Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
9. srp 2010

Jahud, ja myslim, ze ten muj graf dost kopiruje to, co bylo minuly cyklus, takze ja si uz nadeje nedelam vubec zadny. Hlenu taky strasne malo, bricho me boli tak vselijak, takze mozna jestli nahodou to nebude nejaky zanet zase, takze jen vyckavam pristi mrchu. Zajdu pak k dr, at me prohlidnou, kdyz tak daji neco na tu sliznici a pak budem zkouset znovu, a priste si teda us tu ovuli nenecham takhle proklouznout mezi prsty. 🙂 A tobe drzim pesti, protoze vy jste zapracovali poctive. 😉

daniela699
9. srp 2010

Veru jojo, nic neponechej nahode. 🙂 Myslim, ze obden a grepakem nemubez vuuuuubec nic zkazit, ba prave naopak. 😀

jahudka80
9. srp 2010

@daniela699 😉 děkuji ale víš jak to je někdo jen jednou a zadaří se, tak není zaručené když jsme se trefili a to 3x před ovulí a 1x v ovuli že to výjde. Na jednu stranu jsem v pohodě a na druhou si říkám když to nevíjde co zas se mnou je 😠 každopádně zítra jdu na gyn.tak jí to řeknu.
@natulaaa no elán my tedy chybí je to i tím blbým počasím 😠 chtěla jsem prát ale dlouho by to schlo chtěla jsem poklidit, ale když mi ten malej trpaslík dělá za zadkem bordel tak už mě to přešlo 😀 😀 😀
zatím se tu mějte krásně 😉

daniela699
9. srp 2010

Zuzi, to verim. Akorat by byla skoda, kdyby se fakt ukazalo, ze treba se trapis zbytecne. Ja vim, ze sesty smysl toho vetsinou rekne hodne, ale pak mozna si to clovek i zvelicuje a ono to treba je i jinak. Tezko rict, je takovy divny, ze kdyz to bylo takovy hezky, tak proc by najednou neco takovyho delal. Jak dlouho se vlastne znate? A to ze jsi hodna, nedava prece nikomu pravo aby se k tobe choval hnusne, ba prave naopak.

daniela699
9. srp 2010

Jahud, 😀 😀 hehe, prej malej trpaslik. 😀 Mne se taky uklizet nechce, akorat ja nemam takovej duvod, takze si proste musim priznat ze jsem lina. 😀

zzzzuuuuzzzziiii
9. srp 2010

@daniela699 daniel prave, taky me to zaskocilo...ale je pravda, ze on je proste krasnej chlap... prede mnou na nej holky jen leteli... nebyl to zadny holkar, ale rad je v damske spolecnosti a je pravda, ze pritelkyn mel dost... pak narazil na me... je to tri a pul roku a z toho pul roku jsme svoji a zijeme spolu. fakt si to vysvetluju tim, co rekla pet, ze si proste potreboval dokazat, ze o nej porad holky stoji. vim, ze odeme odejit nechce, tim jsem si porad 100% jista, ani ja od neho, chceme rodinu, uz v noci to chtel zkouset... rekla jsem mu, ze mi skoncila mrcha a on uz zase chtel zkouset miminko... jenze ja chci jeste asi mesic pockat, bojim se, ze by se to jako na potvoru najednou podarilo hned a pak bych zase potratila... nechapu, ze nekde doporucuji pockat 3 mesice a nekde na to skocit hned a cim se jako clovek ma ridit...
proste je to smutny, no... mas pravdu s tim promluvenim, jenze ja se bojim toho, ze nemam silu se s nim o tom bavit... nejradeji bych na to proste zapomela, vyskrtla ten den z naseho zivota. a moje hodnost? 🙂 pro kazdeho bych se rozkrajela a pak na to doplacim... neumim se hadat, to je taky muj problem, vsechno hend zkousnu...

