Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

myisiska1
25. kvě 2010

natu: určitě to dopadne dobře a za chvilku budeš mít bříško. Nic není nemožné. Já znám také mnoho případů, kdy měli páry jedinou možnost v IVF a než vyřídili všechny papíry a nevím co všechno, tak byli těhu. A pokud ne, tak IVF není zrovna příjemné, ale v dnešní době naprosto normální a řekla bych, že skoro už přirozené

vendulak: neboj, taky se dočkáš. Já měla štěstí, že jsem nemusela na revizi. Za chvilku se taky začnete snažit a půjde to, uvidíš

breberuska
25. kvě 2010

natu, přesně jak píšou holky, i já znám pár, kterým nejprve řekli, že děti mít nebudou, tak šli ně ivf, narodila se jim po něm holčička a pak už to neřešili doma a šup, mají hned druhou 🙂

fram
25. kvě 2010

Ahoj holky,
svoba, vítej v našem smutném tématu,mrzí mě, co tě potkalo. Myslím, že po prvním zamlklém v 1.trimestru se na žádná speciální vyšetření neposílá. Já se snažila dát do kupy hlavně psychicky , v tom mi pohohly koníkovky 🙂 My se totiž taky snažili více než rok ☹ MS mi naštěstí přišla sama a pravidelně, takže to jsem řešit nemusela. Teď mi skončila třetí a už se zas snažíme.
natul, tak sláva, máš to za sebou a aspoň víš, že se těhu bude nějak řešit, takže za už brzy nahlásíš //
myisiska, velikánská gratulace a držení palců, ať je vše úplně v pořádku

natulaaa
25. kvě 2010

jo holky děkujíííííííííííí moc,jo on říkal,že je jen zužený,ale šance je ale právě kvuli tomu,že mám už jen jeden vaječník ,tak mě nechce nechat asi dlouho aby se třeba za rok neposral i ten druhý 😉
Gam ty mi pak musíš vše do podrobna vysvětlit a ty jdeš na IVF nebo KET? a jaký je v tom roudil 😉

fram
25. kvě 2010

natul, nejsem odborník, ale myslím, že IVF je in vitro oplodnění (ve zkumavce) a KET je embrijo transfer - když ti zamrazí embrijka a pak je zase rozmrazí, aby je mohli zavést, ale holky, co tím procházej to určitě budou vědět líp
Já se přiznám, že jsem si dnes koupila ovulační testy i když jsem si říkala, že to dělat nebudu. Testnu o víkendu, mohlo by to vyjít a budu doufat, že bude pozitivní a že manža bude zrovna doma, aby jsme se do toho pořádně obuli 😀

breberuska
25. kvě 2010

fram, taky jsem si říkala, že to s těmi testy pak zkusím... 😉 ale manžovi o tom nemůžu říct, to by bylo blbých řečí 😀 😀 😀 jsem totiž dost nahlodaná, že to prubnem po 2 MS...ať žije internet 😎
spíš jsem teď zvědavá, kdy mi dorazí první porevizní MS....

fram
25. kvě 2010

já chlapovi taky neřeknu, že testuju ovulaci, myslí si, že netřeba, že je nadsamec a zmákne to i bez testů 😀 😀 😀 😀

breberuska
25. kvě 2010

😉 jako u nás doma 😎

herbie
25. kvě 2010

ahoj holky gratuluji k // carkam tady natul jupi tak to mas za sebou jsem rada, ze jsi zase tady a tak brzy neboj vsechno dopadne dobre me uz zacina bolet bricho zitra ma dorazit mrcha takze se asi nezadarilo tenhle mesic 😠 pocasi tu je krasny tak pujdu ven jinak jj fram taky uz to nebudu priteli rikam s tou ovulkou je lepsi jim nic nerikat pak jsou vic v klidu 🙂

herbie
25. kvě 2010

taky chci nahlasit 26 kvetna 1DC 😠

natulaaa
26. kvě 2010

dobré ránko 🙂
Herbi to se ti nedivím s tím smajlou 😠 😠 😠
já jsem vzhuru už od pul šesté,už mi měřili tlak a náplasti z jizviček sundávali ,v pul osmé bude vizita a pak to ještě zalomím,nejsem zvyklá tak brzo vstávat 😝

breberuska
26. kvě 2010

dobré ráno, holky...herbie, škoda, tak príště a to už budeme hlasít // všechny najednou 😀 😀 😀

fram
26. kvě 2010

dobré ráno,
herbie, mrcha zatracená 😠 ,ale jak píše breber, tak prostě zahlásíme // příště a všechny najednou 😉
natul, hodně odpočívej ať máš hodně síly na to snaženíčko, kdy tě pustí?

