Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
4. led 2011

@lenkacar ☹ my , tedy hlavně já protože jsem ten byt vybrala máme luxus 3+1 skoro za 16tis./měs. 😢 já bych si nafackovala ,ale ono by to šlo měli jsme to vše spočítané... ale to co teď udělala vláda... hold už se do toho nevejdem. Když bychom aspoň ten byt prodali tak můžem postavit třeba pidi domek ale takhle nemůžem nic.

herbie
4. led 2011

jahudka to je penez ty blaho.........lucko me boli v levo kazdej mesic taky a v pravo nic.....doufam ze to neni cysta

lenkacar
4. led 2011

@jahudka80 ty bláho to je teda luxus cena ..to bysme chcípli hlady .. 😔 my máme nájem 4tis. plus elektrika a plyn a 3+1 větší s balkonem..mě se taky líbí lecos ,ale musíme zůstat při zemi.. ☹

lenkacar
4. led 2011

@herbie já od tý doby co lezu po doktorech ,tak aspon vim kde mám vaječníky .. 😀 😝

jahudka80
4. led 2011

@lenkacar 😢 😢 😢 když jsme ten byt kupovali tak nám říkali že bude mít hodnotu 2mil. 😠a my do něj dali 250tis a nemůžem ho prodat ani za 1,7mil. ☹ už se nám nikdy ta investice nevrátí 😠
@herbie ☹ 😠 😢 už sem předevčírem říkala když shořela ta pračka, že neshořel ten byt pojišťovna by vyplatila prachy a já bych šla do pr...ale to bych samo nechtěla ale už jsem byla tak naštvaná a zoufalá 😅

lenkacar
4. led 2011

@jahudka80 ted šlo všechno dolu ..blbá doba ..nejlepší by bylo počkat

lenkacar
4. led 2011

@jahudka80 je dobrá doba kupovat .. 😉 ale ne prodávat ..

anavirez
4. led 2011

ahojky, zdarvim vas z prace. nikdo tu neni a ja si uzivam pauzu a pojidam sopak.mnam.luci jsem zvedava co se dozvis noveho.

wanda1
4. led 2011

Zdravím všechny v novém roce a přeju, aby nejen ten začátek, ale celý rok pro nás byl plodný a plný krásných zážitků.
Je to zas nezvyk po 14 dnech do práce, ale aspoň příjdu na jiné myšlenky…
Dnes jsem byla na gyndě (24.12. SP v 6tt) a dle ultrazvuku vše ok. Dokonce ani nemusím dělat pauzu ve snažení. Tak jsem ráda. Domluvila jsem se s gynekoložkou, že si nechám na hematologii udělat testy na trombofílii a Leidenskou mutaci a uvidím jestli na něco příjdou. Gynekoložka mi říkala, že si osobně myslí, že to, že se nám narodila hypotrofická holčička mělo za následek ten nádor. Nikdo mi totiž nebyl schopen říct, jestli Terezka už v prenatálním věku měla ten sajrajt v sobě nebo jestli se to vyvrbilo až někdy po porodu. Placenta se dá bohužel vyšetřit až v těhu, což můj minulý gynekolog nedělal, když dle triple testu měl a ani mi to neřekl, že mi ty hodnoty vyšli blbě… Já si o doktorech myslím své…. Už si vše hlídám a jak nejsem spokojená, tak měním.
Lucie.krajcarova a martasl moje kamarádka měla taky dlouhé MC přes 30 dnů a ovu měla 20DC. A gynekolog jí řekl, že to není dobré a nasadil jí Utrogestan od 16 DC. Jenže jí po tom chytli hrozné křeče, takže ho přestala brát. Na netu zjistila, že by se měl brát až po ovu. Pak brala jiné hormony a hned otěhotněla. No já osbně si myslí, že ovu mezi 12-20DC je v normě a hlavní je, že je to pravidelné.
Jestli to neva, tak mě můžeš taky napsat do vaší tabulky
Wanda1 (30 let, SP 12/2010, kyselina listová) 24DC (24.12.), ale asi to teď budu mít až dýl, protože jsem ještě do včera brala Utrogestan…
Ještě se chci zeptat na ty zkratky MA a VP co znamenají přesně.
Díky
Jahudka80 Já chtěla taky vždy dvě děti a po 2 letech po sobě a realita je pak úplně jiná. Teď budu šťastná, když se nám podaří aspoň jedno zdravé dítě a pokud bude i další, tak budu šťastná dvojnásob. Ale je ti třicet, tak máte taky ještě čas na to si vyřešit finanční situaci a pak i mimčo. Ono si to můžeš ňák naplánovat, ale to je tak asi všechno…
😖 😖 😖