daniela699
9. srp 2010

Zuzi, tim spis si myslim, ze se treba opravdu nic nestalo. Treba sli jen do baaaaru, trochu zaflirtovali a pak sel domu. Je jasny, ze i tohle neni prijemny, ale prece jen, v podstate by o nic neslo. Tezko rict no. Jen aby nemel pocit, ze si tohle musi dokazovat tak nejak opakovane. Ale hlavne to udelej tak jak to citis ty, protoze stelovat se do neceho co nejsi, nema smysl, ale zase tak aby ti to neublizovalo. Pokud rikas, ze na to pak doplacis, kdyz vse hned zkousnes, tak to asi neni uplne v poradku, kdyz pak citis, ze tahle cesta ti ublizuje a trapis se. Ze by to mozna chtelo trochu zmenit, hlavne kvuli sobe, aby jsi nemela tenhle pocit.
Ja prave, kdyz se mi neco nelibi tak se teda ozvu, to zase jako jooooo. 🙂 A radsi se pohadam, a vyrikam si to, nez aby to viselo ve vzduchu, ale taky me to pak rychle prejde. Ale kazdej je jinej, a zase jste se brali proto ze jste takovi jaci jste.
A co se tyce miminka, pokud se citis pripravena, tak si myslim, ze to vubec nevadi, ze to je brzo. Nikde neni nejaky vyzkum, ze by se to podruhe nemelo povest, kdyz by to bylo moc brzo, prave naopak, ve vetsine pripadu to uz vyjde. Verim na to, ze telo si samo rekne, jestli uz je vhodny cas.

yfka30
9. srp 2010

Ahoj holky 🙂 , musím využít chvilku klidu, abych mohla napsat

@daniela699 no to čekání tam bylo vážně šílený, ale naštěstí jsem to zažila jenom 2x, první den a ted ten poslední. Jinak já tam chodila vždycky ráno kolem 7 na krev a odpoledne pro výsledky a nikdy ani noha a i tak jsem tam třeba čekala půl hodiny 😠 . Ta Svitáková mi něco říká. Neměla brýle?

@zzzzuuuuzzzziiii už se tím netrap a začni myslet na to krásný co příjde 😵 . Mě ten můj odjel pracovně pryč a včera říkal, že neví jak to bude s návratem, jestli dojede za 14dní nebo počká až do výplaty, aby měl za co přijet. Takže to vypadá, že ho uvidím asi za měsíc ☹ . Je to šílený, když jste spolu pomalu 24h deně a ted najednou je pryč. A ještě ty scénáře co si představuju, že tam provádí 😖 , v tomhle já jsem hrozně nedůvěřivej člověk. Já se snažím mu věřit, ale když je člověk párkrát podvedenej, tak jde veškerá důvěra stranou. On mě snad ještě nepodved nebo o tom nic nevím 😕 😅 , ale byl jeden takovej, který mu tohle přišlo normání 😠

zzzzuuuuzzzziiii
9. srp 2010

@daniela699 myslis??? ☹ no ja bych na to nejradsi skocila hned... hrozne si prejeme miminko, ale to tady asi nemusim nikomu vypravet... po zdravotni strance mi je dobre, zadny problemy nemam, naopak, citim se vyborne, ale mam strasny strach, ze by to hned takhle brzo po revizi nevyslo... kazdopadne stejne radsi pockam na vysledky citologie, protoze kdyby to melo byt blby, ohrozilo by to moje miminko a ja si tim podruhy projit proste nechci... i kdyz asi muzu chcit co chci, ze jo...
Mam strach, ze ta citolka dopadne spatne a to by se pak muselo nejak resit a zase bychom se zdrzeli s delanim miminka ☹
muzu jen doufat, zitra odpoledne budu chytrejsi.
jo jo, takova jsem ja. ale nechci to tak nechat, uz na tom pracuju. bude se muset zacit vice snazit 🙂 chlap si hold nesmi byt nikdy jisty, ze.

zzzzuuuuzzzziiii
9. srp 2010

@yfka30 to jsou ty pochybnosti... do tedka jsem si rikala, nemas jediny duvod, tak proste ver a jiny moznosti proste nejsou... tohle byla nahoda, vune na kosili, divny chovani...
musis mu verit, pokud nemas jediny duvod k podezreni, ver mu a proste se na neho tes... chapu, ze to musi byt hrozne, ale bez prace a penez to nejde, clovek musi vydrzet pro neco, co se mu za to zase vrati...
musi to byt hrozne krasny, po tak dlouhy dobe se na sebe tesit 🙂 aspon neco pozitivniho... 🙂
taky mam za sebou par "vztahu", kde to nebylo uplne o vernosti, i kdyz ja jsem teda jedinkrat neverna nebyla, za tim si stojim...

