Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nessik
15. kvě 2014

@terite Terinko a jak se kontroluje ta průchodnost? Myslíš, že je reálné, že by se při té revizi něco stalo? Já myslela, že když jakoby pak nebyly komplikace, tak ne. Já otěhotněla s dcerou první měsíc a s druhým nepovedeným druhý měsíc, pak byly hned //, ale přišla zpožděná MS, pak druhá dcera hned následující měsíc, pak opět neplánovaně a hned, ale potrat, pak to trvalo třetí měsíc, než jsme se trefili do ovulace, zase nezdar, teď jsme se sešli v plodné dny v lednu, to byly na testu slabé //, ale došla se spožděním MS, takže teď to byl druhý měsíc. Asi bych ještě neměla plašit, nemusí se to povést pokaždé hned napoprvé. Ale furt brečím, už aby mrcha došla a mohla jsem jít dál. Já už uvažuju, že půjdu do CAR a požádám je o nativ, ale pak si říkám neplaš, vždycky se to povedlo, povede se zase...
Terinko, to hcg nevadí zbytkové, otěhotnět můžeš i tak, dokonce je i vyšší pravděpodobnost, před druhou dcerou to bylo divné, byly //, hcg cca 500, pak jsme dostala opožděnou MS, ale hcg klesalo strašně pomalu,a le hned další měsíc jsem byla těhotná, takže klidně se mohlo povést a moc držím pěsti, aby to tak bylo, to je jediné, co nám pomůže, viď?

nessik
15. kvě 2014

@katerinap1978 kačenko, neodcházej, určitě se to zase napraví, my měli s manželem taky děsnou krizi, řekl, že žádné mimi už nebude, dokonce i na dovolené se mnou odmítl spát, ale pak se to srovnalo a teď to třetí děťátko chce taky. Sedněte si večer, otevřete lahvinku, vysvětli mu, že když to miminko jednou mělo přijít, že už prostě ho mít musíte, že by ses s tím nesrovnala, já tě chápu, mám to taky tak. On t určitě pochopí, když chtěl mimi předtím, tak přece nemohl najednou tak obrátit. Vyplakej se u nás, bude to dobrý, posílá objetí, je mi tě moc líto ☹ Chlapi zabednění, nechápou jak nám ubližují?

kifsepixam
15. kvě 2014

@katerinap1978 Ale ne, určitě to tak nakonec nebude....dítko třeba nebude, ale přece by od váš neodešel, vyplakej se dnes a uvidíš, že zítra to bude lepší. Moc myslím, ať to vyřešíte. Drž se!

berusinka1
15. kvě 2014

@terite Ahoj zítra držím palce na tu schůzku, určitě mi dej vědět, jak jsi dopadla, jaké jsi z toho měla pocity a na co vše se ptala. My přes víkend ještě dohledáme nějaké společné fotky a příští týden zaběhneme k PRL a pak jdeme žádost na sociálku taky podat.....ale z toho vyplňěného dotazníku jsem nervózní, přijde mi, že ať tam odpovím cokoliv, tak to vše můžou posuzovat špatně.

dorabell
16. kvě 2014

@reenik no tak to je síla.....nemáš to jednoduché ☹ já zatím žádnou diagnózu nemám.....zkoušíme mimčo od 2/2012 a povedlo se v létě 2013. V listopadu, ve 12tt přestalo tlouct srdíčko. Všechny testy mám já i manžel v pořádku, doktorka přávě říkala, že nechápe, proč nám to nejde, že ovulku mám pravidelnou a spermio je také v pořádku. Takže v úterý jdeme do ISCARu na první konzultaci, třeba nám to přinese vytoužené štěstí..... Dr. říkala, že je možné, že třeba mám nějaké srůsty ve vejcovodech, že na to by přišli laparkou. Že to jedno těhotenství mohla být jedna šikovná spermie a jedno šikovné vajíčko...tak nevím. A endometriozu ti zjistili až při té laparce? Příznaky jsi neměla? Slyšela jsem, že máš veliké bolesti při MS a i mimo MS, v průběhu měsíce.....

