Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cital
30. srp 2013

@cabalkova No to jo 🙂. Takže chceme jen lehké bolesti, jo miminka!!!! Zlati, my to teďkom už fakt dáme! Já jsem si tento rok zažila tolik smutku, tolik neštěstí, že si nedokážu představit, že by to skončilo zle. Mě by to asi už položilo.

nessik
30. srp 2013

@terite zlatíčko, já se vymázla z tabulky, nechci tam figurovat jako odstrašující příklad pro nově příchozí, že to už nejde tolik měsíců a sledovat ty dny cyklu. Tenhle měsíc asi zase nic a to mám už 2 dny zpoždění, takže se mi ke všemu podělal cyklus.
Holčičky, já se omlouvám, že na vás nekoukám, doufám, že jste všechny v pořádku a že je spousta nových čárek a těhulky jsou všechny v pořádku.
U mě je opravdu vše v čudu, nic se mi nedaří, zjistili mi sníženou fci ŠŽ, tak beru léky a to je asi to nejmenší, je toho víc.....
Držte se všechny, moc na vás myslím.

veruunek
30. srp 2013

@cabalkova No... Uf... :D ale jo, co bych po to maličké neudělala, že jo? 🙂 Tak snad to příště už vyjde... Kolem desátý se mám stavit pro výsledky a uvidíme. No jsem tedy zvědavá...

cabalkova
30. srp 2013

@nessik No tak ale třeba je to prave tou stitkou, ze to nejde, a az budes mit funkci kompenzovanou prasky, tak to pujde jedna radost. Ja ji mam taky a ten Euthyrox srovna hladiny během mesice, takze to ani není na nejak super douho, pak to srovna i hladiny dalších hormonu a urcite to pujde, ja tomu verim!!

veruunek
30. srp 2013

@nessik To jsi nemusela... Proto to tu je, abychom se navzájem podpořily... 🙂 Jinak je mi líto, že máš takové zdravotní problémy, ale zase na druhou stranu víš, kde je problém, což já třeba nevím... :(

cabalkova
30. srp 2013

@veruunek Brali ti krev na HCG, jo? tAk pak dej vedet, jak to vypada. A znamena to teda, ze když v děloze nic nenii, tak te nechaji byt, at si s tim telo poradi samo? A jak je ti po dusi, devce? A toho pichani se neboj, jsou to jen takove ty male jehlicky. Jako zadna slast to není, ale da se to, a to je co rict, když to rikam ja, co se ji dela blbe i při odberu krve.

cabalkova
30. srp 2013

@veruunek Hele a krev na stitku ti nekdy brali? To muze byt celkem casty problém a přitom snadno resitelny.

nessik
30. srp 2013

@cabalkova děkuju, třeba jo, ale já už tomu vůbec nevěřím, už začínám mít k sobě odpor, že nejsem schopná počít a donosit děťátko,. Jé, ty máš v pasu 5 tt, panejo, moc moc gratuluju, mám z tebe velikánskou radost 😵 😵 😵

veruunek
30. srp 2013

@cabalkova Jo, na to hCG... No, říkala, že když tam nic nebude, tak mi píchne agolutin, a když jo, tak se nějak domluvíme, ale že to znamená tak jako tak nevydařené těhotenství... Jojo, štítku jsem měla jeden čas hyperfunkční, ale srovnala se a léky mi byly vysazeny, kontrolují mi to každýho půl roku a vše je ok...

cabalkova
30. srp 2013

@nessik No, 5tt ještě nic není, klidnejsi budu, az tam bude tak 13tt. Taky jsem neverila a ani ted si nejsem jista, v pondělí jsem neprijemne zakrvacela, ale proste se nesmíme vzdávat. Mimi bude, urcite, jen je to na palici, ze to tak dlouho trva, no. POsilam srdicko na povzbuzeni.