natulaaa
26. kvě 2010

Fram nevím,minule jsem to měla stejně,operaci v uterý a domu v pátek ráno,ted nevím,je mi podstatně líp než minule,tak by to mohlo klapnout zítra 😒 ,ale zítra tu bude primář a pujdu na kozu na vyšetření a on podle toho minule zvážil,tak uvidím 😒

fram
26. kvě 2010

natul, držím palečky, ať jsi doma co nejdřív

natulaaa
26. kvě 2010

holky čaute,už tu nejsem s manžou,mají plno,tak musel pryč a dali mi tu dvě paní,ale milé,tak je i sranda 😉 😉

martasl
26. kvě 2010

ahoj.
myisisko1-tak jsem se snažila chytit ty tvoje těhu bacily,tak uvidíme 😉

natul-tak hlavně,že to máš za sebou a pohlo se to.takže t to půjde přirozeně nebo s doktorskou pomocí,hlavně že to vyjde a ono to vyjde,uvidíš. 😉 😉 🙂
doufám,že to počasí se umoudří a nebudou nás přepadat takový depky.taky mi to už leze na mozek 😠 😠

herbie-tak to je pech,úplně chápu jak jsi naštvaná..

holky,já na ovu testy kašlu,u nás to nemá moc cenu.manžel jezdí nepravidelně dom-teda teď se snaží být o víkendech doma,takže když je doma,tak se prostě snažíme.

mikkisek
26. kvě 2010

Ahoj holky, včera kolem našeho baráku kroužil čáp, tak jsem mu nadiktovala, kam má všude zaletět, tak doufám, že poslechne!!!

Herbie - taky mi mrcha dorazila místo //, ale co naděláme....snažit se a doufat, že příště to už vyjde.

Já jsem dnes studovala ovu testy na netu a zajdu si do lékárny koupit. Doteď jsem nic takového ńepoužívala, ale myslím, že jsem ten typ, co si vsugeruje, že s ovu testem to určitě vyjde a uvolní se, tak snad to bude tak i v praxi.

Natul - držím palce ať jsi brzo doma, zvládla jsi to statečně tak teď se jen rychle uzdravit a za chvíli nebudeš vědět, co dřív pro miminko chystat, uvidíš!!!

Myis - velká gratulace a držení všech palců, ať jste s miminkem v pořádku!!! A to určitě budete. To je ono, zapomenout a nemyslet na to....ale to je to nejtěžší.

martasl
26. kvě 2010

kruciš holky-tak že bych ty testy taky vyzkoušela,?máte nějaký vyzkoušený,jako který jsou lepší a spolehlivější??

breberuska
26. kvě 2010

já jsem kdysi na podzim po prvním potratu zkoušela doma na tajno před manžou ovu test - 5 ks v růžové krabičce asi za 100,- (víc fakt nevím) a fungoval🙂, jakože ovu pěkně zachytil, otěhotněla jsem - nicméně nemám to vyzkoušené vícekrát, takže si ani neorientuju v názvech a cenách...ale asi to s ním zase zkusím, jak píše mikkisek, člověk si to asi i tak nějak vsugeruje 😀 😀 😀

vendulak
26. kvě 2010

Ahojte holky!
Natu držím palce, ať je v nemocnici všechno v pohodě rychle ti to uteče a jsi brzy doma s manžou! 😉

Jinak ovu testy já pořídila 2x a nikdy z nich nic nevykoukala, čárka byla pořád a pořád stejná. A tedy teď vím, že to způsobuje moje PCO 😒. Ale ovu testy mi jsou tedy k prdu, tak začnu pak zase měřit teplotu 🙂.

Herbi je mi líto, že mrcha dorazila ☹. Znám jaké to je buď smutné nebo k naštvání. Musíme být ale silné a dál bojovat, a držím palce aby se úsilí vyplatilo! 😉

mpetula
26. kvě 2010

Ahoj holky, vetřela jsem se sem k vám minulý týden 🙂 Pak se přiznám že jsem neměla sílu zase napsat, revize co mi dělali minulé úterý se zrovna nepovedla a o víkendu jsem skončila zase v nemocnici a následovala druhá revize. Je mi z toho všeho pořád hrozně smutno.

