Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
6. zář 2010

zuzi, díky za tabulku. ach jo, už jem 32 DC, a furt MS nikde..
co asi Natulaa, moc na ni myslím..

yfka30
6. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem se na vás přišla po delší odmlce zase mrknout 😉 . Teda na to, že jsem tu nebyla takovou dobu jste toho moc nenapsali 🙂 nebylo toho moc na dočítání. V pátek mi dojel chlap,tak už byl 2x sexík a co ho z toho bude nebo nebude uvidíme. No moc naděje si nedávám, protože ani nevím jestli byla ovulka a dneska mě začaly bolet prsa.

Jinak přeju všem,kdo se chystá testit,aby na testu objevili //,budu držet pěsti 😵

jahudka80
6. zář 2010

holky nemám vůbec sílu, dnes jsem zas na paralenu je mi zle a malá rýmu chytla odemě. Děkuji všem co drželi palečky ,ale včera byl asi fakt blbej den 😠 pán volal z realitky že paní má úmrtí v rodině a tak odjela a že se pak ozve ☹ mám takovej pocit že už se neozve zase jsem se radovala zbytečně 😒 . Jinak tenhle cyklus i když jsme se snažily z toho nic nebude vůbec nemám pocit že bych měla ovuli 😒 i když ne grafu je vyznačená (ale já měla zrovna teploty jam mám chřipku) tak je to na nic a vyznačilo to ovuli až 14den což je hodně divné když mám cyklus po 25dnech a ov.většinou 10-12den, říkám všechno se to sere, no a že mě to ještě překvapuje ☹ 😠 😀

daniela699
6. zář 2010

Ahoj holky, ja absolutne nestiham, nejak se mi to kupi, nez zacne ta dovolena. No klasika, clovek se zhuntuje pred dovolenou aby si ji vubec mohl vzit a pak se pulku dovolene z toho leci. 😠
Takze jsem holky uz hezkych par dni necetla, jen obcas neco kdyz kliknu. Ale urcite to snad brzo napravim.

Natul, moc moc dneska drzim pesti aby vsechno vyslo v poradku, a hlavne to moc nebolelo. Moc na tebe myslim.

Jahud, ja to s tou ovu mam taky nejaky divny, taky si myslim, spis vim, ze vubec neprobehla, i kdyz mi to dneska vyznacilo jasnou caru. A kdyz jsem pokusne smazala i ty vsechny priznaky, tak to byla porad plna cara, ne ta prerusovana. A pritom v patek jsem videla na UTZ, ze ten folikul na prave strane nepraskl, ani poradne nevyrostl, tak vlastne nevim z ceho by ovu byla. Tak jsem hledala nekde v tech odpovedich na FF, jestli to muze vyznacit i kdyz to neprobehne, ale nenasla jsem k tomu nic. No zrejme asi jo. Zitra jdu na krev, druha cast toho HP, tak tam to urcite potvrdi, ze nic. Aspon budu mit jistotu. Ale s... me to. Je to furt neco, kdyz se clovek snazi, tak zas neni ovu, kdyz je ovu, tak zas neni sliznice, to jsem vazne zvedava co bude priste. 😒

pe_t
6. zář 2010

@lucie.krajcarova a nemůžeš být těhu?? 😉

petardice
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii mohla bys mě trochu zasvětit do té tabulky? jediné, co je mi zcela jasné, je věk 😅 SP je spont. potrat? ale co je MA nebo VP? to za tím, je předpokládám termín, kdy k tomu došlo. a to za tím (kys. listová, mammavit a pod.) - to je, co užíváte? a to užíváte na doporučení lékaře? a co znamená to DC? omlouvám se, asi to tu je někde vysvětlené, ale 350 stránek je 350 stránek 😅 Zvažovala jsem, že jakmile doberu antibiotika, budu brát vitamíny, aby se tělo dostalo zpátky do kondice, myslím, že všechna ta antibiotika a dvě anestézie mu daly co proto (však mám taky pusu olezou opary, i když na ně vůbec netrpím)...