cabalkova
30. srp 2013

@veruunek A genetiku a imunologii ti nekdy delali? Vlastne genetiku urcite, když vis o tom MTHFR, vid? Asi by bylo lepsi, aby se o to telo postaralo samo, vid?

veruunek
30. srp 2013

@veruunek Jinak... Cítím se hrozně, nejraději bych se někam zakopala, připadám si jako nefunkční žena- nejsem schpná dát život, a to mě strašně žere... Ale snažím se nějak držet. Manžel včera povídal- ty už to bereš sportovně, viď? Na to jsem mu řekla, že nic jiného mi nezbývá. Ale on s nadšením prohlásil, že se budeme snažit vždycky a že jednou to vyjde, že sex každý den mu vůbec vadit nebude :D

cabalkova
30. srp 2013

@veruunek No jo, snazeni je taky fajn. Jak dlouho vam vlastne trval, nez se zadarilo? Ja v tom prvním soku to brala dobře, ale pak se mi to rozlezelo a ještě jsem to obulela, manzel se pak divil, co blbnu, ze myslel,, ze uz jsem se s tim porovnala... ale je fakt, ze s první ms uz jsem byla zase optimisticky naladena a tesila jsem se na další snazeni. 🙂

veruunek
30. srp 2013

@cabalkova to před tím bylo taky pro tebe :D jo, genetiku čekám výsledky, jestli má MTHFR nevím, to nahodila včera Dr. jako možnost... A imuno taky, mám nějakou genetickou žilní vadu, ale tak vzácnou, že si mě právě přehazují snad všichni. Imuno čistý...

veruunek
30. srp 2013

@cabalkova No, první jsme se nehlídali ani nesnažili, a to dva měsíce, tohle druhé na první snažící pokus... S tím problém není, jen ho udržet...

nessik
30. srp 2013

@veruunek víš, já se chci vykašlat na sledování dnů cyklu a takhle bych to tam pořád viděla. Ta štítka je tak nejmenší problém, který mě trápí, taky moje holčička má zdravotní problémy a přiznám se, že by se mi dost hodilo být těhotná, aby mohla se mnou zůstat doma a ne chodit do školky, kde dostane její tělíčko opět zabrat bacilama....
Holky, já bych měla za 10 dní termín porodu, musím říct, že takovou depresi jsem od potratu neměla, brrr

cabalkova
30. srp 2013

@veruunek tak jsem zvedava, co ukaze ta genetika, klidne by to mohla byt nektera ta trombofilni mutace, stacilo by nasadit jehlicky a bylo by. Je to sice neprijemne, ale přitom vlastne jednoduche reseni.

nessik
30. srp 2013

@cabalkova ja věřím, že to dotáhneš do konce. Nebereš něco na to ředění krve? Já budu brát taky (pokud vůbec ještě bude důvod) a dr. mě varovala, že se při tom může krvácet a špinit (z toho mám taky docela hrůzu, budou to nervy). Tak jestli to není tím. Ach jo, ať ti to utíká, vím, jaké jsou to hrozné nervy, ale už to musí dopadnout!!! Moc děkuju za srdíčko.

cabalkova
30. srp 2013

@nessik No jo, picham na redeni Clexane. Ja si rikala, ze by to mohlo byt zčásti i tim, tak to jsi me uklidnila, ze to tvoje dr rikala. Ale nervy to teda jsou, protože jsem nemela MA ale klasicky potrat, který zacal prave krvacenim, takze jsem s kazdym zaspinenim uplne na dne. A urcite budes mit důvod pichat, urcite!!

