Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
10. zář 2010

@natulaaa já psala pokojíček 🤐 no vidíš ani na Tebe jsem nepočkala ☹ a asi čekám na Danielku , nebo Herbi 😀 😀 😀 já nevím na co čekám přehnané snažení bylo k ničemu teď si skočím na krev a folikumetrii a uvidím - tedy jestli dr. řekne že mám přijít příjde mi to blbé 😒 tenkrát jsem nemohla 1,5 otěh. teď je to zatím jen půl roku aby mě neposlala někam, že je to ještě brzo 😠 jenden den mi je to jedno a druhej den zas né. Jeden den si říkám kašlu na to nebudu na to myslet a pak zas mi to vrtá v hlavě a říkám si co když je něco blbě...

jahudka80
10. zář 2010

to jsou hovada 😖 já budu zvracet na prima cool šahal mezi hady, pak pusou přenášel žížaly a pak je dával do mixéru a pak zas rozmixované nabíral do pusy a dával do jiné nádoby ☹ 😖 no musím zařvat na manžela ať to kouká přepnou nebo ho pobli.. burčákem 😅

natulaaa
10. zář 2010

@jahudka80 Jahud ty si nepiš sama se sebou joo,jsme tu i my jakoo 😀 😀 😀 😀 😀 ,já sleduju na jojce Panelák,je to seriál a já ho uplně žeru 😀

petardice
10. zář 2010

holky, děkuju za podporu a omlouvám se za ty dnešní výlevy, prostě to na mě padlo poté, co jsem dostala ty fotky ☹

@lucie.krajcarova u nás se narodí krom pár známých dvojčata jednomu bratránkovi v říjnu a druhý bratránek má termín krátce po nás ☹ nijak extra se ani s jedním nevídám, spíš s jejich mamkama nebo se sestřenkou, ale už teď vím, že ač jsem sestřence slibovala, že se tam v dohledné době stavím (bydlí pár domečků od tety a vždycky se sejdeme u ní, jenže teď tam bude mít asi bratránkovu manželku před rozsypáním a pak po rozsypání), odkládám to na neurčito.

@fram taky si říkám, ale manžel má trochu obavy, prostě říká, že doktoři vědí, co a proč doporučují. dnes v noci dobírám poslední antibiotika, teď už budu zobat jen železo, kyselinu listovou a ten wobenzym. to by bylo, aby se tělo po hloupých dvou revizích nedalo okamžitě dokupy!

@jahudka80 psychologa mi nabízeli i v Motole, po třech probrečených dnech už mě totiž měli asi za hysterku, ale odmítla jsem. když píšu, sice řvu, ale řvu si sama pro sebe. jak o tom mám mluvit, udělá se mi zle od žaludku, knedlík v krku a prostě to nejde. ale je mi jasný, že je to ještě hodně čerstvý a časem se to otupí. už aby to bylo!

natulaaa
10. zář 2010

@jahudka80 třeba to osud zajistí tak a nakonec budem čekat nějakou dobu ještě spolu 😔 ,víš ono toto není jisté BOHUŽEL ☹

fram
10. zář 2010

@natulaaa natul, tytyty, takovýhle pesimismus 😉 Jistý to není, ale naděje je obrovská a musíš miminkům věřit, že to zvládnou. Já vím, se mi to píše a ty nervy budou hrozný až do pozitivního testíku.

