Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

safea7
9. zář 2011

@jahudka80 Ježiš ta je tak kouzelná,přeji Vám mocinky zdravíčka a štěstíčka 😅

blandik
9. zář 2011

ahojte, chtěla jsem se zeptat na to, jak postupovat při potratu. Zní to asi divně, ale jsem možná tak v 8-9 týdnu, doktor to ani zatím nepočítal přesně, protože to těhotenství je celé nestandardní...Každopádně na posledním UZ měl gestační váček přes 7mm, s tím, že více než 14 dní špiním a dnes se mi již objevila tmavší krev, bříško tlačí, pobolívá mírně. No, cítím, že se startuje potrat. Dle dr mám jít do nemocnice, kdyby krev tekla tak, že by prosakovala vložka. S tím, že příští úterý mám jit na kontrolu. Prosím, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s tím, jak případně probíhá potrat - jak je to bolestiví, kdy vyhledat pomoc...Děkuji moc.

safea7
9. zář 2011

@jane84 Prosím změn mi v tabulce věk už jsem zas o rok starší ☹ 😉

safea7
9. zář 2011

@blandik Mrzí mě jak se cítíš,já ti asi moc nedokážu poradit,já měla zamlké těhu,to nemá žádné příznaky,ale být ve tvé kůži letím na pohotovost a neváhám ani minutu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mpetula
9. zář 2011

@jahudka80 jéé, malá je krásná,moc gratuluji 😵 😵 Jsem ráda, že vám to nakonec vše dobře dopadlo 🙂 Tak přeji hodně zdravíčka a štestíčka 😉
@jane84 Jani, dnes jsem 1DC, děkuji za zapsání. Zase je mi šíleně blbě ☹ Docela jsem věřila, doufala, že po té laparce a kontrole průchodnosti vejcovodů to klapne a ono zase nic ☹ Ach jo, no nic, budem se snažit dál a k tomu se ještě objednám k doktorovi z caru a uvidíme. Ale už mi připadá, že to všechno trvá moc dlouho ☹

fram
9. zář 2011

@marulinka Žanet občas trápí prdíky, ale jinak je zlatá 🙂 Já když byla naposled v poradně, tak jsem taky byla na špičku prstu, kontrakce na monitoru žádný. A druhý den byla Žanetka na světě 😀
@helcenka 5 měsíců, to už je velká holka, to snad ani není možný, úplně mě děsí, jak hrozně rychle to utíká 😕
@lenkacar budem držet palce, ať vám třetí pokus přinese štěstí

fram
9. zář 2011

@blandik já bych jela na pohotovost, potrat nevím, já měla zamlklé těhu bez příznaků potratu. MOc držím palce, ať jste v pořádku.

marulinka
9. zář 2011

@lichtakova já mám jít ještě v úterý ke svý gyn...
@fram já mám stahy jak hrom,ale když mě napojí na monitor,tak to přejde.já nevím proč 😠

blandik
9. zář 2011

@safea7, @fram - děkuji za odpověď. Dr mě na to připravil, že je to možné, že se to stane. Že mám jít na pohotovost, pokud krev poteče hodně...Jen je to takové nepříjemné, když nevím, do čeho jdu. Nevím, jestli to může mít klidný průběh v podobě cca MS nebo to je vždy bolestivé...Naštěstí je víkend přede mnou. Ale nic moc pocit, o druhé mimi se snažíme dva roky...