jahudka80
4. led 2011

@lenkacar já vím, proto chcem stavět, mají akce na domy a ...ale toho bytečku se asi jen tak nezbavíme už jsme měli hodně zájemců a i by ho koupili, ale jednim nedaj hypotéku, daší měli zas nějaké registry dlužníků a další to chtěli (2 zajemci) platit hotově a to nejde neboť bych museli zaplatit penále a to je moc peněz.
@wanda1 to máš pravdu já jsem šťastná za to jedno a to máš pravdu chtěla jsem 2 blízko po sobě... a hold to asi nevyšlo. Člověk si musí vážit toho co má, a já jsem šťastná za jedno zdravé dítko a druhé hold necháme na přírodě 😉 Tobě přeji moc štěstíčka ať jsi v pořádku a máš zdravé miminko no prostě ať Ti výjde co si přeješ 😉

wanda1
4. led 2011

Děkuji Jahůdko, my čekali až budem z největších dluhů venku a pak že založíme rodinu. Já chtěla už dřív, ale mm měl pořád strach, že to neutáhneme a tak jsem musela čekat skoro rok než svolil. No a teď mi je 30 a mimčo nikde. Pak člověk vše přehodnocuje. Ale zas mm chápu, protože to v dětství neměl lehký a my vyděláváme tak na stejno, takže pak je to znát, když o jeden plat příjdeš.

jahudka80
4. led 2011

@wanda1 ☹ Je to děs. A tahle vláda vůbec nepodporuje rodiny s dětma a nebo ty co děti chtějí je to na poblití. Neboj děťátko bude určitě se to povede a i zdravoučké. Člověk musí věřit. A po tom co moje kolegyně měla asi 6potratů ...a měla první dítě ve 32, dnes jí chodí holka do školy a má malé půlroční mimi (a to prodělala operaci nezhoubného nádoru (7,5cm) a říkali že už asi děti mít nebude a vidíš po 6letech v nějakých 38 má druhé 😉

jahudka80
4. led 2011

koukám na sama doma ukazují tam mimina po porodu a mě se chce bulet já jsem ale blbka 😀 😀 😀

wanda1
4. led 2011

@jahudka80 Ty škrty a změny v mateřské mě taky točí. Ty si něco naplánuješ podle jejich pravidel a ještě než porodíš, tak ti to minimálně jednou změní, pak porodíš a zase to změní. Vždyť ty jejich změny nevydrží ani rok. Mě loni naštvali, jak chtěli snížit tu mateřskou. Protože jsem nepochopila, jakým právem ti jí můžou od ledna snížit, když už ti běží. Oni si fakt neuvědomují, že některé rodiny žijí od výplaty k výplatě a každá stovka dolů je pro ně velký problém. A to si představ, že když nám Terezka umřela, tak ti hned tím dnem úmrtí končí mateřská a máš 14 dní na to, abys nastoupila do práce nebo na pracák.
Stejně si myslím, že to zase změní a aspoň to porodný budou dávat každému, kdo bude mít první dítě. No uvidíme, snad už to horší nebude. No já jsem ráda, že už máme bydlení skoro splacené a aspoň tohle teď v téhle době řešit nemusím. A v jakém kraji bydlíte?

