Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ilonar
11. led 2016

@lolly77 Ahoj, vím, že cysta po revizi je možná, ale já jsem jí neměla, snad ti některá z holek poradí z vlastní zkušenosti. Ale myslím, že takto malinká by se měla vyloučit s následující menstruací.
A co se týče té antikoncepce, tak se ti nedivím, že se ti to nezamlouvá, také bych to nechtěla. Je to opravdu co doktor to názor, ale ta moje mi doporučila okamžité snažení hned po první ms s tím, že pokud bude tělo připraveno, tak otěhotním, pokud ne, bude to déle. Obecně asi nejčastější doporučení je počkat tři měsíce, tzn. nechat proběhnout dvě menstruace. Já být tebou tak to neberu 😨

lolly77
11. led 2016

@ilonar děkuju za odpověď, taky se mi to nechce brát, dr. říkal, že prý je to dobré na zocelení, ale nečetla jsem žádný příspěvěk o tom, že byste některá z vás měla po revizi brát HA. Asi to brát nebudu, ve středu jdu ještě na jednu kontrolu k jinému dr., tak se zeptám jeho, co si o tom myslí, ale jsem moc ráda, za každý váš příspěvěk 🙂

verca1508
11. led 2016

@lolly77 Ahoj, s cystou také nemám žádnou zkušenost a co se týče HA, tak bych také žádnou nebrala, zase tím to tělo zatěžovat, obzvlášť na tak krátkou dobu. My tedy máme povoleno se snažit hned po první ms, že to prý už to tak dávno není, že se musí čekat. Přesně jak píše ilonar, pokud tělo připravené je, tak otěhotníš, jinak ne.

lolly77
11. led 2016

@verca1508 děkuju za odpověď, holky, jste super, pomáháte mi 🙂

ilonar
11. led 2016

@lolly77 taky mi to tady moc pomáhá 😉. A v kolikátém týdnu jsi měla revizi?

alicie_k
11. led 2016

@lolly77 Ahoj 🙂 cysta může zmizet s MS, může to být jen cysta žlutého tělíska - souvisí s ovulací. Já jsem měla revizi 5.12., MS přišla 30.12., hodně silná, ale po ní jsem se nechala UZ zkontrolovat a všechno bylo v pořádku, takže se už začínáme snažit. V nemocnici mi to tak i řekli.
Co se týče té antikoncepce, tak já asi vím, proč ti ji tvůj doktor chtěl dát. Předepisuje se právě proto, že když jsou cysty, ta antikoncepce ti pomůže je srovnat, je to z toho důvodu, že vaječníky jsou v klidu a nedochází k ovulaci a cysty mizí. Pracuji na IVF klinice a dáváme je právě z tohoto důvodu. Někdy jsou po vysazení v děloze moc dobré podmínky k těhotnění - myslím hned ten první cyklus po vysazení.
Ale záleží jen na tobě, jestli ji chceš brát nebo ne. Možná bych ale být tebou příště řekla tvému doktorovi, že ji nechceš a zeptala se ho, proč ti ji dává, on by ti to určitě řekl líp než my tady 😉
Držím palec 🙂

lolly77
11. led 2016

@ilonar jsem tu krátce, od ledna, ale opravdu musím říct, že jste všechny moc super 🙂 byla jsem ve 13tt ☹

lolly77
11. led 2016

@alicie_k děkuju moc za vysvětlení 🙂 teď to dává trochu smysl 😉 ale stejně se mi to nechce brát, tak nevím. No každopádně ve středu jdu ještě na kontrolu k jinému dr., tak se poptám tam, snad mi to dokáže vyvrátit 😉 taky bychom se chtěli už snažit, nevím, jak ty 3 měsíce vydržím 😒 a tobě držím palečky, ať to vyjde co nejdříve 😉

verca1508
11. led 2016

Ahoj holky, nechci to zakriknout, ale zda se, ze je to na dobre ceste 🙂

ilonar
11. led 2016

@verca1508 copak copak? Ze by? 😉

verca1508
11. led 2016

No, jeste neni zpozdeni, ale carka sili a priznaky taky 🙂

ilonar
11. led 2016

@verca1508 ty vole 🙂

ilonar
11. led 2016

@verca1508 DRŽÍM PALCE!!!