daniela699
9. srp 2010

Zuzi, jak jsem uz psala, treba to nakonec cele bude k necemu dobre. Treba najdes jeste vic sama sebe, uvedomis si, co presne chces (nemyslim to jakoze bys ted nevedela 🙂 ) ale spis ze si za tim pujdes a budes kaslat na to co ostatni, kterym treba porad pomahas a oni si to ani nezaslouzi, nebo neoceni.
S temi vysledky, strach je urcite normalni, sama vim jak jsem tam sedela a cekala na ne, kdyz meli ruzny podezreni. Nic prijemnyho, ale ver tomu, ze budes v poradku. Dokud to nevis jiste, tak tim, ze se budes stresovat stejne nic nezmenis. Tezko se to dela, to vim, taky se to teprve ucim (od pritele 🙂 ), ale souhlasim s tim, ze to je pravda. Na stresovani vzdycky casu dost. Zitra uz budes vedet, a budu drzet pesti, aby to bylo vsechno tak jak ma byt, a pak se urcite budete uz moct snazit a vsechno bude zase o neco veselejsi. 🙂

daniela699
9. srp 2010

Natul, ty jsi se teda dneska do toho pustila. 😀 Neni po tobe ani vidu. Snad jsi nekde neslitla z tech oken. 😕

zzzzuuuuzzzziiii
9. srp 2010

@daniela699 asi mas pravdu daniel... ted se mi tu manzel vyloupl v praci a pozval me na obed... aha 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
9. srp 2010

jinak daniel ty si me pekne nekousla... skoncila mi mrcha, citim se dobre, jake na to mate nazor vy ostatni? cekat nebo jit do toho? myslim hned zkouset miminko...

zzzzuuuuzzzziiii
9. srp 2010

nakousla, ne nekousla 😀

jahudka80
9. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii nech to na přírodě, milujte se když budete chtí 😉 a když se zadaří tak to tentokrát dopadne dobře uvidíš 😉 však nikde není napsáno ,že se to hned povede, a i když by se to povedlo tak pokud se cítíš fajn bude jistě vše v pořádku 🙂 nebo co ti řek dr. jako že 3 měsíce né???

Holky já makám u pc vůbec mě to nebaví kdyby za to byli aspoń pořádný peníze ale takhle 😒 😠 😝 no nic jdu pokračovat mám toho ještě mooooc

helcenka
9. srp 2010

Ahoj holčiny,
tak vidím, že tu nikomu beze mě smutno nebylo, co?
Já jsem tak vyřízená z toho pokojíčku, samozřejmě, že nejde nic podle plánu. Když jsme se konečně dostali na malování po všech zděních a štukování a elektrice, tak lilo dva dny jako z konve a barva neschla. Protože jsme museli nejdřív vymalovat bílou a pak teprve barvy, tak nakonec jsme malovali 3 dny. A konečně je to, všechna světla svítí, zásuvky fungují. Zítra nás čeká podlaha. No dneska jsme byli vybrat postel pro malýho a s manžou jsme se krásně u toho chytli, protože já byla pro koupit obyč válendu a hlavně s úložným prostorem a manža už postel robustní i bez úložnýho prostoru. Jenže kam dám všechny ty věci a taky potřebuju malýmu postel zastlat a hlavně, je to jenom dočasná postel, tak se mi do ní nechce investovat tolik peněz, protože těch momentálně fakt moc nemáme. A jestli přijde druhý mimís, tak stejně budeme muset koupit nový nábytek do pokojíčku a kompletně ho přeskládat, aby se tam všechno vešlo....
@zzzzuuuuzzzziiii - já byla po revizi relativně brzo OK, cítila jsem se dobře, krásně jsem se vyčistila, všechno u doktora v pořádku, tak nám řekl, že sice doporučuje počkat 3 měsíce, ale pokud chceme, tak nám nic nebrání začít po první MS. Ta mi přišla za 31 dní od revize, tak jsme říkali, že tomu tedy necháme volný průběh už po první. V pátek čekám druhou, jestli přijde nebo ne. Ale vypadá to, že jo, ale kdoví. 😀

Holky, já vím, že píšu zase román, ale včera jsme byli na oslavě mamčiných narozenin a já celej dnešek proseděla na záchodě a můžete hádat, co jsem tam dělala..... A to jsem ani nic moc netláskala, jenom 3 chlebíčky a kousek medovníku. Jenže my takhle doma vůbec nejíme, jen při nějaké té oslavičce, tak to jsem si zase dala. No a za týden a kousek máme s mamčou svátek, tak už se připravuju, že mi bude zase zle.... 😀

daniela699
9. srp 2010

Jahud, taky sedim celej den u komplu a nejak zvlast me to neba. No ale platit hypoteka se musi no...

