Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mpetula
29. srp 2010

@lucie.krajcarova děkuji za odpověd. No jak jsem sama zažila, tak dva zamlklé potraty moc nikdo neřeší, bylo mi řečeno, že to byla asi blbá náhoda dvakrát po sobě... Tak jsem jen chtěla vědět, jak k tomu přistupujou jinde...

fram
29. srp 2010

Holky, právě jsem se dozvěděla, že jedny naši sousedi čekaj pátý! dítě. A kdybyste věděli, co je to za rodinu 😒 ... Tak sakra, kde je nějaká spravedlnosti?!!Vím, že už jsme tu řešili mockrát, jaký lidi maj dětí jako smetí, ale stejně mě to dost sebralo ☹ ☹

mpetula
29. srp 2010

No nejsem, my se začali snažit až teď po druhé ms, teda první měsíc máme už neuspěšně za sebou a teď začnem pracovat nanovo, mrcha už skončila 😉

veraakubik
29. srp 2010

@a.j.a. nikdy nic-jen ze jsem mlada a deti jeste muzu mit kolik budu chtit..a taky to,ze asi telo nebylo pripravene na mimi..to mi rekli pri prvnim potratu i druhym-no a pak jsem cekala malyho a zacla jsem spinit a mimi miminka nasly i hematon,tak kvuli tomu jsem tam lezela-hematon zmizel,spineni ustalo a uzivala jsem si tehu..Kdyz jsme se rozhodli pro druhy,tak jsme si rekli,ze zacnem pracovat driv a co se stalo-povedlo se to hned a tehotenstvi bylo bez jedineho problemu-jak podle ucebnice a zakoncene bylo bezbolestnym a rychlym porodem-coz tedy bylo i u malyho..nevysetrili me-jen rekli,ze to osud tak chtel a jsem jeste mlada..ale zase kdyby byl nejakej problem,tak bych dnes nemela dve deti..
@martasl ja ji mam taky jeste slabou,ale mam..i kdyz ty tehu priznaky-ze zbouchnu vsechno na co prijdu v lednici,jsem litostiva pretrvava..Doufam,ze uz to nejak ustane,nebo ta zravost je hrozna..Ztloustnu a nebudu jeste ani tehu.. ☹

mpetula
29. srp 2010

@fram fram to ti věřím, tohle mě taky vždy dostane 😠 Mě dneska zase dostala tchýně. Hlídá švagrové kluka, 7 měsíců a já jí potkala na chodbě dole v baráku, kluka měla v ruce, normálně se na mě smál a pohoda. Tak jsem k němu natáhla ruce a říkám mu, jestli půjde k tetě a tchýně řekla, že se teď vzbudil otočila se ke mě zády o odešla s ním. To mě fakt dostalo, nechápu proč tohle dělá a to už kolikrát se tak tvářila když jsem se k němu měla nebo tak. Tak jsem pak řekla manžovi, ať si ho třeba nabouchá kam chce, že na to už fak kašlu. Nevím proč to dělá, ale zamrzí to.

helcenka
29. srp 2010

Ahoj holky,
tak koukám, že se ke mně už asi v srpnu nikdo nepřidá, to mi bude trochu smutno, jediná srpnová... Ale v zíří si to určitě vynahradíte.

My jsme byli dneska na Zemi živitelce, bylo to super. Malej se vyblbnul na různých traktorech a sekačkách. Pak usnul v autě a já jsem úplně zmordovaná. Každý víkend teď někam razíme, a když jsem nebyla těhu, tak jsme seděli doma. Tohle cestování mi nedělá nějak dobře, jednou mi manža musel zastavit na blinkání, to jsem ale úspěšně vydýchala a pak 2x na záchod. A ještě mě třeští hlava, už se těším na večer.
A příští neděli by měl být ten odložený zorbing, tak zas vyrazíme. A pak dva víkendy by měl být manža na brigádě a potom je u nás Václavská pouť, to je velká událost, v celém městě není kde zaparkovat, sjíždí se sem příbuzný, který se třeba celý rok neviděli. A ty davy lidí všude na stáncích... A pak už bude snad klid až do Vánoc. Já už teda odmítám někam jezdit.

@lucie.krajcarova - Lucko, já dělám bramboráky taky z cukety, ty vnitřky vydlabu a vyhodím. U těch malinkých by se to dalo dělat i s těma v nitřkama, jenže já dostanu vždycky takové giganty... A hodně vymačkám vodu, protože by se tam pak muselo přidat moc mouky a nebylo by to ono. A přidávám tak 3-5 brambor, podle velikosti a podle toho, kolik mám té cukety, a někdy dám trochu kysaného zelí. To je dobrota. 😉
A doktor mi k tomu zamlklému potratu řekl prostě to, že se to občas stává a většinou se ani žádná příčina nenajde. Po třech týdnech po revizi jsem byla na kontrole, řekl, že jsem úplně v pořádku, všechno jak má být, i sliznice rostla dobře, tak mám počkat na první MS a pak je to na nás, že se teda obecně doporučuje počkat ty tři měsíce, ale když jsem OK, tak je to na nás, podle toho, jestli se na to budu cítit. A když jsem se ptala na opakování, tak řekl, že je to jen malá pravděpodobnost, ale že se to stát může. Ale to že pak často bývá i zjištěná nějaká příčina a není to náhodný jev.
Ty jsi ale neměla zamlklé těhu, takže myslím, že se ho ani bát nemusíš. A ten spontánní by mohl u tebe hrozit asi proto, že nebude dobře narostlá sliznice a vajíčko se nebude mít kde zavrtat. Ale tobě už zbývá jen měsíc, jestli se nemýlím a pak se taky dočkáte. 😉