katerinap1978
16. kvě 2014

@nessik @kifsepixam
Moc děkuju, zůstávám tu tak na půl - budu vás všechny z povzdálí sledovat, držet palečky a radovat se s vámi z //. Nemám už co přispívat. Nemyslím, že manžel ještě změní názor. Budu se s tím muset srovnat, mám ho ráda a rodinu rozbíjet nechci. Jen nevím, jeslti mu někdy odpustím.... řekli jsme si včera příliš mnoho ošklivého.... nechci se nechat zavřít do zlaté klece a hrát dokonalou manželku pana ředitele ☹
Ach jo, to je tak, když příliš mladý člověk dostane vyšší funkci. Pak si myslí, že může cvičit s každým ☹ .

berusinka1
16. kvě 2014

@terite Ahoj, mám na tebe dotaz, jako potvrzení o státním občanství stačí občanský průkaz nebo si musíme nechat vystavit speciální potvrzení, teď jsem se na to dívala a trvá to cca 60 dní.... Jinak držím palce na dnešek.

terite
16. kvě 2014

@katerinap1978 Kačko, co se stalo? Řekl ti, že už další dítě nechce? Upřednostňuje kariéru nebo co? Dovedu si představit, že padla nepěkná slova, protože ty toužíš po dítěti a jestli on nechce, cítíš se být v pasti. Ale s horkou hlavou není nikdy řešení. Zkuste se oba zklidnit, najděte způsob, jak si spolu zajít na večeři a probrat to. Spíš ne přemlouvat bych se mu snažila vysvětlit, co prožíváš a cítíš. Bez nutnosti, aby se k tomu vyjádřil nebo souhlasil s čímkoli. Řekni mu, že ho nenutíš, jen chceš sdílet své pocity. Samozřejmě vaši situaci neznám, tak možná radím hloupě. Ale zatím to nevzdávej. Vody se uklidní.
@nessik Tak pokud je to tak, jak píšeš, tak to je celkem dobrý. Já myslela, že to dlouho vůbec nejde. V tomto případě bych počkala. Jinak ta průchodnost se myslím zjišťuje více způsoby, buď nějakou reflexní tekutinou, kterou tam nalejí a pak prosvítí a vidí. Nebo nějakým profukem. Anebo laparoskopicky, že se tam optikou podívají. To už je zákrok asi pod narkózou. Ale já o tom detaily nevím, nedělali mi to.
@berusinka1 Díky, paní přijde buď teď na 11h nebo po obědě. Mají na úřadě poradu a neví, v kolik přesně skončí. Mám napečenou buchtu, uklizeno a nachystané šálky na kafe 😉 To občanství - vyplnili jsme tam ČR a ona si pak ještě na úřadě okopírovala naše občanky. Žádné jiné potvrzení jsme k tomu nedávali. Z toho vyplňování dotazníku si zas takovou hlavu nedělej. Jsou to prý jen takové prvotní informace, později zve kraj na nějaké psychotesty a pohovory s psychologem a tam se ty věci probírají znovu, asi během osobního rozhovoru. Myslím, že člověk nemusí mít v životě 100% ideální podmínky a všechno nejlepší, ale oni musí cítit, že jste zodpovědní a schopní se o dítě dobře postarat. Já se na paní docela těším, pak dám vědět, jaké to bylo. Asi ti napíšu do soukromé zprávy.

terite
16. kvě 2014

@nessik Jojo, na bolavou dušičku pomůže jen další těhotenství. Moc bych chtěla, aby to vyšlo hned, i když si uvědomuji všechna rizika. Ale musela jsem to takto zkusit. Nám nešlo těhotnět kvůli staženému a špatně průchodnému čípku. No a ten je teď po revizi roztažený, takže se tam ti spermíci dostanou. Pak už zas budeme muset přes CAR. Takže jsem to prostě musela zkusit, i přes negativní stanovisko doktorů. Co se má stát, stane se. Uvidíme. A ty to taky už teď vyhraješ..to vyvěštěné léto je tvoje 😎

