Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

verca1508
30. lis 2015

@matylda123 Ahoj, je mi to moc lito, zazit to podruhe. Je to nespravedlive. Drz se.

matylda123
30. lis 2015

@verca1508 děkuji... Poprve jsme to zvládali snad hůř než teď... Ale i teď to opravdu moc bolí, stále se ptám proč my a proč se takové neštěstí musí opakovat... No snad se nám zadari brzy znova a už to dotáhneme do porodu 🙂

dany69
1. pro 2015

@matylda123 vím přesně jak ti je, já měla 9 tt samovolny a teď jsem 3 týden od revize v 8 tt.. O ivf neuvažujeme, počít můžeme přirozeně.. Ale příští týden jdu na odběry na trombogeny. Prý je to jedno z mála, co se dá udělat už po dvou potratech, tak se na to zeptej

dany69
1. pro 2015

@wendissek drž se, mám taky dva potraty za sebou..

janarichla
1. pro 2015

@ilonar vcera vecer akorat spineni kdyz jsem si utrela .... :D zatim nic jinak, bylo to 18 den po revizi ta ovulka 🙂

dvoracek
1. pro 2015

TO je strasny kolil tech potratu je !!!! .Snad ta treti tehotenstvi uz dopadnou dobre.😕

wendissek
1. pro 2015

@ilonar opět přestalo byt srdíčko

wendissek
1. pro 2015

@verca1508 praveze nevim chceme ted s manželem podstoupit různý vysetreni esi neni nekde chyba manželovi je o rok víc 24 tak nas to proste zarazi

dvoracek
1. pro 2015

@wendissek me poslal doktor na geneticle testy.tak treba vas posle

wendissek
1. pro 2015

@dvoracek uz jsme se dívali na sanatorium helios je to CAR b brne a udělali by nam vse gwnetiku paru, imunologii spermiogram atd takze uvazujeme nad tim

dvoracek
1. pro 2015

@wendissek a kolik se za to plati? Ja to mam hrazene protoze jsem mela zadanku od doktora a mela jsem to na veveri.ale v heliosu jsrm byla na testech pred otehotnenim a pritel na spermiogramu a jsou tam taky fajn.

wendissek
1. pro 2015

Prave ze tady ty testy ti hradu pojišťovna uz jsme si to zjistovali a první konzultace taky

wendissek
1. pro 2015

@dvoracek chceme ted zjistit vse a dat si aspon půl roku pauzu dalsi takový zklamání bych nezvládla a ty už mas nějaký deti?

dvoracek
1. pro 2015

@wendissek nemam.bohuzel.prvni potrat v dubnu zamlkle.druhy ted pred 4 tydny v 17.tydnu.miminko bylo zdrave zive.me nic nebylo.praskla voda a nedalo se nic delat.duvod nevim.kdyz jsem lezela v nemocnici rikala jsem si ze taky nechci.byla jsem tak vycerpana.a ted uz chci.ale mame to zakazane.

dvoracek
1. pro 2015

@wendissek ja slysela ze pokud ti neda zadanku lekar tak si je platis sama.nekteri doktori davaji az po tretim potratu.nevim,treba to tak neni

wendissek
1. pro 2015

@dvoracek ach jo moc me to mrzí naprosto chápu tvoji bolest havne kdyz to bylo v tak pozdějším týdnu no my jsme tam psali a už se ingormovali

dvoracek
1. pro 2015

@wendissek tak to je dobry.☺casem to preboli.jsou na tom holky hur.

matylda123
1. pro 2015

Holky je to moc smutné kolik nás to potkalo, ještě že o tom můžeme takhle o tom společně bavit. Já se snažím být před rodinou silná a moc na to nemyslet, s manželem to často probirame se slzami v očích a snaží se mě vždy rozesmát. Jsem ráda, že jsme tady pro sebe, holky díky!!!

