Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
24. zář 2010

@veraakubik, supéééér, řekla bych že toto vypadá mnohem lépe než ,minulí měsíc tedy řekla bych že tentokrát z toho něco bude 😵 držím palečky. 😉
@a.j.a. bylo by to super tak uvidíme rači se nebudu radovat , já když se moc raduji takl z toho pak nic není a je to i s prodejem i s těhotenstvím úplně stejné 😀 😀 😀 😀 😀
@lucie.krajcarova o nás nejde musím počkat až se příjdou kouknout a jestli budou schopni doplatit tu hypotéku, je to mooooooc peněz.

Holky tak mi jdem hajínkovat snažilkovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dobrou noc 🤐

a.j.a.
24. zář 2010

@lucie.krajcarova Luci, tady jsem ti zkopírovala výcuc z toho, co ti nejde otevřít

Po oplodnění vajíčko zvolna putuje vejcovodem a přibližně 4.-5.DPO dorazí do dělohy. Mezi 5.-11. DPO, ale nejčastěji 7.-10.DPO se vajíčko uhnízdí v děložní sliznici. Do té doby naše tělo vlastně vůbec netuší, že je těhotné. Teprve po uhnízdění začíná vajíčko (lépe řečeno počátek placenty) uvolňovat hormon hCG, který posléze způsobuje všecky ty změny, které pociťujeme. Tento hormon dává najevo žlutému tělísku (které vzniklo po prasknutí folikulu), aby nezanikalo (jeho zánik při cyklu, který nekončí otěhotněním, způsobuje pokles progesteronu a následou menstruaci) a dále produkovalo progesteron.
A je to právě hormon hCG, na který reagují těhotenské testy. Hladina tohoto hormonu se velice rychle zvyšuje (udává se, že každé dva dny se až zdvojnásobí) a když dosáhne určité hladiny, je schopen ji v moči rozpoznat i úplně obyčejný těhotenský test.

Z tohoto popisu ale vidíte, že nemá cenu chtít po testech nemožné - sebecitlivější test prostě není schopen ukázat //, dokud není žádný hCG produkován - tedy dokud není vajíčko zahnízděno a většinou ještě pár dní poté, nežli je hladina hCG dostatečně vysoká na to, aby ji byl citlivý test schopný zaznamenat.

U každého hCG stoupá trochu jinak a nelze proto bezpečně určit, co je a není správné. Stejně tak v počátcích může někomu těhotenský test ukázat // již několik dní před předpokládanou MS a jinému týden po ní. Záleží nejen na citlivosti testu (ty hodně citlivé ukazují // již od hladinu 20 mIU/ml a nižší, obvyklé je 20-50 mIU/ml - čím nižší je toto číslo, tím je test citlivější), ale i na tom, kdy se vlastně vajíčko zahnízdilo. Takže je hloupost počítat, kolikátý den cyklu už si můžu udělat test, tuhle dobu neodpočítávejte od počátku minulé MS ale pouze od ovulace, popřípadě data očekávané následující MS.
Kdy má tedy nejdříve cenu si test udělat?
Úplně obecně to samozřejmě nejde říct, ale platí, že čím později, tím je větší pravděpodobnost, že výsledek bude správný.
Jenomže ženská je tvor netrpělivý a ráda by to věděla ideálně hned po milování 😉 Takže jde do lékárny a je jí nabídnuto hned několik zázračných (a patřičně drahých) testů, které prý dokáží těhotenství potvrdit už pátý či sedmý den po oplození! Tvrdí výrobce i lékárník (oba na tom chtějí vydělat - takové lidi berte s patřičnou rezervou). Není to naprostá lež, takové lživé popisky by se na výrobku neměly vyskytovat, ovšem nikdo už Vám k testu nedodá, že 5.DPO se pozitivní test objeví u tak mizivého % žen, že to ani nestojí za řeč. Všem ostatním v té době vajíčko sotva doputuje z vejcovodu do dělohy, ještě se bude muset usadit a začít produkovat hCG, a to mu ještě pár dní zabere. I 8.DPO se // na testu zobrazí zhruba 5% žen, takže zkoušet test takhle brzo je vlastně vyhazování peněz, pokud nepatříte k těm pár vyvoleným (což ovšem nikdy předem nezjistíte). Naopak si můžete přivodit zbytečné zklamání, když čekáte // a objeví se Vám pouze /.
Takže opravdu platí, že čím později test vyzkoušíte, tím vyšší bude případná hladina hCG v moči a tím pravděpodobněji najdete na testu //. Nemá to asi cenu dříve než nějaký 11.DPO, ale spíše doporučuji vyčkat až do 14.DPO a nejlépe ještě později.
Další výhodou takového čekání je i fakt, že do té doby se buď sama dostaví MS a vy budete vědět, na čem jste, i bez testu, nebo se nedostaví a Vaše podezření na těhotenství se prohloubí. Před meškající MS se asi testovat nevyplatí, i když jistému % žen už se // opravdu mohou ukázat.