bibianca
16. kvě 2014

@terite Terko, přeji hodně štěstí. Je moc dobře, že se těšíš. Nervozita by ničemu asi nepřidala. Jak píšeš toto je teprve začátek a asi o nic moc nejde jak o získání několika informací. Jedni od nás z rodiny cca před 5 lety adoptovali takhle chlapečka a vím, že je to běh na dlouhou trať. Třeba se Vám do tý doby podaří mít i vlastní dítko 🙂

terite
16. kvě 2014

@bibianca Díky moc. Vlastně s tím tak trochu počítám, že se to vlastní podaří. Ta adopce je jen "pro jistotu". Což ale neznamená, že jsem ji v duchu nepřijala. Děti chceme, dokonce více. Buď se podaří všechny vlastní, nebo nakombinujeme nebo budou jen adopčátka. Ale být jen sami dva už nás nebaví. S dětmi je doma veseleji.

bibianca
16. kvě 2014

@terite Jojo, to si s mužem říkáme taky. Už se těšíme až bude u nás doma trochu rušno a veselo. Ten klid a to ticho nás ubíjí... Já teda nad adopcí ještě nepomyslela.. Je fakt, že jsem si před pár lety nedovedla ani představit že budu mít vlastní dítě ani prakticky, když jsem byla poprvé v tom tak jsem z toho byla vyjukaná a teď už po něm toužím. Nedovedla jsem si představit ani že budu někdy oslovovat lékaře k tomu aby nám pomohli k vytouženému štěstí a ono to nějak samo přišlo. Když "chceme", tak uděláme všechno. Už mi to ani nepřijde tak "cizí" . Každý se s něčím novým po čase sžije. Nic jiného nám ani nezbývá. Nechtěla jsem ani psa a mám ho ráda jako dítko. Je to naše prozatímní "miminko" 😀 Alespoň tak se o něm doma s mužem bavíme. Je to naše víceméně zatím jediná radost.

hedusa
16. kvě 2014

Ahoj holky, tak dnes po kontrole u gynekologa. Moc mě nepotěšil, ale asi jsem to na jednu stranu čekala. Bude se konat revize II. Ach jo, zůstalo tam ložisko cca 1*1cm. Teoreticky by to mohlo odejít s menstruací, ale spíš ne. A pak bych musela na tu revizi znova. Zas čekat, než dostanu ms...a tak..toto by tam mohlo udělat neplechu. Takže jsem objednaná na 26.5. a snad už konečně vše bude jak má.
A mám pěkně rozjetou mykózu, tak ji aspoň stihnu vyléčit.

terite
16. kvě 2014

@hedusa Achjo, to mě mrzí. Ale úplně chápu, že nechceš čekat, jestli to s MS odejde nebo ne. Co kdyby se to do té doby zanítilo, že? A pak by ta revize stejně byla a vše by se jen prodlužovalo. Teď hlavně uzdrav mykózu, ať tam na zákrok už nic není. Ještě by to zanesli bůhvíkam. Červen už bude veselejší, uvidíš. Nechápu, proč ti doktoři nejsou pečlivější. Copak neexistuje způsob, jak už během zákroku zjistit, zda je vše vyčištěno. Co třeba ultrazvukem? Určitě by to šlo.

katerinap1978
16. kvě 2014

@terite Ano, terite, řekl mi, že už třetí nechce. Že jsme ho stejně přemluvila já a že když to dopadlo, jak dopadlo, tak ho to utvrdilo v tom, že třetí být nemá a nebude ☹ . V klidu se o tom moc mluvit nedá - ne teď. Jak začneme, já bulím a to on bere jako psychický nátlak, okamžitě startuje. Důvodů má mnoho - především si myslí, že bychom třetím mimčem omezili rozlet holčičkám (mají 6 a 8 let), že bychom si nemohli tak užívat, prostě pohodlnost hraje také roli.
Na jeho kariéru mimi vliv nemá a mít nebude - to já se před lety vzdala té svojí a nelituji. Servis rodině zajištuji komplet já, pracuju na zkrácený úvazek - vlastně už skoro ne. Včera jsem to vzala z gruntu, dala výpověď a jdu na ŽL věnovat se naplno svému koníčku i profesně. Mladší dcera mu propadla také, tak uvidíme, jak se osvědčím jako vedoucí, koordinátor, trenér a podkoní v jedné osobě. Snad mě to zaměstná natolik, abych se zase naučila radovat ze života...