wendissek
1. pro 2015

@matylda123 ja taky za ty skupinky vždy dekuji ze se muzu podělit a o ty moje strarosti manžel me drží snaží se me povzbudit ale de videt jak se trápí

matylda123
1. pro 2015

Můžu se vás ještě zeptat, za jak dlouho jste se s manželem (přítelem) poprvé milovali po revizi, třeba i s kondomem aby se zabránilo infekcí? Čekaly jste všechny až po první MS? Děkuji

matylda123
1. pro 2015

@wendissek ještě že ty chlapy máme 🙂 nejhorší je ho vidět se slzami v očích a to ten můj je 100kg svalů 😀 snad už jim doprejeme brzy slzy v očích, ale těch že štěstí s miminkem v náruči 🙂

kluivertka
1. pro 2015

Ahoj holky, ja jsem taky po dvou potratech. Prvni prisel v osmem tydnu v breznu, druhy prisel v 10 tydnu v srpnu. Ted jsem potreti tehu (6tt), snad uz to dopadne dobre, ale clovek ma strach z kazdyho prdu (pardon za ten vyraz). Drzim Vam vsem palce 🙂

wendissek
1. pro 2015

@kluivertka ja sem si říkala ze ted si dam chvilku pauzu a zacnem se treba snažit na jaře. Dělali vám nějaké testy? Preji aby to teď vsechno dopadlo

kluivertka
1. pro 2015

Testy nam nedelali. Prvni potrat nam oduvodnily chtipkovou epidemii, druhy zase silenyma vedeama na stoprocent nam to ale nikdo nerekl,jen naznaky. Vysetreni nam pojistovna odmitla proplatit, pry az po trech potratech. Ted lezim doma na neschopence a modlym se at pristi tyden je u doktorjy vse v poradku. Na jare je idealni cas, uz bue po nemocech, urcite vam to vyjde 🙂

verca1508
1. pro 2015

Ahojky, teda holky, slušně se tu rozrůstáme, čím víc nás je, tím lepší je vše překonat, ale na druhou stranu je to teda spíš k pláči. Kdybych si tím sama neprošla, tak bych nevěděla, jak je to časté a že si to prostě nevybírá a udeří. Teď mi tedy těhotenství v pořádku směřující až k porodu a spinkajícímu miminku v postýlce, začíná tak nějak přicházet jako zázrak, ale i zázraky se dějí, tak snad nás taky alespoň jeden brzy potká 🙂

ilonar
1. pro 2015

Ahoj,
@wendissek já mám s Heliosem taky velmi dobré zkušenosti, určitě kdybych byla ve stejné situaci, chtěla bych všechna možná vyšetření, která by nám zjistila příčinu potratů, abychom tomu už napotřetí předešlo. Ale pořád to může být opravdu jen špatná shoda okolností a náhod, infekce, viroza atd. Já měla Zt v 10.týdnu, ale dle UZ to odpovídalo 7.tt. Zákrok to tedy nebyl nijak výrazný.
Určitě teď čas se s tím srovnat, aby vám i odborníci řekli co a jak a na jaře budete moudřejší a připravení.

dvoracek
1. pro 2015

Tak holky,vysledky jeste nejsou,tak stale neschopenka,driv me pustit nechce do toho infekcniho prostredi,az si bude jisty,ze jsem ok.jinak to krvaceni je pry menzes,takze jsem to dostala po 4 tydnech a je normalni po potratu, ze je takove divne.po minulem potratu jsem mela prvni slaby a druhy naprosto silene silny a bolestivy,uz jsem.se plazila bolesti po zemi,predavkovala jsem se ibalginama jen aby to rychle zabralo.pak jak to zabralo tak jsem.byla mimo a porad jsem se smala jak tele 😀tak vim co me ceka na vanoce pri dalsi MS.

wendissek
1. pro 2015

@ilonar my jsme tam psali a oni odpověděli ze by bylo vhodné provést všechny testy ze je divne kolik nam je a mame dve zt hled za sebou v pul roce ted si proste dame chvilku čas a snažit se zacnem na jaře. Ja nebyla vubec nemocna nic oboje sem byla dnes od začátku na neschopence

wendissek
1. pro 2015

@dvoracek bud doma v klidu ja chci zůstat na neschopence cely prosinec byla sme od začátku trhu pac dělám v domově pro seniory neco jak LDN a opravdu to tahani po revizi me minule nedelalo dobre

dvoracek
1. pro 2015

@wendissek no ja uz jsem 4 tydny po.minule jsem sla hned za dva dny do prace a teda aspon tyden jsem mela byt doma.a pristi tehu uz budu hned na neschopence.hned jak se to dozvim.