natulaaa
10. zář 2010

@fram to máš pravdu celé to čekání je na tom všem to nejhoší,zlaté injekce,to nebylo nic oproti tomu co jsem prožívala do včera a dneska jsem zase nervozní,že jestli to klapne nebo néé 😖 ,včera jich bylo 5 ale nevím co dneska a co bude do zítřka 😔 ,zase mě přepadají ruzné myšlenky 😔 ,na jednu stranu se strašně těším a na druhou stranu se strašně bojím 😖 ,snažím se uklidnit tím,že přinejhoším pujdu na druhý pokus a že to klapne,ale víte jak noo 😔 ,je to prostě těžké 😖

a.j.a.
10. zář 2010

@natulaaa
@fram no, až taková šikulka ta moje opice není 😉 tohle byl jediný den z pěti, co nebrečela a tvářila se jako velká holky. Jinak docela brečela a učitelka měla co dělat, aby ji ze mě sundala a odvedla za dětmi 😕 blbý je to, že teď fakt skoro 3týdny nepůjde, tak se bojím, že příště to bude taky s pláčem. Na každý den půjde až v prosinci, tak pas už si snad rychle zvykne a bude se jí tam líbit.

a.j.a.
10. zář 2010

@petardice chjo, to mě mrzí ☹ vůbec jsem netušila, jak hrozné to pro tebe bylo a jak strašný z toho máš zážitek. To se opravdu nedivím, že z toho máš špatné sny a jsi v depresi. Tohohle se člověk jen tak nezbaví ☹ co nějaký psycholog ? Nepomohl by ?

a.j.a.
10. zář 2010

@lucie.krajcarova děkuji 😵 mi jí říkáme buď Klárko, Klárinko, Kájínko, babi jí říká Kláruško a manža Jájo 😀 a když dělá ksichty tak je Klárina 😀

herbie
10. zář 2010

jahudko mi budem tehule spolu holky nejaka na mne pockejte at si tu pak nepisu sama se sebou to by bylo jenom tohle 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😠 😒 ☹ hahahahaha natul drzim palce na zitrek urcite se to povede jupiiiiii ver tomu.......

a.j.a.
10. zář 2010

@natulaaa Natulko, ráno na tebe budu myslet a držet pěsti, co budu moct 😵 Panelák jsem měla taky ráda. Před nějakou dobou ho vysílali na Primě, tak jsem se strašně ráda dívala, ale pak přestali a my ještě neměli Joj, tak mi toho strašně moc uteklo. Takže pak, jak už jsme měli kabelovku, vůbec jsem nechápala o co jde. Tak mě to mrzí.

a.j.a.
10. zář 2010

Jinak s těmi nezodpovědnými matkami je to koukám všude 😝 k nám do herničky kolikrát taky přišly s nachlazenými dětmi 😝 ale naštěstí máme pravomoc je slušně požádat, aby respektovaly ostatní a odešly. Prcek zelený sopel u nosu, pokašlává a ženská ho táhne mezi malé děti. No na zabití fakt. A co teprve ve školce, to je teprve děs. Tam je kašel a rýma běžná, takže sousedka furt nadává, že má nemocné děcka, pže to tahají domů a pak se nakazí navzájem. Tak snad to Klárka nějak zvládne a nebude pořád nemocná.

rozum
10. zář 2010

@natul - takže tfuj, tfuj, ať to klapne, @petardice - už teď jsi pro mě hrdinka, co jsi musela zvládnout, @herbi - jsi kusanec. Holky mějte se a držte se. O víknedu hlásí nádherné počasí, tka ať máme všechny dobrou náladu a máme po víkendu samé dobré zprávy!

helcenka
10. zář 2010

Holky, tak malej má i teplotu, já se fakt picnu.
Vypařila jsem ho ve vaně, odpoledne vysrknul dva hrnky horkýho čaje, nakapala jsem mu kapičky, tak snad se z toho dostane.

Lucko, školky stojí různě. Nám ji bohužel od září zdražili, protože se minulý rok dělali nové koupelničky a záchůdky, tak se to prý musí promítnout do ceny. A malej chodí zatím na 5 dní v měsíci a musíme ji stejně platit celou, takže asi tak. Ne že by to nějak tragicky zasáhlo do rozpočtu, to ne. To teprve přijde. Ale nějak jsme se teď vydali z peněz, za ten pokojíček pro malýho a novou lodžii, tak se hodí každá kačka.
Když všechno sečtu, tak se dostaneme na částku cca 900 až 1000,- za měsíc. A to už je znát.