lenkacar
4. led 2011

mě doktorka taky řekla neschopenka je 14dní ..max. do měsíčků..takže mám ještě 14dní na to ,abych si odpočnula a potom na pracák..a zase nervy .. 😠
@wanda1 zkratka MA je mised abort ,zamlklý potrat,holka já tě obdivuji ,jak jsi to vše zvládla ..neumim si tvou bolest ani představit ..

lenkacar
4. led 2011

@jahudka80 změnila sis fotku?já na tohle koukat nemůžu a přijde mi že ted jak na potvoru je furt v telce nějakej porod a děti ,asi to bylo vždycky ,ale ted mě to vadí .. 😝

lucie.krajcarova
4. led 2011

@wanda1 ahojky, ráda tě napíšu do tabulky. budeš dole a až ti přijde ms, tak mi řekneš den jo?
jinak MA je missed abortion - zamlklé těhotenství, VP - velký potrat. to máš fajn, že si nemusíte dávat pauzu, v tom jsou ty spontánní potraty lepší, tělo se s nimi samo vypořádá.
Jahudko, to je nějaký velký nájem ne? naše hypotéka je 14 tis a to mi přijde dost. počítala jsi to dohromady s hypo?
teda, mě by nevadilo, kdyby tu mateřskou ještě trochu snížili, vždy´t na to nejsou peníze. jen ať nešahají na rodičovskou, ta trvá dlouho a opravdu ovlivňuje chod rodiny.

martasl
4. led 2011

jahudko-a to by nešlo,že by jste si nechali jen hrubou a zbytek dělali svépomocí??my to taky tak měli.sice jsem to dlouho dodělávali,holky nám spaly v ložnici my zase v obýváku,kuchyň provizorní za 10 000,-(a asi dlouho bude) a vanu nemáme do teď a koupelna taky dlouho nebude.o teréních úpravách ani nemluvím.ale bydlet se v tom dalo.prostě to dodělávat postupně.kolik by jste zaplatili penále při předčasném splacení??jak tu půjčku nebo co to máte máte dlouho??a co finanční poradce,nepřišel by na to jak to udělat??přece musí být nějaký řešení,ne?

pe_t
4. led 2011

Ahoj holky. Tak dočítám a co to čtu...martasl nic 😕 jééé už jsem myslela, že po Fram se nám to tu jedna po druhé spustí a za tři měs. budem všechny nahoře 😠
Už mě to taky pěkně se... . Už dopředu počítám, že mrcha stejně přijde.....no zatím k tomu nemám důvod. Snažili jsme se dost, ve správné dny, teď mě bolí už 5.den prsa.....ale je to holt ještě brzo na příznaky. Do ms mám ještě asi týden. Prostě si říkám v takové už jízlivosti, že mě to štěstí se stát nemůže 😠 . 😠
@lucie.krajcarova nestraš Luci srůstama - to by tě ale bolelo i mimo cyklus ne? Jejda, to snad ne. Já se chci obj. k mojí dr. koncem ledna. Stejně mě sestra obj nejdřív až na konec února. Už to chci taky nějak řešit. Ono se řekne...počkáme půl roku a pak to budeme řešit. Ale v mém věku je toho půl roku už dost......takže v únoru už chci něco dělat, než jen čekat a čekat.....a nic. Akorát se sexík znechucovat a aby nás přestal bavit....o to nestojím.

pe_t
4. led 2011

Tak mě napadá......až i teď zruší ten zbytek regulavaných nájmů ve městech.....to bude nášup....
Holky nevíte co Veraakubik? Jakpak se mají?