Holky me fakt tak divne boli bricho, chvili fakt jako slepak, pak mam pocit ze to snad dostanu, boli me z toho zada jak svi..a. Vubec nevim co to je. Je to takova trochu jina bolest nez u te cysty, ale je to teda fakt dost neprijemny. Premyslim, ze mozna pujdu za doktorem, jestli treba to neni nejakej zanet nebo tak. Ale nechce se mi jit cekat do te nemocnice, a k mymu doktorovi se mi taky moc nechce a ta nova doktorka bude az od pristiho tydne, tak moc nevim jak se rozhoupat. 😖

daniela699
9. srp 2010

Heli a na to jsi prisla jako jak. Coooooooo?????? 😀 😀 Hned ta prvni veta, co to jako jeeee? 😠

lucie.krajcarova
9. srp 2010

ahoj holky, už jsem se na vás moc těšila. co je tu nového? co breberka, má to těhu potvrzené?
Jahudko, tak to byla těžká noc... my tu bouřku neměli, jen déšť.
Zzzzuuuzzzi, tak nic nového nevíš? nezlob se, nechce se mi dočítat všechny stránky za týden, co jsme tu nebyli.
jak jsem se včera rafla s manžou, tak se mi ani nechtělo mluvit a jen jsem přemýšlela a to bylo snad ještě horší.. jako říkala jsem si, že kdybychom neměli být spolu, že snad to druhé dítě ani nechci.. tak úžasného chlapa už nenajdu.. jen se mnou strašně cloumají hormony, jsem uražená, ublížená, nepochopená. zas jsem dost brečela a manža trochu se mnou. naštěstí mě uklidnil, že mě miluje a že všechno zvládnem a že to jsou nejspíš ještě hormony ze šestinedělí.. to může být pravda. takové stavy jsem měla poprvé v životě. ale už si objednávám krizové kapičky, tak snad pomůžou..

daniela699
9. srp 2010

Heli, tak hlavne ale ze se to hybe. Bude to mit Kubik urcite krasny. 🙂
Na to bricho zkus koupit treba laktobacily, a budes na priste pripravena. 🙂

lucie.krajcarova
9. srp 2010

ahoj Heli, náhodou mě jsi tady chyběla 🙂 to máš teda zajímavé zprávy, tak že by? testíky budou v pohotovosti 🙂
Pet, jak dlouho máš po revizi? my se rozhodli čekat dva měsíce. doktorka mluvila o třech a to proto, že by sliznice nemusela být dost vysoká, aby vajíčko udržela, no a skončilo by to spontánním potratem.... takže hned bych do toho určitě nešla. i podle té mojí menzes to tak vypadá, že sliznice byla hodně nízko.

jahudka80
9. srp 2010

@helcenka ale to víš že nám bylo bez tebe smutno 😀 , tak pak se pochlub s pokojíkem, ta moje malá potvora dnes asi spát nebude 2hodiny tam mele tak jdu pro ní a jdem na chvíli k prabábííí venku je to hnus samá přeháňka slejvance jako prase. 😠

jahudka80
9. srp 2010

@daniela699 a ty pracuješ?? U pc?? já kdybych tu nemusela sedět tak nesedím 😖 😠 😢 ta halíře co vidělám mám tak akorád na přilepšenou jako kapesné a na zaplacení telefonu, ☹ jinak o penězích mi ani nemluv kdybych na ně měla myslet tak si žádného drobečka už nepořídím, páč na tom tedy nejsme nic moc a příští rok bude ještě hůř aspoň tedy do srpna, než doplatíme leasing pak neříkám, že na tom budem nějak extra dobře ale bude líp. Chěla jsem brigádu měla bych cca 4-5tis. to by baly náááádhera o proti tomu co mám teď ale zatím to místo je obsazené a nemám hlídání....... ☹

helcenka
9. srp 2010

Já jsem od včerejška šíleně podrážděná, to asi v pátek mrcha dorazí. Já to tak mívám. Ale já vím, že si na mě občas vzpomenete....
Já doma laktobacily mám, ale copak mě to napadlo... Kdybych někde tláskala, tak neřeknu. To bude ale opravdu tím, že to normálně nejíme. S manžou to nic neudělalo, jenže on je taková popelnice. A ten pokojíček? No sice hýbe, ale ta rychlost, my to máme v obýváku jako ve skladišti, teď ještě všude Kubíkovi hračky. Zrovna včera jsem se vyhýbala jeho vrtačce a vrazila jsem si do nohy hřebík, ještě že to zabrzdila pantofel, i tak to bylo dost hluboko a ještě na to nemůžu dneska došlápnout. 😖