Holky dobrou a zatím se mějte. Nevím, kdy se na Koníka zase dostanu. A navíc mi tenhle týden není nějak dobře, tak se snažím odpočívat každou volnou chvilku.

NATUL, ještě jednou držím palce.

lucie.krajcarova
10. zář 2010

@petardice jen jsem ti chtěla říct, že po potratu jsem k psychologovi chtěla a šlajsem rovnou na bulovce, když jsem si tam vyzvedávala zprávu. byla jsem u něj asi třiekrát a vážně pomohl. vždy jsem odcházela o něco klidnější a veselejší, než když jsem tam vcházela. oni to prostě umí. a přitom mluví úplnlě o něčem jiném. ty jeho relaxační metody mě dostávaly - dělalo se to se zavřenýma očima a já je pak nemohla otevřít 🙂 možná bycch měla chodit ještě, jsem nějaká podrážděná ze všeho.. jinak já o tom mluvila vlastně jen poprvé, to jsem se hodně rozbrečela, a pak mluvil skoro jen on.. je to o technikách, ne jako v amerických filmech, kde lidi leží na gauči a povídají 🙂)))
@a.j.a. tak to je super inspirace. jediné, co se mi nelíbilo, bylo u známé, ta jí říká klarinet :.-(((((
@helcenka tak to je docela hodně za školku, je to i se stravným? a co tě te´d nejvíc trápí, nevolnosti, mdloby? je mi to líto, že tě to neopouští.... a který tt asi jsi?

lucie.krajcarova
10. zář 2010

jo jinak jsem se snažila dovolat doktorce,ale nebyla tam. ona ordinuje ve dvou městech, tak jsem se asi právě trefila do toho druhého. tak to je asi osud, že se to má vyřešit samo. a porodní babička mi odpověděla, že šalvějový čaj pít nemám, raději maliníkový. ten nemám, takže nic, musím čekat. dali jsme si červené víno, tak třeba to něco přivolá...

veraakubik
10. zář 2010

Ahojky hplky,dlouho jsem tady mebyla-nejak nestiham..Co je tady noveho?!Nejaka nova tehulka?Na nove clenky se radeji neptam-radeji veselejsi zpravy..
U me-po mrse jsem s manzele zacli opet pracovat na fazolce a dneska k veceru me bolel podbrisek a kdyz jsem si sedala tak jsem citila neco jako tlak na spodek-nevim jak to mam popsat..Takovej divnej pocit a ted uz nic.Zkoumala jsem si cipek,ale houby poznam,ale je prodlem v tom,ze jsem na prste mela neco mezi naruzovelym vytokem a krvi,ale ja nevim jestli to vlastne byla krev-na krev to bylo moc svetly..Vytok ani spineni ale nemam.Ja nevim,uz nejak prestavam doufat a asi to vzdam..Ke vsemu mi pred kazdou mrchou stoupa hcg-proto b y falesne pozitivni testy-ach jo..
Jinak vas mestiham docitat,takze to shrnu-vsem testujicim i snazicim se preju hooodne stesticka a drzim vam vsem palce..

lucie.krajcarova
10. zář 2010

@veraakubik tak žádná nová těhule není. a ten tlak si pamatuju ještě z těhu, hodně jsem to cítila, když jsem čůrala, jako nemohla jsem to pustit úplně 🙂)) hrozně zvláštní pocit. možná podle toho opět poznám, že jsem těhu. teď to teda rozhodně nemám. a palečky hlavně Radce natulce, zítra dostane dvojčátka do bříška 🙂

veraakubik
10. zář 2010

@lucie.krajcarova jj,presne ten pocit mam ja-kdyz jdu na zachod tak takovej divnej pocit,ale ja si teda nevzpominam na takovy stavu v tehu-nebo mozna jo,ale nejak jsem si to neuvedomovala..Uz zacinam bejt zoufala,ale nezbyva nic jineho nez cekat..
Takze zitra drzim palecky a preju hodne stesticka-fuj fuj fuj-pro stesti..Ja vim,ze to nepomuze,ale moc preji,aby se dvojcatka uchytila tak jak maji..Drzim palce..

