Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
1. zář 2010

No nic, jdu se obléct a fičím pro malou do školky. Dneska je tam jen na dvě hoďky a příště už asi na celé dopo. Uvidíme, co mi řekne. Pak jsem jí slíbila, že zajdeme do papírnictví pro prstové barvy, velký balící papír a budeme malovat 🙂 tak snad nás to neodfoukne, pže ten vichr je fakt děs.

veraakubik
1. zář 2010

@lucie.krajcarova ahojky,koukam,ze v tabulce je psano,ze beres.nebo jsi brala ten femigard-koukla jsem na MMB,ale nasla jsem dva druhy,ale nevim kterej je ten spravnej-rada bych ho vyzkousela a byla brzy tehu,takze do toho budu muset investovat..

zzzzuuuuzzzziiii
1. zář 2010

@a.j.a. ne ne, porevizni prisla presne na den... ted je to druha porevizni a nic ☹

kopretina82
1. zář 2010

@a.j.a. To já si pak taky poplakala, ale tím, že to Domča prošel tak v pohodě to nebylo až tak strašný, spíš si teď užívám takovou tu volnost, poslouchám obyč rádio (žádnej Bořek, č. traktůrek nebo včelí medvídci 😉)Navíc u nás od rána svítí sluníčko, tak to mi asi taky pomohlo 😉 Tak přeju ať je brzičko zase fajn-posílám kousek sluníčka 🙂

barbarik
1. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem bohužel taky včera potratila. To víte, teď si procházím obdobím, které jste asi zažily všechny. Vztek, bezmoc, lítost - nenávist vůči lidem, kteří mají dítě "jen tak" nebo hned několik a ještě se jim nevěnují atd. No co bych povídala. Ale uvědomuju si, že tím ubližuju nejvíc sobě.. ☹ Jak dlouho vám trvalo, než jste zase byly veselejší? Já potratila "jen" v 8. týdnu, tak jsem si naštěstí na miminko asi nezvykla tak, jako maminky, které potratí pozdě, to musí být děsivý. Nejhorší pro mě bylo v nemocnici vidět spokojené těhotné maminky, které si tam hladily bříška a ta spousta fotek miminek... Ale vím, že nejsem první ani poslední. Jak jste na tom vy?

natulaaa
1. zář 2010

Ahojte holky,jsem domaa a mám 10 vajíček velikostně 12,10mm 😵 😵 ,poslední utz v sobotu a punkce vypadá na pondělí 😵 😵 😵 ,všešchno je jinak ok,dávky mi ale nesnížili furt píchám 300jednotek,už mě ty injekce stály 9100 🙄 🙄 ,no co nadělám,ted už to prý budou v uvozovkách jen 100,za injekce a to potom na udržení těhu,agolutin a tak ,je to něco ve stylo utogestanu a tak 😵 😵 ,jinak píchat budem do soboty
@barbarik ahojky je mi to moc líto,no jak jsme na tom my,ono,když už je to delší dobu,tak člověk se tak nějak dá dokupy 😔 😔 ,ale to víš,spraví se to asi až s dalším těhotenstvím 😒 😒 ,Moc moc držím palce,at to zvládneš a neboj,zvládneš to,jsme mnohem silnější,než si myslíme,aspon já to teda zjistila,drž se a jestli chceš zustat s náma,tak VIIIITEJ 😉 😉

natulaaa
1. zář 2010

Ahojte holky,jsem domaa a mám 10 vajíček velikostně 12,10mm 😵 😵 ,poslední utz v sobotu a punkce vypadá na pondělí 😵 😵 😵 ,všešchno je jinak ok,dávky mi ale nesnížili furt píchám 300jednotek,už mě ty injekce stály 9100 🙄 🙄 ,no co nadělám,ted už to prý budou v uvozovkách jen 100,za injekce a to potom na udržení těhu,agolutin a tak ,je to něco ve stylo utogestanu a tak 😵 😵 ,jinak píchat budem do soboty
@barbarik ahojky je mi to moc líto,no jak jsme na tom my,ono,když už je to delší dobu,tak člověk se tak nějak dá dokupy 😔 😔 ,ale to víš,spraví se to asi až s dalším těhotenstvím 😒 😒 ,Moc moc držím palce,at to zvládneš a neboj,zvládneš to,jsme mnohem silnější,než si myslíme,aspon já to teda zjistila,drž se a jestli chceš zustat s náma,tak VIIIITEJ 😉 😉