reenik
16. kvě 2014

@terite Terezko, moc Ti držím dnes palce!!!! Věřím, že vše dopadne dobře a paní se určitě budete líbit. Potom dej vědět, jaký máš z toho pocit 🙂

hedusa
16. kvě 2014

@terite Četla jsem o tom, že utz při tom dělají snad jen na Slovensku. Kameru běžně také nezavádějí. Je to těžké, způsobem, jakým to dělají, se divím, že tam toho není víc. I když se vůbec netěším, protože další narkóza a blbosti okolo nějak nemusím. Tak je to potřeba. MS bych mohla taky dostat za 3 týdny a tím si to zas ještě o další měsíc prodloužit. A já pak už nechci moc čekat a zkoušet se otěhu, dokud je pohnojeno. Já jsem sice zdravotně v pořádku, ale přítel má pomalé spermie. Tak nám to trvalo necelé 2 roky.
Teď už všechno dobře dopadne, žádná další revize III., a pěkně těhu a až do konce vše ok .-)

hedusa
16. kvě 2014

@katerinap1978 Ach jo, to je mi líto, Terezko. My si naopak doma řekli, že chceme ještě dvě teď tutově. Protože když jsme o jedno přišli a je to pro nás žal, tak si chceme štěstí zdvojnásobit. Ale nezoufej, teď je to čerstvé, tak třeba změní názor.

reenik
16. kvě 2014

@hedusa chudáku, to jsem si taky zažila.. nic příjemného....Mně řekli, že revize byla provedena správně, ale děloha se začala stahovat dřív, než to všechno stačilo odkrvácet, čípek se uzavřel a ven to nešlo. Já teda měla krevní sraženinu 4x4cm myslím. A měla jsem šílené křeče, dali mi i antibiotika. Protože jsem do toho ještě chytla chřipku a měla teplotu přes 38, tak nevěděli, jestli je to z toho nachlazení nebo z té revize... Po druhé revizi jsem tam měla krev znova. Dr. si ale už netroufl dělat to potřetí, tak jsme čekali na ms a naštěstí to odešlo... Jsou to nervy, měla jsem pořád divný pocit a strach, ať z toho ještě nedostanu zánět. Tak Ti držím palce, ať to dobře dopadne!

reenik
16. kvě 2014

@katerinap1978 ach jo, to je smutné, ale věřím, že to ještě spolu nějak vyřešíte. Na ty chlapy to je asi taky dost velký tlak, ale to jim nedává právo chovat se k nám hnusně. Moc vám držím palce, určitě si zkuste ještě promluvit a v klidu to znovu probrat. Třeba za pár dní změní názor!

terite
16. kvě 2014

@katerinap1978 Budeš to teď asi muset nechat chvilku "u ledu". Hlavně ty bouřlivé emoce musí ustat, rozumím tobě i jemu, že takto se nejste schopni normálně bavit. Zaměř se teď na koně a koníčky a brzy zase přijde řada i na to mimčo.
@reenik Díky Reni, za chvíli je paní tady 😕
@hedusa Tak hlavně tomu doktorovi, co tě bude dělat, řekni, ať si dá záležet. Že už to nechceš opakovat. Drž se. Teďka tu mykózu a pak revize a pak už bude snažení.

hedusa
16. kvě 2014

@reenik Děkuji, určitě už dopadne. To sis tedy taky prošla hrůzou, jak čtu. Já měla dělohu v normální velikosti už týden po zákroku, ale to mi dr. řekl, že je to v pořádku, čípek, že mám taky v normě.
Uvidíme po revizi, ještě se předtím na vše optám, co proč a jak a co. Když jsem se ptala, proč mi to tam zůstalo, tak mi řekl, že pokročilé těhu, že už to bylo horší a že někdy se to stane. Třeba jen nechtěl říci na své kolegy, že to někdo po... - já fakt nevím. Nejsem lékař a nedokážu posoudit, zda bylo něco špatně nebo ne.
Břicho mě nebolí, vše se zdá být ok, cítím se i dobře, jako dřív, tak nevím....