herbie
11. zář 2010

ahoj holky tak jsem dneska byla s kamaradkou na obidku je v 7 mes tehotenstvi ceka holcicku .... a tak jsme si povidali pak sly na nakupy samozrejme jsem chodila s ni po detskych obchodech to bylo pro mne srdce rvouci ale chapu to.....no a ona jako zadny vitaminy tehotensky nebere ani pred ani ted piju kafe a pije obcas vinko 1 sklenku tak jsem na ni koukala jak blazen....a pochopila jsem asi ze cim vic se nepripoustis co se muze stat tak tim lepsi to pak je a jinak ma krev taky negativni.......uz ceka 2 dite ma jeste 7 kluka........tak a jdu vas docist

herbie
11. zář 2010

omlouvam se pisu jak prase.....

jane84
11. zář 2010

ahoj holky 🙂 tak Natulko tfuj tfuj. Budeme na tebe všechny myslet.
Holky já nemohla v noci spát, jsem od dvou vzhůru, asi jsem měla moc kafe nebo co, tak pracuji na pc. Jsem cvok, ale tohle se mi naštěstí normálně neděje.
Jinak jsem testla a nic, takže dneska už faaaakt čekám MS 😠

herbie
11. zář 2010

no jane84 tak at mrcha hlavne dorazi kdyz test je bilej to je k nasrani vid to spani taky to znam obcas mi jsme byli s pritelem na veceri dneska bylo to pekny ( holky normalne on se mne zeptal kde chci mit svatbu? ) tak jsem se zarazila a radsi jsem to zamluvila malem mi zaskocilo 😀 😅 holky zitra mi uz mrcha konci tak budem snazilkovat celej mesic on nikam neleti ted a hlavne v ovulce kazdej den bych chtela ale neni to na mne ze jo......taky mozna poletim do ceska koncem mesice zacatkem rijna na 12 dni asi pritel leti do francie tak ja to vemu do ceska.....natulko drzim palce pak dej hned vedet hezkej den holky 🙂

meiki
11. zář 2010

Dobre rano holky, dekuji za palecky, ale nejsem si uz nicim jista, mrcha stale nikde, koupila jsem nove testy a jsou to 10 a na nich nic. Je mi divne od zaludku, prsa boli a podbrisek se taky obcas ozve, jednou vic jednou min
tak vubev nevim na cem jsem

meiki
11. zář 2010

Natulko: tak at to dobre dopadne, mooooc drzim palecky

a.j.a.
11. zář 2010

Dobré ránko holky 🙂

@natulaaa tfuj tfuj tfuj, ať se ti tam ta dvojčátka dneska pěkně zavrtají 😵 😵 😵

zzzzuuuuzzzziiii
11. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................45DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................37DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................35DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................................... 32DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800.....................................................................30DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................27DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................25DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....25DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan )........................................................................................23DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 21DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................20DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...20DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................15DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................14DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...............................................................................10DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...7DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ....................6DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................4DC

endie
11. zář 2010

zdravím holky
@natulaaa držím pěstičky i tam kde nemám at se bbišci pořádně zavrtají 😵

a.j.a.
11. zář 2010

@rozum hm hm, krásné počasí hlásí v Čechách 😒 u nás na Moravě máme smůlu 😝 už od rána zataženo a prší 😝

@lucie.krajcarova fuj, to je divný...Klarinet 😝 ne nadarmo se říká, že každé krásné jméno se dá zkazit 🙄 ještě jsem si vzpomněla, že známá říká Klárce Kler 😀

@meiki to mě mrzí. Ale třeba je ještě brzy ?? Víš, kdy jsi měla ovulku ??