce a nohy, prostě úplně znehybňuju 😎 🙂

kixi
17. únor 2012

@barbarucha no jeste je brzy se radovat, od vecera dost spinim .... ale zacala jsem spinit od toho co beru utrogestan a vcera me nasadila konskou davku tak se porad utesuju ze je to tim...ale mam samozrejme strach...kontrola v utery...diky moc!

janiczka2011
17. únor 2012

@kixi urcite je to tim utrogestanem 😉

26ivett
17. únor 2012

ahoj holky. chci se zeptat. podstoupila sem miniinterupci.krvacela jsem 14dní. 3dny krvaceni 2dny jen spineni a takle celych tech 14dní.po dvou tydnech sem byla objednana na kontrolu ale zacala sem dost hodne krvacet.takze kontrola neprobehla a dr mi napsal prasky ergoramini.na dalsi kontrolu sem mela jit po peti dnech.prej by melo krvaceni prestat.cely 4dny sem furt krvacela az teda ted den comela probehnout kontrola jen spineni. takze me dr prohlidnul pry prasky uz brat nemam a ze jsem v poradku. ale jeste ten vecer me najednou zacalo bolet hodne bricho a zacala sem zase dost krvacet.to bylo teda 15.2. a slabe krvacim doted. ty prasky furt beru ikdyz rikal ze je brat nemam protoze si rozhodne V PORADKU NEPRIPADAM! pockam jeste do pondeli jinak budu muset dr zavolat. mela nektera z vas stejny potize jako ja? ☹

vanilka31
17. únor 2012

@maximka33 No nemusí, ale v caru mají rádi, když je ovu pěkně 14 dc a když je později, tak to někdy zazdí. Já mívám ovu normálně hodně pozdě, no mám nějakou poruchu samozřejmě, tak bych dala ruku do ohně, že ji teď zase budu mít později.. V pondělí jedu ještě jednou do caru, jak to vypadá a když folíky nebudou, tak to necháme na příští cyklus.

vanilka31
17. únor 2012

@barbarucha Díky. No já jsem v tomhle asi fakt exot. Mám dlouhé nepravidelné cykly, ale ovu probíhá, takže teď bude asi zase později, ale nemůžu po nich v caru chtít, aby čekali třeba až do 40. dc 🙂
Je to ale kovbojka, jak píšeš. Nic nejde tak, jak by mělo. Za chvíli to budou dva roky snažení, dva potraty.. no bilance nic moc 😠

petullllka
17. únor 2012

ahoj holky muzu se pridat? mam za sebou uz druhy potrat prvni byl v 13 tt a ten druhy v 11 tt a ten byl 14.12. 2011 a od ty doby mi jeste vubec ta mrcha neprisla nechala jsem si delat i testy a dneska mi prisly vysledky mam hodne homocysteinu a ten doktor mi rekl ze bych mela brat 1.5 kyseliny listove a ja mela jen 0.8

gabca84
17. únor 2012

Ahojky holky loni jsem 3 x po sobe potratila vzdy ve 2 mesici tehotenstvi jsem zacala spinit a mela jsem hrozne bolesti a najednou jsem citila tlak a zacala jsem silne krvacet a od te doby uz do toho nemohu prijit ted uzjsem to vzdala pritom prvni tehotenstvi jsem mela bez komplikaci a problemu

petullllka
17. únor 2012

@gabca84 nevzdavej to

gabca84
17. únor 2012

@kixi utrogestan sem dostala taky psaly tam ze bud se tabletky polikaji nebo zavadeji jenze jak jsem je zacal a brat tak jsem zacal aspinit a potratila jsem ikdyz tam pisou ze se spineni muze objevit

gabca84
17. únor 2012

@26ivett ahojky me taky rekl ze je vse v poradku jenze uz to byl 3 potrat a ja vedela ze to neudrim a ze jak krvacim tak neco nebude v poradku a kdyz jsem sla na kontrolu tak me poslal hned na vycisteni ze uz tam nic nevidi ale muze se stat ze kdyz spinis nebo krvacis tak se ti muze dostavit menstruace a hned skonci tohle jsem mela u prvniho decka

kixi
17. únor 2012

@gabca84 to jsi me opravdu uklidnila 🙂 nezda se mi ze by to melo spojitost utrogestanem, ten ma tehotenstvi podporovat...samozrejme bohuzel pokud potrat nastane tak ho ani utrogestan nezastavi...