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

@lucie.krajcarova neni za co 🙂 kdyz ji stiham, tak ji udelam rada, jen ty vikendy mi to hati 🙂 ale jak rikam, potrebuju tam aktualni info, tak holky piste na moji IP

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

@petardice ahojky 🙂 ja jsem tabulku prebrala po jahudce, ktera ji delala krasne a zodpovedne, nejsem tu dlouho, teprve od cervence, kdy jsme prisli o miminko v 6 tydnu, takze zase takovy odbornik nejsema, ale... SP je spontalni potrat, MA je to co jsem mela ja - zamlkly potrat - revize, a to ostatni, to jsou nejake vyvojove vady atd, vis? To zatim je to, co holky brali nebo berou, ja treba piju kontryhelovy caje, i kdyz ted jsem to trochu flakala a spis pila vinko, burcacek atd... ale to musi skoncit... no a DC to je cyklus, v jakem jsi... treba ja mam 5 DC? to znamena, ze jsem to pred 5 dny dostala a az budu mit 28 DC tak bych to zase mela dostat, chapes? Mezi tim se da dobre kontroloval ovulace a po 28 dni treba i testovat, je to takovy prehled, takze jestli chces, napis mi o sobe a ja te do tabulku priradim 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
6. zář 2010

lucka a fram mate 32 DC a nic? 😲

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@petardice pomůžu ti se zkratkami: MA je zamlklý potrat, SP je spontánní potrat, VP je velký potrat - to asi bude i tvůj případ. jo pak je tam měsíc a rok, kdy došlo k potratu. další jsou vitamíny a prostředky k posílení otěhotnění. doporučuji ti kyselinu listovou a femigard. naší breberušce, co je taky po VP, to pomohlo hned druhý měsíc a už je v 10tt 🙂 jo a DC je den cyklu, počítá se od prvního dne menstruace. podle tabulky vidíš, že jsem nahoře, takže čekám na menzes 🙂

vendulak
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já jsem v tabulce špatně a to jsem jí sama včera upravovala a dávala si tam 1DC, dnes jsem 2.DC 😉

vendulak
6. zář 2010

@lucie.krajcarova Luci nenervuj se že ms ještě není, od potratu je prý normální po 4 - 6ti týdnech 😉. Ono sliznici určitě nějaký čas trvá než zase doroste a pak se dá do pořádku 😉.

helcenka
6. zář 2010

Ahoj všem,
včera jsem myslela, že manžu přerazím. Vrátil se s prckem ve čtvrt na devět večer, celý zmrzlí. Prý se malýmu z lesa nechtělo. Venku už svítili lampy... Tak jsem ho hned šupla do horký vany a pořádně vypařila. Příště je zase někam pustím...

Fram, Jane, vy nás ale napínáte...

@daniela699 - vždyť budeš na té dovče úplně vyřízená. Kdy vlastně letíte? Už jsi to psala, myslím někdy kolem 15.9... Občas nakoukni a já ti něco hezkýho zase napíšu do IP, jo? A na zítřek držím palce.

@jahudka80 - ovu se ti ale klidně mohla posunout. Já ji normálně mívám kolem 14-15DC, a teď naposledy jsem ji měla 16DC a už se mi i jednou stalo, že jsem ji měla 11DC. Pořádně se vylež a na všechno se vyprdni. On se zájemce o váš byt najde, neboj. Já to znám, když jsme prodávali náš malý byt.

A už dál nevím, co jsem chtěla...

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii myslím si, že teď můžu mít delší cyklus. i když zas nerozumím těm bolestem břicha, to jsem mívala, když jsem byla na střední škole... prostě znak přicházející ms...
Heli, to se ti nedivím, že jsi z toho byla na nervy, ti chlapi někdy nevědí, kdy skončit ☹((

natulaaa
6. zář 2010

Ahojte holky jsem doma,a jsem strašně unavená,takže jdu si lehnout,ještě se mi trochu pomotává hlava 🙄 ,ale jinak ok. nic mě nebolí,jen z té narkozy jsem unavená 🙄 ,jinak jsem sklamaná mám jen 8zralých vajíček,z toho 2 nejsou ještě uplně zralé,ale prý mužou ještě ted dozrát,popadl mě strach,že mi nic nezbyde ☹ ☹ ,ono 8 není nic moc ☹ ,ještě bude určitě odpad ☹ ,tak doufám,že mi něco zbyde ☹ ,od zítřka si mám denně v 11 hodin volat a budou mi říkat stav embrijek,mám nějakou depresi,že všechno bylo na nic ☹ ,doufám,že mě to přejde

helcenka
6. zář 2010

Lucko, já myslela, že manžu přerazím. A to si ještě nevzal sebou ani telefon, už byli pryč takovou dobu, pořád jsem je chodila vyhlížet. Malej se měl už chystat do postele a místo toho běhal po lese. A manža mi na to jenom řekl, že se mu tam ale tak líbilo, tak ho nechtěl tahat domů...
Už mě to přešlo, ale byla jsem fakt naštvaná. Já jsem ráda, že jsem si odpočinula, a do lesa bych se teď bála, abych nechytla klíště. A to už se domluvili, že o víkendu tam vyrazí znovu.

