Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ilonar
6. únor 2016

Holky jsem z toho fakt otrávená 😠 to víte, měla jsem už trochu i naději, tak o to víc. Už mě právě delší dobu pobolívá břicho, jako kdybych to mohla dostat, tak teď už aspoň vím, že je to snad fakt k té vymodlené menses. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale hrozně se mi zmenšila prsa po té revizi, já teda nejsem nijak extra vyvinutá, ale teď je to teda opravdu nula 😒 tak jestli to taky souvisí s tím vnitřním nastavením, že nejsem jako ženská, ale spíš holčička co ani nemenstruuje 😔

kachnanek
6. únor 2016

@ilonar Jo tak to znám, můj cyklus měl teď 41 dní. Včera "madam" konečně dorazila. Taky už sem si dělala naděje, byla jsem u doktorky a byla tam tečka, řekla buď začínající ms, nebo velice rané těhotenství. No a byla to samozřejmě MS. Nic méně řekla mi, že mám zase začít brát nějaký přípravek s drmkem obecným - brala jsem vždycky kapky Agnofem, nevím, jestli v Česku jsou, ale něco podobného určitě. Už mi jednou na úpravu cyklu pomohly a teď před tím posledním těhotenstvím jsem měla poslední cyklus taky 3 týdny zpožděný, tak jsem začala dvakrát denně pít kontryhel a další MS už pak vůbec nepřišla...

kamikz
8. únor 2016

Holky, já jsem dneska po kontrole u doktora (revize 29. 12.), jsem ok, 2 cykly proběhly, dostala jsem vitaminy a nějaké slabé hormony na posílení ovulace a máme zelenou! 🙂 A jelikož mi má proběhnout tenhle týden, držte nám palce! 🙂
A já je držím nám všem! 🙂

mikush
8. únor 2016

@kamikz ahoj,já byla na revizi taky 29.12.,ty už mas za sebou 2x MS?já po revizi ani nekrvácela a MS pořád nikde,dneska jsem byla na injekci tak doufám že už konečně dorazí ať se můžem zase snažit

kamikz
9. únor 2016

@mikush no ja nevim,jak je to mozne,ale vlastne jsem krvacela jen v den zakroku a malinko jeste druhy den dopoledne,jen spineni a pak 31. mi zaclo byt zle,menstruacni bolesti a 1.1. jsem to dostala.. myslela jsem si celou dobu,ze je to porad ta revize a az 4.1. na kontrole u doktora,kdyz mi rekl,ze mam regulerni mesicky mi to docvaklo. A opravdu mi po dalsich 3 tydnech na den presne dorazila dalsi.. neboj,urcite ti prijde! ;) to,jak jsem to mela ja je dukazem toho,ze kazdy to ma jinak a kazde telo si to udela podle sebe.. jestli tomu chces pomoct,tak me doktor doporucil NosiFol a docela si ho i jine holky chvali,tak jsem s nim dneska zacala a pak samozrejme kontryhelovy caj ;) bude to dobre,uvidis ;)

mikush
9. únor 2016

@kamikz no je to mazec jak je každé tělo jiné a každé si to dělá po svojemu 🙂 já piju kontryhelovy čaj už od revize a na srovnání cyklu nijak nezabral,ale dr mi říkala že po té injekci by měla MS do dvou týdnů přijít,ale že podle sliznice bude jen slabounká,tak uvidíme, jinak musím zase 29. na kontrolu 🙂 tak snad brzy zase najdeme dvě čárky a budeme se moct radovat až do konce 🙂

verca1508
9. únor 2016

Ahojky holky, hlasim se z nemocnice. V noci jsem zacala spinit a i trochu krvacet, tak jsme jeli na pohotovost, mimi je zatim v poradku, tak tu jsem na pozorovani. 🙂

ilonar
9. únor 2016

@verca1508 Jejku, to ses musela vyděsit viď 😢 ale ono je to špinění, krvácení vcelku i běžné, hodně holek o tom tedy píše, že v ranném těhotenství se to děje. Hlavní že se fazolka drží.

ilonar
9. únor 2016

@mikush Mně taky ms nechodí, před revizí jsem měla delší cykly, ale ms chodila docela pravidelně (cca 35 dní). Ale po revizi teda totální rozhození. Musela jsem taky po více jak osmi týdnech na vyvolání, ms přišla po pěti dnech, ale krvácení velmi slabé, spíš špinění, trvalo to celé tři dny, ani ne. A teď už zase čekám a čekám a zase nejde 😖 Dnes jsem 40.DC. Nechci už na vyvolání, protože si tak nějak vsugerovávám, že pak určitě není ani ovulace. Radši bych přirozeně. Začala jsem dneska užívat kapky Gynex, holky chválily, že jim zkrátily cyklus, tak zkusím. Jinak už fakt nevím 😠 Všechno se tak zbytečně protahuje.

verca1508
9. únor 2016

@ilonar No, vylekali jsme ae hodne. Kdyz mi ale doktori rekli, ze to zatim je ok a ze to nevidi dramaticky, tak jsem se trochu uklidnila. Je to mozny, ze jsem si tim zavadenim utrogestanu trochu poskodila stenu ci co, uvidime za par dni. Delat tu se mnou pry nic nebudou, jenom klidovy rezim, akorat, ze od zitrka zakazali kvuli chripkove epidemii navstevy. Pani, co je tu se mnou na pokoji je tu uz tri tydny.