mpetula
1. zář 2010

@barbarik Ahoj, mrzí mě, že se přidáváš k nám, ale neboj, brzo bude líp 🙂 A ty jsi měla zamlklé těhu, nebo SP? U mě se nálada zlepšila, když jsem začala zase chodit do práce ( čtrnáct dní jsem byla po revizích ještě doma ), člověk se dostane mezi lidi a musí začít fungovat i kdyby nechtěl. Ale jinak uplně dobře mi bude, až se jednou dočkám a porodím krásné, zdravé mimi. Teď ten smutek mám pořád v sobě, i když to nedávám všem a pořád najevo...

mpetula
1. zář 2010

@natulaaa Ahojky Natu, gratuluji k vajuchům, super 😀 Ty jo, tak to už máte opravdu za pár, to je krásný 😉

daniela699
1. zář 2010

Dobre rano holky, teda skoro poledne uz. Dneska je tam sice zase zima a vitr, ale sviti slunicko, tak to aspon za oknem hned vypada veseleji. 🙂
Fram, super ty vysledky kontroly. Takovy vzdycky potesi. 🙂

Prvnackum ve skole i skolce preji at to proziji v pohode a libi se jim tam, to same vsem ostatnim co uz vi do ceho jdou a hlavne holky vam maminkam pevne nervy. 😀
Tak uz je to zase tady. Hrozne rychle to leto uteklo. Doufam, ze pristi treba uz bude veselejsi. Teda aspon co se me tyce.

daniela699
1. zář 2010

Dneska vecer se mi snad podari docist dokonce a hlavne napsat na vase novinky. 🙂
Jinak moc dekuju za podporu ohledne te segry, lhala bych kdybych rekla, ze me netesi, ze to vidite taky tak. Snazila jsem se to napsat popravde, fakta, abyste mi kdyz tak mohly rict, ze se treba pletu, protoze nekdy uz si fakt rikam, ze treba nejsem normalni ja, ale zrejme asi fakt bude trochu (dost) 🙂 mimo.
A jeste jsem si rikala, jaky se dejou nahody, vcera jsem mela na sobe poprve tricko, co mi segra dala k vanocum, a hned se to takhle sebehlo. Nejaky znameni asi. 🙂

Dneska jdu hned po praci na zumbu, tusim ze to psala Lucka?, jdu poprve tak jsem moc zvedava. Divala jsem se na netu, a doufam, ze se mi to bude libit. Zda se mi to takovy tanecni, paradni. Jsem kdysi tancovala, a moc me to bavi, tak tohle bude takova kombinace, uz se moc tesim. 😀

lucie.krajcarova
1. zář 2010

Natula,, to je super výsledek, gratuluji.
barbarik, to víš, teď je to ještě hodně čerstvé.. chce to čas a myšlenky na něco jiného. můj potrat byl v 19tt.. tři týdny mi z toho bylo blbě.. . pomohlo když byl manžel s náma doma a jezdili jsme na výlety a tak. a doteď dělám věci, co těhu nemůžou, tančím zumbu, jezdím na bruslích, papaám prášky na bolest zubů, piju alkohol 😉 zdravotně jsem na tom dobře, psychicky je to lepší, tak za chvíli bude další pokus 🙂

lucie.krajcarova
1. zář 2010

@daniela699 tak jsem zvědavá, co na zumbu budeš říkat. se mnou chodí dvě holky, co taky tancovaly a chytlo je to. jsou tam ale jiné kroky, tak se to trochu plete. já kroky z tanečních zapomněla, tak se mi to aspoň neplete.