reenik
16. kvě 2014

@dorabell tak to je zvláštní. Možná máš opravdu někde srůsty a proto se nedaří. Já si myslím,že ta laparoskopie je opravdu skvělá věc. Protože nebýt ní, tak jsem si jistá, že se dodnes snažíme marně a na nic by nepřišli. Tu endometriozu mi zjistili až při ní a to mi řekli, že jsem ji měla fakt hodně rozsáhlou, dokonce snad až na močovém měchýři a někde to prý musel nechat, protože se tam už nedostal...MS jsem měla, řekla bych, normální. Žádné nesnesitelné bolesti a mimo cyklus už vůbec ne. Fakt mě to dost zaskočilo. Myslela jsem si, že když je to jen diagnostické, že se kouknou a řeknou mi - nic tam není, buďte klidná. Místo toho přišel takový šok. Ale díky bohu za to, protože, alespoň vím, na co se zaměřit a že není opravdu na co čekat. Tu průchodnost Ti můžou zjistit i ambulantně. To tam stříknou nějakou barevnou tekutinu a pozorují, jestli prošla... dost holek kvůli toho ani pod narkózu nejde. Já to tehdy ani nevěděla, ale stejně by to bylo jedno, protože nakonec přišli na tu endošku a alespon mi ji odstranili....

reenik
16. kvě 2014

@hedusa no jasně, to víš, že se kryjou navzájem. Ale na druhé straně věřím, že se to může stát, jsou to taky jen lidi. Jen člověk nechce, ať se to stane zrovna jemu, že... Já pak po té druhé revizi už měla takový strach, že jsem ho otravovala každý týden, nechtěla jsem nic zanedbat... Naštěstí to po ms bylo opravdu ok a ty bolesti ustoupily. Ale že tě na to neobjednali dříve, to koukám. Já šla vždy hned druhý den.

hedusa
16. kvě 2014

@reenik Není to akutko, jinak by mě vzali hned. Bolesti nemám, nekrvácím, bez horečky. Cítím se dobře. Když bych měla jakékoliv problém, bolesti, velké krvácení nebo se mi cokoliv nezdálo, mám přijet hned! Původně jsem měla jít až na ko 23.5. ale kvůli sanitárnímu dni, mě přeobj. na dnes.
A co jsem se dozvěděla, po oxytocinu jsem měla mít prý bolesti břicha a já mu říkala, že to bylo fakt takové mírné, že pohodička. Že na ms mám vetší. Tak by mě zajímalo, zda to má nějaké spojitosti s normální velikostí dělohy?

dorabell
16. kvě 2014

@reenik no teď jsi mě trošku vyděsila, co když taky mám endometriozu a nikdo mi na to nepřijde? Jinak než laparkou to předpokládám zjistit nejde, z nějakých testů nebo tak? no dr. mi říkala, že v Caru mi pravděpodobně tu laparku udělají, tak by na to přišli...jj, ambulantně to tady podstoupila cabalkova, psala, že to bylo v pohodě 🙂

zabzulka
16. kvě 2014

@dorabell laparka se ambulantně nedělá.je to břišní vyšetření.. ambulantně se dělá hysteroskopie, tu jsem měla taky, není to nic hrozného

dorabell
16. kvě 2014

@zabzulka jj, ambulantně jsem myslela průchodnost vejcovodů 🙂

zabzulka
16. kvě 2014

@dorabell áha...pardon 😉 má pravdu, není to zas tak hrozné, jdu na to za tři týdny znova a zase bez narkozy..je to pohodlnější.

dorabell
16. kvě 2014

@zabzulka nic se neděje 😀 no určitě je to pohodlnější, i když já bych z toho byla vybobkovaná 🙂 nesnáším i odebírání krve 😀 já mám trošku z laparky strach...ale zase na druhou stranu si říkám, že když nám mimčo nejde takhle dlouho, tak jestli není někde skrytý jiný problém. V úterý po konzultaci v Caru budu zase o něco chytřejší 😉