alicie_k
9. únor 2016

@verca1508 Ahoj, jsem ráda, že je to nakonec dobré, tak se opatruj a odpočívej 🙂
Ať se fazolce dobře daří! Ty chřipky jsou hrozné, tak buď ráda, že se toho ušetříš, nebylo by to teď vůbec dobré 😉

janarichla
9. únor 2016

@verca1508 ahoj to je dobre, ze je vsechno v poradku🙂 myslim na vas a vsechno bude urcite v pohode:*

verca1508
9. únor 2016

@alicie_k No, rano jsem to videla hodne pesimisticky, ale uklidnili me celkem, tak snad dobre. Jsem z toho takova prepadla, ale verim, ze vse dobre dopadne.

verca1508
9. únor 2016

@janarichla Diky moc, je to na palici, no, chvili si polezim a uvidime a pak se uz do prace nevratim.

janarichla
9. únor 2016

@verca1508 aspon budes vedet ze jsi pro zdrave mimi udelala maximum a uzivej si to. Ted to proste musi vyjit🙂

verca1508
9. únor 2016

@janarichla Jj, to jo, volala jsem asi trikrat dneska nymu gynekologovi, pak dvakrat navsteva v nemocnici a podruhe si me tu nechali. Jsem ale utahana jako kote, tak asi pujdu brzy spat.

janarichla
9. únor 2016

@verca1508 jasne, odpocin si🙂 doufam, ze te brzy pusti a uz bude jen dobre🙂

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

ilonar
10. únor 2016

Holky tak já stále nic ☹ dnes ráno už to vypadalo nadějně, bylo mi blbě a bolelo břicho fakt jako na menses, ale nic!!! Furt mě bolí hlava, mám nafouklý břicho, je mi divně, uhráky, bože asi se picnu. Kapu gynex, dávám si vany, snad už se to chystá!!!!!!!

verca1508
11. únor 2016

@ilonar Ty jo, vana by fakt mela pomoct. Ja lezim v nemocnici, nic ae mnou nedelaji. Vcera se zdalo vse ok a dneska zase spinim. Uz jsem na palici, pekne vysokovana a mam fakt strach, ze se to rozjede nejak vic.

arielka222
11. únor 2016

@verca1508 neboj se, moje švagrova spinila od 8tt asi dva měsíce v kuse, a musela byt jen doma v klidu a ležet a vse dopadlo dobře. Prý je to normální tak hlavně klid a uzivej si ze mas v bříšku poklad ;)

janarichla
11. únor 2016

@ilonar ty jo a dalsi test pro kontrolu sis nedelala?

janarichla
11. únor 2016

@verca1508 vim, ze mas strach, ale urcite to neni nic zleho a bude to v poradku🙂

verca1508
11. únor 2016

@arielka222 Aha, dik moc za uklidneni. No, chce to klid a odpocivat. Snad bude vse dobre, vzdycky se prijdou jenom zeptat jak je, jestli spinim a pokud to neni jasne cervena krev, tak to nikdo neresi. Je to proste takove vyckavani, pozoruju se, jestli priznaky nemizi apod.

verca1508
11. únor 2016

@janarichla No, strach je, ale delam pro to maximum, lezim v klidu, skoro ani na telku nejdu. Tak uvidime co a jak. Myslim, ze uz to ze me ale nespadne nikdy.

elishka87
11. únor 2016

@verca1508 Moc Ti držím palce. Jen pro uklidnění, já minule neměla žádné příznaky. Za těch 17 týdnů měla prsa bolela asi 3x a lehce špatně mi bylo spíš z hladu. Každé těhotenství je jiné. A moc držím palce, aby tohle Tvoje těhotenství dobře dopadlo. Já se chci začít snažit od března ...teda chtěla bych už teď, ale asi ještě nemůžu ☹

verca1508
11. únor 2016

@elishka87 Dekuji moc, nepreji si nic jineho nez aby to bylo vse v poradku. A Tobe preji, aby bylo snazeni co nejdrive povolene a vse smerovalo ke zdarnemu a stastnemu konci, co si tu vsechny do jedne prejeme 🙂

ilonar
11. únor 2016

@janarichla Včera při pohledu na můj pupek jsem zkusila znovu test, protože mám fakt panděro ☹ a to já nikdy neměla. Ale nic, to já už vím, že nejsem, spíš jsem si říkala, že snad nemůžu být tak obtloustlá 😅 no ale jsem 😕 Dnes už mi je zase dobře, jen občas křeč nebo tlak, toť vše. A ty už máš po a bude snaženíčko viď 😀 ach jak já ti to závidím.

ilonar
11. únor 2016

@verca1508 Veru neboj, všechno bude dobré.

verca1508
11. únor 2016

@ilonar Diky, jsi zlato. Uz jsem tu na pokoji zustala sama. Byla tu na skok pani, co prisla na potrat, pro nas neco nepochopitelneho. Doufam, ze me aspon zitra uz vezmou na ultrazvuk, nevim vubec na cem jsem, ale vsichni rikaji, ze pokud to neni jasna cervena krev, tak je to v poradku.