herbie
29. srp 2010

mpetulo jezis co je to za duru 😠 paneboze kasli na ni on se pokazdy nekdo najde ach jo nedelej si z toho nic......lucko kdyz delam ty bramboraky z cukety tak ji jenom omeju a uriznu ty konce a nastrouham ji nic nedlabu z toho 😉 susicku i pracku mam ale zvlast a muzu doporucit super rucniky a mikiny plus tricka ani nezehlim pak 😲 🙂 pritel se vratil vcera tak jsem stastna ze tu je! sexik ale nebyl chudera byl utahanej ted je to stejnak k hovnu kdyz mam do mrchi zase par dni ale pak se musime snazit kurna 🙂 jinak fram taky jsem se dozvedela ze jedna znama tady ona je americaka cekaj 5 dite hahahaha ale nastesti jsou zabezpeceny ale i tak je to na palici uz prej nechteli ale vis jak se to rika kdyz nekdo nechce tak si ma vzit kondom a nebo prasky ne 🙄 😠 no nic nema cenu se tim zabivat ( taky si nekdy rikam jestli to prislovi priroda je kruta ale zpravedliva fakt funguje ?) 🙂

helcenka
29. srp 2010

samozřejmě tam mělo být září...

herbie
29. srp 2010

jo jinak cukety tu mame malinky tak to nedlabu

herbie
29. srp 2010

helcenko zamlky potrat je ze te necisti ? jsem ted nejaka zblbla ze krvacis ze?

helcenka
29. srp 2010

Herbie, ne zamlklý potrat je, že musíš na revizi. Miminko umře a neodchází samo. To, že začneš krvácet a vyčistíš se sama je spontánní potrat.

herbie
29. srp 2010

jo no ja mam nejakej zkrat tak ja jsem mela spontalni 😉

fram
29. srp 2010

Kde je dnes Natul? 😕 😕

helcenka
29. srp 2010

Jinak já ty malý cukety taky nedlabu, ale já jí vždycky dostanu přerostlou, nevím, proč to takhle nechávají, pak je nikdo nemůže udat a aby chudáci jedli celý léto jenom cukety. Já udělám akorát bramborák a cuketovou buchtu a pak už jí nemusím. 😀

lucie.krajcarova
29. srp 2010

@helcenka díky moc za recept na ty bramboráky. to kyselé zelí přidáváš jako rovnou do těsta a pak smažíš jo?
je to teda věda s těmi potraty... kdyby se přišlo na příčinu, tak je to určitě snadnější. ale je to asi příroda, takže trocha tajemna, které se prostě nedá vždy odhalit..
jj heli, možná to zkusíme už po další MS. nechám to na tělu, jestli to bude brzy nebo ne.. zatím klape jako hodinky 🙂

lucie.krajcarova
29. srp 2010

@herbie taky díky moc 🙂 a s tím sexíkem, klidně do toho běžte dnes ne? však já poprvé otěhotněla těsně před MS!!! a dopadlo to výborně 🙂

lucie.krajcarova
29. srp 2010

heli, mám ještě výborný recept na cukeťák, je to něco jako buchta na slano, moc dobré, už jsem to dělala dvakrát. a moc to chutná i dětem 🙂 a buchtu mám taky moc dobrou, něco jako perník s džemem.

helcenka
29. srp 2010

@lucie.krajcarova - jo jo, rovnou do těsta, nám to moc chutná. Ale to zelí musí být křupavý, jednou mi dal někdo kyselý zelí a to byla taková břečka, musí chroupat. Je to zase něco jinýho, než klasické bramboráky. A ten bramborák z cukety to trochu oživí, protože ona je na chuť taková nijaká.

lucie.krajcarova
29. srp 2010

mpetula, tak ta tchyně je fakt na ránu!!! co z toho jako má! a jinak je na tebe taky protivná? a nešlo by s ní mluvit přes manžela jako aby se trochu uklidnila a neztěžovala ti to?

helcenka
29. srp 2010

cuketovou buchtu dělám taky...

helcenka
29. srp 2010

Už mizím, taťka s Kubíkem vytírají chodbu a už se vrací...
Holky, dobrou.

