Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

yfka30
29. srp 2010

Dobré ráno ženy, jak se máte? Já co nejsem doma, tak nemám vůbec čas 😒 . Nestíham dočítat, natož něco napsat. Co je nového? Nějaká nová těhulka? 😕 . Mě ve čtvrtek skončila mrcha a od včerejška mi začaly bolet prsa, tak nevím co je zase tohle. Že by ovulka? To je snad brzo ne? No ale je fakt, že když jsem čekala Patrika, tak jsem otěhotněla den po mrše, takže veškerý snažení je v pytli ☹ . Mám chvilku klid, tak se jdu pokusit vás dočíst 🙂

veraakubik
29. srp 2010

@fram no vcera asi kolem 4 to zaclo hnedym vytokem a dnes uz poznavam svoji vernou kamaradku..Nadejne to opravdu vypadalo-i carka silila a nakonec se to zakoncilo mrchou..No ale ty bolesti-jsem nemohla ani spat-hruza..No jo,ale co nadelam,ale jak tady nekdo psal-k cemu je mi potom hlidani plodnych dnu a pozorovani hlenu,kdyz to stejne nevyjde?!Proc testy vychazeji v limitu falesne pozitivne?Bych se z toho picla..
Ted jsem teda ale trosicku mimoo kde nakonec vede tabulku,ale neva a hlasim tedy 1DC..

fram
29. srp 2010

@veraakubik já naštěstí žádný těhu testy doma nemám a kupuju až první den, kdy se mrcha opozdí. Na porodnice.cz psal dr., že otěhotnění je možné 6 dní před ovulací až jeden den po ovulaci. Takže to znamená - snažit se, snažit se, snažit se. Já ovulaci poznám podle bolení prsou, ale někdy je to jasný (bolí 2 dny), někdy začnou bolet uprostřed cyklu a bolí až do mrchy. A pak se v tom vyznej 😒
@yfka30 klidně to ovulace být může. Kdy ti dorazí manža? Myslíš, že to nestihne?

veraakubik
29. srp 2010

@fram No vsak jsme nenechavali nic nahode a delali to od 8dc do 25dc ob den-vzdycky jsme si udelali hezkej vecer a bz myslenky zda se to povede,nebo ne jsme to zakoncili sexikem a stejne nic-bych do toho kopla..No ja mam jeste asi 3testy doma co jsem ankoupila ted do zasoby..skoda,ze nemam zadnou skrinku na zamek-bych je tam zamkla a zahodila klic..

yfka30
29. srp 2010

@fram přítel dorazí až 4.9., takže bohužel ☹ . No je to na prd

fram
29. srp 2010

@yfka30 ještě není nic ztraceno, nevíš jistě, jestli je to ovulka. Je to na nic, když jsou ty chlapi pořád pryč. Moc dobře to znám. Málokdy se zadaří, aby byl doma v době ovulace ☹

yfka30
29. srp 2010

@fram to je fakt, že to nevím jistě, tak snad to bude jenom nějakej omyl 😀 . Jinak plodný dny by mi měli vycházet zrovna na dobu, kdy bude přítel doma 😵 .

K těm těhu testům, já po posledním testování už ničemu nerozumím. Test jsem si dělala 2 dny po zpoždění a byla tam tlustice, jak vyšitá, když jsem začala asi za 3 dny špinit a jela do nemocnice, tam mi dělali taky test z moči, kterej vyšel hodně slabej a na utz nebylo nic vidět, jen zvětšená sliznice, což říkala, že by mohlo být začínající těhu. Podle toho testu, to vypadalo, že už je to už delší těhu. No prostě, na testování už prdím 😝 😉

vendulak
29. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................43DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................32DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).....................................................................................27DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)...............................................24DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...................................................................................................23DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).................................................22DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................................................20DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)............................................................................19DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E).......19DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800..........................................................................17DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel)..................................................................13DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................12DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)..................12DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )..........................................................................................10DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová ).............................................................................................8DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................7DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)..........7DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...........................................................................................2DC

mv
29. srp 2010

Ahojky,
jen zdravím, dočíst nestíhám.Začala jsem špinit a stejně jako minulej měsíc mě děsně bolí přesně jedno místo v pravém prsu.Teda taková bolest, že jsem v noci bez prášku nemohla ani spát.Fuj 😝
Počkám ještě příští měsíc a kdyby se to opakovalo,jdu s tím k doktorce.
Mrchu jsem čekala už v pátek a rozjede se zítra nejdříve,tak snad to nebude v takové intenzitě, jako ten minulý měsíc.Vždy mě polije pot, když si na to vzpomenu.... 😠 😝
Hm, a s tím posunutím mi to vychází přesně uprostřed dovolené na Kanárech koncem září.Už jsem si nechala napsat něco na oddálení, ale stále doufala, že to nepoužiju.Teď už je jasné, že jo.
Nesmí se s tím otěhotnět ten měsíc,takže u nás nejdříve listopad bez ochrany.To mám radost....Už mi to fakt nebaví takhle s prezervativem,ani jednomu nám to takhle nic neříká... 😀
Tak jsem si postěžovala... 😀 a jdu něco dělat.pa