verca1508
11. led 2016

@ilonar Diky moc, uvidime, jak se to bude vyvijet. Minuly den na kontrolei doktor rekl, ze mam prijit v kvetnu a ja s nejvetsi pravdepodobnosti prijdu uz za 14 dni 🙂

elishka87
11. led 2016

@lolly77 Ahoj, ještě k té antikoncepci... moje kamarádka je porodní asistentka a o antikoncepci jsme se bavili už dřív, než jsme mluvily o plánování těhotenství (nakonec jsme byly stejně těhotné, já o 10 napřed, ale dopadlo to tak, že mi tento týden bude končit šestinedělí po revizi v 17.tt a ona už je v druhé půlce těhotenství a určitě už má krásné bříško). No ale říkala, že to, že se musí tělo po antikoncepci pročistit, není pravda. Každé tělo reaguje jinak a je jindy připravené na těhotenství. Někdo otěhotní v 16, ve 20, někdo třeba v 27... Někdo po vysazení antikoncepce otěhotní hned v prvním cyklu. A ještě kolegyně z práce byla na IVF, vyšel až 3.pokus. Ale vždy jí prý předtím dávali min. na měsíc antikoncepci, aby byla nadopovaná hormonama a miminko mělo šanci na uhnízdění a udržení se

elishka87
11. led 2016

@verca1508 gratuluju!!!!!! A držím palečky, aby do dopadlo dobře!

verca1508
11. led 2016

@elishka87 Dekuji moc 🙂
Holky, tak ktera budete dalsi? At v tom nejsem sama. Preju hodne stesticka!

elishka87
11. led 2016

@verca1508 Já chci taky!!!! Ale musím ještě 2 měsíce čekat ☹((

ilonar
11. led 2016

@verca1508 Hlavne pekne v klidu a zadny stres. My se urcite letos taky pridame k tobe 😊 a ja kdybych to zjistila,tak s gyndou pockam co nejdele,uz nechci zazit ten blazinec okolo. Moc jsi me potesila a moc moc ti to preju.

verca1508
12. led 2016

@elishka87 To vydrzis, utece to 🙂 a budes se radovat

verca1508
12. led 2016

@ilonar dekujeme moc, no, ja jsem taky chtela pockat, ale doktor me chce mit pod kontrolou, takze pujdu brzy.

alicie_k
12. led 2016

@verca1508 Je to je moc hezká zpráva 🙂 Držím palce!! 😉
Můj manžel dnes odjel tak to asi tento měsíc nezvládneme, snad příští...
Opatruj se a dej vědět jak se máš 😉

ilonar
12. led 2016

@verca1508 A kdy by mela prijit mrska a jake priznaky sledujes? Ja kdyz byla poprve,tak jsem do testu zadne priznaky krome unavy,nemela. Az pak se to zacalo rozjizdet,jako prsa,curani,nevolnosti. Manzel uz to vi? 😉

verca1508
12. led 2016

@alicie_k Dekuji moc, urcite vedet dam, prirostly jste mi k srdci devcata 🙂

verca1508
12. led 2016

@ilonar No, tezko rict. Normalni cyklus mam 28, 29 dni, ale ta prvni porevizni prisla po 34 dnech. Dneska jsem 28 a test je snad jednou tolik silnejsi. Manzel mi to rikal jeste pred testem, pry to poznal na me. No a priznaky desna pachut v ustech, pichani v pobrisku sem tam, prsa a curani hlavne v praci a unava, nejradsi bych si zase lehla. 🙂

ilonar
12. led 2016

@verca1508 tak to se pořádně zavrtává 😉

verca1508
12. led 2016

@ilonar No, asi jo, picha me tam uz slusne dlouho.

verca1508
12. led 2016

@ilonar vubec se mi nechce pracovat, nejak se nemuzu soustredit 🙂 jenom di rikam, ze jestli me doktor necha doma, tak nevim, co tady reknu

dvoracek
12. led 2016

@verca1508 juuuuu 😊moc preju st to vyjde.je to hezky pocit,jeste si ho trochu vybavuju.

dvoracek
12. led 2016

@elishka87 ja taky a nesmim.tak jsme na tom podobne...zitra se dozvim od dojtora co dal.ale uz mam po dvou MS tak by se to mohlo nekam posunout...