Koukám, že řešítě ovu testíky 🙂 taky jsem si ještě před těhu nějaké zakoupila, ale nějak jsem je nestihla použít 😀
Brebu, koukám, že jsi se rozhodla nečekat doporučenou dobu, já si taky řekla, že do toho půjdeme dřív a přsně, ať žije internet. Dočetla jsem se ve spoustě diskuzí, že hodně žen otěhotnělo dřív jak za tři měsíce a v pohodě a to mě na to nahodalo 😉 Teď jen počkat, až přijde MS a výsledky z genetiky a pak už bude určitě veseleji a věřím, že opravdu brzo se dočkáme // 🙂

fram
26. kvě 2010

mpetula, brr, nepovedená revize 😠 ,ale hlavně, že už to máš za sebou
co se týká ovu testů, já měla taky 5ks v růžový krabičce a zkoušela jsem testit poprvé, ukázali se pozitivní a já v ten měsíc otěhotněla po více než ročním snažení 😕 ,bohužel to nedopadlo, ale teď mám testíky zas ,tak to třeba opět vyjde 🙂 ,ale testuju jen proto,abych věděla,jestli funguju,jinak je to stejné jako u martasl - snažíme se, když je manža doma, protože je pořád pryč, je jedno, kdy ovulku mám

mpetula
26. kvě 2010

Fram, tak to je dobré s tím testíkem, že se takhle zadařilo 🙂 Musíme věřit, že se zadaří znovu a už bude vše ok 😉

gambrinuska
26. kvě 2010

Natul klidně se ptej 😉 jsem ted navrčená klidně i do IP 😉
Herb škoda, ale snad příští měsíc už to vyjde, ta smůla se musí prolomit 😉 ted už tu máme i bacili 😀 hlavně aby holky pořádně prskaly 😀

herbie
26. kvě 2010

ahoj holky jeeeeeee vy jste zlaticka dekuju moc 😅 no pokazdy to nastve uz jenom kdyz me zacne bolet bricho na mrchu hned to poznam ze se nezadarilo ted to bude uz 7 mesic co se snazime ach jo ☹ jinak holky jestli muzu poradit tak nejlepsi ovu testy jsou digitalni clearblue ja jsem si kupovala driv first responde a ty mi ukazovali porad // carky celi ty 4-5 dni a skoro stejny obcas jedna byla slabsi ale ten clearblue vam ukaze jenom kdyz ovulujete 24-36 hodin v tu nejlepsi dobu kdyz neni ten LH tak vam to ukaze prazdny kolecko a kdyz je LH tak se vam to koleckou ukaze s ocickama a usmevem 😀 😀 ja jsem si ho koupila minulej mesic 1 a jsem max spokojena a presne mi to ukazalo den a pul jenom coz odpovida jeste jich tu mam par skovanejch na dalsi mesic holky ja potrebuju otehotnet do srpna srpen je posledni mesic 😀 😀 (delam si srandu samozrejme) chci kvetnovi miminko jako jsem ja hahahahahaha tak pa 😉

herbie
26. kvě 2010

ja pisu jako prase obcas omluvte to 😎

breberuska
26. kvě 2010

herbie, asi jsem tatar, ale jak digitální? to se jakože používá opakovaně? 😒

mpetula, já nevím, jak vzoná s těma 3 měsícema budu, asi to prubnem dříve...teď čekám na první MS a pak max. do druhé 😀

breberuska
26. kvě 2010

herbie, tak už jsem si to našla 😉 takže už chápu... 😉

mikkisek
26. kvě 2010

Herbie - už jsi se dřív o digi ovu testech zmiňovala, taky mne tenkrát napadlo, jestli se dají použít vícekrát, ale zapomněla jsem se zeptat. Ale když píšeš, že jich máš ještě pár schovanejch. No musíš nám to prosím vysvětlit. Jo a zkusím to zadat do vyhledávače, jestli jsou v ČR k dostání.

Brebe - moje zkušenost: první porevizní MS jsem dostala až po 50dnech, tak jsem si řekla, že se začneme snažit o mimi hned poté první mrše. Příroda asi chtěla, abych se ještě dočistila, takže přišla i druhá MS. Ale jsem ráda, že jsme se už snažili, asi bych litovala. Takže já si myslím, že jestli je to tělo připravený a má se to stát, tak se to prostě stane bez ohledu jestli počkáš 4 nebo 6 měsíců. Ale taky záleží na lék.vyšetření - jestli jsi se po revizi dobře zhojila a tak.