mpetula
29. srp 2010

@lucie.krajcarova nevím co z toho má, ona neni špatná, já se sní teda celkově moc nebavim, nemám moc o čem. Ona je taková svá, zajímá jí jen její práce, aby měla doma naklizeno a dcera ( švagrová ) a malej... Já když byla třeba těhu a musela ležet, tak nám sem jezdila vařit moje mamka, pak jednou o víkendu nemohla a myslíš že tchýně řekla, ať jdem na jídlo dolu k nim, ne dělala jak když se jí to netýká. No nevím, manža říká, že to určitě nemyslí nějak špatně, třeba dnes s tím Ondrášem, ale že jí to prostě nedochází. No fakt nevim, ale v každém případě na ní už prdím, ať mi trhne nohou, že. Manžovi to nechci vyčítat, ten za to nemůžu a asi mu to někdy přijde taky líto, třeba jak už jsem říkala s tím těhu...

herbie
29. srp 2010

mpetulo no jo tchyne si asi nevyberem vid? 😀 kazda je nejaka ta moje zatim teda mamka od pritele je ji 58 ale holky ona vypada na 35 pecuje o sebe fakt klobouk dolu vypada lip jak mlady holky nektery a je to takej sef doma jak v praci kdyz mluvi tak je ji slyset na celej barak vsichni poslouchaj jenom 😀 jinak ja mam tyden do menstruace takze uz ani nemusime zkouset mimiska vyrabet ..... ale pristi mesic teda hned po ms musime do toho busit az do ovulky ach jo... 😠 kde je natul dneska na nas prdi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
29. srp 2010

mpetula, vy bydlíte v jednom baráku?
herbie, ty máš tak krátký cyklus? tak to počítám, že to dostaneš dřív než já .. se máš 🙂 nohlavně ať nemám zpoždění 14 dní, to už budem na dovolený..

herbie
29. srp 2010

lucko ja mam cyklus 27 28 nekdy 29 dni .....coz je super 🙂

mv
30. srp 2010

@veraakubik koukám, že jsi ještě mlaďounká a snažíte se o 3.mimi, tak to máš můj obdiv.Já sice měla syna dost brzo, ale tím to taky na dlouhé roky skončilo.... 😀 Ne, my neměli roky vyřešené bydlení, tak jsme si nemohli dovolit uvažovat o více dětech.
Teď už je mi zase vyřešené bydlení k prdu v tomto směru... 😒 a my bychom 3 dítka dnes asi těžko uživili.

@mpetula co na to říct, prostě někdy jsou ty tchýně baby nevycválaný, viď.... 😀 Já té mé ještě nezapomněla ten poslední komentář před měsícem,jestli jsem zase těhu, že mám takové břicho... 😠

@lucie.krajcarova tak to máme dovolenou po sobě týdny asi.Myslím, že jsi psala, že taky někam razíte k moři.Už aby to bylo, co??

Právě si myslím, že na ty zamlklé těhu lékaři lehce pečou pak na vyšetřování a jen řeknou, že to byla nějaká vada a stejně by se nezjistilo, čím to bylo.A ono to tak není,to vidím teď sama na sobě..Než se pak dohadovat s pojišťovnou o proplacení, zda to bylo nutné, to je těžký.Já je trošku i v dnešní době, kdy se šetří, kde se dá a konkrétně tyhle testy jdou do tisíců asi doktory chápu,ale....Ale je to na každé z nás, co si u mudry ukecá a na čem si trvá.Já měla to štěstí, že jsem se nemusela prosit o nic.To bude tím, že už jsem stará a chtěl mě mít z krku...😀😀😀😀
Tak se mrcha pomalu rozjíždí po 31 dnech.To jsem dlouho neměla po ta dlouhé době, asi to je tou revizí.Tak se mějte, já odpoledne nakouknu po práci, co jste sepsaly.😉

natulaaa
30. srp 2010

Dobré ránko holky 🙂 🙂
@mpetula bože tchýně teda super 😨 😨 a mít ji v jednom baráku 😕 ,bych ji asi praštila

dneska je hnuuuusně 😒 😒 😒 😒 😒 😒

natulaaa
30. srp 2010

Dobré ránko holky 🙂 🙂
@mpetula bože tchýně teda super 😨 😨 a mít ji v jednom baráku 😕 ,bych ji asi praštila

dneska je hnuuuusně 😒 😒 😒 😒 😒 😒

natulaaa
30. srp 2010

jéé tak já si od toho rána do ted schrupla 😵 a tady furt nikdo 😲 😲 😲 😲 😀 ,tak já se jdu nadopovat lékama 🙄

lucie.krajcarova
30. srp 2010

čauky! dnes je fajn, vstávali jsme až v devět 🙂 bo v noci mladej zas ponocoval, řval, mlíko nechtěl, no chtěl si hrát.. tak jsme se u něj oba vystřídali..

lichtakova
30. srp 2010

ahoj holky, aspoň vám jdu krátce zamávat, bo nevím, jak zas budu stíhat, všem držím pěsti, ať je všecičko v pořádku...