daniela699
1. zář 2010

Peti, tusim ze jsi psala ze te boli ten vajecnik a pak jako na ms, nebo tak nejak. Ja prave ted taky nevim jak to s tou moji ovulaci je. Testy byly vsechny nejaky divny, teploty zatim moc nevim co z toho bude a hlavne me bolel vajecnik, ze jsem ho citila pri kazdem kroku. A dneska me zacalo hrozne bolet bricho, resp. podbrisek. Takze dost podobny, a ty vis ze to byla ovulace? Ja se totiz uz desim toho co to zase bude. Tak kdyz jsi to psala, ze to mas takhle, tak me to trochu uklidnilo, ze snad to bude ono.

lucie.krajcarova
1. zář 2010

@barbarik jinak taky jsem si to odbyla na bulovce a musím jen a jen chválit.... doktora i sestřičky, byli moc milí a vstřícní... naštěstí s těhotnýma a miminama jsem se tam nepotkala - ležela jsem na gyndě. i tak jsem toho měla dost... 😢

daniela699
1. zář 2010

Luci, tak to jsem teda zvedava. 😀 Hlavne se tesim na ty rytmy, ze to bude takovy pozitivni a doufam, me to trochu nabije. 🙂

a.j.a.
1. zář 2010

Tak už jsme ze školky doma, vzaly jsme to ještě přes papírnictví, tak máme celé odpo zábavu 🙂 malá ve školce prý ok. Když jsem přišla, tak si zrovna hrála s holkama v kuchyňce 😵 jen ke mně přiběhla, přivítala se a valila zpátky 😵 tak snad jí ta adaptace ve školce proběhne dobře. Říkala paní učitelka, že tak do svačinky se moc nechtěla bavit ani si hrát, ale pak že ok. Takže zítra jdem znovu, uvidím, jestli zase jen do té desáté nebo už do oběda.

a.j.a.
1. zář 2010

@natulaaa gratuluji ke krásné úrodě 😵 to to letí, za chvilenku už to budete mít za sebou a budete čekat na krásné // 😵

a.j.a.
1. zář 2010

@barbarik Ahojky, mrzí mě, že jsi taky přišla o miminko ☹ já přišla o mimi v dubnu, takže už jsem s tím taky celkem srovnaná psychicky a fyzicky. Chce to čas a nějaké aktivity, které ti pomůžou zaměstnat hlavu a začít se cítit zase dobře. Ale je jasné, že to nejde hned. Taky mi trvalo než jsem se s tím srovnala.

daniela699
1. zář 2010

Barbariku, vitej u nas. Zrovna jsem si vcera rikala, ze nam dlouho nekdo nepribyl, ale doufam, ze jsem to neprivolala.
Je mi to moc lito, uplne presne vim jak se citis, a jeste to nejakou dobu potrva. Ale utechou snad muze byt to, ze za nejakou dobu to trochu preboli, a hrany uz nebudou tak ostre a ty budes citis, ze muzes jit dal. Myslim, ze kdyz tomu clovek necha volny prubeh, nebude se do niceho nutit a proste si ten smutek cely prozije a nebude ho potlacovat, tak potom prijde i takovy smireni s tim co se stalo a ze neni tvoje chyba a hlavne se muzes zacit divat do budoucna, kde urcite nejaky clovicek uz ceka.
Jsme s tebou.

daniela699
1. zář 2010

Natul, to je paradni urodicka. Tak uz se niceho neboj. 🙂 Vis ze musis byt v kliiiiiidku. 😲

jahudka80
1. zář 2010

Ahoj Holky co je nového?? 😉

lucie.krajcarova
1. zář 2010

ahoj Natulko, jak se máš? hezká fotka!!! zatím máš dlouhé vlasy jo?