mv
29. srp 2010

@veraakubik to mi mrzí,to je hrůza s těma duchama na testech...
Nejsem sice trpělivej lověk, ale před očekávanou mrchou jsem si test nikdy nedělala, spíše až tak 3.den, když mrcha nedorazila.I když mám docela pravidelnej cyklus, tak by mě to akorát deptalo.
A když to tady tak čtu, jak dopadáte s duchama, tak mě to jen utvrzuje.Mrzí mě to za vás,dává to naději a pak to zklamání...☹

fram
29. srp 2010

@mv k dr. zajdi, i když ta bolest v prsu může být "jen" hormonální, ale takhle silná, to je divný. Je to na palici s tou mrchou. Mě taky vycházela přesně na dovču. V sobotu odjezd, v pondělí mrcha. No, a dorazila úplně nečekaně už v pátek , den před odjezdem. Sice nic moc, ale aspoň jsem se s ní neotravovala celou dovolenou.

mv
29. srp 2010

@fram já mám takhle problémy s prsama a musím každý rok chodit na mamograf už řadu let, takže se bojím jakéhokoliv projevu, co nemá v prsu být.
Nechala jsem si napsat na to posunutí mrchy to, co jsi mi myslím psala ty.Jedině je šance, že by to příští měsíc zase přišlo dříve, ale tím, že to stejně musím brát 5 dní před plánovanou mrchou, tak už je to fuk.budu to holt muset vzít.

Jsem teď četla o tom Matějovi, no hrůza, co se může stát.Poslala jsem jim SMS, sice je nevytrhne, ale každá dobrá.
To jsou nervy nejdříve aby člověk vůbec otěhotněl, pak v pořádku donosil, porodil a pak celej život se může zdravotně stát cokoliv, takže vlastně si to člověk snad v žádné životní fázi nemůže naplno užít...Ch jo...
Ale už musím jít vařit, než se dneska rodina oběda nedočká...

lucie.krajcarova
29. srp 2010

@herbie ahojky, když děláš ty bramboráky z cukety, dlabeš z cukety ty vnitřky? ráda bych to zkusila .-)

lucie.krajcarova
29. srp 2010

veraakubik, škoda fakt. ale na testování asi bylo opravdu brzy, na žádné duchy se člověk spolíhat nemůže. taky budu čekat až na vynechanou menzes. já vlastně ani nevím, jak dlouhý mám cyklus.. to bude sranda. ale už jsem 24DC, toto letí..

veraakubik
29. srp 2010

Ale vite co by me zajimalo?Proc se ti blby dusi delaji..Me nabehly v limitu a stejne jsou falesny-h@jzlici..a doufam,ze temtokrat nam to vyjde a dostanu mimi k narozkam-mam je v cervnu,tak treba..Jeeee,kez by..

a.j.a.
29. srp 2010

Ahoj holky 🙂 taťka nám včera dojel až v devět, takže akorát malou vykoupal a v deset jí šel uspat, tak jsme si moc neužili. Dneska jsem zase já dospávala do půl jedenácté 😅 tak jsem toho zatím moc nestihla. Malá šla teď spinkat, tak se jdu rychle vrhnout na rizoto, ať můžeme za chvilku zasednout k obědu. Ještěže polévka zbyla ze včerejška 😅

@veraakubik to mě vážně mrzí, že tě nakonec ta mrcha dohonila ☹ člověka to opravdu utvrzuje v tom, že by se před očekávanou MS testovat nemělo ☹ akorát jsou pak z toho hodněkrát velká zklamání ☹ buď jsi ho teda měla fakt falešně pozitivní, pže hladina jak LH tak hCG se může před MS zvyšovat nebo jsi těhu byla, ale něco nebylo ok.

veraakubik
29. srp 2010

@a.j.a. taky jsem si rikala,ze jsem byla tehu a potratila jsem,ale kdyz jsem potratila,tak to bylo uplne jine krvaceni..Nerikam,ze jsem nejakej odbornik,ale myslim,ze to co mam je uplne bezna mrcha na kterou jsem zvykla..A proc se vlastne to hcg pred mrchou roste?!Kdo to vi?I vcera den pred mrchou byl krasnej dusik-carka,tak jsem si rikala-mamatest je spolehlivej,tak je to jasny a houby..

a.j.a.
29. srp 2010

@veraakubik no někde psali, že to může být z mnoha různých příčin, většinou prý přítomnost krve nebo bílkovin v moči, některé léky, některé nemoci, cysty apod. A předtím jsi tu MS dostala v termínu nebo později ? Možná právě proto je teď jakože skoro normální tím, že došla v termínu?? Nebo se třeba vajíčko špatně uchytilo? Sliznici máš ok?