androvamilada
9. zář 2011

Ahoj.
Taky se k Vám přidám, s dovolením. Já jsem přišla o miminko v pondělí, v 10.týdnu. Už v neděli večer mě pobolívalo břicho, jako když bych měla dostat MS. V noci také, nic dramatického, prostě takový diskomfort. V pondělí jsem jela do Prahy (150km) autobusem, musela jsem kvůli práci na otočku na katedru. Autobus byl totálně nacpaný a celou dobu jsem seděla na podlaze nebo stála, jak to šlo. Pak jsem strávila další hodiny v práci na fakultě, tísnili jsme se na židlích. Břicho bolelo pořád, ale říkala jsem si, že po té šílené cestě a teď na té šílené židli že si člověk prostě neudělá pohodlí a neodpočine si. Pak jsem pokračovala na nádraží, to se to hodně zhoršilo, a domů. Autobus byl tentokrát v pohodě, natáhla jsem se před dvě sedačky, podepřela záda a udělalo se mi lépe, břicho skoro přestalo bolet. Když jsme dojeli na výstupní stanici, bylo to, jako když dostanu MS, ale tisíckrát horší. Bolest nijak velká, spíš taková úleva, ale katastrofa. Krev mi tekla nohavicemi, než jsem došla k autu, měla jsem promočené kalhoty až skoro do půlky stehen. To už jsem nekontrolovaně brečela, protože mi bylo jasné, že při takovémhle objemu krve se nejedná o planý poplach.. Dojela jsem ke svému doktorovi, tam ze mě vytékalo pořád velké množství krve a kusy placenty. Miminko bylo mrtvé a potrat v plném proudu. Doktor se hned oblékal, že mě vezme do nemocnice, ale to už mi nic nebylo. Nic nebolelo... jen spousta krve. Vzala jsem si žádanku, natáhla na sebe všechno to promočené prádlo, rifle a jela do nemocnice sama. Už o nic nešlo, nebylo kam spěchat, byla jsem jak ve snu. Na gyn.pohotovosti mě protivná sestra skoro nepustila dovnitř. Pak se znechucením volala doktora, rozléhalo se to chodbou: "Je tady nějaká paní, prej krvácí v 10.týdnu, teď už jí nemůžu poslat domů, viď? Budeš se na ní asi muset podívat, nebo já nevím.."
Stála jsem v čekárně, sednout jsem si nemohla, všude by byla krev, a tekly mi slzy. Měla jsem chuť jít domů. Sestra mě znuděně vedla na ošetřovnu, kam přišel doktor. Ať se hlavně zuju a nenašlapu jim tam - hrozně pršelo, byla jsem promočená. A jak sledovala, kam dávám boty, zjistila, že mi krev stéká po prstech na nohou nohavicemi ven, vložka byla k ničemu. Pak se podívala, v jakém stavu mám vlastně kalhoty, z auta jsem měla krev i na triku, jak jsem na něm seděla, a pak už to šlo rychle a najednou byli všichni milí - svléknout, kanyla, na sál a hned uspat. Žádní rozloučení, žádné ticho, jen při uspání u mě už byl doktor a otíral mi stékající krev. Slyšela jsem, jak do misky padají větší kusy, vybavil i mrtvý plod. A pak jsem už jen slyšela: "Ta kdyby nepřišla tak vycedí, začnem.." 🤐

herbie
9. zář 2011

ahhhh androvamilada to mi je hrozne lito malej jsem u toho brecela kdyz jsem si to cetla cim jsi musela projit pripomelo mi to trochu moje trapeni byla jsem na tom stejne zacla krvacet v 8 tt a bylo po tom ty sestry jsou takovy kurvy nektery s prominutim to by si tady nedovolili v cesku bych asi rodit holky nechtela fakt ne slysim to z kazdy strany to je porad neco 😒 drzim ti palce at se ti jenom uz dari a drz se 😉

winterska
9. zář 2011

@androvamilada ahojky, tvůj článek čtu jedním dechem - Bože, kam to zdravotnictví spěje.. 😢 Holka, drž se, bude líp 🙂

blandik
9. zář 2011

@androvamilada - to je mi hrozně líto, ten necitlivý přístup je děsivý. Vlastně mi před chvíí začal potrat. Nevím přesně týden, protože se to těhotenství nevyvíjelo jak mělo, měla bych být tak devátý dle kalendáře, ale dle velikosti možná tak 6-7 týden... před týdnem měl váček cca 7,5mm...nepředpokládám, že moc vyrostl od té doby...Docela mám obavy, co příjde. Prý mám jít k lékaři když by krev protékala vložkou...

zandi78
10. zář 2011

@martinakl no nám řekl doktor že doporučuje počkat aspon tři měsíce. ale že pokud budeme v pohodě a budeme chtít, klidně nemusíme na nic čekat už po prvních menzes. My jsme po druhých menzes začali. a doted sice bez výsldku ale myslim že duležite je jak se citiš. fyzicky i psychicky.... Ale pul roku není nutno. je to pry takova řeč srtarych lekařů

zandi78
10. zář 2011

jahudka80 MOC GRATULACÍ!!!!!! KRÁSNÁ HOLČIČKA, KRÁSNÉ JMÉNO A MÍRY JAKO MODELKA 😉 🙂

zandi78
10. zář 2011

@androvamilada Ahoj...moc mě mrzí co tě potkalo a moc mě mrzí to, jakým způsobem se všechno odehrálo. Samotný potrat je šílený aještě za takových podmínek. Jsi velká bojovnice. Už jen jak to čtu tak mi běhá mráz po zádech a připomíná mi to můj potrat...ale takovou situaci s takovýma lidma. Někdy mi připadá, že ty sestry vyhrabaly snad v márnicích...takový přístup. To by se nemělo stávat. Moc ti držím pěstičky aby si byla co nejdříve zdravá...jak na těle tak na dušičce...

zandi78
10. zář 2011

@blandik Taky ti moc držím palce a posílám kupu síly...Vím jak Vám je...a je mi to moc líto, že jste zavítaly k nám do diskuze. 😒 Přeji aby to co tě čeká bylo co nejrychlejší, nejméně bolestivé a bez komplikací. .. Drž se!