lucie.krajcarova
1. zář 2010

veraakubik, tady je odkaz na femigard:
http://www.hemann.cz/cz/11/femigard-i.html

lichtakova
1. zář 2010

@barbarik ahojda, to je mi tě líto, bohužel vítek do klubu. Co se týče veselosti, to bude asi chvíli trvat, teďka se musíš zaměřit na to, že bude vše v pořádku na kontrole a že zas bude všecko fungovat a kdy se budete zase moct začít snažit...achjo, džím pěsti a myslím na tebe
@natulaaa super zprávy, to budou // jako vyšitý 🙂

jahudka80
1. zář 2010

@natulaaa gratuluji k 10 vajíčkům 😵 pořád na tebe myslím i když tu nejsem 😉
@kopretina82 jé to buď ráda ,že běžel mezi děti, to je jedině dobře 😉

No holky u nás to jde jak takž, nervíky pracují a kvůli nim se mi zpozdila i ovule 😒 no prostě jsem nervák a nevim jak se z toho dostat. Včera jsem trpěla 3h u kadeřnice z mých vlasů do pasu zbyly vlasy po ramena s blond melírem přiště to ještě víc prosvětlí když už tak už.Manža to chudák 2h rozdýchával kde má svou krásnou dlouhovlásku co mu z ní zbylo, a já se smála že aspoň už vypadám na 27 a né na 20 😀 😀 😀 . No to zatím vše zas se tu otočím, teď jsem měla hodně práce a zas když už budu mít čas, tak sem nemohu mě to pak hrozně bere ☹ tak sem nakouknu a zas rači zmiznu ať tu neházím blbou náladu, tu tady nikdo nepotřebuje 😉

natulaaa
1. zář 2010

Holky moc moc děkujííí,ale to ještě nic neznamená,bohužel 😔 ,ještě se uvidí,kolik jich doroste do te správné velikosti 🙄 a potom ve všech folíkách nejsou vajíčka,takže ještě není nic vyhráno 😖 ,já víím,furt sýčkuju,já nebudu snad nikdy spokojená 😀 😀 😀
@jahudka80 jéé si kočka 😵 😵 . A neblázni,ovulka dojde,ale asi si fáákt moc ve stesu, a vím,že nejde jen tak přestat,a říct si budu v poho 😖 😖 ,nevím,co poradit 😢 😢 😉

barbarik
1. zář 2010

Děkuju vám všem - a moc, pomáhá mi už jen to, že v tom nejsem sama 🙂 Kdyby všechno na světě bylo jednoduchý, neměly bychom se z čeho radovat - protože by to pro nás byla samozřejmost.

barbarik
1. zář 2010

@mpetula Jinak nevím, co se vlastně stalo. Celý dny mi bylo úplně skvěle, ale bylo mi divný, že nepociťuji žádné extra velké tělesné změny (nevolnosti a tak). Prostě mi bylo "až moc dobře". Otec miminka žije v Rusku, jedu tam za ním příští neděli. Byla jsem tu dva týdny sama v bytě mamky, hlídala jsem jí psy když byla na dovolené. Když se vrátili, moje pubertální sestra dělala několik hysterických scén, do toho nám umřela kočka... Nechci to na nikoho svádět, ale atmosféra byla dusná a já cítila, jak mi je každým dnem hůř a hůř - pak začlo večer bolet břicho a ráno už to bylo. Těžko říct, kdybych byla v klidu.. Myslím, že kdyby miminko bylo zdravé, tak by to asi vydrželo.

vendulak
1. zář 2010

@barbarik mrzí mě čím jsi si taky musela projít ☹. Ale vítám tě tady a doufám, že se ti tu mezi holkama bude líbit 😉.
Jinak u nás je to od potratu víc než 4 měsíce a rozhodně si od té doby "veselejší" nepřipadám do teď ☹. Naopak. Jako by ta bolest s časem zase přibývala ☹.

Holky dneska mi psala nej kámoška, že její ségra taky teď přišla o miminko. Měli zamlklý ☹. Tohle je hrozný fakt 😢.

mpetula
1. zář 2010

@barbarik to je mi líto ☹ A musela jsi na revizi?