veraakubik
29. srp 2010

@a.j.a. Tak ted to vezmu poporade-kver v moci nebyla,leky krom listovky neberu,nemocna taky nejsem a na cysty-tak to ani nevim co je,takze taky snad ne..Sliznici?Nevim,ale kdyz jsem byla na prevenci ,tak mudra rikala,ze je vsechno v poradku a nevidi problem v tom,abych mela treti mimi a koukej jakej mam problem..Pred malym jsem 2x potratila,pak tyden lezela v 7 tydnu v nemocnici a pak vsechno v poradku..Mala se povedla driv nez jsme cekali bez problemu a tuju bylo bez jedineho hacku a ted si to zase vybiram..Ach jo.. ☹ No jeste se nesnazime tak dlouho,tak tomu nechame volnej prubeh a uvidime a ono to nejak dopadne.Razime na nakup,tak alespon prijdu na jine-veselejsi myslenky..Vecer kdyz tak kouknu..

a.j.a.
29. srp 2010

@veraakubik aha, to jsem nevěděla. A když jsi byla v té nemocnici nic ti k těm potratům neříkali ? To muselo být náročné období ☹

lucie.krajcarova
29. srp 2010

veraakubik, teď jsem se dočetla, že jsi měla dva spontánní potraty, tak to je mi moc líto. vyšetřili tě? mohli by přijít na příčinu a odstranit ji. moje známá zas měla dva zamlklé potraty, je to hrozné..

martasl
29. srp 2010

ahoj. 😉
veru koukám,že jsme na tom stejně.mě dnes ms taky začala,sice ji mám slabší,ale třeba se ještě pořádně rozjede.tak ve středu začnu zobat ten clostilbegyt.

konečně pomažou holky do školy.Simona jde do nové,tak ji to tam doufám půjde.Kača z toho má děsnou radost,že bude mít Simonu ve stejné škole.nějak se teď hádaj,je to děs.

martasl
29. srp 2010

takže kdo bude dělat tabulku,tak prosím u mě dnes 1 DC.

mpetula
29. srp 2010

Ahoj holky 🙂
@lucie.krajcarova lucko ahoj, jak jsi psala, že tvá známá měla dva zamlklé potraty, řekli jí proč, našli nějakou příčinu?

mv
29. srp 2010

Po druhém potratu, či zamklým se už vyšetření většinou dělají automaticky, ale někdy se člověk nesmí dát a musí si to vydupat.
Mě doktor nechal už vše udělat po prvním a našli tu mutaci.I když si stěžuju, že na její dovyšetření musím skoro půl roku čekat, tak alespoň vím, co se už na tom nezdaru mohlo podílet.

Čistě mimo téma, nemáte některá náhodou pračku se sušičkou, ale myslím tu 2v 1, ne samostatné kusy.??????????????????????????????????????????

mv
29. srp 2010

@martasl to to uteklo ty prázdniny, co?Synátor na otázku, co potřebuje koupit do školy řekl, že vše má.Tak mu koukám před chvílí do penálu a nemá tam ani základní propisku na psaní.Prostě puberta na pochodu....

mpetula
29. srp 2010

@mv Ahojky, pračku se sušičkou nemám, ani zvláš, ani dohromady, tak to ti bohužel nepovím jaké to je 😒 Jinak s tima prázdninama máš pravdu, to léto uteklo nějak moc rychle, my teda ještě máme v plánu dovču, tak si ho trochu prodloužímě, ale stejnak... Dělám dálkově nástavbu a ve středu už mi to taky začně, fuj. Jinak nás poslali jen na vyšetření genetiky a ostatní by prý dr zatím nechala a zkoušela to prý dál, tak nevim... Teda vim, zkusíme to ještě jednou a budem doufat, že už to vyjde.

martasl
29. srp 2010

mv-s tím penálem to znám.holky mají jednu tužku na všechno a jednu propisku,gumu velikosti 0,5cm,že pochybuju,že s tím něco vygumujou.o pastelkách a gelovkách nemluvě.půlka jim nepíše a nejsou schopný to vyhodit.no děs běs,vždycky jim to doplním,ale za chvilku opět původní stav.řekla jsem jim,ať si proberou aktovky a napíšou seznam,co bude potřeba koupit.kašlou na to a koukaj každá na svoje dvd.fakt na zabití 😅 😅

lucie.krajcarova
29. srp 2010

@mpetula zatím ne, ono je to hodně čerstvé, druhý potrat minulý týden.. ale bojím se, že u zamlklých se ta příčina prostě nenajde... u spontánních spíš, potíže s udržením plodu a tak. ale když přestane bít srdíčko, na to asi nic není....
pravda je, že doktorka mi říkala, že pokud další těhu moc uspěcháme, tak se můžeme dočkat spontánního potratu - právě proto, že děloha nebude připravená.. ale o zamlklém neříkala nic.

lucie.krajcarova
29. srp 2010

@mpetula ty nejsi v tabulce? to je škoda..