kixi
10. zář 2011

Ahoj holky...tak jsem dobrala atb, jsem 6 dni od druhe revize a stale krvacim a mam takove pichlave obcasne bolesti...bohuzel po tom vsem co jsem prozila uz nevim co je normalni...na kontrolni UTZ jdu ve ctvrtek. Jak dlouho jste po revizi krvacely vy?

zandi78
10. zář 2011

@kixi po revizi jsem krvácela 7 dní, a pak ještě špinila trošku asi 3 dny. ale máš za sebou horší zákrok tak je možné že budeššpinit trošku dýl.každopádně do toho čtvrtka do UTZ bys asi krvácet neměla, spíš jen špinit.ale dvě revize po sobě, těžko říct co je tady norma...Držím palce ať je co nejdřív lépe.

kixi
10. zář 2011

@zandi78 Ahojky, diky moc za odpoved. Uvidim do toho ctvrtka jak se to bude vyvijet, pak mi doktorka urcite rekne co dal. Jinak se citim celkem dobre, to je hlavni.

zandi78
10. zář 2011

Tak to je dobře, že se cítíš celkem fajn... Ty pichlave bolesti asi jsou taky normalni. Bříško dostalo docela zabrat. Já jsem měla 1 den po revizi šílené křeče a nakonec to byly poškozené moč.cesty. Věřím, že kdyby něco nebylo v pořádku bolelo by tě to moc. Takže myslím že jsi v normě a doufám a přeji že budeš brzy zdravá ! 🙂

kixi
10. zář 2011

@zandi78 Diky, ano mas pravdu, ze kdyz bylo nejhur, hned jsem to poznala. Cetla jsem si Tvuj pribeh a je opravdu silene cim vsim si musime projit...drzim ti moc pesti!

zandi78
10. zář 2011

@kixi Děkuji. Cesty za štěstím nejsou jednoduché. Trnité.. Ani jedna z nás to tady neměla a nemá lehké. Ale my to zvládnem. Já, TY, všechny tady 😉 Věřím... 🙂

blandik
10. zář 2011

@zandi78 - děkuji moc. Až bude po všem, ozvu se. Zatím se objeví občas krvácení, bolest břicha a pak je zase klid...není to jednoduché, o druhé mimi se snažíme dva roky. Malý začal zrovna chodit do školky a mě čeká od října nástup do práce, těšila jsem se, že bude druhé, že malý bude moci do školky jen pár krát za týden a prodloužíme si doma společný čas...Ale musím doufat, že na další těhu nebudem snad čekat zase tak dlouho...

jane84
10. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................38DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………..35DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................25DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................22DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)...........................................................18DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………......……...18DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)………………………………….…………17DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)............................13DC
endie (25let, MA 3/2010)....................................................................................................8DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................8DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................8DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)......................................................2DC

jane84
10. zář 2011

@blandik @androvamilada holky moc mě mrzí, co prožíváte, ale snad vám pomůžeme se dostat z nejhoršího. Někdy je ten život fakt nefér

jane84
10. zář 2011

@jahudka80 🙂 moooooc blahopřeji. Je nádherná. 🙂

lorreine
10. zář 2011

@androvamilada Proste som sa neudržala a rozplakala...je mi to tak strašne ľúto, čo si musela prežiť. Je to fakt strašné...neviem, v ktorej nemocnici si bola, ale skús si zistiť, či tam nemajú niekoho, kto plní funkciu "ombudsmana". V Tomayerke to napríklad majú a keď som sa sťažovala, tak to riešili a doktor sa musel ospravedlniť.
Takýto priebeh potratu je ale naozaj nápor na telo a ešte aj dušu. Drž sa a píš nám všetko, čo cítiš...mne to strašne pomohlo po mojom potrate.

lorreine
10. zář 2011

@jane84 Ahojky, prosím, som 4 DC...ďakujem 🙂

lorreine
10. zář 2011

@blandik Mrzí ma, čo sa Ti stalo...v 8/9 tt je asi potrat trochu vačšieho rozsahu. Ja som potratila v 6 tt a priebeh bol asi taký: bolesti ako pri ms, špinenie...šla som na pohotovost...utrogestan, ascorutin...a čakať. Večer už krve celkom dosť. Ale stačila menštruačná vložka...vyšiel aj gestačný váček, ďalší deň mi potvrdili v nemocnici, že to bol spontánny potrat. Nemusela som na revizi.
Na Tvojom mieste ale fičím do nemocnice. Určite sa pozrú ako to vyzerá a keď tak Ťa rovno vezmú na revizi...nenechávala by som to tak, možu nastať komplikácie...