jane84
6. zář 2010

@lucie.krajcarova já si po potratu libovala, že mi MS zůstala pravidelná, pak jsem měla v dubnu asi 3 týdny zpožděnou MS, krásný příznaky, ale na testech nic a nic z toho nebylo. Od té doby mám MS skoro každý měsíc jinak, někdy 29 někdy i 26 dní, většinou 28 dní. O ovulce nemluvě. A bolesti břicha přijdou třeba dva dny před nebo klidně i týden. Jejich intenzita je taky vždycky jiná. Je to na ranu

helcenka
6. zář 2010

@natulaaa - neboj, všechno bude dobré. Vždyť ti stačí přece jenom dvě. 😀
Já už jsem to tady někde psala, ale má tady album holčina, které se urodily 3 vajíčka, tak jí je zavedli všechny a teď má krásné 3 holčičky...

jane84
6. zář 2010

@natulaaa neboooj, dobře to dopadne hned napoprvé 🙂 všechny jsme držely palce a budeme i dál

natulaaa
6. zář 2010

Holky já vím,ale nějak jsem v kontaktu s holkama,co jich mají 20,tak mě to dneska trochu vzalo ☹ ,

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@natulaaa to je fajn, že jsi zpátky, 8 je krásný výsledeK!! budu přát ať se aspoň dvě uchytí,nebo raději víc, ať máte ještě mražáčky. nebuď smutná 🙂

daniela699
6. zář 2010

@natulaaa - Natulinko, presne jak rikaji holky, i kdyz treba nahodou z toho jeste neco odpadne, tak porad staci jen dve, ktere ti zavedou, vic jich potreba neni, a minimalne dve krasny urcite dozraly. Cekala jsi vic, ale ja si myslim, ze porad to je krasna uroda, ze to bohate staci, a stejne vic jak dve nepotrebujes, takze neboj, urcite to dobre dopadne. 🙂

lllenkap
6. zář 2010

@natulaaa V klidu mě se neudělalo ani jedno a po nativu bez stimulace jsem otěhotněla.Prostě jsem vůbec tehdy nezareagovala na léky. Buď klidná to je nádhera.Stačí jen to jedno🙂

natulaaa
6. zář 2010

holky moc děkuji 😔 😔 ,já vím,máte pravdu 😔 😔 ,ale znáte mě 😔 ,já se ted bojím,jaké jsou kvality 😔 ,no nezbývá než jen čekat,už se nemužu dočkat zítřka,až tam zavolám 😔

jane84
6. zář 2010

@natulaaa teď utíkej odpočívat, ať nabereš sílu na pátek 🙂

breberuska
6. zář 2010

@natulaaa moc držím palec, teď pěkně odpočívej! Dvě ti bohatě stačí (ještě z těch 8 nebudete vědět, která vybrat 😉 ), ty stejně víc na žádné další kolo nebudeš potřebovat 😎

martasl
6. zář 2010

jahudko-teda s tím bytem,to je pech.ale třeba se paní opravdu ozve a když ne ona tak někdo jinej.teda chřipaka,jo??to je možná lepší,že se ti minulej měsíc mimi nezadařilo.já už před chřipkou + těhotenstvím mám respekt a hlavně strach(jedna z příšin mého potratu) 😠

natul-neboj,bude to v pořádku ahlavně to vyjde!!nesmíš depkařit(ale nám se to řekne,co??),ale myslet pozitivně.

jane-tak to jsem na tebe zvědavá,už by ty // konečně mohly vyjít,že??nějak se nám to už vleče,mě to od prosince taky připadne jako věčnost a // pořád nikde ☹

lucie-nějak se ztrácím,ty čekáš na 1ms nebo druhou??

pe_t
6. zář 2010

@natulaaa počkej jak nám budeš za chvíli hlásit čárky 😉 😀 tak na tebe všechny myslíme, že to tam tou myšlenkou pošoupnem 😀 Uvidíš - dopadne to dobře! 🙂

pe_t
6. zář 2010

@lucie.krajcarova liciiiii teď už těch pár dnů do snaženíčka doklepem! A jak nám to připadalo dlouhý co 😉 🙂

lucie.krajcarova
6. zář 2010

@martasl čekám druhou ms, i když ta první byla taková pseudo 🙂 a čekám netrpělivě, když se pak chcem začít snažit..