veruunek
30. srp 2013

@nessik Takže se ti to hromadí... To mě mrzí... :( Mě by se taky právě hodilo být doma a trochu se srovnat, protože první revize byla o svaťáku, za tři dny jsem maturovala a pak šla hned do práce, takže jsem se nesrovnala, protože žádné šestinedělí jsem nedržela... Ale třeba to vyjde, když se zkusíš zaměřit na něco jiného... Já vím, že to není snadné, sama jsem to nezvládla, ale i tak 🙂 Držím ti moc palce! 😵
@cabalkova To já taky, dneska si tam ještě zavolám, jestli náhodou nemají nějaké výsledky a aby popohnala ty co s tím můžou souviset. Jó, kéž by našli třeba tohle a pak jehličky a šlo by to...

cabalkova
30. srp 2013

@nessik No to teda chápu, clovek si říká, ze uz by mel mimi, ja mam teda termin az za šest nedel... ale umim si naprost zive představit, jak ti je a moc me to mrzi, devce. Drz se a do vanoc mimi bude, uvidíš.

antana123
30. srp 2013

Ahoj holky 🙂
@cabalkova super gratuluju 🙂

nessik
30. srp 2013

@cabalkova no, ono je logické, teda aspoň pro mě, že když se ředí krev, tak při sebemenší oděrce to prostě krvácí, babička když brala léky na ředění krve, tak stačilo nepatrné říznutí a strašně to teklo, tak si myslím, že to bude tím, no jsou to hrozné nervy, já vím. Ale bude to dobré, prostě už musí.
No, je to teď děs, furt brečím, ten termín porodu je děsný. Volala jsem si do CAR, že nám to nejde, navrhují spermiogram a u mě prý vyšetření průchodnosti. Ale manžela na spermio asi nedostanu, a já na tu průchodnost nemůžu, nemám už dovolenou a na neschopenku nemůžu jít, to by v práci zjistili a měla bych peklo. ☹ prostě totální bezmoc.

nessik
30. srp 2013

@veruunek děkuju, jsi zlatíčko, doufám, že se ti brzo zadaří. Měla jsi zůstat to šestinedělí doma na neschopence, ale já bych měla být potichu, vzala jsem si po revizi pár dní dovolenou, jakože mám chřipku a šla hned do práce, asi to byla chyba, pak jsem byla až do března počád nemocná a vyčerpaná.

antana123
30. srp 2013

@veruunek to mi je moc líto ☹
@silvik77 je mi to moc líto ☹
@silvik77 myslím že bez narkozy to nejde...
@cital klid určo je vše ok 🙂

antana123
30. srp 2013

@nessik to mi je líto ale věř že se vám to jednou povede 🙂 podivej na nás tolik let trápení a pak najednou 2x po sobě ani nevím jak vím jak ti je ale bude líp věř mi
ty depky to znám všechno se najednou skládá ☹
já měla TP 4.10 ☹
ono já nepřeskočila ani ted dokud se nenarodí může se stát cokoliv a kor my po potratu ten strach je hroný
ale já věřím že nám brzo zahlásíš že si těhotná
hlavně podstup cokoliv a nevzdávejte to my pořád čekali že to dokážem sami a zbytečně nejít na tu laparku těhu nejsem už nikdy

veruunek
30. srp 2013

@nessik Já si to právě myslím, taky jsem byla od té doby vyčerpaná, jak fyzicky, tak psychicky. Jenže jak to dohnat? ... Škoda, že náš systém v zaměstnání funguje na úkor lidského zdraví...
@antana123 Musím se s tím smířit... A snažit se dál.. Děkuju 😵

shyanne
30. srp 2013

@veruunek moc mě to mrzí, vím jak to bolí, ale postav se na nohy a jdi dál, jak píšeš sex nemůže škodit🙂 a příště to už vyjde🙂

shyanne
30. srp 2013

@silvik77 moc mě to mrzí, budu držet palečky, aby revize dopadla dobře a mohli jste se zase začít brzy snažit. Díky této diskuzi ti bude určitě lépe-jako nám všem, pomáháme si navzájem🙂

shyanne
30. srp 2013

@silvik77 tak to určitě ne, je to velmi bolestivý zákrok. Já mám za sebou dvě... ☹