Dalším rizikem brzkého testování je paradoxně riziko, že se // ukážou.
Na tom by samozřejmě nebylo vůbec nic špatného, ale čas od času se i po pozitivním testu může dostavit menstruace a těhotenství se nekoná ☹ Jak je to možné? Blíže jsem se o tomto problému rozepisovala v kapitole BT a těhotenství ( Více na BT a těhotenství). Vajíčko je opravdu oplozeno, začne se uhnizďovat, produkuje hCG, ale nevyvíjí se správně a tak odejde s následující menstruací. Za normálních okolností se o tom žena nikdy nedozví, a asi je to tak lepší. Pokud si ale udělá těhotenský test a najde //, následná menstruace a konec těhotenství jí mohou přivodit jedině bolest a smutek a otázky PROČ?, na které není žádná odpověď.

a.j.a.
24. zář 2010

@lucie.krajcarova Luci, a v tom posledním odstavci máme i rovnou odpověď na to o čem jsme se tu teď bavily 🙂

a.j.a.
24. zář 2010

@jahudka80 Jahud, přeji hezké a hlavně úspěšné snažilkování 😵

lucie.krajcarova
24. zář 2010

@a.j.a. díky moc, ano to je přesně to, proč si nechci dělat test moc brzy 🙂 opravdu hezky napsáno.

lucie.krajcarova
24. zář 2010

ach jo, nemůžu spát, a ke všemu mi tu manža chrápe, slyším ho až dolů do obýváku...

zzzzuuuuzzzziiii
25. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //

daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).....39DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...34DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )...................................................................................29DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................28DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................24DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...21DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................21DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................20DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................18DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................15DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................14DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................13DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................13DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................12DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a........
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................9DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 9DC

zzzzuuuuzzzziiii
25. zář 2010

Ahoj holky, prosim aju, natulku a treba dalsi, kdo by chtel do tabulky, pisnete mi zmeny, vim, ze natulka uz bude nejaky den DC a aja pujde nahoru, vlastne uz i veraakubik... tak sem s pripominkama, vse v tabulce opravime 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
25. zář 2010

Jinak vcera jsem si fakt dala sklenicku bileho, dosli jsme si na vecu do mexicke restaurace a pak kino... hezky vecer to byl... clovek se hned trochu odreaguje.

veraakubik
25. zář 2010

Dobre rano holky,dneska jen opravdu na skok-jsem rano testila-od 5:30 jsem nemohla spat.prikladam fotku testiku-jako carka tam je,ale na tech 10 jsou preci jen videt lip..Mejte se tady-vecer nakouknu-ted jedeme na nakup apak na oslavu..Pa

fram
25. zář 2010

Ahoj holky,
@veraakubik fakt tam je 😕 😕 🙂 🙂 Nevím,jestli už můžu potichoučku gratulovat, ale raději až po víkendu. Zatím budu držet palce, ať sílí.

lucie.krajcarova
25. zář 2010

ahojky, verakubik, vypadá to nadějně. kdy máš přesně dostat menzes?
holky, mám dotaz. jsem teď tak nějak uprostřed cyklu, mívám bolesti v podbřišku nalevo, asi vaječník. ale dnes v noci jsem malinko krvácela. je to normální? sex nebyl..

yfka30
25. zář 2010

Ahoj holky, jak se daří?

@a.j.a. moc moc gratuluji, teda ale vydržela si to docela dlouho tajit 🙂
@veraakubik myslím si, že tohle už je jasný, i když ty včerejší testy vypadaly líp, ale tenhle je zase citlivější, ale určitě to tam bude 😵 .

Jinak k tomu odkazu, co sem zkopírovala a.j.a, tak ten poslední odstavec sedí přesně na mě ☹ . I když já teda testila až po termínu, kdy nerdošla mrcha, ale na utz nic nebylo, takže to odešlo s ni

veraakubik
25. zář 2010

@lucie.krajcarova Jsem tady na chvilinku-na obed a padime,ale dneska jsem 29 dc-bokuzel to nemivam pravidelny-nekdy driv (27dc-to bylo minuly mesic),nekdy az 32 dc..Porad se kontroluju a zkoumam cipek,ale nevim-porad se mi zda tvrdej i kdyz jsem mekej jeste taky nepoznala..Pokud mrcha nedojde,tak taky mam digitalni od clearblu ci jak se to skonuje,tak ho udelam v pondeli..