Dančo, mě taky bolí břicho, ale to je hned několik příčin najednou - ještě mi úplně nepovolil ten houser, takže záda pobolívají až do břicha, navíc ty střevní obtíže a blížící se MS. Takže se jedná o nespecifikovanou divnou bolest z čehož na závěr bolí úplně všechno....
A v těhu taky může bolet břicho, měla by t o být taková spíš píchavá bolest a bolí v kříži. Tak třeba proto tě bolí.... 😀

U nás dělají v prvním patře nová okna, tak čekám, že se malej vzbudí každou chvilku, to jsou rány jak z děla. Hlavně, že se má vždycky lepit cedule na výtah, když se bude někde dělat větší rekonstrukce.... Jediný, kdo jsme ji tam měli, jsme byli my. Teď u pokojíčku jsme ji tam taky teda nedali a hned na nás vlítnul soused... Tak ho manža odporoučel kamsi, protože on bude zrovna něco říkat, když ceduli nedával, když boural.... To jsou dneska lidi. 😝
Já jdu něco dělat, nebo už se nezvednu.

jahudka80
9. srp 2010

@lucie.krajcarova no hrůza, už jsme tu mělu 4 přeháňky vždy tak na 2min.vysvitne slunko pak se zatáhne a děsně leje, že se mi tedy ani ven s malou nechce a zdá se mi že je tam najednou tiho madam asi usla 😀 po 2h žvanění 😀 to je vytrvalost no ať si nemyslí že bude spát do 16h v 15h ji vzbudím pak by zas nechtěla spát večer 😀 hlavně že tu nemáme povodně ale kus od nás jo a furt myslím na ty lidi nedovadu si představit co bych dělala přijít o všechno 😢

helcenka
9. srp 2010

Luci, testy určo v pohotovosti nebudou. Vzhledem k tomu, že obě moje těhotenství vyšly úplně na poprvé, tak jsem vždycky měla doma připravený jen jeden dvojtest. Takže mi žádný nezbyl a teď jsem se zařekla, že dopředu nic kupovat nebudu. MS mám dostat v pátek, pokud nedorazí do pondělí, tak zatestuju, ale nic si neslibuju, protože jsme se do plodných dnů "trefili" jen den před ovu. I když kdoví, protože Kubík byl taky den před ovu a teď to druhé zase den po ovu. Ale moc doufat nebudu. 😲

jahudka80
9. srp 2010

@helcenka juuuu hned na poprvé 🙂 🙂 🙂 no tak tomu říkám slušně odvedená práce 😀 😀 😀 to jsem nikdy nezažila my se snažíme jak blázni a jsem zvědavá co z toho bude 😠 😀 jsem nafouklá ale těhu to není 😀 😀 😀 to bude ta čočkovka co jsme měli k obědu 😀 😀

daniela699
9. srp 2010

Jahud jojo, sedim na zadku cely den a podle toho pak taky vypadam. 😖 Uz se docela tesim, ze budu (snad, doufam) behat kolem miminka a hybat se. Tohle je fakt otresny, nikdy jsem nebyla silna, spis naopak, ale ted teda to je hruza. Po novem roce jsem chodila hodne cvicit a citila jsem jak se to zase vsechno zpevnuje, a potom jsem na par mesicu z toho vypadla a ted si prijdu takova nafoukla, no otresny. Potrebuju zhubnout, tohle mi fakt uz vadi.

jahudka80
9. srp 2010

@daniela699 tak to si můžem podat ruce tedy nevím jak jsi na tom ty, ale já si říkala že krásně za rok schodím to co mi po porodu zůstalo 😀 😀 😀 jo schodila jsem asi 6kg 😀 a ještě 4 zbývali mýsto toho jsem ty 4 neubrala ale přibrala tak mám o 8kg víc než před otěhotněním, a to víš že mě to sere a jak. Ale nemám sílu něco s tím dělat, tedy ty moje žrací (občasné večery- za to bych si nafackovala) ale normálně i když jsem nežrala a makala celá dny na zahradě tak jsem nijak nehubla a to většinou piju vodu jen ráno mám sladký čaj s mlékem, a snažím se nepřejídat, občas nemám chuť jíst,ale někdy mě to chytne a ani né že bych toho snědla hodně ale těch kombinací to by se z toho jeden poblil 😀 😀 😀 chtěla jsem do otěhotnění zhubnout aspoň 5kg a teď vidím že už to asi nestihnu 😝