martasl
4. led 2011

holky-taky na tom nejsme finančně nejlépe.máme dost splácení,starší holka se chystá na soukromou školu,pak doufám vejška a mladší půjde taky na školu.můj plat-škoda mluvit.ale třetí dítě mi nikdo nevymluví.moje mamka do mě hustí,že to bude náročný a že se mi diví,v dnešní době....kamarádka to taky nechápe-že další už v žádným případě,že by na to neměli.ale kdo jinej má rodit,než normální člověk.ti bohatí maj tak 1 když moc tak 2 děti aby se jim dětičky o peníze nehádali.holt to musíme vytrhnout my!!prostě nějak bylo a nějak bude.já jsem z početné rodiny,můj manžel taky.prostě ještě třetí dítko si ještě dopřeju.až nám holky pláchnou,tak budem rádi,že máme doma ještě nějakýho cvrčka.

wanda1
4. led 2011

@pe_t Chápu tě, že ve svém věku se ti nechce čekat. Já jsem si říkala, že první do 30….
A teď si říkám, že bych chtěla pořídit dvě do 35. Tak snad se zadaří.
Lenkacar Bolí to a hodně, ale člověk musí jít dál. Já jsem vděčná, že jsem si mohla Terezky užít aspoň těch necelých 10 měsíců. Zrovna včera jsem taky koukala na ňákej film, kde se holka odmítla léčit s rakovinou prsu a umřela a pak jsem celý večer prořvala a v noci pořádně nespala a manžel byl zrovna pracovně pryč. Pro mě je nejhorší být sama doma. Takže jsem byla ráda, že jsem se měla kam vrátit do práce. Kdybych do toho měla ještě řešit pracák, tak nevím…. Já jsem byla vždy pesimista a realista, ale teď se snažím být optimista, protože bych je jinak zbláznila… Prostě bude líp, MUSÍ!!!

lenkacar
4. led 2011

@wanda1 to je fakt dobře ,žes nepřišla o práci ..musíš být strašně silná 😵

wanda1
4. led 2011

@lenkacar Jo to mi říká každý, jenže ono mi nic jiného nezbylo. Už s tím nic neudělá a zabránit se tomu asi nedalo….
Já zas obdivuji vás co jdete na umělé. Protože co takhle slyším a čtu, tak si procházíte taky hodně trápením a zklamáním….

lenkacar
4. led 2011

@wanda1 my máme v baráku holčinu a ta přišla o 10m Honzíka srdeční vada ..měl několik operací ,ale ta ani po 3letech není v pořádku ..jednou mě zastavila po 3letech a chtělka mi to poprvé říct jak to bylo a mě bylo úplně zle z toho ..

lenkacar
4. led 2011

@wanda1 na tom je pitomé to ..že je to omezené časem ,počtem a penězi .. 🙄

wanda1
4. led 2011

@lenkacar Každý se s tím vyrovnává jinak. Já mám děti hrozně ráda a nedokážu si představit, že se před tím vším někde zavřu a nedokážu se na dítě ani podívat. Je to asi i tím, že jsem si v životě vše musela sama vybojovat. A stejně ti nikdo s tím trápením a bolestí nepomůže. Každý má svých problémů dost, ale je fakt, že v takových situacích poznáš komu na tobě opravdu záleží. Když jsem viděla ty lidi kolem, jak se ti vyhýbají a jak se všem ulevilo,když viděli, že se dokážu normálně bavit… Je to těžký.
Koukám, že je 16h a tím pádem padla a jde se dom

lenkacar
4. led 2011

ono je i pro okolí těžké se k tomu postavit,nechtěj ještě víc ublížit ..

lucie.krajcarova
4. led 2011

holky, tak já na to půjdu trošku vesele jo? je nějaký smutný den, tak ať si napumpujem krev do žil. máme tu asi tři adeptky na //, že @jane84, @yfka30, @endie?

yfka30
4. led 2011

Ahoj holky 🙂

@lucie.krajcarova tak já asi zklamu, ale dneska jsem 2DC 😝 😠

Tak budu držet pěsti zbylým dvoum adeptkám, at aspon u nic to výjde 🙂