lichtakova
25. zář 2010

@veraakubik neboj, fakt to vypadá dobře 🙂

jane84
25. zář 2010

Ahoj holky.
@veraakubik tohle vypadá fakt nadějně, tak blíží se konec září, žádné // tu jinak zatím nebyly, takže to musíš být ty 🙂

Chtěla jsem aby s usmiřováním začal přítel. ale když mě včera krásně bolel levej vaječník, hleník byl (vypila jsem včera litr grepového džusu), čípek krátkej, otevřenej, no tak to jsem nemohla čekat až přijde on. Provokovala jsem tak dlouho, až to nevydržel a sexík byl. Mám zakloněnou dělohu takže snažení bylo zezadu, orgasmus až po něm, ležela jsem s vystrčeným zadkem jak radila Aja. Dnes v poledne repete. Sakra to už musí klapnout 😀

@lucie.krajcarova já jednou taky slabě zakrvácela při ovuli, někdy prý když praskne folikul a uvolní se vajíčko se krvácet může.

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 teda jane 😀 😀 😀 😵 😵 😵

jane84
25. zář 2010

@lichtakova copak 😀 😀 😀 😀 😀 když už tak už pořádně

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 jasně 😀

jane84
25. zář 2010

představte si, že mi mamka před pár měsíci říkala, že se bavila s taťkem a říkala mu: já mám pocit, že budou mít dvojčata. A taťka na to: mně se právě dneska zdálo, že budou mít dvojčata. Byla to taková náhoda. V rodině je ani jeden nemáme. Ale jak mám teď ovulku, tak cítím oba vaječníky docela dost, ten levý trošičku víc, ale ta bolest se střídá vpravo, vlevo. Aby na tom nebylo něco pravdy 🙂 🙂 mně by teda stačilo zatím bohatě jedno dítko

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 to jsou věštby 🙂
já jsem nastydlá jako pes, hrůza, je mi mizerně...a nechci si nic brát, kdyby náááááhodou něco....

jane84
25. zář 2010

@jahudka80 Moc držím palečky ať to s tím bytem klapne 😉 teď je na ty nemovitosti strašně špatná doba. Protože sami hledáme byt nebo domeček na spravení, vím zhruba, co prožíváte. Dnes jsme se dozvěděli o domečku za super cenu, tak sháníme číslo a budeme volat o prohlídku. Byla bych ráda, abychom už něco začali splácet

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 jo, to my taky, ale nějak se nic nerýsuje, ani nějaká placka hlíny za rozumnou cenu, hlíny je teda dost, ale za velmi nekřeťanské peníze....

jane84
25. zář 2010

@lichtakova mně docela pomáhá šípkový čaj nebo i jiný čaj s medem a citrónem, dopovat se vit C a docela mi zabíral i zinek, protože podporuje imunitní systém. Já bych si možná paralen vzala, lepší než přecházet nemoc. V toxikologii jsme brali, že mimísek je na léky citlivý od ovulace do 60. dne vývoje, nejcitlivější je 19. den.

jane84
25. zář 2010

@lichtakova no u Prahy to musí být teprve pálka. U nás pozemek se sítěmi je 1000kč za metr čtvereční. POzemek o 1000 metrech a dáš za to milion a ještě nemáš ani základy 😠

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 no a ve vesnici, co my bydléme chtějí 3tis za m2- no a většinou to jsou 1000m, i když by mi stačilo klíďo 600m2
19DPO? jestli to chápu dobře?
víš co, není to na umření, ale hrozně mě to otravuje, hlavně ta rýma a včera večer mě začla pálit trubka za hrudní kostí a dnes už je kašel a je mi tak nějak chcíplo, ale teplotu asi nemám

jane84
25. zář 2010

@lichtakova jj 19DPO a říkalo to hodně dr, že lepší si vzít ten paralen než to neléčit. Pokud nechceš brát žádný bromhexin na odkašlávání, tak je ještě Stodal, to je rostlinné, synovec to má rád, jiné kapky do něj nedostaneme. Nebo právě jak tu pořád řešíme ten grepový džus, tak on a ještě ananasový usnadňuje vykašlávání, protože tvoří hlen

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 ten já teďka nemůžu, protože beru tu proveru
já jsem si tuhle uvařila coldrex, tam žádný omezení nebylo, chjo to jsou pořád starosti, já jsem dnes maximálně 7DPO a to ještě jestli 😉

lichtakova
25. zář 2010

@jane84 ale děkuju za info, sice mám zk. z farmačky, ale tím, že já předepisuju jen dvoje atb a algifenový kapky v tom nejsem příliš zběhlá 😉

lichtakova
25. zář 2010

tak jsem si šla vzít VitC s postupným uvolňováním a je tam napsané, že nevhodné pro těhotné a kojící 😠
nojo, takže počkám domů a zaleju si zázvor se spoustou citronu a hoooodně česněkovaný topinky 🙂 😝